Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
22. dec 2009

no a ešte čo ma zarazilo, teraz si spomenuli v poradni, že ma pošlú k obvodnej, nech mi spraví interné vyšetrenie.... na nervy, dnes som to už nestíhala, tak sa tam môžem zajtra vypraviť. A to som si myslela, že už budem mať kľud. Som zvedavá kam ma obvoďáčka poposiela, moc sa mi teda už po doktoroch medzi sviatkami behať nechce. Ďalšiu poradňu mám až 4.1.

adros
22. dec 2009

gucz, no veru, to chodenie je o drzku. My sme vcera z nemocky isli do mesta kupit nausnicky a mala som dost.. a preco ti idu robit interne vysetrenie? A tu Ďalšiu poradnu už mas v nemocke? To by ti uz tak vychadzalo, nie?

eva3107
22. dec 2009

Ahojte baby..

Dana333 z celeho srdca ti gratulujem.... malicka je krasna... juuj uz by som chcela mat aj ja tu svoju pri sebe... fyiii uz sa neviem dockat , ale zarovn sa aj bojim.. 😅

Budete mat krasne Vianoce o dalsieho clena v rodinke viac... nadhera...Este raz velka GRATULACIA!

LEnka ja ten caj tiez nepijem a ani nebudem.. yslim , ze je to zbytocne.. hmm?!

Ives: inak ten mucoplant je naozaj super... odporucam..!!! 😉

Krasny den tehulky .. davajte pozor na babatka v brusku , aby vydrzali do toho januara.. oki.. 🙂 Aby sme sa nokiec nemuseli premenovat na december 😅

gucz
22. dec 2009

adros ja neviem čo si to zmysleli, sestrička mi hovorila, že stačí ak im do knižky napíše doktorka že som zdravá a nemám žiadnu srdcovú chorobu. Ale že ma môže poslať aj na ekg, dúfam že nie. A na poradňu idem ešte k nim, až potom ma pošlú do nemocnice. Ale to mi je tak jedno, pri malej som do nemocnice nechodila vôbec. Niektoré ženy chodia až do pôrodu k svojmu lekárovi. No však uvidíme ako bude

kde ste nakoniec kúpili náušničky a aké?

genialna
22. dec 2009

dana333 aj ja sa pridávam ku gratuláciám.. malá je nádherná 😉

Ja som tiez dnes bola na poradni.. A nic dobre som sa tam nedozvedela.. ☹ K mojmu vysokemu tlaku a opuchnutym noham sa dnes pridala bielkovina v moci.. t. j. nabeh na preeklapsiu. ☹ Samozrejme zle som mala aj vysledky z minulo tyzdnoveho odberu krvi.. Dr. mi povedal, ze ak by neboli sviatky, nechava si ma tam.. Zajtra mam prist znova a urobime vsetky testy a ak to bude rovnake, tak este aj vianoce travim v nemocnici.. ☹
Takze idem si poctivo merat kazde dve hodinky tlak a zajtra uvidim.. Tak strasne by som chcela stravit aspon vianoce doma.. 😢

gucz
22. dec 2009

genialna myslím že tvoje zdravie a zdravie malinkej je prednejšie ako Vianoce, no držím Ti palčeky aby si ich strávila doma 🙂

adros
22. dec 2009

gucz, aha, tak ak ide o EKG, tak to mna posielala uz daaaaaavno, este niekedy v lete som tusim bola... no kupili sme u "dolneho" Jozefa, len mi to nejde odfotit, nemam tak kvalitny fotak, aby to dokazal odfotit. Su to take kvetinky s bielym ockom uprostred. Pacili sa mne aj MM a ani neboli drahe 🙂

genialna, presne, zdravie babatke je najdolezitejsie. Budem drzatl palce, aby ste boli domka cez sviatky, ale ak to bude potrebne, zvladnete aj ten pobyt v nemocke 😉

minitrouble
22. dec 2009

bebel - no jasne ako spagety ciste nevadia - ale tu omacku co ja na nu davam tak tam ide: salama tvrda trochu (to som nejedla pri kojeni udeniny) ...potom sojova drt (soju som tiez nejedla kvoli nafukovaniu) ...potom paradajkova omacka....a ani cibulu som dlho nepouzivala ...cize spagety nebudem jest lebo toto je jediny sposob ako ich mam rada a tak som si ich este vychutnala naposledy 🙂

gucz
22. dec 2009

adros a kde si na tom ekg bola? na poliklinike? alebo v nemocnici? treba sa tam aj objednávať? Volala som s obvodnou doktorkou a zajtra robí, tak tam hneď ráno naklušem. Som sa bála, že bude mať dovolenku, asi by ma švihlo ísť k nejakému zastupujúcemu lekárovi.

adros
22. dec 2009

gucz, najpodobnejsie su tieto: http://www.zlataelegancia.sk/kolekcia_nausnice_... str.5, cislo 22281, ale kamienky nie su po obvode, ale 1 kamienok v strede. Ja mam rada take jednoduche veci. No moja doktorka ma EKG, ale mala ho pokazene, tak ma poslala k nejakej doktorke na polikliniku, tusim na 2. poschodie

olienka12
22. dec 2009

baby odporucam si kupit plus7dni je tam cd kolied od Fragile uplne peckovo to naspievali... 😀

minitrouble
22. dec 2009

genialna ...tak drzim palce aby to dobre dopadlo..najma nech ste s babom v poriadku
dani - gratulujeme ku krasnej slecne 🙂

krpuch
22. dec 2009

ahojte...my sme dnes tiez robili stromcek...tak uz nam tu pekne svieti. zajtra spravime salatik, aby vo stvrtok toho nebolo vela...
prajem pekny den.

k.a.t.k.a.
22. dec 2009

Danka gratulujeeem k babulke 🙂

genialna davaj si pozor 🤐 mna v den ako mi zistili preeklampsiu poslali rovno aj pod noz 😔 podla mna ta mali hned hospitalizovat a nebrat ohlady na nejake sviatky, co tam po nich, tie su predsa kazdy rok 😝

zazalienka
22. dec 2009

Ahojte,

Adrika, pošlem hneď číslo..
gucz, ja som tiež bola na EKG v lete, tam ma poslal obvodný, aj k zubárovi pre pečiatku.. bola som na poliklinike, u Dr. Ilavskej na internom..
Poradňa dnes OK, všetko v poriadku, z lekárky mám veľmi dobrý pocit, zlatá žena.. malý je otočený tak ako má byť aj keď nám je to jedno pri sekcii, tak riťku má vpravo a presne ako som hovorila, do ľavého rebra stále kope.. 2900 g, len sa zvrtol trošku ako ho pozerala, tak mi zavalila že no je tam baba, čo som skoro spadla z toho stola.. hovorím pani doktorka tam nemôže byť baba, kde má guľky?? a malý sa znova zvrtol, a hneď kuká že nie že mi tu zo šoku porodíte.. už vidím guľky.. a teda má ich poriadne.. tak sme sa narehotali.. v pondelok idem znova.. qa po novom roku budeme riešiť veci okolo sekcie..
a neviem akým zázrakom som schudla 1.5 kg.. to sa mi ešte nepodarilo a bagrujem slané sladké.. asi predvianočný pohyb..
zajtra by sme mali ísť konečne pre postieľku, manžel bude večer montovať.. a už budeme komplet..

andykca
22. dec 2009

Ahojte babenky....tak ja mam dnes dost a to som toho vela ani neurobila 🙂 boli ma lonovka jak by sa chcela roztiahnut na doraz uplne ☹

dnes som mala krasne privitanie od susedy - ze a ty co robis doma? sak si sla uz rodit nie? 😀 😀 takze som mala sok ja a aj ona hehe

dana graaaaaaaaaaaaatulacia ku krasnej babulke....🙂 vela zdravicka prajem

genialna nooo musis sa s tym len zmierit ak tam ostanes na vianoce - uz budeme mooooooooooooozno tri co tak dopadneme 😉 aj ked mam pocit ze ta kvanta liekov co som dostala mi zabrala - alebo len stlmila svrbenie neviem....uvidime zajtra...

gucz aj ja som bola na ekg na poliklinike v TT, ale mna si tam posielali hore dole koli poistovni (niektori nemali zmluvu) tak sa poriadne opytaj ku komu mas ist.....

adros prosim ta ja som nejak zabudla...co treba drobcovi doniest do nemocky? plienky a nejaku kozmetiku -len neviem aku 😀 daaakujem

zazalienka
22. dec 2009

dana veľké gratulujem k dievčatku, zatiaľ prevažujú chlapi, tak treba vyrovnať skóre.. hlavne aby ste boli zdraví .. a budú krásne spoločné Vianoce..

andy, to si mala dobré privítanie, mňa včera matka vyrazila od nich z domu, keď som tam prišla, o pol piatej, nech padám domov, že je tma a ako to že chodím sama autom, či sa nebojím, veď sa šmýka a mám ísť okamžite domov kým ešte neni úplne tma.. no normálne ma vyhodila🙂) jak keby som mala osobného šoféra..

andykca
22. dec 2009

zazalienka no pekne ta tvoja mamka vyhodila 🙂 esteze ja ich tu nemam blizo lebo mna tiez ta moja vie cez telefon zglbat, ze ako je to mozne ze soferujem.....no hadam nebudem chodit busom ked ich neznasam 😀 😀

adros
22. dec 2009

andy, zazi, no srandy kopec ste si dnes uzili 😀 😀 😀

do porodky pre maleho potrebujes len pampersky, ale ja mam nabalane aj 2 klasicke plienky, postoky a krem na prdelku 🙂 a dudlik

liwka
22. dec 2009

Ahoj, bruska, my sme vcera museli neplanovane letiet domov vdaka poserkanej baterke v aute, ktoru sme museli ist reklamovat, tak sme v tej rychlosti rovno vybavili vianocne navstevy, odovzdali a priniesli si Jeziska, dnes sme este vybavili najdolezitejsi papier pre Miu, aby mala tatove priezvisko (Maros skonstatoval, ze je to prenho potvrdenie, ze uz niet uniku 😉 ) a sme spat doma.
takze z mojho kludoveho rezimu, co mi naordinovali na pohotovosti, bol den straveny v aute. ale v pohode. mala to znasala celkom dobre.
Danka, gratulujem ku krasnej princeznej, konecne aj zastupkyna nezneho pohlavia 😀 , vela zdravicka, pokojnych noci a hlavne mliecka prajem.

adros
22. dec 2009

oli, fragile mam aj ja velmi rada, ja mam doma to ich klasicke CD - nevianocne

olienka12
22. dec 2009

adros,tak odporucam este viac kupit si tie koledy netradicne a uplne peckovo to urobili 😀

andykca
22. dec 2009

adros dikes 🙂 a ano srandy fakt kopec - hlavne som skoro odpadla hehe.....taketo soky xi

liwi no vy uz mate aj darcekyyyy? no krasa aj ja cem xi....

olienka12
22. dec 2009

u nas su uz darceky pod stromcekom 🙂) sa z nich vytesujem 😀 😀

liwka
22. dec 2009

jooj, mame. aj Miuska dostala od buducich krstnych, a tato to nevydrzal a musel hned rozbalit 😀
a momentalne najviac potesil maly papierovy (€) darcek od starkej 😉

andykca
22. dec 2009

no ja by som nevydrzala mat darceky pod stromcekom...🙂...ja to este nemam ani pobalene hehe
......eeeej no take papierove darcoky vedia vzdy potesit xi...

olienka12
22. dec 2009

no ani jeden nie je moj,tak chcem nejako deda mraza inspirovat,ze aj mne treba darcek 😀 😀 😀 😀

liwka
22. dec 2009

my sme tiez mavali darceky uz pre Vianocami pod stromcekom a bolo to v pohode. si pamatam, ked k nam raz prisla mala asi 4 rocna susedka a strasne sa cudovala, ze u nas uz bol Jezisko. sme jej vysvetlili, ze Jezisko zacina vzdy na prizemi (kde sme byvali) a potom az ide na 2. poschodie. zabralo to 😀

olienka12
22. dec 2009

Sisipetka ten je nadhernyyyyyyyyy wow este raz vsetko najlepsie oh krasne babatko 😉

ives77
22. dec 2009

Sisipetka súhlasím s Oli malý je nádherný hlavne sa držte necg ste zdravy a spokojný 😉
Ja som už vyzbrojená liekmi a čajíkom ete sme s Filipkom upiekli s lístk.cesta také slané a s&rové tyčinky a idem sa teraz natiahnut pred tv 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre