Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

certica_3
20. feb 2011

ahojky zdravím po dlhšej dobe . malinkej sa zase vrátila choroba , lezú z nej zelené soplíky ,kýcha a hrozne kašle . horor , v utorok budú výsledky výterov , tak uvidíme .
ale máme iný úspech-malá spáva bez didky , teda zatiaľ iba 2 dni a dve noci . cez deň ju kľudne nakojím ale pri uspávaní nič . na noc ju uspáva momentálne otecko dnes už tretí krát a aj s ňou spí sám / to by ste ho mali vidieť aký je na to hrdý /. zatiaľ to Alicka zvládla iba s malým mrnčaním . ja spím v inej izbe aby ma necítila . takto to skúsime týždeň a potom sa vrátim do spálne aj ja . včera som sa prvý krát od jej narodenia vyspala až do 6 hod. ráno . zhrozená som sa zobudila že čo som za matka keď som dieťa nepočula plakať a nezobudila som sa a ona neplakala ! hurá , držte palce .

jitta
21. feb 2011

@certica_3 palce moc držíme 😉 😉 😉 My teda už od čtvrtka spíme bez prsa, ale my už nekojíme vůbec, malej přez den nechtěl ani na uspávání a jen v noci, tak jsem si řekla,že né a malej to přijal, zatím pěkně prospal jen 1 noc, zbytek se budíme,ale to je nemocí, malej má neštovice, měla je adélka a teď po skoro 3 týdnech je v sobotu chytil malej, takže nic moc. Vám přeju brzké uzdravení a mnoho dalších krásně prospaných nocí 😉 😉 😉

amisa
21. feb 2011

baby aj ja sa mozem niecim pochvalit

certica_3
21. feb 2011

@amisa jeeeej blahoželám ,držím palce aby bolo všetko ok
@jitta aj Vám skoré uzdravenie a veľa úspechov v spánku

jitta
21. feb 2011

@amisa velká gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

amisa
21. feb 2011

@jitta nech sa skoro uzdravite anechsa spanok len zlepsuje
@certica_3 @jitta dakujem za gratulacie 🙂 troska skor ako sme planovali ale zas stvr roka hore dole.. hlavne ze to prislo

jitta
21. feb 2011

@amisa hlavně že se zadařilo a veronika bude mít aspoň k sobě par´táku/ čku 🙂 🙂 🙂

danteska
23. feb 2011

@amisa gratulujeeeem 😉 😉 😉 😉 hlavne nech je vsetko ok..

danteska
24. feb 2011

dievcata davate este drobcom Vigantol?

jitta
25. feb 2011

@danteska já zatím dávám, na roční prohlídce mi dr. řekla,ať ho ještě dávám, v dubnu jdeme na očkování, tak uvidím, co poví pak

certica_3
25. feb 2011

my dávame ale už len 3krát za týždeň ako nakázala lekárka .

danteska
25. feb 2011

lebo mne uz konci a neviem ci si ho mam dat predpisat este...vsak mu to neuskodi tak asi dam este predpisat..

certica_3
26. feb 2011

@danteska myslím že môžeš , kým nebude leto a dosť slniečka

@amisa ink skúšali sme nový Sunar Nutradefence , viem že si písala na tú stránku . No a musím zhodnotiť že našej malej chutí , aj keď stále ešte neopustila maminkine didky , dáva si toto mliečko každý deň . Zatiaľ jeje namiešam vždy tak 60 ml a to vypije tak 2 krát denne , doporučujem , skúsili sme 3stupeň nie HA .

amisa
26. feb 2011

@certica_3 ahoj no upustila som od skusania UM i mojho mliecka s flase.. proste ma mliecko moje 3x denne s prnika a o tyzden to zredukujem len na dva krat denne a inak dostane len UM. Ten sunar teda skusim ked ho odporucas. Ale odporucali nam Nutrilon, odporucali bebu i obycajny sunar alebo Um s materskym mliekom dokopy ..skusala som prichute teple ci studene..ani len moje vlastne z nicoho nechcela(skusala som rozne dudle , inteligentne pohariky ci poharik zo slamkou- ten sa aspon trolinka osvedcil). jedine co vypila ked som Bebu nariedila 7* a dala kustik ale fakt len uplne kustik hnedeho cukru. uz ked som dala tretinovu davku tak uz troska frflalal ale ako tak zniesla ale vypila tak max 30ml denne. Dostane na nejake mlieko chut asi len vtedy ked pochopi ze ine nebude. Dnes ma chytila pred vecerou za ruku doviedla na gauc usadila ona vyliezla za mnou a vrhla sa mi do vystrihu z vykrikom mnamnam.. Musim chodit po byte naobliekana ako cibula lebo Veruska je uz velmi mudra. Mne pomaly odchadza mlieko (ale nastastie nie uplne) a prichadzaju kutiky na ustach. inak drzim Vam place s tim spankom 🙂 nech to uz mate za sebou 🙂 nech to vydrzite 🙂
@jitta @danteska dakujeme 🙂 za gratulacie
Vigantol aj ja davam kazdy den po kvapke a v aprili idmee na kontrolu a ockovanieproti ovcim kiahniam (kvoli ekzemu) tak sa opytam ze ci nahodou to uz netreba inak , ako vravite.
@jitta este ste chori?chodatka.. ako spite uz teda bez papania? aj mi uz ..len ja si na to nejak neviem zvyknut a nadranom som hore ..

jitta
27. feb 2011

@amisa děkuju za optání, malej už je celkem v pohodě, jen má po těle všude stroupky, no jsem ráda,že to máme za sebou, bylo to náročné. V noci jsme bez mlíka, ale spíme spíš nespíme, naprosto šíleně, malej večer usne a většinou do půl max. 1 hodiny je vzhůru a brečí, takhle je schpnej brečet třeba do půlnopci, každou hodinu vzhůru, už jsem z toho psychicky dost vyčerpaná, u prsa ho uklidnit nemůžu moc tam toho už není a navíc jdu v březnu na operaci s očima,takže kojit ani už nemůžu, na dnešek do půlnoci byl vzhůru každou hodinu, od půlnoci po dvou ☹ ☹ ☹ ☹

jitta
27. feb 2011

Um zatím bez šance i u nás, prostě to nechce....

certica_3
27. feb 2011

@amisa no moja sa na mňa vrhá tiež z výkrom ham mnam . inak aj ja ju normálne cez deň kŕmim mojim mliekom a postupne prechádzam na umelé , nezvládla som rázny koniec .
pochválim sa túto noc spala s tatinkom od 20 hod do 6 hod do rána v kuse .hurááá len tak ďalej .

amisa
27. feb 2011

@certica_3 ja som to chcela postupne ale bez uspechu.. no ale ked odoberem to poobedne moznos a bude dat presvedcit.Ale asi to bude dost tazke..

certica_3
27. feb 2011

to Ti teda môžem povedať že je . mne malá teraz ešte bola chorá takže som na nejaké srdcervúce plače / čo zvykne robiť keď chce didku a ja jej ju nedám / nemala nervy ale ani som nechcela zhoršovať soplíky a kašle . takže zatiaľ ju obslúžim ,našťastie keď je s babičkpu a dedkom tak si nespomenie 😀 . aspoň niečo , teda okrem tej noci bez kojenia , čo bolo pre mňa najdôležitejšie .

amisa
28. feb 2011

@certica_3 ja to skusim asi tak ze poobede ked sa bude mat zobudit so spanku pojdem prec z domu napriklad nakupit. A muz (pracuje z domu) ju pri zobudeni vyberie z postielky a bude jej ponukat mliecko z flase. Alebo nejak tak to zariadit budem musiet lebo odomna hned pyta po prebudeni svoju davku. Ale to vsetko budem riesit tak o tyzden ci dva..

certica_3
28. feb 2011

no to je dobrý postup . držím palce

amisa
28. feb 2011

@certica_3 este uvidime ci bude aj ucinny 🙂

nella1
1. mar 2011

maminky neviete ako to je po novom poberanie PN a poberanie rodicovskeho? moze sa to sucasne poberat ked rodicovsky uz sa nepovazuje za zarobkovu cinnost?? 😉

jitta
2. mar 2011

Dobré ráno holky, tak já hlásím, že už třetí noc malej pěně spinká, na dnešek jsem jen 2x dávala dudlíka a to spal, jen tak zaknˇoural, ani nevíte,jak jsem šťastná 🙂 🙂 🙂 🙂 A teď ještě spinká. Neštovice jsou už zdárně za námi, jen čekám na odpadnutí stroupků, těch má pořád ještě dost, když ho meju, tak je to jako kdybych hladila struhadlo, má kůžičku samej stroupek 😒

jitta
2. mar 2011

Na kojení si už vůbec nevzpomene, UM nabízím,ale nechce.

certica_3
2. mar 2011

@jitta blahoželám

jitta
2. mar 2011

@certica_3 moc děkuju, noci teď byli u nás opravdu náročné a tak doufám, že nám to spinkání vydrží, malej spal dnes až do 8 rána 😉 😉 😉 😉

amisa
2. mar 2011

@jitta gratulujem..teda konecne je to za vami. Inak ake mliecko teda pije ked ho uz nekojis a UM nechce. pije vobec nejake? JA musim zobrat to poobedne ale nejak neviem nabrat odvahu:( a to som tu bola ina hrdinka..
Dnes sme skusali prvy krat mandarinky, Surove brrr..ale zavarane no trrrolinka chcela. Inak nejak nam v poslednej dobe s papanim dievca vymysla.

jitta
2. mar 2011

@amisa konečně to vypadá, že už bude spinkat, tak jak má. Dopoledne usnul v 11 hodin a stával ve třičtvrtě na 2, takže paráda a jen 1 denní spánek dnes. pavlíček právě přezden kojit vůbec nechtěl jen v noci a tak jsme to odbourali a zvykl si velice rychle, pak teda ty neštovice, tak jsem to ještě 2 dny zkusila, dát mu prso, ale asi mu to už moc neteklo,tak se stejně pořád pouštěl, tak jsme to prostě zrušili. Um nechce, tak nemá zatím žádné mlíčko, má k snídani 2 activie bílé a většinou k večeři pečivo se sýrem nebo máslem, to´t vše. Ani kaše mi nechce Jinak mandarinky jedl i přez zimu, dala jsem sem tam kouskek už v prosinci a moc mu chutnyla, u nás je to s jídlem fajn, sní skoro všechno, co mu dám 😉

jitta
4. mar 2011

Ahoj, tak hlásím , že máme za sebou první prospanou noc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Od 21 hod. do 5 do rána, pak začal maličko kňourat, tak jsem mu dala dudlíka a do ručičky plyšovou kočičku, co má na spinkání a spinkal až do půl 7, takže paráda 😉 😉
Včera jsem byla s Adélkou na 5-ti leté prohlídce, tak jsem se dr. ptala, jak s mlíkem, když už nekojím, tak říkala,ať jsem v klidu, že stačí 2 jogurty za den + třeba trošku lučiny na pečivo nebo máslo a malej má k snídani 2 bílé activie, takže v poho a UM, že mu dávat vůbec nemusím 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre