Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
9. apr 2010

bré ránko 🙂
aj tu je krásne slnečno 🙂
u nás spinká len drobec, malá pozerá rozprávku Barbie a tri mušketierky a ja som si v klude vypila kafíčko. No drobec bude o chvíľku papať, mňa potom čaká pár vecí na žehlenie...

katka22r
9. apr 2010

dobre ranko prajeme aj my..aj nasa laura spinka a mame celkom pekne tak snad sa nerozprsi

minix
9. apr 2010

Dobre ranko, tu u nas je 11 stupnov a my sa uz tesime von. Mali by sme ist kupit plienocky na plavanie, ale asi to nechame na pondelok, ked bude skaredo, dm je tak 20minut pesi, radsej pojdeme k vode. Bel, uzdrav sa, hradza a croozre nas cakaju😉 uz ho mam doma, hraskovozeleny😉

Inak, k rastu babatek, my rastieme do dlzky a nie do sirky, snad je aj to dobre😉

bebel
9. apr 2010

Ahojte,
hlásim mierne zlepšenie, ale naďalej diétujem so smectou. Takto aspoň konečne schudnem to, čo som si naškrečkovala na bruchu.
Minix: Teším sa na hrádzu, aj na plávanie - dúfam, že Biba sa v bazéne nevygrcká a nebude kvôli tomu hneď sanitárny deň a z tech. príčin hodina zrušená 🙄 Toho sa obávam najviac, pretože ona blije po manipulácii, aj keď hodinu neje. 😔
Ja mám dnes ísť konečne na kozmetiku a mám dohodnutý aj babysitting, ale váham či v mojom stave niekam ísť.

marushka
9. apr 2010

Ahojte,
my sa hlásime od dedkovcov, je tu supéééér krásny dník 😉
Veľmi sem teraz nechodím, tak dobieham...
Bel - vitaj v klube, u nás skoro celá family, klopem hlasno, ja s malou a moja mamina sa držíme. Dúfam tiež, že to už odznieva.Otrasné niečo .Kubo mal túto virózu za posledné dva mesiace už druhý krát.
Čítam, že máte s minix za sebou uvádzaciu hodinu plávania, tak my dúfam tiež v máji pofrčíme...

Čo sa týka pokrokov našej Hany, tak tiež sa hlasno smejká, stále kecá a pretočí sa tiež len z bruška na chrbátik, ale to je skôr naozaj vec náhody.. 😎 Akurát som ju minule prichytila, ako sa za hračkou otočila z chrbátika na ľavý bok ,ale úplne na hranu...som ju povzbudzovala , ale ďalej jej to už nešlo. Tuším som písala , že sme pred týždňom mali 6700g a naše sloníčatko dovŕšilo v nedeľu tri mesiace 🙂 🙂 🙂 zlatá je 😉 🙂 😵
Očkovania ešte nič, stále sa jej hojí TBC ☹ ☹ ☹
Riešili ste zúbky, v 4 mesiacoch už častý jav, pokiaľ mi je známe, ale Jakubovi vyšiel prvý keď mal takmer rok...

A samozrejme, aby som nezabudla, krásne sú tie vaše mimi 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

dzobko
9. apr 2010

Dobré ránko, pekný dník. Aj u nás slniečkovo, len dúfam, že to vydrží. Tu na severe......

olienka12
9. apr 2010

ahojte mamulienky nadherny dnik uzivajte na najblizsi tyzden posledny od zajtra chcije 🙂)

plivit
9. apr 2010

prajem pekné ránko My sme teraz ráno absolvovali sondáž slzného kanálika 2x ale teraz na Kramároch no a podarilo sa
tak dúfam,že to tak aj ostane,lebo malý pri tom hrozne plakal a zle sa to počúvalo ☹
Ináč Samkovi sa už začínajú prerezávať spodné zúbky tak pri kojení dúfam,že sa moc nezahryzne 😀 😀

lopezka
9. apr 2010

ahojte 😀
posledne dni sme mali trosku chaos ......furt sme niekam chodili, ci uz na urad, k lekarom s Timi, ale aj so mnou 😖
Timi este stale lieci tie ocka, este stale ☹ 😒 😢 .....mesiac sme nebrali nic a opat jej nasadili kvapky a masticku ......dufam, ze sa toho uz zbavime, lebo sa uz nemozem na tie ocka pozerat, chudatko moje 😖 ........pupcek uz ma chvalabohu v poriadku ....ale o mesiac aj tak este na kontrolu 😠
ja som bola vcera na koznom ......chcem si dat odstranit zopar sosoviciek, ktore sa mi v tehu nechutne zvacsili ☹ 😖 ....a chcem to stihnut este pred letom 😅 ......tak musim ist na chirurgiu a objednat sa.....dufam, ze sa nebude cakat 1/2 roka na termin 😒

inak baby sranda, ale aj mm oslavuje tento rok 30-ku 😀 😀 dokonca uz teraz 29.4. 😉 ......super napady na darceky, ale to by som musela ist slapat, aby som na to mala 😠 😀 .....takze este netusim, co vymyslim 😠

to plavanie zvazujeme aj my s tytou 😀

alikaa
9. apr 2010

Ahojte, tiez zelam pekne slnecne rano 🙂 treba vyuzit pekny den, lebo najblizsi tyzden zas bude skaredo. Chcela som sa spytat aku velkost oblecka nosia vase deticky? Moj pomaly vyrasta zo 62, uz su mu tesne a to mal pri narodeni 48 cm, cize za necele 3 mesiace podrastol cca 14 cm. Sa mi to zda nejako vela.

Buduci tyzden ideme na ockovanie. Cim by som sa mala zasobit pre pripadnu teplotu? Cipkami alebo sirupom nejakym?

zazalienka
9. apr 2010

Ahojte, želáme krásny deň.. samozrejme, Veronike som sľúbila že pôjdeme na kolobežku a na korčule, tak sa musí pokaziť počasie.. sila..
alikaa, nie je to veľa.. my sme tiež extrém, môj malý nosí 68 no a niektoré veci 74.. alebo na 6-9 mesiacov🙂) sumo... a dlhý je jak slíž..

som skonštatovala včera, že do mesiaca zložíme šporťák a odložíme vaničku, lebo si v nej opiera nohy..

zazalienka
9. apr 2010

my máme viac rokov, mangel má 37, ja 35.. neriešime drahé darčeky k narodkám, čo potrebujeme si kúpime v priebehu roka.. a to že sa patrí dať niečo drahé nemusí byť pravidlo.. aspoň ja to tak neberiem.. ja som akosi prehodnotila tieto veci, keď sme čakali Miška.. on je to najhlavnejšie a najväčší darček pre nás.. pre mňa je vzácnejšie, keď mi navarí dobrú večeru, alebo ja jemu a ideme niekde na výlet.. všetky prachy aj tak zhltnú decká a úvery☹

lopezka
9. apr 2010

alika, nasa Timi zatim nosi oblecko na 0-3 mesiace 😉 ale niektore uz postupne samozrejme vyradujem 😀 , lebo sa jej odhaluje hrud v niektorych bodyckach 😀 .....o tyzden mame poradnu, ratam ze bude mat tych 62 asi .....pred mesiacom mala 59cm 😉 tie cisla su ale indi vindi .....uz nosila aj 62-ku a bola jej dobra 😅

zazi nestras so sportakom......ja by som este chcela vyuzivat vanicku 😅 zatim si tam nohy zmesti .....ale tiez to asi dlho nevydrzi 😠 tiez nema byt u nas po kom krpata 😀
s drahym darcekom si nerobim starosti ani ja 😅 ....jasne ze najkrajsi darcek dostal este v predstihu v januari 😀 😀

janqa24
9. apr 2010

slnecny den mame aj my na juhu, tak ked sa herecka zobudi, padame von, vcera sme boli cele poobedie az do pol siedmej 😎 milujeme jar 😀 😀

co sa tyka velkosti oblecanie - Ninka nosi 68 a 74, niektore veci aj na 6-9 mesiacov, vsetky 62 su jej uz male 😵 a vanicku z kocika som definitivne odlozila predvcerom, uz som sa fakt nemohla pozerat na to, aka bola ta vanicka zdeformovana - Ninka si opierala hlavicku aj nozicky, dlhana jedna 😀 a tak ako pisala zaza, cca za mesiac skladame sportak, neuveritelne, ako tie babatka rastu 😵 😵 😵

v pondelok ideme k ortopedovi na kontrolu, dufam, ze jadierka uz budu vyvinute (ked sme boli pre dvomi mesiacmi, este neboli), na siroko sme balit nemuseli, chvalabohu.....a ked bude vsetko v poriadku, pomaly herecku budeme davat sediet....teda niezeby teraz nesedela, najviac sa jej paci v obyvacke pred telkou, kde pozerava s tatinkom sport alebo metalove koncerty 😀 a tvari sa pri tom, akoby tomu rozumela 😀 😀 😀

ten jej dvojdnovy strajk pri papani chvalabohu odznel a dokonca ju bez problemov nakrmim aj pri telke, tak si aspon vecer takto spolu pozrieme spravy alebo nejaky serial 😀

a k sviatkom.....tento rok si s priatelom nedavame nic, ja som porodila dieta predsa 😀 😀 😀 a v lete nas caka svadba, ta zhltne dost penazi a chceme si kupit aj auto, takze my dvaja sme s darcekmi vybaveni 😀 a zvysok pojde na veci a hracky pre Ninku 😵

zazalienka
9. apr 2010

my sme mali tiež bodyná cherokee a pod., ale nepáči sa mi ten veľký výstrih , radšej mám na ramienku na cvoky.. alebo overaly.. to je oblečený komplet celý, nič sa mu nevyhŕňa...

mne by aj ten šporťák už vyhovoval, nemusím furt do auta a z auta aj s vaničkou a s malým na rukách, podvozok mám v kufri, ale vaničku sa bojím nechať v aute. aby nedostala nohy.. takto dám celý šporťák do kufra a je to..

noo na zajtra sme dohodli požičovňu, bebel ešte raz ďakujem, pani bola veľmi ochotná aj cez víkend, pretože podľa rozsudku sa my inokedy nepohneme.. tak hádam nejaké kočkovské šaty vyberieme..

janqa24
9. apr 2010

ze velkost oblecanie 😀 😀 😀 😀 nevyspata som, no 😅
a este som zabudla, ze sa nam asi zasa upchali slzne kanaliky, lebo posledne dva dni malej isiel z ocka zeleny hnis 😒 preplachujem jej to kamilkami a davam jej kvapky Tobrex, ak to do pondelka neprejde, okrem ortopeda skocime aj na ocne... dnes sa mi to ocko zdalo uz cistejsie, uvidime v priebehu dna, dufam ze to bude ok a nebude musiet opat absolvovat to preplachovanie slznych kanalikov, naposledy pri tom kricala, akoby ju drali, nemohla som to pocuvat 🤐

katka22r
9. apr 2010

ako obliekate svoje deti ked idete v takom jarnom pocasi vonku?este pouzivate niektore fusaky?

minix
9. apr 2010

Ahojte, aj nam su u nejake 62 male, tak mame 68, spominali ste overaly, ja si neviem vynachvalit tie nextacke, akurat su troska asi blbo cislovane, lebo oddnes nosime velkost 3-6 mesiacov a su nam dobre, ale ved malinka ma byt dlha po kom, tato 195, mamina 180😉

Ja vo vanicke zdaleka nohy ani hlavicku neopieram, preto som aj kupila inglesinu, lebo mala najdlhsiu vanicku a skurocne si tuto znacku neviem vynachvalit, je to len 2-kobinacia, ale najlepsia na svete. Pre mna urcite😉 teraz v nej mam naspodu este aj fusacik a malinka ma miesta a miesta habadej.

Prave sa budime, ideme von😉

minix
9. apr 2010

Katka, prave som ti odpovedala s tym fusakom, pokial je mala len leziaca a vonku je do 15-17stupnov, ja ho davam, lezi v nom, ale ho nezapinam, hlavne ze je izolovana od chrbatika ked lezi, lebo tieto petrzalsle vetry su asi svetovy unikat, co sa intenzity tyka😉

janqa24
9. apr 2010

katka, ja som fusak odlozila asi tak pred tromi tyzdnami.....uz nemam ani vanicku v kociku, a ked ideme von, obliekam jej pancusky, body s dlhym rukavom, rifle alebo mencestraky, ponozky, boticky, svetrik alebo fleecovu mikinu a ciapocku.... v kociku mam jednu fleecovu deku pod nou a druhou ju prikrvyvam.....ked je chladnejsie, dam jej tensi svetrik a bundicku.... vcera sme boli vonku takto 🙂

olienka12
9. apr 2010

minix aka velka je ta vanicka?

inak fusak si uz neviem predtavit vcera mal dlhe body a bundu a varil sa, tak bundicka isla dole a bol len v body a zakryty deckou. jednu mam stale pod nim. a samo pancusky a teplacky a capacky kryt na kocik som odlozila lebo sa vytapal z podoby 😉

zazalienka
9. apr 2010

my máme v kočíku len takú fleece podložku, a prikrytý je dekou.. o chvíľu ideme kuknúť Adros a Alex, tešííííím...
no a včera sme sa stretli s Liwkou a Miou, bambulka je nádherná...

antoniab
9. apr 2010

jnaque ta je ale krasna 😵 😵

my nosime velkost 56 a veci 0-3 nieco nam je velke ine zas male fusak este pouzivame mala nanom lezi a len ju prikrijem uz nezipsujem este chvilu a potom ho uz vymenime len za deku 😉

minix
9. apr 2010

Oli, neviem, zmeram ti😉

janqa24
9. apr 2010

antonia, dakujem 😵 je to nase slniecko neposedne 😎

olienka12
9. apr 2010

inak baby pozor vacsina sportakov je pre babatka od 6 mesiacov,ked uz ako tak chodia bacha na chrbatiky 😉

olienka12
9. apr 2010

Danko dnes rano 🙂 😀 😀

evca35
9. apr 2010

ahojte,
vidím že rozoberáte oblečenie. My už nosíme 68 a cherokee 3-6 mesiacov. Martinko mal pred dvoma týždňami 62 cm, som zvedavá koľko bude mať o dva týždne na ďalšej poradni.

Tiež si myslím že o mesiac nevojde do vaničky, aj keď Atlantic je veľký kočiar, fusak som už vybrala, používam tenkú deku, ale oblečené má ešte pančušky, nohavice, papučky, body s dlhým rukávom, bundičku a tenšiu čiapočku. Suseda porodila vlani v januári a od apríla mala malú v športovom. Ja to tipujem ešte do konca apríla, snáď už bude aj malý stabilnejší, hlavne čo sa týka udržania hlavičky. Veď šporťák nemusí byť v sede, dá sa sklopiť aj do poloľahu.

My sme boli včera u ortopéda na ďalšej kontrole, kĺby má na 1* 🙂 , ale odporúča ešte baliť naširoko kým je to možné, lebo aj opice nosia svoje opičky na bruchu do jedného roka a tým majú nožičky naširoko a černosi tiež a vraj sú jediní, ktorí nemajú problémy s kĺbami v dospelosti. Inak pri prebaľovaní už bojujem s nožičkami aj ručičkami, ruky mi pchá do plienky keď ju zapínam, aj keď natieram krémom. A pravdou je, že sa mi aj lepšie nosí na rukách s poštolkami, lebo ešte nemá poriadny zadok 😉

Čo sa týka otáčania, náš malý na bruchu vôbec nie je, lebo len ryčal, na čo povedala doktorka že nemusí byť, také deti potom nezvyknú loziť ale rovno chodia. Hlavičku vie udržať aj keď je na rukách, alebo na ockovej veľkej hrudi opretý lakťami. Ale pohybuje sa na chrbte, odtláča sa nožičkami tak, že sa vie obrátiť do kruhu.

Slinenie letí aj u nás, podbradník dávam keď ideme von aj kvôli grckaniu, doma dávam plienku pod bradu.

My si tiež darčeky nekupujeme na narodeniny, keď tak len nejaké maličkosti, ale môjmu manželovi ťažko niečo kúpiť, takže si kupuje sám. A toho roku dostal na narodeniny syna, keďže manžel má narodeniny vo februári 😀 . Na Vianoce si kupujeme spoločný dar - niečo do bytu - elektrospotrebiče a pod.

Ďakujem za rady k tým hemoroidom, čítala som o nich aj na nete, tak ich mám určite. Mám už aj čapíky, papám jogurty, aj jablko som si dala včera 🙂, mňa jablká nafukujú, tak ich veľmi nemusím, hlavne teraz pri dojčení.

U nás je teraz pod mrakom, tak som zvedavá či bude pršať alebo nie.

evca35
9. apr 2010
maryanna
9. apr 2010

ahojte, no konecne som si sadla od rana, mam za sebou upratany byt, navarene, postarane o maleho...a chcela som ist s nim vonk kym este je pekne lebo asi bude prsat neskor...ked to on zaspal pod hrazdou...ale uz sa budii jupiii......no k tym velkostiam., my nosime 68, niektore 62 LTT sa vmestime zavisi od strihu, cherokee dupacky a tak 3-6 a ponozky od dvoch mesiacov nosime na 6 mesiacov....moj tiez rastie do dlzky viac ako do sirky a vraj spravny vyvoj vyvin dietata je ze ma rast viac do dlzky ako do sirky....doktorka vravela...ale to je jedno kazde babo je ine.....my sme fusak zrusili uz davno lebo my maleho ucime od narodenia nalahko...vobec nebabusim...v zime chodil tak ze kosielka a na to takyy pleteny sveter zvnutra flis z cherokee a do fusaka a nic viac...a nozky leb dupacky....cize teraz by sa uvaril akurat davam naspodok decku, neviem pride mi to take lepsie....a len dupacky a take tenucke na gombiky na vrch bavlnene neviem co to je....a aj tak nam je horuco ked vcera bolo napr 21 stupnov......my sa uz tiez ltt zmestime do vanicky..nevem ako to poriesim lebo do sportiaka mi pride skoro davat ho tam ked bude mat 4 mesiace alee zas asi nebudem mat na vyber......nam je vanicka taka ista ako ty evca......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre