Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
23. okt 2010

@danteska no moja bud vstane o 6tej alebo o 7mej...potom ide spat bud o 8mej alebo o 9tej... tak na hodinku maximalne... a potom zas bud o 11tej alebo 12tej... a spi tak 40minut.... potom sa naobeduje a este podla nalady poobede bud spi alebo nie🙂 ak spi tak vacsinou okolo 3tej -4tej... a vecerny spanok ma okolo 7mej... napriklad vcera sa zobudila po druhom spanku o 1nej...isla spat po 12tej a uz poobede nezaspala vobec.... v noci sa mi zobudila 11:30 a bola hore do pol 2hej....

jitta
23. okt 2010

@zuzkat1 jé, tak to nezávidím,že byla v noci vzhůru, malej teĎ spí moc pěkně už druhou noc, mohlo by mu to vydržet, včera usnul ve 20 hodin a poprvé byl vzhůru těsně po půlnoci a pak o půl 6 ráno, mezitím jsem mu jen 1x dala dudlík. A ráno spal do 7. takže paráda 😀 😀 😀 Před 10 vezu Adélku na mažoretky,tak určitě usne v autě, pak doma naházím věci do auta, nakrmím malého a ve 12 musíme vyzvednout Adélku a jedeme rovnou k našim do Prahy, tak se těším na pár dní změny 😉 😉

zuzkat1
23. okt 2010

@jitta no tak si to uzi🙂 aspon si aj oddychnes a deti budu mat tiez zmenu...to vzdy potesi🙂 no veru moja je taky zly spac🙂 ona bola hore potom este o 5tej ale to len papala a od pol 7mej uz mala rano🙂 ale teraz zaspala...aj sa cudujem lebo zaspala sama 😀 asi ju ta noc vycerpala🙂

jitta
23. okt 2010

@zuzkat1 děkuju, těším se na změnu i na trochu odpočinku od běžných domácích prací a shonu, nějak pořád někam spěcháme, tak snad si pár dní odpočinu 😀 😀
malje už je taky trochu protivnej, je zvyklej po devátý už být v klidu v kočárku a o půl 10 většinou už spí, tak teď musí vydržet, o půl 10 ho nakojím a ustrojím a pak může v autě spinkat 😀 😀 😀

zuzkat1
23. okt 2010

@jitta moja zacina byt mrzuta ked ju zacnem obliekat ze ideme von 😖 doma je v pohode aj ked stale v pohybe ale spokojna...🙂 uz ked stoji sa nemusi vzdy drzat a vcera urobila taky neisty krokik...ale este by som to nenazvala prvym uspesnym krokom🙂

jitta
23. okt 2010

@zuzkat1 to je teda malá 😀 😀 moc šikovná, já se pro dnešek loučím, když mi to vyjde, nakouknu z Prahy, přeju všem krásný víkend 🙂 🙂

zuzkat1
23. okt 2010

@jitta dakujeme🙂 este raz ...uzi si to a aj vam pekny vikend- tebe aj detom🙂

amisa
24. okt 2010

@certica_3 mozem sa pytat kedy ju davas spat doobeda?
Baby co dnes varite detvakom na obed?
Mi sme boli vcera na hroboch a vsetci o nas museli vediet mala tak vykrikovala po cintorinoch a ludoch a psikoch.. Boli sme aj na par navstevach kde sa vobec neostychala a demolovala co sa dalo.. Neviem kto bol viac unaveny mi ci ona 🙂

danteska
25. okt 2010

@amisa Veronika mala urcite "dobite baterky" tak unavu tipujem na Vas 😀 😀 😀

certica_3
25. okt 2010

@amisa no tak cca 3 hodiny po rannom vstávaní , čo obvykle je po 10 hodine ale občas aj inak keď vstane o 6 alebo o 8 ráno . . no doma mám asi naozaj živé deti , duracelky .

amisa
25. okt 2010

@certica_3 no urobila som to tak ze som ju uz nenechala polihovat rano a tak zda sa ostavame na dvoch spankoch.
Baby dnes aj 3-4 krory sa podarili 🙂 Inak mam pocit ze sa chce Veruska rozpravat z delfinmy..viiska

nella1
26. okt 2010

@certica_3 😀 😀 krasne si to napisala Duracelky 😀 😀 moja je tiez duracel 😀 vcera spinkala za cely den iba 1hod.a pol bola ziva stale sa chcela hrat a ked som ju chcela skusit dat este spinkat tak sa hnevala 😉

certica_3
26. okt 2010

dievčatá nemôžem si tú radosť nechať pre seba , musím sa pochváliť . Minulý týždeň sa mi zdalo že mi Alicka naznačuje že ide kakať a ono to tento týždeň naozaj funguje , urobí podobné zvuky že ide tlačiť a nechá nás nech ju dáme na nočník . Dúfam že je to naozaj tak a nie len výnimka ale už niekoľko dní takto nekakala do plienky , to akože nielen preto že sme to náhodou trafili ,ale na jej povel .
Je teraz každý deň niečo nové , učila som ju fučať nosom , robiť zajačika ,aby sme vedeli neskôr smrkať /doporučujem je to rýchly krok vpred/ a už jej to ide , okrem toho robí leva vrčí a koníka mlaská jazykom, tiež ostáva pár sekúnd stáť bez držania chodíme za dve ruky po celom byte už ma bolí ten môj starý chrbát .Postaví sa už pri všetkom a rúčkuje porpi nábytku aj sa otáča .
Strašne som šťastná že mi bolo ešte raz v živote umožnené zažiť ten zázrak každodenných krokov dopredu v živote môjho dieťaťtka , v tomto vyššom veku si to užívam úplne inak ako v 19-20 rokoch . Môžeme sa tešiť lebo takto to bude celé dva tri roky , ľutujem ženy čo musia ísť pracovať skôr . Dúfam že ja sa tomu vyhnem

jitta
27. okt 2010

Ahojky, my jsme se včera vrátili od rodičů z prahy, bylo tam fajn,ale doma je doma 🙂 🙂 🙂
certica_3 krásně jsi to napsala 🙂 i já jsem ráda, že můžu být s malým doma a užít si ho co nejdéle, strašně rychle ten čas utíká 😒

amisa
27. okt 2010

😎 @certica_3 dobre rady si dala.. budeme skusat..mas sikulku dcerku

certica_3
27. okt 2010

@amisa ďakujem , Alica je teraz moja radosť a hrdosť a občas aj samozrejme nervy a únava ,ale tak to má byť . dúfam že rady aspoň niekomu pomôžu aj keď samozrejme každé dieťatko je iné ,ale skúsiť človek môže a možno bude mať tiež to šťastie a zadarí sa .

certica_3
27. okt 2010

@jitta že je to neskutočné , iab prednedávnom nám oznámili tú šťastnú novinu že sme tehtoné a už budú mať zachvílu deti rok . neuveriteľné

lili213
27. okt 2010

@certica_3 krasne slova 🙂 a malicku mas sikulku 😀. Moja sestra ma po 17 rokoch 2 dieta a tiez si malicku uziva 🙂

amisa
28. okt 2010

baby aku pouzivate antikoncepciu? ja som teraz zacala skusat test zo slinami cez mikroskop..mate s nim niekto skusenosti? Antiku nemozem, vnutromaternicove nechcem na kratku dobu a manzel je moc vymyslavy..

alikaa
29. okt 2010

@amisa sliny cez mikroskop je blbost, ked uz, tak si sleduj bazalnu teplotu. Ak odmietate kondomy tak odporucam krem alebo cipky Pharematex, neobsahuje ziadne hromony, len to zabija spermie. Poznam vela bab co to pouziva, niektore aj 2 a viac rokov a neotehotneli (deti uz maju, cize su plodne)

danteska
30. okt 2010

nikde nikoho?? vsetky ste vyuzili dnesny pekny den a boli ste vonku s drobcami,alebo po navstevach pochodili 🙂

certica_3
30. okt 2010

@danteska veru veru , ja tu mám na pár dní návštevu z Prahy , priatelia s dvojičkami 2,5 roka chlapec a dievča . to je ale cirkus , ešte že mám iba jedno mimčo. dnes poobede sme boli na biofarme pri stupave, nádherné počasie . síce chladné ale slnečné a farebné. no malá išla od nadšenia vyskočiť keď uvidela obrovského koníka hneď vedľa seba a keď tam medzi nami pobehovali kozy a ona ich mohla chytať za rožky .
dokonca som jej dala jesť aj z bryndzových halušiek z ich produkcie .okrem toho sme už papali na prechádzke po meste aj pizzu margeritu . teraz láduje všetko čo vidí na všetko ukazuje a mnam mnam mnam .
prajem pekný zbytok víkendu , toho predĺženého . až návšteva odfrčí zase budem písať častejšie 😉

danteska
30. okt 2010

@certica_3 aj my sme mali navstevu-bol u nas svagor z Ciech,za Opavou byvaju tak sa nestretavame moc,maju syna o 2,5 mesiaca mladsieho.ale celkom sme pekne zvladli den..ale tiez si myslim ze dvojicky je teda zaberak.... 😒 to je super ze papate uz skoro vsetko-ja sa aj bojim pochvalit aby som to nejak nezakrikla-maly uz 4 dni papa zeleninku bez sladkej kaše,uz zacina troska pytat jedlo,vzdy pride a pekne otvori pusu,aj ked len 2 kusky spapa napr chleba so sunkou,2 male kusky tak sa tesim..len vravim-bojim sa pochvalit to 😀 😀 .....ono sa to snad lepsie rozbehne...svagrina ma 7 mesacneho,je kojeny a uplne odmieta papat cokolvek ine ako mlieko,skusala zeleninu,ovocie..velmi tazko spapa troska kaše..tak si vravim ze sme na tom este dobre 😖

jitta
31. okt 2010

Ahojky
@amisa já mám nitroděložní tělísko,ale my už další mimčo neplánujeme takže, proto...
Jinak se moc dobře nemáme, adélku včera začalo bolet očičko, myslela jsem, že má zánět spojivek a tak jsem jí kapala kapky a čekali jsme přes noc ,co to udělá ☹ ☹ ☹ Ráno totéž, oko úplně rudé a vůbec na něj nemohla koukat,tak jsme rovnou jeli na oční pohotovosta má v očičku něco píchnutýho ☹ ☹ ☹ vyfasovali jsme mastičku framykoin a zítra ráno kontrola nalačno, bu´d to vyplave, nebo jí to pod narkózou zítra vyndají ☹ ☹ ☹ Takže hrůza, bylo by to as ina jeden den hospitalizace, byl by tam s adélkou manžel, nevím totiž jestli by pavlíček přežil bez prsa, mám dojem že přes den asi jo,ale obávám se, kdyby tam musela být přes noc, to by bylo asi horší 😒

certica_3
31. okt 2010

@jitta držím palce nech to dobre dopadne
@danteska uvidíš že to bude stále lepšie
my sme dnes vyprevadili návštevu a ja som chorá , bolí v krku , hlava celé telo , teraz zvýšená teplota , proste hurá .ani Alica nebola cez deň bohviečo ,ale teraz navečer keď som s ňou bola sama aledva prepletala nohami bola dobručká .okrem toho nám vypli teplú vodu , žiaden oznam asi porucha . v utorok mám ekonečne začať s odloženým plávaním , tak neviem asi bude musieť ísť tato.
pridávam fotky z výletu na biofarmu

danteska
31. okt 2010

@jitta joooj tak to je zle,snad bude Adelka v poriadku...drzim palce...
@certica_3 navsteva odisla a nechali Ti chripku ako darcek 😒 ? fotecky pekne,Alica si to uzivala urcite 😉

amisa
31. okt 2010

@jitta boze moj teda adelka dopadlachudatko, dufamz e sa z toho rychlo dostane. teliesko VM ti kedy zaviedli?
@certica_3 chripka? krasna babika, pacili sa jej zvieratka?
@danteska drzim palce nechsa drobec rozpapka..
Dnes som skusala rannu ryzovu kasu od sunaru.. a nejak malej nesmakovala ochutnala som ju a zstila ze je neuveritelne sladka. No asi ju budem len na dochucovanie pouzivat.
Ako ste s detvakmi zvladli prechod casu?

jitta
1. nov 2010

@certica_3
@danteska
@amisa
Ahojky, děkujem, adélce se daří trochu líp. Ale stále má v oku kousíček tý hmoty, zítra ráno další kontrola a pak se uvidí co dál, takže budeme kapat mast a čekat, že se to roupustí úplně.
@amisa tělísko jsem si nechala dát hned po šestinedělí, zrovna teď jsem přijela z kontroly z gynekologie a pan doktor říkal,že sliznici mám nízkou, že to nevypadá, že bych začala menstruovat, což mi ale vůbec nevadí a že nemusím klidně celých 5 let, tak to by bylo vážně super 🙂 🙂

amisa
1. nov 2010

@jitta moj gynekolog mi hovoril o teliesku ale z eby mi ho zaviedol hned po prvej menstruacii. Ale nechcem ho nakoniec. Inak Adelka to co ma v ocku a ako sa jej to tam dostalo?

jitta
1. nov 2010

@amisa mě ho zavedl hned po šestinedělí, malinko jsem špinila,prý je to lepší takhle brzo, že jsou porodní cesty ještě otevřený a není to tak nepříjemné, to zavádění, ale mám dojem, že švagrový ho zaváděli přímo při menstruaci. Ale já byla hned po porodu rozhodnutá, že si ho nechám dát, nechci žádné prášky, kdo má na to pořád myslet.

Adélce buď do očička vlítla nějaká nečistota venku nebo si tam něco omylem rukou zavedla, každopádně tam pořád malej kousek má a tak doufám,že do zítra vyplave a nebo že jí nějak s manželem podržíme,aby jí to vyndali. Protože jinak by jí to vyndavali pod narkózou ve středu a to se mi vůbec nechce a ani ta paní dokotrka z toho nebyla moc nadšená, že kvůli takovému malému kousku zatěžovat tělo narkózou, tak snad to vyjde, držte prosím palce.
Zítra ve 13 hodin pak máme náhradní lekci plavání s malým pavlíčkem, protože jsme 2x nebyli jak byl nastydlý. ještě že máme po ruce manželovu maminku, když je potřeba děti pohlídá. Dneska měla malýho ráno, pak přes poledne hlídala malýho i Adélku a já si objela dva doktory a odpoledne ještě jednou hlídala Pavlíčka,jela jsem s Adélkou na mažoretky, měla celou dobu sluneční brýle, ale říkala,že jet chce, stejně doma není v klidu,ale řádí jako obvykle.

A jak vaše děti snáší změnu času????? malej už spí, byl zvyklý chodit spát v 19 hodin, takže s tím dost bojujeme, šla jsem ho před půl 7 uspat a během 5-ti minut spal,jak byl chudák už unavený 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre