Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dadulka2000
22. okt 2009

ach jaj,... take problemy ja nemam,.... ale som rada ze sa ti dari pomalicky priberat,....

minix
22. okt 2009

hanus, ja mam takisto brusko take dole polozene, ale paci sa mi viac ako kotol hore. 🙂))

janqa24
22. okt 2009

som sa prave vratila z nakupu, potesila ma pokladnicka v prednostnej pokladni, pri ktorej sa tlacilo asi 10 ludi, vysla spoza pokladne a zamavala na mna: Vy s tym bruskom, dopredu!!! 😀 😎

genialna
22. okt 2009

Janqua24 tak to rada citam, ze este aj "normalni" ludia existuju.. 😉 A tych 10 ludi co stalo v rade reagovalo ako? ..dufam, ze tam boli same babky dochodkyne, kt. sa hrozne ponahlali.. 🙂

krpuch
22. okt 2009

ahojte...tak ja mam poradnu za sebou...predpisane magnezium, na zahu skusit mlieko a pichanie pod prsiami to mohlo byt babo alebo nespravne drzanie chrbtice. Som dopichana, lebo mam tenke zily, tak az 2 krat mi musela. Fuuuj. Som sestricke povedala, ze to naschval, lebo vie, ze to neznasam🙂 Doktor povedal, aby som spavala na boku, ale ked mne sa najlepsie na chrbte..
Tuto noc som sa nevyspala, male robilo v brusku kotrmelce a o 5 rano zacali psiska stekat no a o 6 som vstavala. :(
Urolog povedal, ze on nevie, ci to je chlapcek alebo dievcatko, lebo ze ani gynekolog nevie nic o oblickach. Trochu divne, lebo keby som drobca videla, urcite by som zistila aj ja lajk, co to je. Samozrejme, keby bolo dobre otocene. No ziadna ochota. Krv v moci uz nemam tak moc. Dnes ze boli 3 v poradni, co to tiez maju.
A doktor mi musi posunut termin nastupu na MD a aj termin porodu kvoli blbej socialke..Hlavne, ze je ochotny, inak by som tetusku zo socialky isla vytahat za vlasy.

eva3107
22. okt 2009

Ahojte baby...
Kalianka dufam,ze ti je uz lepsie 😉
Janqa24...tak taky pristup cloveka naozaj potesi 😅

janqa24
22. okt 2009

genialna, tych 10 ludi v rade boli vacsinou ludia s malymi nakupmi, do 5 poloziek, asi dve dochodkyne, ale nikto ani nemukol, ked videli brusko 😎 mozno aj chceli, ale ta pokladnicka bola dost razna zienka 😀

krpuch, tak ty si mala teda narocny den.....ale hlavne, ze je vsetko ok a aj tie oblicky sa asi uz zlepsili 😉 preco ti posuva termin porodu?

sisipetka
22. okt 2009

Katka - dr. mne osobne robil ultrazvuk v piatok - presne tam dole na prizemi.
A ked som cakala v pondelok na poradnu ku svojej dr., tak opat isiel na ultrazvuk. Asi ho teraz robi nejako pravidelnejsie. Ale, ak si das piatok, tak ho asi urcite zastihnes. Pripadne sa opytas sestry, ze kto ho robi. Nie je vsak napisany na tom casovom rozpise. A ono sa ani nemusel usmievat, velmi prijemne komunikoval a vsetko vysvetloval.
Krpuch - mne vcera vysvetlovali na pohotovosti, ze by sa uz nemalo spat na chrbte, lebo si zatlacas dutu zilu a znizujes tym privod okyslicenej krvi nielen sebe, ale aj babatku. Pri babatku sa to prejavi znizenou alebo zvysenou frekvenciou srdiecka. Videla som to aj na monitore - ked som bola na chrbte, tak mu to skakalo aj do 170 a potom mi odporucili radsej na bok a hned mu klesol pulz na 145 (norma je od cca 135 do 160).
Janqa - parada, toto by som raz chcela zazit 😀 Bo, ked ja chodim z prace domov v BA busom 84 (studenti idu na ekonomicku univerzitu), tak neni sanca ani do busu nasutpit normalne, kedze kazda mlada, co ma nohy, tak uteka aby si sadla 😖 No, byt mojou dcerou, tak ju vydedim 😀

marushka
22. okt 2009

ahojte brušká 😉

čo to tu čítam, za katastrofické scenáre? janka, sisi....držím palečky a myslím na vás 😉 😉 😉

janqa24 - super, mňa chcel minule v tescu predbehnúť ujo, že on má toho málo, ja som sa už išla uhnúť, že v pohodke a teta pokladníčka -že to teda nie , pani je tehotná, nikto sa predbiehať nebude , milá...

dadulka - som ti ešte nestihla napísať, že vitaj domka z dovolenky 😎

gucz - držím palečky s tým diabetom 😉

oli - aj mne je teraz už asi tretí týždeň zle od žalúdka, takže nie si sama... ☹ mi občas býva presne ako na začiatku tehu 😝 😝 😝

čítam o kilečkách - ja doteraz + 6 kg, ale nejako som sa rozbehla so sladkosťami, tak som zvedavá, ako to skončí... 🙂

krpuch - no, ťa pekne doďobala... ja to inak neznááááááášam, radšej budem rodiť, asi som divná, ale keď mne majú brať krv - iný cirkus 😠 😠 😠

marushka
22. okt 2009

sisi - presne...študenti načo by sa postavili, ale mám pekné zážitky od poslednej poradne - najprv ma v buse ohovárali dve také tety stojace nado mnou cca okolo 50tky...že títo mladí sa ani nepostavia a pod. drýzdy, a keď sa mi zdalo, že už mám po 10 min. kecov dosť takéhoto folklóru, tak som im to pekne nahlas vysvetlila - sa červenali obidve 🙂 🙂 🙂 ale potom sa v električke čuduj sa svete postavili dvaja takí týpci s kapucami na hlavách - tak ma to celkom potešilo 😉

gucz
22. okt 2009

baby tak k tým autobusom... no ja nerada cestujem busom, to fakt musí byť, ale keď už idem, tak si vyhliadnem nejakého sopliaka (tak od 12 do 15) čo sedí a poviem niečo v tom zmysle, že však ma pustíš sadnúť, nenecháš stáť predsa tehotnú ženu, nie? A doteraz ma vždy pustili. 😉 , viem trochu drzé, ale však čo s nimi keď ich to nenapadne samých nie???

marushka
22. okt 2009

jasné, gucz - nemáš čo riešiť 😉 😉 😉

dadulka2000
22. okt 2009

marushka, dik za pozdrav 😎

alikaa
22. okt 2009

Marushka co presne si im povedala? Lebo ja sa stale stretavam s vrazednymi pohladmi starsich zien, ze co ich nepustim, pripadne zacujem podobne kecy ako tie tvoje 50tnicky.
Inak mna este nikto nepustil si sadnut, ani ma nikto zatial nezvyhodnil koli mojmu brusku. Raz som ale nastupovala do plneho busu a ja som isla ako posledna a ked autobusar zavrel dvere, skoro ma vsetci ti ludia pripucili o dvere, som ich musela odtlacat, nikto si ani nahodou nevsimol, ze mam brucho 😠

dadulka2000
22. okt 2009

babulky, prave som si uvedomila, ze ta moja mala "hrca" - Ellie ma zajtra 3 roky,..... ani sa to nezda ako to vsetko preslo rychlo,.....

v sobotu ideme na fancy dress 4 rocnu party, tak mi kolegyna doniesla veliku tasku s kostymami pre malu,... uz sa tesim ako sa budeme obliekat a skusat co si vezme na paty,....

barjakabra
22. okt 2009

Ahoj tehulky, nechystáte sa niektorá na "špeciálny tehotenský predpôrodný kurz s p. Ježíkovou" do Miracle štúdia v Petržalke?

marushka
22. okt 2009

dadulka - tak všetko najsamplepšie jej želáme 🙂

marushka
22. okt 2009

ali - tak sranda to bola...najskôr som sa taktne spýtala, či tými svaojími rečičkami narážajú konkrétne aj na mňa , pričom jedna z nich okamžite reagovala, že napríklad aj áno...šikovne som jej vysvetlila, že nech sa nehnevá, ale aj napriek tomu, že som síce dobre vychovaná, ale rozhodne však nebudem stáť v siedmom mesiaci tehotenstva, pre ženu ich veku, a že by nabudúce bolo možno vhodné sa namiesto blbých pripomienok ktoré tam dobrých 10 min .viedli sa len slušne spýtať... 😉 😉 😉

janqa24
22. okt 2009

no k tomu MHD....ja cestujem vacsinou s priatelom, a ked nie je volne miesto na sedenie, on sa to vzdy postara 😀 tiez si zvykne vyhliadnut niekoho vo veku 10 - 16 r., pride k nemu, nezne polozi ruku na plece, usmeje sa a ukaze na mna 😀 😀 😀 inak ma pustaju vacsinou aj sami od seba, minule v elektricke ako jediny vstal ujo asi 55-60 rocny a pustil ma, tak som mu povedala, ze nie dakujem, tuto slecna za vami ma pusti 😀 a ci sa jej to pacilo alebo nie, vstala 😎 😎

ja som sa najprv kvoli tomu citila zle a zvykla som postat, ale raz mi prislo dost nevolno, takmer som odpadla, tak som si povedala, ze raz za zivot mam aj pravo na to, aby ma niekto uprednostnil 😉

a chodim uz len do prednostnych pokladni, ak take su 🙂

dadulka2000
22. okt 2009

dakujeme obe moc 😅 (ja ze som to zvladla a ona ze je .... )

marushka
22. okt 2009

ja janqa tiež zvládam . je jasné, že ak má niekto zdravotný problém,pustím ho si sadnúť, alebo pokiaľ má evidentne na to vek...ale toto bolo fakt príliš...aj mňa minule išiel pustiť sadnúť si taký pán v rokoch ako píšeš, ale automaticky sa zbadala taká 20 ročná kočka, tak som si sadla na jej miesto... 😉

janqa24
22. okt 2009

marushka, tak ja tak isto, ale uz som predsa len vo vyssom stadiu, tak si posedim 😀 😀

iva81
22. okt 2009

Ahojte,
barjakabra ja som o tej prednaske uz rozmyslala, znie to celkom fajn, ale ked chces treba sa prihlasit dost rychlo lebo to sa zvykne hned naplnit. ja sa asi tiez prihlasim.

olienka12
22. okt 2009

Ahojte bruska,
ja som si dnes bola rezervovat kociarik jupiiiiiiiiiiiiik zajtra ho pojdeme kupit, nakoniec som sa rozhodla pre cierno modru kombinaciu 🙂) maju ju skladom,tak ju hned vezmem. Drahy s vyberom suhlasil,tak nie je co riesit. Tesiiim 😀

dadulka2000
22. okt 2009

to je super Oli,... mozes zacat trenovat po obyvacke 😅

olienka12
22. okt 2009

mam ho v albume 🙂 tesiiim sa veelmi

krpuch
22. okt 2009

janqa - v socialke mi tetuska zabudla povedat, ze pred nastupom na matersku dovolenku musim byt dobrovolne poistena 26 tyzdnov, ak chcem vyssiu matersku. a mne by chybalo cca 5 dni.

krpuch
22. okt 2009

sisipetka ... no budem tu moju polohu musiet zmenit..aj ked ma to netesi, ale ked je tak lepsie babu, tak to urobim

marushka
22. okt 2009

krpuch a ty si predtým pracovala?

krpuch
22. okt 2009

v roku 2008 som ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre