Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

klara.t
30. jún 2009

Ahoj děvčata, také bych měla mít miminko v 01/2010, ale ve středu nám naměřili vysoké NT. 4,6mm tak se obávám, že se k vám nepřipojím. Máme za sebou první půlku genn. testů - vyloučili DS, ES, PS, TS a tak čekám na tu druhou půlku za dva týdny.

zdenka73
30. jún 2009

Ahojky! No ako čítam, tak sa nám to tu krásne rozrastá, to je super tolko tehuliek na začiatku roku.
Mne je stále akosi mdlo, a únava je hrozná, akoby som celý deň ťažko robila. Ale hlavne, že je bábo ok nie? My vydržíme aj viac.
Babám čo idú na kontrolu držím palce, a dodajte fotky.

alikaa
30. jún 2009

Ahojte, aj ja dnes idem kvazi na prvu kontrolu, doteraz mi zobrali len krv. Tak som z toho aj celkom nervozna. Hlavne z toho, ze mam doniest ranny moc a ten je taky zakaleny ako ked som mala zapal mocovych ciest. Len vtedy ma cele mocove cesty stipali a palili a teraz nic, tak z toho nechapem. Dufam, ze nebudem musiet brat nejake antibiotika. A ze male bude ok. Mam tam prist po 13ej, tak drzte palce.

minix
30. jún 2009

alikaaa, ja ked som bola velmi skoro tehotna, nejaky 1tt alebo 2tt, tak som vybrala antibiotika prave proti zapalu mechura a nestalo sa nic....ale viem, ze sa to da liecit....pripadne si daj uroval manosa, ten mne zabera a beriem ho aj ako prevenciu.

alikaa
30. jún 2009

Minix, prve 4 tyzdne je vraj dieta chranene tym zltym telieskom, dovtedy sa nic nestane ani ked pijes alkohol alebo beries ine lieky. Potom je to horsie. A navyse ja fakt nemam ziadne priznaky zapalu, mna nic neboli, nestipe, proste sa citim v pohode, teda okrem zaludocnych nevolnosti. Tak som teraz nervozna, ze co to je.

drobec123
autor
30. jún 2009

alikaa, hlavene nebud predcasne nervozna, ved o chvilu ti lekarka spravi test a povie ze je vsetko v poriadku !
ja mam inak tiez inu farbu mocu od kedy som tehotna. posla mna to bude aj hormonmi a kadecim inym, predsa len nase telo funguje uplne inaksie.... hlavu hore !

gucz
30. jún 2009

ahojte, ja som sa dnes ráno zobudila a konečne mi nebolo zle 🙂 . Taký príval energie som mala, že som poupratovala skrine, periny som dala do okna vyvetrať, ožehlila som prádlo z troch práčiek, oprala som ďalšie, vyvešala ho, no a teraz rozmýšľam čo uvarím k obedu....

Ráno som si dala mazanec s chclebíkom, no a teraz pred chvíľou ma napadlo že som hladná, hneď na to mi zaškvŕkalo v bruchu a minútu na to mi zostalo zle od žalúdka, tak som si rýchlo dala čokoládové lupienky s mliekom a už je zasa dobre. Keď ma budú chytať takéto záchvaty hladu, tak o chvíľu budem ako vorvaň 😀

všetkým maminkám prajem úspešnú kontrolu, poobede mrknem ako sa máte a ako sa majú drobci 🙂

wanduska
30. jún 2009

otazky otazky: co je to vysoke NT? a akoto, ze nemate,este tehotensku knizku? a ako si ratate tehotensky tyzden - od poslednej menstruacie, od oplodnenia, alebo na zaklade merani na uzv??? a akoto, ze ste zatim mali iba krv????

alikaa
30. jún 2009

wanduska, podaktori lekari maju taky nazor, ze prve tri mesiace su rizikove, takze bud baba potrati, alebo sa plod udrzi a ich uloha nastupuje az koncom prveho trimestra. Aspon z tej mojej dr. mam taky pocit. Chcem zmenit, ale nepoznam nikoho, ku komu by som isla, ziadna kamoska si svojho dr. nepochvaluje. A dnes by som vraj mala dostat tehotensku knizku, ak bude vsetko ok.

Tu na konovi ti tehotensky tyzden pocita od prveho dna poslednej menstruacie + aky dlhy mavas cyklus. Podla vsetkych info co som nasla, sa to tak aj ma pocitat. Ja som sice v 11om tt, ale tehotna som len 9 tyzdnov, viem presne kedy som otehotnela, kedze som sledovala kopec tych vselijakych priznakov ovulacie. Co sa tyka vypoctu podla uzv, tak to dr. odhadne podla velkosti a stupna vyvoja plodu podla mna. Teda to si myslim, dnes sa popytam blizsie.

janka1
30. jún 2009

alinka to napisala sparvane a veelmi pochopitelne 😉 🙂

vidim,ze dnes sa konaju kontroly u viacerych tak druim palceky a cakam obrazocky 😉
NT je Nuchalna Translucencia / šijové prejasnenie
je ultrazvukom pozorovateľný znak u plodov medzi 10. – 14. týždňom gravidity. Prvé správy o jeho výskyte sú spojené s prácami Bronshteina , Szaba a Nicolaidesa v rokoch 1990. Šijové prejasnenie je definované ako nahromadenie tekutiny v zátylku plodu na konci prvého a na začiatku druhého trimestra . Hrúbka šijového prejasnenia je u zdravých plodov cca 1 až 2,5 milimetra. Vyššie hodnoty bývajú u plodov s Downovým syndrómom, genetických abnormalitách, u plodov s VVCH srdca ako aj u približne 200 rôznych anomálií

enen
30. jún 2009

Ahojte, tak sa k vam mile buduce mamicky pridavam... konecne 🙂 My mame termin 8.1. a veeelmi sa tesime... Neviem, ci mi spravne hodi tyzden, ale sme teraz 12/4...

gucz
30. jún 2009

ja tiež ešte nemám knižku, a tiež ju dostanem až na najbližšej kontrole, teda po tom ultrazvuku. To je normálne, teda aspoň čo mám kamarátky, tak všetky tak dostali.
wanduska keď si dáš hore na stránke nadstavenia, tam kde je login, odhlásenie.... tak tam v nadstaveniach vypíšeš tabuľku a koník Ti bude počítať týždne.

gucz
30. jún 2009

enen počíta sa každý začatý týždeň, takže 12 týždňov a 4 dni je vlastne 13-ty týždeň.

januska26
30. jún 2009

No caute,
tak ja som mala uz v 8tt vsetko, vaginalny scan, palpacne, kultivaciu, moc, krv, dokonca som predtym nemala ani cytologiu, tak mi ju doktor spravil teraz, nastastie je vsetko ok, tak sa tesim...ale uz pomalicky prichadzaju obavy z NT..to ma caka za 2tyzdne...A chcem sa spytat...vysetroval vam doktor aj prsia?lebo som si citala, ze to by mal, ale mne to nerobil...
dik za odpoved.

januska26
30. jún 2009

a samozrejme hned mi dal aj knizocku...podla mna to by mali dat hned...

janka1
30. jún 2009

😕 januska26 mne nekontrolovala dr. prsia 😒 a co konkretne sa ma na nich skontrolovat ?

drobec123
autor
30. jún 2009

no ja si osobne tiez myslim ze knizku by mali davat na konci prveho trimestra, aspon po nejakych testoch. ved niektorym babam daju aj v 5tt a to este nie je vidno ani akcia srdiecka. vsetko ma svoj cas a netreba sa nahanat.

a to NT sa meria klasicky pomocou UTZ ? musim sa na to spytat kedze idem na kontrolu. mne inak tiez nerobila ani cytologiu ani ine klasicke gyn. testy. posledne som mala v sept. minuly rok, mozno jej aj to pripomeniem 🙂 len lekari asi nemaju radi ked im babreme do prace, ale co uz ved ide o moje miminko a o moj pocit ze je vsetko v poriadku !

alikaa ja mam podla mna dobru gyn. a som tiez v BA. predtym som mala chlapa, tiez bol perfektny ! len je sukromnik, takze by som si platila uuuuplne za vsetko, co by nebol problem ale mal tolko zien ze aj ked vzdy objednaval na hodinu - tak som si tam min 30min pockala a to sa mi zdalo nefair ze platim a aj tak nusim cakat. teraz som v sukromnom centre kde ma beru na minutu presne a vystrenia idu cez zdravotne poistenie.

januska26
30. jún 2009

no ci nie je nejaka hrcka alebo nieco...vies, ja som sa trosku namotala, lebo som pozerala pred par mesiacmi AKO SOM PREZIL a ona tehotna tam mala hrcku a v tehotenstve sa rakovina vyvija rychlejsie, takze pre to...len ze by som sa chcela uistit, ci je vsetko ok. Lebo mne to este nikdy nerobili. Takze to nemusia robit?

andykca
30. jún 2009

ahojte tehulky 🙂 ajeeeje sa tu rozrastame....

januska26 prosim ta nestras tu..kazda z nas si moze prsia vysetrit aj sama a je to jednoduche....to ta mal uz davno Dr poucit 😉

dadulka2000
30. jún 2009

ahojte,...
ja som prave dala malu spat,... a idem nieco dokoncit do prace. od zajtra som na skoleni v Londyne a na nejakych meetingoch tam,...vobec sa na to cestovanie v tychto 32C horucavach netesim. 😝
tu v anglicku zavladli strasne horucavy. bud sedime doma, alebo sme pri vode (aj sme si maly bazenik napustili) 🙂
gucz,.... plne s tebou suhlasim,... tiez musim stale nieco zut. normalne mi prislo zle ked som chvilu nejedla 🙂
uz mi vlastny chlap povedal ze sa zvacsujem do vsetkych dimenzii,... ale ved ma pravdu, nic nerobim len papkam. 😀
ja budem chudnutie riesit po porode,.... 😉

olienka12
30. jún 2009

Velke sono povazujem to, kde idem na specializovane pracovisko. Male sono mi robi aj moj lekar pri kazdej navsteve. Teraz 7.7. inem prave na to NT, tak verim, ze vsetko bude ok, nepatrim do velmi rizikovej skupiny, tak sa utesujem, aj ked cervik pochybnosti stale vrta v hlave. Tesim sa ze uvidim malinke a snad bude fotocka.
Drzim palce baby, ktore idete na kontroly.

plivit
30. jún 2009

ahojte dievcence prajem pekny den 🙂
blahozelam k uspesnym kontrolam a vitam nove tehulky 😅

enen
30. jún 2009

jasne gucz 🙂 to ovladame, len som nevedela ci mi skoci ten spravny tyzden pri mojom mene... ani mne nekontroloval prsia a tehu knizku som dostala hned - to som bola v nejakom 6 tt... ale ako viem je to invi-vindi a kazdy lekar to ma inak

janka1
30. jún 2009

zienky nas dr. v Košicach co sa specializuje hlavne na 3D a ostatne veci ma perfektnu stranku, tak si ju mrknite a dozviete sa vsetko ohladom MT a ostatnych veci potrebnych v tehotenstve 😉
tak kuk 😉

http://www.3dultrazvuk.sk/

nellynka
30. jún 2009

Kocky, vsetkym vam gratulujem k tehu, ja som bola januarovka 2009. Uzite si to obdobie, je to nadhera a hlavne potom kazdy den s miminkom, lebo ten cas tak letiiiiii. Drzim vas vsetkym palceky!!!!!!

bebel
30. jún 2009

Prsia kontroluje každý poriadny gynekológ v rámci prevencie , počas bežnej preventívnej prehliadky.
+ ja ako riziková skupina (babka má operovaný a preliečený zhubný nádor na prsníku) bývam posielaná na usg prsníkov 1 x ročne. A moja mama chodí 2 x ročne na mamograf.
😉
Takže odsledovaná som bežne, pri tehu už nič nerieši...
kojením sa riziko rakoviny prsníka znižuje

weronikla
30. jún 2009

Ahojte zienky 😉 kRasnu den zelam, kiezby to vydrzalo, ale taa predpoved... ☹ no mne nie je moc dobre, stale mam nizky tlak a spala by som... No a bruslo zacina rast, tak sa tesiiiiim 😉

nikiarudi
30. jún 2009

ahoj minix... a to si doteraz nemala tehu knižku??? ja ju mám už 2 týždne... 😀

bebel
30. jún 2009

NIkiRudi, aj ja som ju dostala až včera..náš lekár z praxe vie, že bohužiaľ takmer 50% úspešných počatí končí už v 1.trimestri ... 😎 a preto vydáva tehu knižky až po 10tt. 😕

nikiarudi
30. jún 2009

no mne ju vydal v 9tt resp. som bola 8+3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre