Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

certica_3
20. júl 2010

no mne mamlá sedela podľa rady lekárky iba v lehátku v 60 stupňovovm sklone ale teraz už skoro sama sedí a to nejde z bočného alebo lozenia .ja más skôr už problém že keď ju potiahnem za ruky ani za nič nechce sedieť ale ide do stoja , lámem ju aby si sadla .loziť zatiaľ nelozí , váľa sudy , točí sa ako hodinky a podsúva nohy pod zadok . je veľmi neposedná , teraz keď sa hnevá tak sa prepne ako luk v sedačke aj kočíku , no a riadne vrčí.po kom to dieťa asi je ?

andrejkaz
20. júl 2010

aj my byvame sami,ale babky su velmi blizko,co nie je niekedy na skodu,ale tieto ich rady mi niekedy idu pekne na nervy 😒 Matejko sa len dnes prvykrat prevratil na brusko,aj dr.vravela,ze sa s tym nemam trapit,ze on je taky macko,ze mozno bude trochu lenivejsi,ale nie je hypotonicky,vsetko je ok.....len neviem,preco vsetci maju pocit,ze v 6tich mesiacoch musi sediet ☹ ....ked ho chytim za rucicky tak sa pekne taha do sedu a v poslednej dobe sa viac taha do stoja...ked sa hneva tak je ako luk,presne ako pisala certica 🙂 aj ukecany je dost...tak neviem,preco to vsetkym naokolo vadi,ze este sam nesedi
@jana776 a s tym vysvetlenim to je u nas tazke...vies ja sama som doktorka...ale nevychovala som este ziadne dieta 😉

nella1
20. júl 2010

@andrejkaz nic si z toho nerob 😉 ani mne malinka este sama nesedii....a vobec sa nad tym nezhrozujem ze ako to ze este nie...boze ved to je este take malinke a slabuckee aj ked je vlastne silnaaa ale aj tak ten chrbatiik.... vobec to neznasilnujem sama mi da najavo kedy je pripravena.... tak isto na brusku ked bola este mensia mooooooc sa hnevala nepacilo sa jej to a prislo to uplne spontanne ze uz je tam rada nestihnem sa ani otocit a sup uz je tam 😀 a rehoce sa 😀 ...... kazde babo je inee a ma inokedy ten spravny cas.... neznasam ked niekto zacne porovnavat som akosi na to alergickaaa... nerozumiem niekedy preco si niektorii myslia ze za to ze odrodili 2 al. 3 deti su najmudrejsiii nehovorim urcite rady su fakt ok..... ale nieplati vsetko na kazde babatko kazda maminka preziva svoju a inu skusenost so svojim pokladom....a myslim ze kazda vycitime ci je pre naseho drobceka najlepsie........... 🙂 😉

danteska
20. júl 2010

tak moj maly je uz konecne v sportovom,je v polosede ale sam sa vie pritiahnut do sedu..a necham ho..ked to sam zvladne tak nech si sedi.vnutri je na deke,alebo v lehatku-nesedi s 10timi vankusmi okolo,to nie,ale v kociari ked sa chyti niecoho a pritiahne do sedu ho necham..ako ho mam donutit aby lezal? nijako..a ked nic nevidi je nervozny-no ako pisala certica...hneva sa,krici,place,natahuje sa..takto je spokojny a robi si co zvladne sam...

certica_3
20. júl 2010

treba nechať tetky , babky aj susedky nech vravia čo chcú ,jedným uchom dnu a druhým von .treba sa riadiť tým čo zvládne dieťa a iba ho podporovať nie postrkovať dopredu . ako dievčatá píšu každé dieťa je iné , maminka to vycíti ako to má byť . musím povedať na základe mojej skúsenosti s dieťaťom po viac ako 20 rokoch že aj názory odborníkov sa úplne zmenili .takže rob ako sama pokladáš za dobré , dieťa Ti dá spokojnosť alebo opačne nespokojnosť najavo .

danteska
20. júl 2010

@certica_3 😉 suhlas

certica_3
20. júl 2010

práve behám medzi mrnkajúcou nespavou Alicou a taškami na dovolenku , tak sa lúčim a prajem pekných nasledujúcich 10 dní , ktoré s tatinom a malou strávime na Šumave . takže dievčetá a deťúrence pá

jitta
21. júl 2010

Dobré ráno, ani náš malý ještě nesedí 😉 A vůbec na to nespěchám, nasedí se ještě až až.
Po dvě noci se nám malý vždy 1x vzbudil s velkým pláčem,tak nevím,zda se nechystají nějaké zoubky,má dole dásničky trochu nateklé,ale nepřijde mi,že nějak moc,tak uvidíme, třeba se chtěl jen potulit 😀

@certica_3 přejeme krásnou dovolenou 🙂

danteska
21. júl 2010

@certica_3 krasnu dovolenku,aby vam vyslo pocasie 🙂
@jitta mozu to byt zubky..moj maly je cely vyhadzany,asi nejaka alergia..mame kvapky,masticky-no ale natieram ho az ked zaspi,inak sa neda 😀

nella1
23. júl 2010

maminky 🙂 myslite zeby som mohla dat malinkej troska pochrumkat tie kukuricne chrumky co su v tom velkom baleni? su bez soli a bez lepku... kdesi som to tu citala uz neviem kde ze maminky to davali troska chrumkat drobcom...uz ked boli taki velki ako tii nasi... 🙂

nella1
23. júl 2010

a cerveny melon od kedy moze po troske dietatko?

ketkous
23. júl 2010

@nella1 ano mozes dat tie chrumky...ale aj tak bude viac von ako v ustach 😀 😀 ja som skusila asi 2 krat a vsetko bolo v kociari 😀 😀

ivv
23. júl 2010

@nella1 ja malej davam ryzove a je to presne tak ako hovori ketkous 🙂 . ale mala sa aspon chvilku zabavi 😀

nella1
23. júl 2010

@ivv ano 🙂 ako vraviis aspon sa zabavii a rucicky uz mame take vyslintane 🙂 nech aj nieco troska z toho ma a cela je stastna ze drzi nieco v rucke a si do toho hryzka 😀

danteska
25. júl 2010

nikde nikoho?? asi si vsetky vychutnavate ochladenie 😉

andrejkaz
26. júl 2010

ale az tak sa ochladit zase nemuselo ☹ tie horucavy boli hrozne,ale z 30tich stupnov zrazu 15 nie je nic moc.....

jitta
26. júl 2010

Ahojky,my jsme v Praze u rodičů a ochlazení nám vůbec nevadilo,byla to příjemná změna 🙂 Dneska už je zase sluníčko a teplo.

aurra
26. júl 2010

@andrejkaz ahoj tak nasi malicky vcera mali polroka, aj tebe to tak rychlo uslo?
uz ste zacali s prikrmamy? mi uz minuly tyzden, zatial len mrkvicku a zemiacik, tie ksichtiky co pri tom struha su uzasne : 🙂 🙂 🙂 aj vasi drobci sa tak tvaria? 😀

jitta
26. júl 2010

@aurra my jsme začali se zeleninkou před měsícem a teprve teď mi sní tu malou skleničku celou bez dokojení 😀 ale s masíčkem mu ta zeleninka chutná víc 😉

andrejkaz
26. júl 2010

@aurra ahoj...veru sa to nezda,ale pol roka za nami,uslo to hrozne rychlo....uz si ani nepamatam,ze bol take malicke babatko 🙂 a uz je z neho taky sibal riadny....rehoce sa caly den a tie "slova" co sa snazi rozpravat,no uzasny je....prikrmovat sme este nezacali,ale dnes som bola u starkej na zahrade natrhat mrkvu,tak zajtra skusim navarit,uvidim ako sa bude tvarit....ale on je taky jedak,tak snad mu bude chutit 😉
akurat sa nam pokazilo nocne spinkanie....potiahli sme aj 7-8hodin v kuse a teraz sme hora tak po troch hodkach a mrncime,no moc toho nenaspim....ale snad sa to zase zlepsi 🙂

certica_3
27. júl 2010

@nella1 ja som už melón cucať dávala ,malá to miluje .ryžové chrumky som kúpila v bio kvalite v Jednote , pocucle ich ale ako vravia dievčatá je to skôr zábava a deti sú pekne umatlané vrátane celého okolia ,ale veď to nevadí nie ?
príkrmy papáme už dlhšie ale stále nám to moc nechutí , skúšali sme kupované ,domáce , zeleninu a aj s mäskom . ale večer ryžová kaša to spapá dosť .takže ešte stále väčšiu časť odkojím .v noci sa budíme veľa krát , už sa teším až sa zase vyspím v kuse aspoň 8 hodín.
čo sa týka ochladenia , píšem z dovolenky zo Šumavy - inak ďakujem za želania- a tu je riadna zima . V noci malá spí v dupačkách a dvoch spacích pytloch . Alica teraz skúsila už dvakrát jazdiť vo vozíku za bicyklom , vždy tak 20 km . Je tam zavesená v takom lehátku a tu sú užasne prispôsobené trasy aj pre takéto jazdy . Najprv mrnčí a prostestuje ale nakoniec to zvládne aj si pospí a je hlavne na čerstvom vzduchu v krásnej prírode . Len nám prší a schytali sme v teréne aj krúpy .No malá je tam tak skovaná že som jej závidela . Ja som premokla ,dostala ľadovú masáž a to viete po tehotenstve a polroku materskej , nejaké to kg naviac hneď cítite ako to nejde .Ale keď nevládzem jazdu do kopca tak proste posilujem ruky a potlačím . Ešte že máme zdatného ale aj opatrného tatinka , ten vezie Alicku . Až sa vrátime uverejním nejaké to foto . Zostávame tu ešte do soboty ,tak dúfame že sa ešte oteplí a absolvujeme ešte nejaké pekné výlety. Potom nás čaká dosť náročná cesta domov , malerj sa v aute nie vždy páči ,nie je ten typ čo sadne do auta a spí.Dúfam žwe až sa vrátime do Bratislavy nabudú horúčavy naspäť.

amisa
27. júl 2010

ahojte po dlhej dobe vas zes citam. Mi a prikrmi: Veronike najprv vsetko chutilo ale uz par dni nejk nic nechce len dzobne a koniec . Dnes som skusala aj kupovane ale je to to iste. Jeme hodinu a sem tam nieco zdzobne a potom dokojim. Jeme dva a pol tyzdna takze aj to je podla mna uspech. Zacala som dvata okrem ryzovej kase aj kukuricnu ale nejak nou nadsena nieje tak jej ju pancujem s ryzovou. Dnes poobede je nejaka umrncana a dokonca na vecer nechcela jest a len fnukala a tak som zmerala teplotu. Troska zvysena 37.2. Dala som jej gelik na dasienka a cipok Viburcolo na ukludnenie. si to budu zubky lebo velmi besne vsetko kuse .. ako havino. Konecne spinka. Ja idem zajtra k zubarke tak sa jej popytam 🙂.
Baby ako ste na tom s lepokom. Ja som zitala ze mezdi 6-7 mesiacom by sa uz malo zacat davat ale zas dokina mi dala papier kde je od 7.5 mesiaca.
Mi mame inak so sedenim uplne opacnu skusenost, mala sa sama taha do sedu vyruckuje si v kociku, najprv ju v sede lamalo a teraz uz sedi ako vojak rovno. Lekarka nam zakazovala ju nechavat sediet ze este je velmi mala. Ale ja ju raz denne mimo papania necham sediet si v kociku. inak teda priputavam do sikma (polosed mame povoleny). Zda sa mi to ale drasticke voci malej. Nechvam ju vela s aplazit po byte ale teda iba cuvat dopredu nam to nejde a uz sa mi dava na 4 ako psik par krat sa tam zahupe a potom sa smykne spet na zem. Hovoria nam ze to je este skoro. ALe co ju mam privezovat. Mala sa silna narodila, hlavicku drzala od narodenia. Tak som si povedala ze ju necham co sama vladze. Ved ako aj vy pisete kazde dieta je osobite..
Baby ktore davate cumlik na noc , nemate problem ze sa vam v poslednej dobe hadzu deti v polospanku v postielke a hladaju dudlik? ja poriadne uz davno nespim a rozmyslam ze sa dam na tvrdy krok odobratia dudlika uplne.

danteska
27. júl 2010

@amisa nooo ja musim v noci malemu podavat cumlik...neviem ako by to prezil bez neho 😀 v postielke cestuje,aj sa obrati na brusko a ked to nejde naspät tak vstanem a pretocim ho -hned otvori pusu a caka cumlik.jaky je zlatyyyy 🙂 takze my neviem kedy sa dudky zbavime...

jitta
28. júl 2010

Ahojky, my dudlíka máme taky,ale malej kyž se v noci vzbudí nakojím ho a dudlík nepotřebuje, jen někdy když se k ránu vzbudí tak mu ho dám a spí, nebo když se vrtí v postýlce,tak mu ho dám, ale poslední dobou se taky budí skoro pořád, na dnešek byl vzhůru 4x, z toho 3x byl u prsu,protože jak ho hnedka nedám k prsu, spustí šílený pláč, ani ten dudlík nezabere, ten ho naopak šíleně naštve , ale podle mě hlad nemá, jen si chce zadudat u prsa 😉
Je fakt, že má dole dásničky dost nateklý, že se mu tam možná něco brzo vyklube 🙂
Sedět ještě nechce, občas ho posadím v kočárku,ale začne protestovat a shrne se dolů 😀 Ale v kočárku se mu líbí i v leže,takže můžeme chodit krásně na procházky 🙂

andrejkaz
28. júl 2010

ahojte....tak prve zoznamenie s mrkvickou mame za sebou 😉 nedopadlo to moc dobre,ale snad aj nam casom zachuti aj nieco ine ako MM 🙂 prvych par lyziciek spapal,tvaril sa pri tom kadejako ale spapal,no a asi po 7mej lyzicke s tym najstastnejsim vyrazom na tvari vygrckal vsetko co zjedol 😖 no nic skusime zajtra,snad bude lepsie....

@amisa co sa tyka toho cumlika,uz aj mna to napadlo,ze ho zrusim uplne....doteraz mu stacil kym zaspal,potom ho vacsinou vyplul alebo som mu ho vybrala a spinkal kludne dalej v noci aj 4-5hodiniek,teraz ked mu v noci vypadne hned mrnci....a ked ho v noci nakojim,dam cumlik,tak musim aj 10krat vstat a znova mu ho dat kym zaspi....je to dost na nervy...ako sa prehadzuje v postielke a rozhadzuje rucickami tak si ho zakazdym vyrazi z pusinky a je problem....a dnes rano som ho pozorovala,tak normalne spinkal,cumlik mu vypadol,zacal mrncat a otvaral ustocka a cakal kedy mu dam cumlik...ak to takto pojde dalej tak ho budem musiet prestahovat k nam do postele,lebo vstavat kazdych 5minut k postielke...no nic moc

amisa
28. júl 2010

@andrejkaz ja uz par noci davam malu ked sa zacne hadzat ku mne do postele lebo inak sa vobec nevyspim. nechavam to odobratie dudlika az na vikendale trha mi to srdce 😖 . Vidim ze to mame skoro vsetky rovnake.

andrejkaz
28. júl 2010

@amisa no som zvedava,ci sa ti to podari,ale drzim palce 🙂 daj potom vediet ako to prebehlo a ci sa vam podarilo s cumlikom sa rozlucit....a mozno potom skusime aj my 😉

danteska
28. júl 2010

@andrejkaz to s tym dudlikom je ako u nas 😀 ako keby si o nas pisala..mne je to aj smiesne ze je aky zavislak na cumliku 😉 ale ide to na nervy ked musim vecer cakat kym zaspi a podat asi 10x dudlik lebo zakazdym vypadne..
a este neviem ako maleho odnaucit cez den zaspavaniu na rukach.... ☹ dam ho do postielky,dudlik,pusa a on sa mrvi,vrti,stale je na brusku a ked sa da na brusko tak chyti nervy a place..a tak stale dokola az ma to prestane bavit, vezmem ho na ruky, 2x pokolisem a spi ako drevo..vecer je v pohode-postielka,dudlik,pusa,dudlik podam dalsich 10x ale zaspi...len cez den musi na rukach...ako ho to mam odnaucit??

mata25
28. júl 2010

ludkovia, ako vase ratolesti znasaju ked si dovolite ich na chvilu opustit. lebo mi mame doma boj, len co mu odidem zo zorneho pola tak zacne mrncat a prechadza to do hysterickeho vrieskania. pri starsom synovi som nic take nepoznala a nemozem s mladsim byt stale, lebo sem tam sa musim postarat aj o starsieho. este som neskusala kolko najdlhsie dokaze vrieskat pretoze po par minutach to vzdam a idem za nim. je to taky maly terorista. co s nim? mam ho nechat vrieskat, alebo co?

kalianka
29. júl 2010

mata25... u nas to iste, nechala som ho vrieskat a o to horsie. Asi si vtedy pomyslel, ze ked odchadzam, uz nepridem a on tak vrieska, ze aj v noci co sa budil pat-sestkrát tak teraz sa budí asi dvadsat a place... kazde dieta je ine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre