Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
16. apr 2010

Čaute kočky
fotky sú krásne 🙂

dadulka ja mám na dnes zeleninové rizoto s nastrúhaným syrom navrchu. No a čo budem variť zajtra..... no fakt neviem. Momentálne nesmiem nič, kde je tuk, tak asi nejaké mäsko na šťave s ryžou (ak teda nepôjdeme k svokrovcom). A v nedeľu asi upečiem kura.

my sme boli vonku, konečne neprší, tak sme sa boli nadýchať čerstvého vzduchu. No opäť sa sem valia od Karpát mraky, tak asi bude zasa liať, aj hlava ma začala bolieť... Tak asi poobede stvrdneme doma. To zas bude do večera, Mišenko je v pohode, medzi papaniami je aj hore, aj spinká, no ale ako zabavím Lauriku.... už je jej doma dlho

minitrouble
16. apr 2010

inak ked uz o tych vlasoch hovorite.....tak mne este pri romanke desne vypadali a co je horsie tak co som mala cekom pekne vlnite vlasy tak romca mi ich "zobrala" ....teraz ma vlnite ona a ja mam od jej porodu skoro rovne 😒 😉 ...ale nevadi aj tak som ich povacsine vyrovnavala 😀 😀 ...pri simonke mi vlasy ostali take ake som mala aj predtym a ani teraz mi nejak nepadaju - ale to bude asi tym ze o vsetky som prisla uz pri romanke tak teraz uz nema co padat 😅 😅 😅

aneska
16. apr 2010

dana333 už ma napadá iba jedna vec, že uvoľniť by ťa mohol manžel sexom, ak máš na to pomyslenie 😉 .
Čo sa týka vlasov, veľmi si ma povzbudila, ďakujem. Budem veriť, že aj mne narastie taký ježko na hlave. 😀

dana333
16. apr 2010

aneska dík za radu, pomyslenie ne to je 😀 a dokonca to pomáha, ale len počas neho ma nič nebolí, potom to začne znovu, a sexovať vkuse by bol asi problém 😎 ☹ 😀
určite narastú uvidíš, aj keď možno nie všetky, ale väčšina

dadulka2000
16. apr 2010

pred chvilou som mala hotovu galibu od svojej Lady GaGaGa 😀 , zvladli sme nakrmenie a jasne ze jej to potom slo vonku vsetkymi moznymi otvormi. zltu prazenickovu kakanicu sme mali az na chrbte, a ako som ju vyzliekala, ze ju idem supnut pod vodovodny kohutik, tak na predok si svihla riadnu davku grcky 😝, no kopec srandy 😀 😀

kocky, co sa vam osvedcilo na odstranovanie zltych kakaniciek z oblecenia? tak u mna celkom funguje okamzite zneskodnenie "nepriatela" cistiacim prostriedkom na riad ("jar"), s tym hned v rukach preprat a neskor dat do pracky. 😅

krpuch
16. apr 2010

baby, aj vam cez taketo pocasie drobci stale spinkaju? ja uz som z toho nestastna, ci je vsetko ok. ☹

krpuch
16. apr 2010

a ozaj, dnes sme kupili nosic x lander..este som neodskusala, musi mi asistovat priatel..len dufam, ze to bude ok pre maleho aj pre mna.

gucz
16. apr 2010

krpuch čo ja by som za to dala ... môj dnes proti spánku nejak protestuje, spal len vonku a potom cez obed asi 20 minút a teraz strašne plače, čo by tak spal a nevie sa uložiť.... 😒

gucz
16. apr 2010

dadulka nám sa také nehody stali asi 2x, vždy som to rýchlo preprala v rukách s tekutým mydlom na ruky v chladnej vode a čo najskôr dala prať. Zišlo to dolu. Ale napríklad z bavlnenej plienky kako nezišlo.... neviem ako to voľakedy tie ženy robili..... či na to dávali najprv žlčové mydlo, alebo čo???

zazalienka
16. apr 2010

dadulka, to máme aj my.. trio.. malý sa pokaká až na lopatky, keď mu zdvihnem nohy že ho utriem tak hodí grcku, takú poriadnu a nakoniec ho napadne že keď už, tak si prdne, lenže z toho nakoniec vyjde že ma ociká..
keď sme boli u babky, bol rozbalený, pod dekou, babka mu hladkala nožičky, že jeeeej, aké ich máš vlhké, to budeš mať po nás také spotené a vlhké nohy.. zabudla že nemá plienku.. na drzáka jej očural celé ruky🙂)

no a pranie? lovela nič moc, keď to namáčam do Vanishu tak sa mi z neho akurát urobil ekzém na rukách, tak rozmýšľam, že prejdem na persil.. iná možnosť nie je.. lovela je na toto slabá.. len ma štvú tie maskáčové body🙂)

maryanna
16. apr 2010

ahojte, co sa tyka tych skrvn od kaky na obleceni alebo plienkach tak ja to hned po nehode zaperiem so zlcovym mydlom...mam normalne tuhe, ten kvader a vseba setko krasne zide, a este plienku potom potriem poriadne a dam do krabice na spinave plienky a ked sa perie tak to krasne zide....a zlcove sa predava aj ako tekute uz nabuduce kupim to lebo to tuhe treba suchat o plienky aby sa vytvorila pena a tak.....ja zas pouzivam prasok tekuty Batole, krasne vonia ako babetko a aj s nim mi krasne kaky zidu ked zaperiem, aj plienky v tom periem a su krasne biele...mam aj avivaz taku istu pre nas s muzom, ja odjakziva periem aj nase veci v batole....aj mamka moja...nedam nan dopustit...je na farebne aj na biele pradlo osobitne sa da kupit.....

maryanna
16. apr 2010

pouzvam vsak aj persil, podla mna naj prasok a teraz planujem kupit tekuty aby bol aj pre maleho na veci:D

lopezka
16. apr 2010

ahojte 😀
no my sme mali zatim len raz taku nehodu, ze Timi sa pokakala skoro az po prsia 😀 😀 😀 ....odvtedy len co sa zacne "tvarit", rozbalim ju a kakame do rozbalenej plienky.....tym padom sa to nedostane na oblecenie 😉 ......ale ked sa to stalo, naliala som na to vanish a chvalabohu to zislo 🙂 .....do pracky som uz vanish samozrejme nedavala, periem v prasku Batole 😅

no v Blave dnes uz konecne trosku normalne pocasko, tak mala Timi opat rande 😀 .....prespala vonku skoro 3 hodky 😅

evcam
16. apr 2010

Ahojte babule jedna surna otazocka tie čo poberate materskú už Vám došla? Mne zatiaľ nie. Dik

olienka12
16. apr 2010

ani mne materska nedosla, na nervy to je !!!
na vypadavanie vlasov som si vcera kupila tonikum Activ F Dr.Hoting som zvedava ci zaberie 😎

evcam
16. apr 2010

ja beriem na vlasy tablety revalid zatiaľ som ich zobrala tri tak uvidíme či to pomôže. Už má nebaví chodiť každý deň s vysavacom

zazalienka
16. apr 2010

mne došla ešte vo štvrtok..

minix
16. apr 2010

cau evca, prisla vcera, standardne chodi okolo 15-eho, a tento mesiac nemeskala, takisto mi poslali aj tych 700 daco EUR, na ktore sa davala ziadost, takze ja som od statu uz viac menej vybavena. Tie som tak skoro necakala. 🙂))

vlasy zacali padat aj mne, ale zatial to nie je ziadna tragedia, ono, ja som si tym uz presla asi pred dvomi rokmi, ked som schudla 9kg, a tam sa to odrazilo.🙂 ale odvtedy som tych 9kg nenabrala, tak to malo efekt.

bebel
16. apr 2010

Evca, mne prišli dnes. 🙂

liwka
16. apr 2010

ahoj, maminky a miminka 🙂 , mne prisla materska vcera (esemesku z banky som brala ako darcek k narodkam 😀 )
andy, krasne fotky - a kedy si fotila tu, na ktorej som ja? jojky, vyzeram, skoda pokazenej fotky ☹ ale som velmi rada, ze ste tu boli, musime zbuchat nejake dalsie stretko, snad uz s lepsim pocasim - mozno aj u vas na terase 😉
dnes sme boli v TT na nefrologii a po dvojhodinovom cakani nam sestricka vratila papiere s tym, ze nas doktorka nemoze vysetrit, kedze sme zo SC a patrime na Kramare. V ruke pritom drzala prepustaciu spravu z porodnice, kde bolo napisane odporucenie ist na kontrolu k tej konkretnej lekarke. Maros so svojou nervnou povahou ju takmer poslal do teplych krajin, no aj tak to nikam neviedlo. nastvani sme odtial odchadzali, cestou mi napadlo skocit do porodnice, opytat sa nejakeho lekara z novorodeneckeho, ci nas moze odmietnut lekarka, ku ktorej nas poslali. sluzbu mala nejaka dr. Valovicova, ktora si hned povzdychla, ked sme povedali, ako sme dopadli. zrejme sme neboli prvi, co sa stazovali na danu doktorku a velmi ochotne nam spravila sono obliciek. bola uzasne zlata a na adresu tej nefrologicky vypustila nejaky vulgarizmus, no rozumela som jej iba "prepacte za vyraz". aj na dalsiu kontrolu mame prist rovno k nej do ambulancie pre rizikovych novorodencov.
potom sme behali v TT po obchodoch, zhanala som konkretne lehakto od FP, zial, nikde ho nemali, tak som objednala cez net, ale dobrou spravou je, ze som v bambini zohnala ten lilliputy nosic. zajtra ho vyskusame 😉
Zuzi, mozes prist na skusku, mozno sa Michelinkovi v nom bude pacit 😝

gucz
16. apr 2010

ahoj liwi
to ste celkom dobre dopadli že Vás vzala dr. Valovičová, je to fakt odborníčka 🙂. A čo Vám povedala? kedy idete na kontrolu?

gucz
16. apr 2010

nikde nikoho??? tak prajem dobrú noc všetkým 🙂 😔 , papa

liwka
16. apr 2010

ta rozsirena panvicka tam este je, ale vraj je to v norme. mame prist o 2 mesiace. ja som z nej mala velmi dobry pocit a som jej velmi vdacna, musim jej zobrat nejaku cokinu
ale z tej nefrologicky som strasne vytocena, akoby tu nebolo pravo vyberu odborneho lekara

dzobko
16. apr 2010

Zazalienka, velke DIK ti pposielam, pobavil ma tvoj prispevok o prebalovani 😀

andykca
16. apr 2010

liwkaaaa 😀 nuz stihla som hehe som sikovnica co? xi.....prepac ak sa hnevkas, ale mne si sa na nej lubila tak coo 🙂 nabuduce ta upozornim xi.....no a s tou dokinou - koza jedna...esteze ta napadlo ist za Valovicovou 😀

nooo take stretko u nas by bolo super hehe...uz nech je teplo a dojdete na kaficko, cajik, alebo nieco take a budeme sa vypekat vonku na cerstvom vzduchu 😉 mame aj fajne lehatka takze si budete moct oddychnut xi....pravdaze ratam aj s adros, zazalienkou, gucz (aj ked tolko kocikov sa na terasku nezmesti no ale potiiiskame sa nebojte nic xi)

aj mne dosla uz materska v poradku a vo stvrtok naobed 🙂

na pranie pouzivam persil a som velmi spokojna 😉

antoniab
16. apr 2010

ahoj

oli mne ten activ nezabral a mala som aj sampon 😒 este pred tehu
teraz som si kupila od sebamedu na vypadavanie vlasov

bebel kupila som ten nivea sun kids na opalovanie v DM drogerke si tu hadzala link povodne som chcela sebamed lebo mam vsetko od nich pre malu ale nereagovala si nato ci ste z nim boli spokojny tak som vsadila na nievea a tiez ma praktickejsie balenie tak dufam ze budem spokona inak faktor je 30-50 to je dost pre babo nie

no ja som matersku nevidela odkedy som nanu nastupila ale kazdy mesiac je na ucte ako hodinky 🙂

kaku preperiem v rukach a mydlom a potom v lovele pride mi slaba ale paci sa mi ako vonia douzivam to co mam a potom prejdem na pranie v persilu

evca35
16. apr 2010

čaute,
ja používam Persil Sensitiv s aloe vera. Som spokojná.

mia.
16. apr 2010

ahojte,
ja periem v batole, lovela je o ničom, na škvrny od kaky používam tekuté žlčové mydlo z DM-ky, perfektne to pustí 😉 ,
inak pre nás používam persil sensitive, ten je fajn, normálny persil nie - je veľmi agresívny na pokožku...

bebel
16. apr 2010

Antonia: jasné boli sme spokojní s oboma...moje dieťa nemalo nikdy na žiadnu kozmetiku Nivea ani Sebamed alerg.reakciu. Len na Johnson&Johnson a olejové utierky z DMky. 🙂

olienka12
16. apr 2010

ja tie kaky skvrny nepoznam 🙂 nam sa este neprekakal 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre