Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
9. nov 2009

ja tiež keď mám čas tak nakuknem.. prešla som na pracovne-šetriaci režim... mne to zo začiatku hrozne rýchlo ubiehalo, do takého 20 tt.. teraz to ide hrozne pomaly.. asi preto že som už taká menej pohyblivá..

no idem sa aj ja uložiť, zajtra ráno držím palčeky, aj ja sa posnažím aby všetko bolo ok, potom ešte vybavím kataster (za rok som nemala čas zmeniť údaje na liste vlastníctva a u dodávateľov energií).. nech je v tom poriadok.. a som tu..

tak teda dobrú noc, pekné sny maminám aj bábätkám..

jajita
9. nov 2009

dobrou noc zazalienka. snad se tu vsichni jeste potkame a at ti to taky dobre dopadne zitra u doktora a na utz. papa 😉

jozkoalenka
9. nov 2009

Ahojte kocky, dnes som mala zaujimavy telefonat od sestricky mojho gynekologa. Pytala sa ma na meno obvodneho lekara. Vraj musia odovzdavat zoznamy tehotnych zien ohladom prasacej chripky. Kontaktovali aj vas? Viete nieco viac? Dobru nocku🙂

gucz
10. nov 2009

ahojte maminky, dobré ránko prajem, zasa som tu prvá???
pozerám, že včera ste toho dosť napísali, jajita vitaj 🙂

gucz
10. nov 2009

jozkoalenka mne zatiaľ nikto ohľadom očkovania nevolal, ale asi sa ani nedám očkovať.

včera som bola na diabetológii na kontrole, brali mi krv, priniesla som aj moč a zatiaľ sú výsledky dobré, zatiaľ tú tehu cukrovku zvládam diétou, tak som rada. Zmenila sa tam lekárka (keď som čakala malú bola tam taká babka, už šla do dôchodku), takže som rada, je tam taká mladá a tá si ma chce odsledovať, tak tam budem chodiť každé 2 - 3 týždne.

gucz
10. nov 2009

ozaj východniarky ako sa máte? kam ste zmizli???

bebel
10. nov 2009

Ahojte,
mne tiež nikto nevolal ohľadne očkovania a mienim ho aj tak odmietnúť. 😝

Zaza držím palce na katastri. 🙂

roxy_1
10. nov 2009

dobre rano holky,

u nas je hrozne sychravo...fuj clovek by jen spal... 😉

jajita no vidis jak si tady pokecas 🙂 je to tady moc prima,holky co uz cekaji druhe nam prvorodickam vetsinou poradi...

jajita zkus jeste pro maleho stranky www.brumla.cz kazde pondeli a ctvrtek jsou tam nove vecicky.. 🙂 doporucila mi tu stranku jedna kamaradka 🙂
co se tyce jidla tak hresim neustale,hlavne fastfoody to je moje 😠 ale vitaminy neberu zadne,jim hodne ovoce tak si myslim ze to doplnuji timhle a navic jsem slysela ze po vitaminech jsou velke deti a ja se mordovat se 4kg ditetem nechci 😅

drobec123
autor
10. nov 2009

ahojte, tak na stretko teda pridem - dufam ze vas spoznam 🙂
ani mna nikto kvoli ockovanie nekontaktoval a teda ani nemusia - nedam sa urcite zaockovat.

bebel
10. nov 2009

K dnešnému stretku:
Bruniša asi nedonesiem, logisticky to nestíham.

O 13,00 mám usg v Ružinove, potom prídem za Vami do Avionu.
Potom sa vrátim po Bruniša a ideme za kamoškou, ktorú som 2 roky nevidela na čaj do Starého mesta a až večer frčíme domov. 😝
Dúfam, že čajovňa u Slona na Radlinského ešte funguje.

ivv
10. nov 2009

ahojte zienky 🙂

prave mi volali, ze dnes mi dovezu kocik! tesim, tesim 😵 takze ho doma vyzdvihnem a budem padlit za vami do avionu 😉

jozkoalenka
10. nov 2009

Kocky, sestricka nic nespominala ohladom ockovania. Len ze musia spravit zoznamy tehotnych kvoli chripke. A mimochodom, tiez by som sa nedala ockovat 🙂

liwka
10. nov 2009

jozkoalenka- mne volali uz minuly tyzden, niektotora babulka pisala, ze jej volali tiez, pytala som sa na to aj na predporodnom kurze nasej prednasajucej a vraj to nariadenie vyslo z ministerstva a vraj sa ockovat naozaj bude, no este som nestretla babu, ktora by s tym suhlasila. dokonca aj nasa prednasajuca, porodna asistentka ockovanie v tehotenstve povazuje za blbost. je to na tebe.

liwka
10. nov 2009

zabudla som sa pozdravit 😀 , tak zdravim vsetky bruska, aj malych obyvatelov brusiek 😉 . vitam nove tehulky, snad nam to tu nebude miestami zamrzat, ked su este mnohe v praci. pekny, hoci sychravy dnik vam prajem a babulky, co sa chystate na BA stretko, velmi zavidim a tesim sa na fotky 😉

nedockava4
10. nov 2009

dobre ranko, tehulky....
Ja som sa dnes po dlllhom case vyspala...ani raz som sa vnoci nezobudila...wow
o 13h nas cakaju prietoky, tak drzte prsteky, nech je vsetko v poriadku....
Co sa ockovania tyka, mne este nikto nevolal 😵 No, aj keby, tak zaockovat sa nedam.
Nove tehulky...Vitajte! 😉

hanus177
10. nov 2009

Ahojte,
len teraz som vás dočítala......... vôbec nestíham.... 😖 Nová kolegynka sa vôbec neuchytila.... a to už tu chodí druhý týždeň..... lenže ona PC nemala pustený skoro 6 rokov a teraz sa cítim ako učiteľ.... od úplného začiatku..... kopírovanie textu, atď.... 😠 raz dva krát to vysvetlím........ ale ja sa cítim ako opakovací papagáj....... začínam byť nervózna.... a to mám skôr pokojnejšiu povahu.... a stále sa zamýšlam nad tým, že to cíti aj malinké..... 😢
Zajtra má čaká návšteva Dr. tak sa veľmi teším....... ale aj obávam či je všetko o.k. ale to asi každá, keď tam ide, nie? 🤐
Už by ma mala vypísať na MD (8 týždňov), čo sa týka očkovania mna už kontaktovali minulý týždeň ale som proti.
Čo sa týka vitamínov užívam calibrum mami, ale dám si ho len sem-tam. Skôr sa snažím jesť zdravšie, aj keď prehrešky bývajú 😉 ale som zato, že telo si pýta čo potrebuje..... a mne dosť chutí slané.... 🤐

Vitám nové tehulky vo fóre........... 😎

Antonia myslíme na teba a držíme palce nech je všetko o.k. a hlavne čo najdlhšie 2in1. Mne sa túto noc snívalo, že som musela ísť tiež ležať do nemocky a normálne som cítila takú úzkosť ako keby to bolo naozaj........ keď som sa ráno prebudila a zistila, že som doma vo svojej posteli, tak hneď bol krajší deň 😀 Ale spomenula som si na teba a iné tehu, ktoré trávite na lôžku..... Tak sa držte

antoniab
10. nov 2009

ahojte

tak ja dnes len pozitivne 😵 vysadili mi infuzie hura aj kanila je uz von takze konecne normal ruka 😀 sa tesim jak male decko este vraj zredukujeme pocet liekov a do konca tyzdna hajde domu ale musim doma lezat lebo ak by som sa vratila tak ma uz nepusti a ja urobim vsetko aby som sa sem dosla az tlacit 😀 😀

inak som vcera nenapisala z mala nam pribrala za tyzden v nemocke 100g takze uz mame 1300 tak terz uz len pekne priberat drobec dnes nakopava pravu stranu a rebra ze ja tam sanad budem mat aj modrinu 😝

hanus dik a vsetkym co nanas myslite 😉
mamina sa hneva ze sa tak ponahlam domov ale ja fakt budem radcsej lezat doma ako tu ziadne sukromie rano o siestej nabehne upratovacka vcerajsia vizita no katastrofa vecer o 8 nabehne lekar nikto nic nehlasil ja som kecala s manzelom cez pc v tej rychlosti som nevedela co skor
a rano ma zas dojali na ranajkach sme sedeli akurat 3 co sme tu najdlhsie a sanitarky tie co vydavaju ranajky normalne ohovaracka ja som sa nestacila cudovat tak hovorim to je sila aspon potichsie mohli tak ta jedna sa potom smiala domov nas pustit nechcu a hente to obtazuje

inak fakt vychodniarky kde ste ? janku som tu dlho nevidela a ostatne mate nakupovaciu a upratovaciu mamiu ked uz ste doma 😉

evca35
10. nov 2009

ahojte,
na východe prší, tak asi všetky spia 🙂 aj ja som vstala pred hodinou.

ohladom očkovania ani mne nevolali a tiež nad tým vôbec neuvažujem. Aj keď najväčšia vlna má prísť v januári - februári, dovtedy budem doma a v nemocniciach sa snáď nenakazíme 😉 a potom zase doma.

jozkoalenka
10. nov 2009

Ahoj Antoniab, mne tiez drobec stucha len do pravej strany 😀 na uvz mi lekar povedal, ze je v polohe ci pozicii 1 - tzn. chrbatik na lavej strane, hlavickou dole - vraj najlepsia pozicii (ci poloha🙂 na porod. Tak sa mozme tesit, ze nam okopavaju pravy bok, aspon sa nam bude dobre rodit (dufam) 😀 😀

antoniab
10. nov 2009

jaj jozko... kiezby si mala pravdu 😉

evi pravda na vychode hrozne pocasie 😝

BA prajem prijemne stretko 🙂

ja sa tiez ockovat nedam a moj gyndak mi to ani neodporucil 😉

olienka12
10. nov 2009

ahojte,na takyto life sa dobre zvyka spim do 10tej tak sadnem za pc... no uz musim zacat daco aj doma robit,lebo sa nenazdam a budem rodit 🙂) ked nebudu v pondelok ok prietoky, tak si pojdem polezat do nemocky,ale nerada by som si to tam okukovala par tyzdnov pred...
baby drzim prsty na kontrolach
a k telefonatom oni zistuju pocty kvoli objednavke vakcin,chcu vediet pocty aby nahodou chudatka neobjednali viac ako musia...

motylik22
10. nov 2009

dobre ranko všetkým.... 🙂 🙂 🙂 🙂

andykca
10. nov 2009

ahojte babenky....mne sa tiez dnes super spalo nieco pred pol 11 tou som vstala 😉

setkym co dnes mate kontrolu drzim paste, viiitam nove tehulky u nas...a blavackam prajem super stretnutie 🙂
a pozdravujem aj dadulku kym je na slovensku xi

hanus tooo co ti dali za zaskok? xi....inde by sa s takou nahradou podla mna neserkali... 😒...neviem

antonia hlavne ze nam davas super spravicky 🙂 sa tesim...

mno a mna nik neotravoval ohladom ockovania 🙂 a myslim ze sa ten nas Dr. na to aj vyprdne lebo co mi hovorili sestricky tak tolko tehuliek hadam v zivote nemali co maju teraz 😀

zazalienka
10. nov 2009

ahojte... tak som sa vrátila z poradne konečne, cestou v aute som zbodla 4 obložené chlebíky lebo by som padla za vlasť.. a užívam si teraz pol dňa dovolenky.. asi si pospím a potom niečo nachystám manžovi k dnešným narodkám🙂

no náš mailnký asi nebude najmenšie dieťa, má cca 1500 g, oproti termínu je o nejakých 21 dní väčší (podľa rozmerov).. ja ho asi po narodení rovno postavím na lyže, mám taký dojem.. inak všetko v poriadku, krčok mám ukážkový, žiadne komplikácie zatiaľ nehrozia.. a malinký je hlavou dolu otočený, neviem, či nebude mať migrénu🙂 doktor mu nemohol nájsť hlavičku čo ju schovával až niekde ... dolu..
žiadne očkovanie, žiadne injekcie naviac než je nutné.. dobrovoľne určite nie..
na katastri som vybavila houby, lebo nestačí občiansky a v ňom adresa, potrebujem mať potvrdenie o trvalom pobyte z matriky a úradne overený sobášny list.. tak niekedy nabudúce🙂

botis
10. nov 2009

ahojte, je tu este niekto kto ide na BA stretko? neviem ako to stihnem, ked sa malinka zobudi najeme sa a letime, len neviem kedy sa zobudi, tak snad nas pockate ...
pekny den

adros
10. nov 2009

ahojte brusenka

antonia, mam z vas radost, tak uz to tam nejak do konca tyzdna vydrzte a potom si hlavne davajte doma pozor a zapriahni do kazdodennych uloh vsetkych naokolo, ty len pekne lezkaj

zazalienka, tiez gratulacka k poradni a kedze aj tak nebudes rodit klasicky, tak to vobec nevadi, ze drobec bude trochu vacsi 😉

ja som si dnes bola ukoncit PN a pre papier na MD, takze 12.11. nastupujem. Hned som behla aj do firmy s papiermi, takze tieto papierovacky mam vybavene 🙂 a na gynde sa ma vobec nepytali na meno obvodacky, tak mozno ani nebudu. Ale aj keby,zaockovat sa nedame

blavacky, prajem pekne stretko, uzite si to a pekne sa pofotte. Apropo TT a okolie, tiez sme sa akosi nepofotili, zajtra donesiem fotak, tak to napravime 🙂

liwka
10. nov 2009

Adrika, to aby som sa konecne dokopala k tej kadernicke 😀

weronyca
10. nov 2009

Ahojte kocule.. Tak ako sme sa my drzali relativne v pohode, posledne dni no coment. Najlepsie je ze sa mi vcera zacal kyvat zub a rano... Navyse znova mam priserne bolesti spodku, zvlastne je ze ma stale boli len lava strana. Snazim sa vydrzat ale aj napriek tomu mi od bolesti tecu slzy. Neviete ci neexistuje nieco od bolesti co mozme aj my?? Blavacky uzite si dnes stretko, skoda, ze som ochorela prave teraz..

olienka12
10. nov 2009

weronyka boli ta ako keby kost alebo sval vo vnutri? lebo mna tak boli lava strana a dost to vadi aj pri chodzi,predpokladam ze sa panva rozpina...

hanus177
10. nov 2009

Inak sa chcem pochváliť..... za posledných 14 dní .... + 4cm + 0,5 kg 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre