Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
10. máj 2010

Reni, tak my takto na kriz cez postielku byvame a 3x pocas noci 😀
Oli krasny zajacik 😉
...a dakujem aj za drobne rady, zelam pekny dnik...Chrisko uz vstal a o chvilu ideme von a potom cvicit na babyfit...miluje salticka 😵

gucz
10. máj 2010

🙂
hodím foto tej kombinézky, ja viem, že s tým otravujem, no mne sa tak páči 🙂

ivv
10. máj 2010

ahojte dievcata,

roxy mne tiez mama povedala, ze to bude tym, ze mala citi mliecko 😉

gucz tiez som kupila manducu, mala tam bola par krat ale iba chvilu lebo zacala sa sponovat a plakat.. tiez sa jej nepacia rozcapene nozicky.. asi.. pouzivanie odkladam na neskor, zatial trenujeme zabaci rozkrok na maminom bruchu 😝

dnes sme s maminou chceli obehnut nejake obchody tak, aby sme do hodiny boli doma a hadajte co.. mala sa tak rozplakala po pol hodine, ze nas starky musel prist zobrat autom 😅 , lebo peso to bolo dost daleko a teda niest na rukach som ju nechcela.. stale mam rozbite klby, dufam, ze sa to da do poriadku.. tiez sa citite po tehotenstve take "spomalene", tazko sa vam rozhybava? heh.. alebo to skor bude vekom 😀

adros
10. máj 2010

no nasa v tej manduce vydrzala celkom dlho, pekne si tam pospinkala. Najprv sme skusali doma a potom aj vonku za barakom. Inac, ked som mala popruhy klasika ako batoh, tak mi to nevyhovovalo, zle sa mi to zapinalo a mala mi pritom revala. Ale ked som to zapinala sposobom do popruhy prekrizene, tak to bolo super.

adros
10. máj 2010

reni, overal je super a suhlasim s tebou, teraz sa oplati kupovat vecicky na dalsiu zimu, su ovela lacnejsie ako v sezone 🙂

liwka
10. máj 2010

baby a ako odhadujete velkost? Reni, u teba beriem, ze mas uz skusenost, no ked som mojej ako sesttyzdnovej obliekla dupky 0-3 a boli jej LTT, pochybujem, ze jej odhadnem velkost, aku bude nosit cez zimu.
ale je to dobry napad predzasobit sa teraz, ked sa to oplati. no, pri tom mojom slizikovi... neviem.
ozaj, baby, precitajte si toto : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/anaj_janka/a... je to supeeeeeeeeeeeeeer 😀 😀 😀

meggieya
10. máj 2010

ahojte, iba som vas chcela pozdravit.....

zazalienka
10. máj 2010

Ahojte kočky.. tak som po návšteve zubára, jeden čap do zuba, jedna blomba, s úsmevom 15 € zubárovi, ale konečne to mám za sebou.. tatino robil babysitting pred poliklinikou, malý mu krásne spinkal..
Reni, krásny overal, ja by som tiež poriešila nejaké veci, ale kúpila som malému gate na leto a nosí ich teraz🙂 takže ani srnka netuší akú bude mať veľkosť na jeseň☹ a fakt by sa veľa vecí vyplatilo..
Náš krpec tiež papá každé dve hoďky cez deň, v noci vydrží tak 4-5 hodín spinkať.. no a dnes spinkal prvý krát v spacom vaku no a myslím že sa mu to celkom páčilo.. ani moc necestoval po postieľke..
Livka, náš Miško keď prvý krát potiahol do štvrtej rána, a ja som sa zobudila, tak som nevedela, že ktorá bije.. či som zabudla že som ho kojila v noci, alebo spal, alebo mrnčal a ja som sa neprebrala tak to vzdal🙂 som bola z toho v šoku, ale proste niektoré noci prespí úplne super..
len včera to bolo ťažké, už som chytala nervy, večer 8 hodín, malý prebalený, namasírovaný, napapaný, uložený a vreskot až do vedľajšieho vchodu.. už mi bolo do plaču, nevedela som čo mu je, natriasali sme ho obidvaja, masírovala som bruško, skúšala hadičkou či sa nevykaká.. zrazu si mládenec tak chlapsky dva krát grgol a v sekunde zaspal.. no nemá ma poraziť?

ani nejdem komentovať všetky fotky, lebo je to zbytočné.. všetci do jedného su perfektní.. a perfektné 🙂)

ahoj meggieya, si tu dlho tuším nenakukla..

Adrika, ako si spokojná s gracom? neviem či zasa neprídem k Tebe skúsiť kočík..

liwka
10. máj 2010

nooo, takyto "predgrgavaci" plac sme absolvovali tiez parkrat. mala bola az bordova, potom nam poradili dat po kojeni hlt vody, vraj si lepsie odgrgne. chvilu som to robila a je to lepsie. ale neboj, tiez nam nebolo vsetko jedno. nevedeli sme, co jej je. Maros mal ist na nocnu, uz- uz sa chystal volat sefovi, ze nemoze... jojky. tazko s tymi nasimi detmi 😀
inak, baby, aj vy mate pocit, ze tomu vasmu babatku niekedy "leziete na nervy"? bo u nas to niekedy funguje tak, ze ja s nou mozem robit, co chcem (a to sa snazim byt uuuuplne pokojna) a mala huci, akoby ju z koze drali. potom si ju vezme Maros a ona do minuty odkvacne.

liwka
10. máj 2010

a vyzera to takto:

adros
10. máj 2010

liwka, mala je nadherna, ako takto buvka. Jasne, je krasna, aj ked je hore, ale predsa len spiace babatka maju svoje caro 🙂

Zuzka, zatial som spokojna. Nie je sice najlahsi, ale ved to je predsa len sportiak a nie golfac, takze ani necakam, ze bude ako pierko. Ale da sa lahucko zlozit a zmesti sa do auta v pohode. "Karuje" sa tiez dobre, ma super nakupny kosik, ktory sa da zlozit dolu, takze nie je problem dat don tasku, aj ked ako sportiak bude mat opierku chrbta uplne dolu (lebo v tom starom sme teda mali problem). Ma nastavitelnu opierku noh, to operadlo ide do 4 poloh. Kolieska na dlazbe trochu hrkocu, ale inak mu zatial nemam co vytknut. A doobjednala som do neho takuto krasnu vlozku a k tomu tasku s takou klopou 🙂 A kludne si ho prid vyskusat, uz si rovno budete skusat tu sportovu verziu, vsak? Aj my na nu coskoro prejdeme, lebo do tej prenosnej tasky uz je LTT. Takze pockam na tu vlozku a ideme na sportiak 🙂

adros
10. máj 2010

liwka a k tomu, ci krpatej leziem na nervy... skor opacne. Ak si ju chvilu nevsimam, ze som za PC, tak zacne somrat, kuknem na nu a ona hodi usmev,. Takze ona sa jeduje, ak sa jej nevenujem na 100%, ked si to ona zela 😀 😀

gucz
10. máj 2010

Baby ja mám Laurinku domáááááá 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 hurááááá, už som ju vybozkávala celú. Zdá sa mi schudnutá, hlavne v tvári, ale však to sa dalo čakať

zazalienka
10. máj 2010

Reni gratulujeme.. tak si užite dnešok spolu 😉

liwka
10. máj 2010

joj, Renka, sa tesim spolu s tebou. snad sa vam takyto zazitok uz nezopakuje 😉

evca35
10. máj 2010

pekný upršaný deň 🙂

liwka skús toto - http://www.inzerosvet.sk/rodina/?q=44 Nám to zatiaľ sedí - podľa výšky obliekame 68.

adros - má tvoj kočiarik aj prehadzovateľnú rúčku? ja mám zatiaľ vyhliadnutý tento: http://www.maderna.sk/katalog/product/7595/ tiež hlavne kvôli tomu že vojde do Fábie keď niekam pôjdeme, na sídlisko a v zime mi bude dobrý aj ten čo je z kombinácie z hlbokého. Hlavne má veľké nafukovacie kolesá.

inak neuveríte, že píšem s malým na kolenách, ale je opretý o moju ľavú ruku a nožky mu ešte visia, nesedí úplne, ale už ho ťahá dopredu, musím ho stále opierať. Nevydrží dlho ani na gauči ležať ani v kočiari. Len prejdú ľadoví muži, v sobotu oslávime 4 mesiace a asi montujem športovú verziu.

gucz - ako s malou po vizite? ako pozerám na tvojho malého a hniezdo ... ja som doteraz nekupovala, ale rozmýšľam že kúpim tak, aby obkolesilo celú postieľku, lebo tiež sa už pohybuje v nej.

evca35
10. máj 2010

no, teraz sa mi zobrazil tvoj príspevok gucz, tak gratulujem, užite si to 🙂

zazalienka
10. máj 2010

evca, ja mám viacero vybratých kočíkov, ale odkedy bol tento Dema Pure v mama a ja, tak buď ten, alebo niečo na štýl Graco.. hlavne nech je skladný do kufra a ľahko sa s ním manipuluje.. a dá sa dať úplne do ľahu..

liwka
10. máj 2010

Zuzi, ta preklapacia rucka je super. aspon Miskovi nebude svietit slniecko do oci 😉
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

adros
10. máj 2010

evca, nie,Graco nema prehadzovaciu rucku, ale ta strieska je prehadzovacia - kvoli verzii hlbokeho kocika, takze si myslim, ze ak jej bude svietit slniecko, naklopim striesku a hotovo 🙂 Inac, ten Tvoj maly je velky sikovniak, pozerala som to video na FB 🙂

Reni, gratulujem, ze mas Lauriku domka, urcite jej nachystas nejaku dobrotku, vsak? 😉

liwka
10. máj 2010

ozaj, aky originalny darcek ste dostali ku Dnu matiek? bo ja som dostala tricko Coca Cola 2010 Fifa World Cup South Africa 😉, nie ze by som nejako fandila futbalu, no strasne sa mi paci tohtorocna hymna od K´Nana, tak si Maros kupil Colu, dostal zreb a vyhral tricko 😉 😉 😉 😉

evca35
10. máj 2010

liwka - veď to je kočiarik čo som sa nahodila ja 😉 ale u nás v KE ho majú lacnejšie.

a teraz volal manžel z Maderny, že majú aj ďalší s prehadzovateľnou rukoväťou a pritom nie je na ich stránke. Ale nadiktoval mi jeho značku a našla som ho. Je to tento: http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_... Len škoda, že nie v iných farbách ...

adros - dík 🙂

ja som dostala fidorky - 3 druhy 😀 Ale bolo to moje želanie 🙂

zazalienka
10. máj 2010

super, aj ten je fain a lacnejší ešte.. asi vybehneme do HC ho kuknúť.

zazalienka
10. máj 2010

sa mi hlavne páči tá preklápacia rúčka, som nervná keď nevidím na krpca stále.. aj keď čo by sa na mňa kukal, keď vidí svet🙂

gucz
10. máj 2010

tak som si Vás rýchlo prečítala, boli sme sa s Laurou prejsť do obchodu a späť a teraz ležká na gauči a oddychuje, lebo cez obed nespala. Má ešte diétu, už si aj poplakala, lebo si myslela, že ja jej dám kakao, čo nemohla v nemocnici, no ešte tri dni má zakázané piť a jesť mlieko a mliečne výrobky.

Liwka malé deti rastú najrýchlejšie prvých 6 mesiacov, potom sa rast spomalí, aj priberanie bude pomalšie. Ja som malému vzala číslo 80, to je od 9 do 12 mesiacov, takže rátam že v novembri mu to ešte bude volné a do januára to nejak vynosíme. No a mám ešte po Laurike jednu smotanovú kombinézu č.86 (to je od roka do roka a pol), tak ak by mu to bolo malé, tak bude nosiť tú po Laurike. Však najlacnejšie kombinézy v obchodoch sú okolo 600 korún pred sezónou, ak nie viac, tak ak by mu to aj dobré nebolo (čo myslím, že bude), tak to ľahko na inzerát v zime predám.

gucz
10. máj 2010

ozaj a ku dňu matiek som nedostala nič materiálne, len sms (potešila), však som bola len s Miškom doma. No a dnes som dostala naspäť dcérenku, to je lepšie ako 1000 darčekov 🙂

antoniab
10. máj 2010

guzs tak to je super ze mas malu doma 🙂

ja som dnes dostala mrchu tak ze som sa vratila do realiti zeny 🙄

evca35
10. máj 2010

zazalienka - všimni si, že DEMA aj PIERRE CARDIN majú úplne rovnakú konštrukciu. Len plášť a sedačka sú iné 😉

zazalienka
10. máj 2010

tiež som pozerala že je to nejaké rovnaké 😀

liwka
10. máj 2010

pierre cardin vyraba dema. kuknite ich stranku 😉 neviem najst tu, kde som si ich sortiment pozerala este ako tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre