Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
20. júl 2009

ahojte maminy...hm, wanduska, dôvera síce prispieva, ale na babysenseII, pre tých, ktorí chcú angel care nie...škoda ☹ ☹ ☹ myslím, že niečo takéto má aj všeobecná?!
sisipetka- supiš že pohyby, mne sa niečo asi aj marí, ale pravda je, že pri kubkovi som ich cítila skoro- vtedy to tak človek asi viac vníma a hlavne, dnes som podľa denníka zistila, že v tomto štádiu tehotenstva som mala dámy podržte sa o 16 kg 😝 😝 😝 menej 😠 😠 😠 tak teraz neviem, kedy budem cez to moje sadielko cítiť dokonalý pohyb.....

marushka
20. júl 2009

wenon a ty máš nebodaj zlý dník???? 😒 😒 😒

weronikla
20. júl 2009

Ahojte, zelam pekny den, u nas je dnes dost teplo a ja teda nemam moc dobry den, ale hadam to akosi prezijem. Weron, tak do postele a spat 😉

gucz
20. júl 2009

čaute kočky
aj u nás pieklo slniečko, akurát teraz pozerám že priplávali dajaké mraky.
všetkým prajem pekný deň 🙂

ja si akurát varím cestoviny, omáčka je už hotová, taká som hladnáááá

janka1
20. júl 2009

ahojte 😉 drobec my sme vcera boli obzerat kociky a pozreli sme aj teutoniu mam otazku? nezda sa ti byt sportak dost uzky????

sisipetka supeer , blahozelak k prvemu kopanceky 😉 ja este nic necitim zienky? vy uz ano???

evcam
20. júl 2009

Ahojte kocky. Ja som tiez bola na Pohode a poviem Vam, ze momentalne mam take zmiesane pocity v sebe, ze kazdu chvilu revem. Ja chodim na Pohodu kazdy rok. Toto sa proste nemalo stat.
No ja som kupila cez kona vanicku na casualplay dnes mi dosla. Je v 100% stave a Pani mi este poslala aj tasku k nej v tej istej farbe a to som zaplatila len 100 €. Myslim, ze to bola dobra kupa. Rozmuslam, ze dnes pojdem na poradnu.

marushka
20. júl 2009

tak zienky, ja sa idem napapať a uložiť s mojím prvorodeným, dnes ma napína od rána, uvítam postel všetkými desiatimi!!!! 😔 😔 😔 zataľ papapanec 😉

weronyca
20. júl 2009

NOO nemam zrovna 2x najlepsi den..Ked vas tu citam, pisete ake mte pohyby a pod. Ja stale to brusko nic a lekar mi dnes povedal ze moje babatko je velmi malicke..a ze navyse ked som este aj ja schudla 4kg...

Esteze som na tej PNke, vraj musim viac papat... Keby ste ale videli ako sa ja napchavam... Ja jem asi za 30tich ☹

janka1
20. júl 2009

weronyca bude dobre, uvidis, len musis prist na ine myslienky 😉 drzim palceky a prajem vela chuti , aby si co najviac do seba dostala a pribrala 🙂

ani ja necitim pohyby a to som si myslela, ze uz aj stetoskop som kupila novy , lebo sa mi zdalo, ze s tym starsim nic nepocut a ani s tym novym nic nepocujem 😨 😀 tak asi pojdem na usnee

janka1
20. júl 2009

fonendoskop-stetoskop vyberte si co je spravne 😀

weronyca
20. júl 2009

kocky vy co ste uz rodili predtym... kedy vam bruska zacali rast:( ja v 4mesiaci a ani neni vidno ze som tehu...

sisipetka
20. júl 2009

Kocky neplaste sa s tymi pohybmi - ja som pri prvom tehu citila az po 20 tt...teraz je to skor, ale je pravda, ze sa dost vnimam a bobulku si sem tam vypocujem aj cez fetalny monitor. Myslim si, ze kopanceky take riadne este len pridu. Toto bola taka nahoda, ze som bola uplne v klude na chrbte a asi sa chudatko nejako zaseklo a potrebovala sa odrazit - tak hops ho do mamkinho bruska 😉

Weronyca a ako to dr. myslel, ze je babo male? Ved, ked mu bije srdiecko a postupne rastie, tak by to malo byt ok, nie? A nestresuj s tou vahou, kazda sme uplne ina 😉

Jani a tym fonendoskopom sa to tiez da pocuvat? Ja cez ten nas monitor chvilu musim hladat, lebo sa babo dost hmyri, tak mozno preto to este nepocujes.

ewcam, len chod radsej k dr., urcite si zazila stres a budes mat dusicku na mieste, ked povie, ze ste ok 😵

janka1
20. júl 2009

weronyca mne zacalo pri prvom konecne co to vidiet az v 7 mesiaci ja som vtedy mala velmi male brusko na to aka bola dcera velka , ale zato som sa rozsirovala vic v bokoch 😉 a pohyby prve boli v 5 mesiaci 😉 tak cca 20tt

sisipetka neplasim sa , len som myslela, ze druhe budem pocut skor ci vlastne citit 🙂 ale ved ked nie dnes , tak zajtra 😀

je pravda , ze ja som dost v pohybe aj ked chcem pocut fonendoskopom, tak to nie som v klude , ale skusim vecer ked budem lezat dlhsie a bude klud 🙂

weronyca
20. júl 2009

Sisipetka..

Vraj na to v akom som tyzdni by malo byt uz vacsie...

a neviete co znamena CRL: 42,7 to mam dnesny udaj

janka1
20. júl 2009

ale ked pocuvala Vladka , tak bvravela, ze pocuje tlkot srdiecka raz taky ako nas , tak asi ja som hlucha 😀

cukruska1920
20. júl 2009

weronyca...to je velkos babatka

weronyca
20. júl 2009

no a vraj je to na 15tt malo....

cukruska1920
20. júl 2009

weron....mmh...to ti neviem povedat...mne zas nesedia tyzdne s poslednou menstruaciou a s utz a som z toho nanervy

marushka
20. júl 2009

ešte mi nedalo- Weron, vôbec sa neboj, ja som pri prvom mimi začala priberať až v 5.mesiaci, dovtedy na mne nikto nič nevidel! moja kamoška mala vo 8. mes.bručko ako ja v tom 5.mes.A porodili skoro štvorkilové dieťa...Kolegyňa tiež schudla, bola aj hospitalizovaná aby získala nejakú výživu a deculo majú k svetu že až!!! tak sa vôbec netráb, dobre bude.... 😉 😉 😉

teraz je to už iné, rýchlejšie sa maternica rozpína v druhom tehu.

Pohyby - ako som písala v predch. príspevku, takže nestresujem ! všetko bude tak, ako má byť, ale fonendoskopom jani ani ja nič nepočujem, je nový, takže asi nie je chyba v našich ušiach 😀 😀 😀

sisipetka
20. júl 2009

CRL je velkost mimi od hlavicky po zadocek a podla toho co pises, zodpoveda velkosti na cca 11 tt. To moze znamenat tolko, ze si mala proste neskor ovulaciu. Ja som podla ms uz dnes v 19 tt a podla velkosti mimi z ultrazvuku idem tento tyzden do 17 tt. Dr. z toho vobec nerobil vedu, iba castejsie kontroloval ultrazvukom a zistoval, ci mimi postupne rasie 😉

Jani, jasne, ze som to nemyslela s tym plasenim az tak zle 🙂 ...a inac ten tlkot je taky krasny, strasne moc rychly, ze prvykrat, ked sme pocuvali, tak sme nevedeli dojst na to, ze co to je. Az, ked sme skusili aj nase srdiecka, tak sme prisli na rozdiel 😉 Vyhoda akurat v tom, ze mam k tomu displey a ukazuje mi pulzovu frekvenciu.... No vidis, dcera ma lepsie usi ako Ty 😀 - hold vekom sa nam vsetko zhorsuje 😀

weronikla
20. júl 2009

Weron, je to dlzka od hlavicky po kostrc a ta dlzka zodpoveda tak 11temu, 12temu tyzdnu, takze je mozne, ze si otehtnela neskor.. Dolezite je, ze si v poriadku, vela oddychuj a jedz zdravu a pestru stravu, nech ma babatko vela vitaminov 😉

bebel
20. júl 2009

Ahojte,
ja už mám doma v skrini full výbavu BGB Cameleona v pieskovej farbe so žltou 🙂
Teutonia je fajn- má ju kamoška v Nemecku, len je dosť ťažká.
A pindala práve na toto, pretože dosť často lieta s malou na SVK.

Tak hneď ako malá sedela, kúpila jej PPpliko p3.

bebel
20. júl 2009

Nestresujte veľkosťami....aj ja som si upravila termín podľa usg, lebo podľa MS som mala byť o týždeň ďalej.

A pri prvom tehu mi brucho sa viditeľne začalo vzdúvať až v polovici tehu.
Teraz už vyzerám najmä večer ako by som ju už mala za sebou.
🙄
Ale kašlem na to.Postavu začnem riešiť až budúce leto.
Inak pozerám, že koník hádže tie tt úplne odveci.....

nedockava4
20. júl 2009

ahojte, tehulky.....
nestihavam vas ani docitavat :o)
Ja som dnes bola na ultrazvuk...hm, chcela som uz konecne fotku miminka, ale nechcelo sa dat sfotit :o(
Som z toho troska sklamana :o(

sisipetka
20. júl 2009

Bebel pekny kocik ste si vybrali 😉
...a tie tt na konikovi su niekedy uplne ze mimo 🤐 - tiez som si to upravila presne na mieru ako mi to vyslo z usg.
Nedockava - to tvoje mimi je hamblive...a teraz som sa tak pekne pousmiala na tvojom prispevku a nicku, ktory mas - tak nejako to vyslo, ze nedockava 😵

nedockava4
20. júl 2009

bebel....aj mne to konik hadze zle :o(
som v 12 tt a 4 dni... :o)

nedockava4
20. júl 2009

sisi...no, tak tom som rada, ze si sa zasmiala :o) ...nedockava by malo byt moje krstne meno :o)
a co znamena NT 1,00 mm, bez trikuspidálnej regurgitácie...
take veci mam popisane po dnesnej kontrole a vobec nerozumiem....iba ze ma miminko 6,11cm...to som vedela vylustit :o)

drobec123
autor
20. júl 2009

ja chapem ze je to tazke nestresovat sa. ja mam teraz obdobie ze mi uz ani zle nebyva (okrem toho vybuchu v piatok v praci), nic necitim, len teda mam brusko vypukle ..... tak neviem ci mam stresovat alebo sa to ani neoplati ! 😉 viac sa vsak zacinam bat tych AFP vysledkov, vcera som stretla uz v poradi druhu kamosku co jej vysli zle vysledky a sla na amnio. uz len ako o tom rozpravali co prezivali po odbere mi vytvara zimomriavky.... tak snad to nebudeme musiet riesit ....

cukruska1920
20. júl 2009

ani mne to nesedi s tym co mi ukazuje konik 🙄 baby vam uz robili NT screening? mne este nie 😨

gucz
20. júl 2009

cukruska mne áno, Nt som mala 1,9 mm

s bruškami nestresujte, pri prvom tehu mi začalo rásť až tak nejak v polovici a teraz mi ešte nenarástlo nejak.... stále oblečiem všetky nohavice čo aj pred tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre