Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
14. máj 2010

zaza ja som na ten zopa pozerala u nas super je,normalne zvazujem 😉 aj ten co ste kupili sa mi paci,ma prehadzovaciu rucku?

zazalienka
14. máj 2010

olienka my sme pozerali taký podobný ako zopa, ono sú asi 4 značky, ktoré sú na komplet rovnaké..
a tú prehadzovaciu rúčku sme vypustili úplne, pretože na všetkých tých cenovo dostupných je to tak, že keď dáš rúčku aby si videla na malého, tak sú kolieska úplne blízko a členkami kopeš do podvozku.. a okrem iného je potom veľmi krátka rúčka.. a keď je prehodená rúčka kolieska musia byť zaaretované (tie otočné) pretože by sa vybili ložiská.. aspoň to mi bolo tak vysvetlené.. no a náš krpec už na mňa akosi nepozerá, on pozerá do sveta a ani nepotrebuje spinkať vonku.. len čumí..
a aj ten pure step easy od demy je to isté ako zopa, len zopa nemá tú prehadzovaciu a step easy má.. a preto je o 50 € drahší..

tento náš nemá prehadzovaciu rúčku, úplne perfektne sa ovláda, má gumené kolieska, k tomu bol ešte nánožník, pláštenka, taká biela podložka na prebaľovanie a ruksak taký ako kočík.. a naozaj ho jednou rukou takmer zložím..

olienka12
14. máj 2010

super,no my ideme zajtra do KE,tak este nieco popozeram 🙂

zazalienka
14. máj 2010

ešte sme pozerali jeden, len musím nájsť ktorý to bol.. sekundu..

zazalienka
14. máj 2010

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

aj tento sa celkom dal, ale nesedela mi tá modrá farba.. taký čudný odtieň..

a majú super veľké košíky...

olienka12
14. máj 2010

hehe to je moj favorit ale zeleny 🙂) ale videla som len starsi model a moc hrkali kolieska 🙂,tak preto zvazujem dalsie

zazalienka
14. máj 2010

ja chcem perego zazimovať, , výborné bude na zimu no a v tomto malého odvozíme celé leto.. ja som spokojná..

aneska
14. máj 2010

ahojte, písali ste že odoberáte moč, ale na aký rozbor to je? Mne doktorka nič nevravela a teraz neviem či to zanedbala alebo čo.

nella1
15. máj 2010

skusenejsie co mate 2ve deticky............ malinka siaha vacsinou po hrackach lavou ruckou moze to byt znak ze bude lavacka? a teraz mi uz tyzden pri papkani z flase vydava take zvlastne zvuky ked vydychuje nostekom je to take hlasne... neviem co to je chcem zajst radsej k lekarke len ci ste sa s tym nestretli inac ked nepapa dycha krasne... 😵

gucz
15. máj 2010

Dobré ránko

zazalienka pekná kára 🙂, som zvedavá ako vyzerá naživo 🙂 . Akurát predvčerom som bola popozerať tú kamarátkinu káru. Má tú Zopu fusion (zeleno čiernu) a je móóóóc spokojná. Predtým mala chipolino, ale golfky, neviem teraz presne typ, no vymenila ich, lebo boli dosť úzke a jej drobec má už dva rôčky a je to fakt chlap, tak potreboval priestor. Fakt tú káričku odporúča.( hodím foto keď ho stiahnem z telefónu)

baby z TT čo to stretko???

aneska až okolo 5- teho mesiaca sa robí rozbor moču. Ale niekde ho robia až okolo 6 mesiaca.

nella1 malé deti používajú obe rúčky, do dvoch - troch rokov to nič neznamená ak aj niektorú uprednostňuje, i keď naša malá uprednostňovala vždy pravú ruku a aj teraz ju používa na kreslenie. No hlavné je, že sa nesmú detičkám prekladať veci z jednej rúčky do druhej, napr z ľavej do pravej, aby sa naučilo používať pravú 🙂 . A z tým dýchaním.... spomeň to lekárke, no myslím, že to nič nebude 🙂 . Naša Laurika ako malá tak čudne funela, potom to chvíľu robila aj v spánku, normálne až chrapkala a ako rástla samé to prešlo. Ono detičky majú mäkkučké podnebie v pusinke a ono to tam tak rezonuje.....

gucz
15. máj 2010

tu je tá kárička a ešte aj náš športovec 🙂

ivv
15. máj 2010

dobre ranko

Peti.. tak na Vas naozaj nemame.. 🙂 mne sa len oci roluju ked si to preratam na zimny cas.. dufam, ze tie nase dietky sa do dalsej zmeny casu napravia so spinkanim, inak si fakt neviem predstavit v zime vstavat o piatej.. do tmy.. 😒

ja pomaly rozmyslam, ze vyradim fusakotasku z kocika a budeme v sportovej casti. akurat riesim ako malej vyzdvihnut trochu hlavicku, lebo ked je dorovna, tak mam pocit, ze je trochu hlavou dole. tak dnes tusim budem z molitanu vyrabat taky klin, aby bola vyvysena uz od pasa nahor. teutonia ma totiz len tri polohy vyvysenia a ani jedna nam, kym nesedka, nevyhovuje..

inak tu v Turci furt prsi, neviem ako je to inde na SR, ale uz ma to pocasie vytaca.. mala je mrzuta, tazsie sa jej zaspava.. ☹ ked prsi tak kocikujeme pred garazou pod balkonom, nic moc teda.. teraz sice svieti slnko, ale vraj ma stale prsat... 😠

dzobko
15. máj 2010

Dobre ranko,
nas valibuk este spi, tak mam chvilu cas. K mocu: neviem ako inde, ale my sme moc odovzdavali na poradni v troch mesiacoch a na dalsiu ideme az v piatich....asi je to individualne...
Nella, nas robi presne to iste, uprednostnuje lavu rucku, ved uvidime...mne osobne je to jedno lavak, ci pravak...hlavne, ze je a bude zdravy 😉
A tiez sa hlasim do klubu mrzutych deticiek pri skaredom pocasi....hoci prespi celu noc, tazsie zaspava, cez den ma len minutkove schrupnutia a cely dnik je taky otravenejsi...myslim, ze uz som o tom pisala...asi je meteosenzitivny...taka mala rosnicka 🙂
Jeje a nasadili ste mi chrobaka do hlavy so sportiakmi...hm, my mame trojkombinaciu a sportova cast je polohovatelna az do lahu, myslim, ze ma 5-6 urovni...(vcera som to preskumala)je to dost masivny kocik, hadam bude vyhovovat....schvalne sme kupovali kocik s nafukovacimi a väcsimi kolieckami, su vhodne do terenu...luky, hory, kopce...chapete...na Kysuciach dobre, na Kysuciach zdravo, ale na Kysuciach hold deravo.... 😀

dzobko
15. máj 2010

Jaj, zabudla som napisat, ze je to zn. Baby active - Jet....je to polsky kocik, tak ak mate niektora skusenost (dobru, ci zlu), resp. mate volajake tie referencie, dajte mi vedie...ď.

katka22r
15. máj 2010

kocky aj vam tak pistia deticky? 😀

maryanna
15. máj 2010

kati, jasné, môj piští, škriekať sa naučil teraz až tak že ma bolia uši niekedy...oni keď zistia že vedia nejaký nový zvuk tak sa im to páči a stále si to opakujú a sú radi že niečo nové vedia a počúvajú sa.....takže neboj:D:D

minix
15. máj 2010

ahojte, ja mam inglesinu magnum, a co viem, tak sportova cast by mala takisto ist az do lahu, tak sa na to asi pozriem....ale my mame na sportov cast este kopeeeeec casu, aspon to tak doteraz vyzera.

A hlasim pokrok v uspavani - uz sa neuspavame na rukach, ale polozime sa do velkej postele, tam sa hladkame, spievame si, hrame sa a do 45 minut spime..to, ze mama nevidi nic z telky, si uz zvykla, ved tam aj tak nic nie je a radsej sa pekne uspinkame. vcera si pamatam akurat to, ze som ju videla hore, ja som zaspala, zobudil nas az tato, ked prisiel o 23 z treningu, tak som ju prelozila do svojej postielky a odfukovala dalej. Ale prislo 5,52, oci dokoran a sme hore...

Sisipet, nestras, mne je 6 hodina akurat, uz som si zvykla. A s tym venovanim na 200% to poznam, sme na tom podobne.

minix
15. máj 2010

k tomu pistaniu - my mame teraz eru vrcania, normalne ako maly tigrik, vrci a vrci a vrci. 🙂

dzobko
15. máj 2010

u nas na dvore a v zahrade tazka romantika....snezi....biele lupene kvetov z jabloni........ako v rozpravke....

krpuch
15. máj 2010

nas maly vcera spinkal od osmej vecer, ale potom ocino zakaslal a dve hodky sme nevedeli ako ho uspat.az okolo polnoci sa nam to podarilo. no bola som zufala. 🙂

zazalienka
15. máj 2010

ja mám nervy keď tatinko chrápe.. malý keď sa v noci zobudí na papanie, tak potom sa nemôže uložiť, lebo ho to ruší.. tak jednou rukou držím Miška a druhou hrkám do tatinka..
no a dnes priam ukážkové zaspávanie, malý už od pol ôsmej odfukuje, napapal sa a na pleci mi odpadol a začal chrapkať.. tak som ho položila do postieľky, len jedným okom skontroloval situáciu, otočil hlavinku a zaspal.. bez dudlíka, bez mojkacej plienky.. zlaté bábo.. tatino kameruje na kamošovej svadbe, tak maminka sa môže venovať telke a vyložiť si nohy🙂

dzobko
15. máj 2010

Tak toto sedi...
www.youtube.com jak muzi hlidaji deti, man sitter

Zazalienka, my sme to riesili radikalnejsie...kedze manzel maleho budil, odstahovali sme sa do detskej izby...pomohlo len na chvilu...tatovi vsak bolo smutno, tak sa pristahoval k nam 😀 , ale kupil si spray proti chrapaniu a zabera...hadam sa mozeme vratit do spalne... 😉

zazalienka
15. máj 2010

môj muž má kvapky adenol, tak kvapká o sto desať ale nejak nezaberá.. najlepšie je že chrápe aj malý, keď zaspí tvrdo, tak sa to ozýva z jednej aj z druhej strany..

dzobko
15. máj 2010

😀 😀 😀
U nas chrape iba muz a pes, zatial. Cakam, kedy zacne maly, no a este mame kanarika....

zazalienka
15. máj 2010

😀 😀 😀

sisipetka
15. máj 2010

pekny podvecer kocky,
Ivv, Minix....nejako som to zakrikla, dnes Christian stebotal v postielke od 4tej 😅 On nas sice necha na pokoji, ale predvadza v posledne dni taku zaujimavu gymnasticku zostavu, ze sa priecne zasekne v postielke, deka na hlave a zacne vydavat zvuky na zachranu. To urobil tak 3 x do 5tej a potom nastartoval svoju vrtulku a zacal jacat a rozpravat sa s kolotocom 😀 Hmm, ale na druhej strane zaspava sam v postielke o 19.30, takze aspon nejako sa mi to zlatusik snazi kompenzovat 😉

Dievcata, to piskanie si uzite - v 5tom mesiaci uz bude dietko vykrikovat a rozculovat sa 😉

Gucz - to je zlate s vasou Laurinkou 😵

zazalienka
15. máj 2010

sisipetka náš keď sa budí na kŕmenie v noci, tak zdvihne nohy dohora, kope s nimi, trepe rukami a funí.. a dokáže sa tak pootáčať že ho neviem vybrať z postieľky.. a drží sa tej tyčky.. no komédia 😀 😀 😀

sisipetka
15. máj 2010

Zazalienka, aj u nas uz tycka zohrava velku rolu....chyti oboma rukami a taha sa hore, pripadne si tam zasekne nozku alebo treskne hlavku...cez den, ked ho tam necham chvilu hrat, tak potom utekam, ze aky hrozny plac odtial - no hadaj, co opat vyviedol 😀 😝 - volam ho maly demolator

zazalienka
15. máj 2010

jaaaj, neni sú to kamoši? to naše čudo tam tiež stvára kúsky.. a nedajboh keď otvorí oči a nikoho nevidí.. to sú také slzy že je plienka pod hlavičkou komplet mokrá.. on vie veľmi veľké slzy robiť 😀 😀

sisipetka
15. máj 2010

take slzy poznam - jeden by sa z toho aj napil, kolko toho vie vyronit
- to vies, nasi chlapci su riadni vymyselnici 😉
Inac akurat lovim na nete stolicku na krmenie, objavila som peknu chicco, ale k nam na Slovensko dovazaju iba 2-3 farebne kombinacie a nam sa paci ta 4-ta kombinacia, ktoru Taliani vyrabaju, ale ku nam nedovazaju. idem skusit ebay, mozno nieco tam najdem 😉 , kedze dnes sme zacali prvu mrkvicku papat, tak coskoro budeme chciet aj slusne stolovat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre