Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
9. mar 2010

to hej, malý celý deň nespal, vrešťal aj tam.. ale aspoň niečo sa podarilo z tých záberov.. doma to proste nenafotíme, na každej fotke je nejaký tieň.. také osvetlenie je len v štúdiu.. malý je herec🙂)

roxy_1
9. mar 2010

zazalienka kdyz ctu ty tvoje nocni stavy kdyz se s hruzou probudis ze jsi u kojeni usnula a ze by mohl byt maly nekde zalehly tak se priznam ze me se to stava taky,uplne se mi udela spatne a oddychnu si az vidim ze maly lezi v postylce a klidne odfukuje 🙂

jinak ja kojim stale a porad v leze je to pro nas nejpohodlnejsi,v sede to taky jde ale neni to ono... 🙂

ketkous
9. mar 2010

ahojte,
dnes mam taky vypytovaci den,ale co si myslite o pouzivani rektalnej rurky?Nasa malicka sa sice v pohode vykaka,ale niekedy ma stavy,ze nie.Ked jej pomozem rurkou,je spokojna a v kociariku mi paradne vyspi 😀 bez pucenia.Pre mna je to najjednoduchsi sposob,lebo casto masirovanie bruska a cvicenie nepomaha.
Mam vsak obavu pouzivat ju kazdy den,aby ako som citala na diskusiach nevznikol navyk.Aj ked mnohi tvrdia,ze navyk nevznikne.

ketkous
9. mar 2010

Andy,nasa tiez nechce cez den postielku ani vidiet,zaspi jedine na cerstvom vzduchu alebo pri okne vo vanicke od kociara 😅 Je to expertka

olienka12
9. mar 2010

ketkous uz asi 3 tyzdne pouzivame rurku denne maly tlaci od pol 4 sa puci a nic,tak o 6 to uz nevydrzim a pomozem mu, niekedy sa vykaka aj sam,takze o navyku ani reci, on proste nevytlaci to hnusne lepiace sa ...je to len a len pomoc

zazalienka
9. mar 2010

ja dávam rúrku tak 2-3 krát za týždeň v stave krízy, ako mu dávam kvapky tak strieľa v pohode, aj nočné streľby máme, až sa vždy na to zobudím.. a potom sa rehocem ako sa usmieva že sa mu uľavilo..

bebel
9. mar 2010

Ahojte,
Katu H moc neodporúčam ako fotografku..ad 1 nepáčia sa mi jej fotky, všetky sú na 1 kopyto, také umelé naaranžované ad 2 je totálna chaosáčka, ktorá nestíha a tak má kopec zákazok, ktoré nestíha dodať do pôvodne sľúbeného termínu a ľudia sú z nej potom na nervy,keď sa jej snažia dovolať.

Ja vrele odporúčam Ditu Fiebigovú z NR...to je profesionálka na úplne inej úrovni
😉

Rúrku som nikdy nepoužila...Biba kadí o 106.

minitrouble
9. mar 2010

gucz, zazalienka ..to mi fakt pride dost drahe fotenie ..guz ty si videla nase fotky na FB a to ich mame podstatne viac tych zaberov a stalo nas to 70euro ...a mame cca 100 roznych fotiek + k tomu mame rozne cierno-biele mutacie fotiek ...je to cena za hodinu fotenia 😉 ak by mal niekto zaujem poskytnem blizsie info 🙂
bebel - mas aj nejaku web stranku od nej?
mne sa tiez nepacia fotky od tej husenicky ...aspon ze nie som jedina 😎

zazalienka
9. mar 2010

mini, hod do IP nejaké info, príp. web prosím.. chcem vyskúšať ešte tak o mesiac dať ho fotiť.. chcem mať na pamiatku, keď si budem ako babička prezerať fotky🙂))))

adros
10. mar 2010

dobré ránko

tak po dlhšej dobe sa hlásime aj my 🙂

Už máme 9 týždňov, dnes nás čaká poradňa, tak som zvedavá... inak Alex som merala domka, lebo u dokina nám meria iba obvod hlavičky, tak sme narástli 6 cm, to je tak akurát si myslím... a domáca váha nám ukazuje 5 kg, tak uvidím, čo nameriame u doktorky.

Inak, nepostrehla som vaše reakcie na tú vakcínu proti rotavírusu. Nám to tiež doktorka ponúkala, že sa máme dnes vyjadriť... ako ste sa rozhodli vy?

Čo sa týka kojenia, my stále kojíme len v ľahu, malá je tak naspokojnejšia, aj keď občas tiež pritom vyvádza... V noci keď sa napapáme, za polospánku ju dám odrgnúť a preložím do postielky. Niekedy sa preberie, tak spraví koncert, ale inak v pohode. A v posteli ju nechávam tiež až ráno, keď sa napapá, ja si idem porobiť veci do kuchyne a ona pekne odfukuje 🙂

Neviem, ako vy, ale my ešte nemáme nejaký stály režim. Krpček cez deň viac-menej je hore, iba občas si podriemka, ale zato v noci spí krásne. Až mám z toho strach, že tak dlho spí. Vačšinou keĎ nakojíme 21.hod, tak ťahá tak co 2-3 rána, ale dnes v noci sa už na to kojenie o 21.nezbudila, papala o 19.hod a o 2.30 prišiel muž, že ona ešte spí... Tak sme ju vytiahli a tak trochu nasilu som jej dala didu a pekne ťahala 😀

TUším už takmer každá z vás má s bábatkom profi-fotky. My sa chystáme až tak, keď bude mať Alex 6 mesiacov, som sa dohodla s fotografom, čo nás fotil na svadbu. Robí také prirodzené fotky a to mne vyhovuje 🙂

Ešte jedna otázočka na tých, čo majú skúsenosti s nosičmi.. bel, zrejme hlavne na teba... naša sa tiež veľmi rada nosí, ale v poslednej dobe, keď je mám na rukách opretú bruškami k sebe, tak ona vytáča hlavičku. Nie doboku, ale otáča ju dozadu, akoby si chcela pozrieť za chrbát... Nestačí, že sa ja natočím tým smerom, ona sa proste vrtí sama.. tak neviem, či by jej vôbec teraz nejaký nosič - Manduca alebo ten Red castle vyhovoval, lebo podľa obrázkov majú tieto nosiče do 6 mesiacov tu vložku - chránič na krk a ten umožní maximálne pohľad nabok...

gucz
10. mar 2010

Dobré ránko

ketkous ohladne tej rektálnej rúrky, ja som ju pri dcérke používala denne a návyk nevznikol. Laura mávala strašné koliky + kaku nevedela vytlačiť, vytlačila si akurát pupočníkový pruh, tak som jej musela pomôcť. Ale v 6 mesiacoch keď začala papať zeleninové príkrmy, začala kakať aj prdkať sama a rúrku sme odložili. Teraz aj Miškovi rúrkou sem tam pomôžem ak vidím, že má naduté bruško, tlačí a nič. Aj jemu sa už zväčšuje pupček, dúfam, že sa mu nevyduje tak ako Laurike. Ja na tej rúrke nevidím nič zlé, keď sa s ňou manipuluje v zadočku opatrne.

adros ja vakcínu rotavírusu dávať nebudem, Laure sme tiež nedali a chvalabohu nikdy hnačky nemala, len raz, ale to bolo z antibiotík. Radšej budem dávať probiotiká preventívne, nechcem ich zaťažovať telo všemožnými očkovaniami, stačí to povinné. Rozmýšľam len nad žltačkou, to možno dáme Laure ak by šla do škôlky

k.a.t.k.a.
10. mar 2010

dobre ranko 🙂

bebel no uz sa tesim az bude mat maly pol roka kedy budem vyberat zase novy kocik 😅 a medzi vybranymi bude aj quinny a este mi kamoska "odklada" bugaboo bee 🙂

Maximko spava so mnou v posteli 😵 neviem akosi mam potrebu si toto babatko vychutnat se vsim vsudy, lebo je posledne, malá bola samostatnejsia ale tento je mamin cecek 😀

rotavirusy som tiez nedavala malej, co ma navyse je len zltackove ockovanie, kedze decka si radi vsetko do ust davaju a vkuse zuzlu ruky 😝

ja nastastie ani neviem co je to rektalna rurka, ja mam prdosov obidvoch 😅

jedine co ma trapi su vyrazky na Maximkovej tvari 😝 ma licka jak raspla 😝 neviem z coho to moze byt, davam si pozor co zjem, a hlavne sa ho to uz dlho drzi 😖 Ale uz treti den davam taky mastny krem od Nivei nejaky SOS sensitiv a mam pocit ze je to o nieco lepsie, tak uvidim

Nas tento mesiac caka stahovanie 😵 tak bude "veselo" 😅 sice len o ulicu dalej ale aj tak 😅

sonula656
10. mar 2010

Dobré ránko

Malí mi ešte spínka pred siedmov sa zobudil a zase spinká.
Mohly by ste mi poradit malý kristian leží stále na jednej strane uz ho davam aj na druhu stranu ale hlavucku ma na tej jednej strane prelezanu,spravi sa mu to ked ho budem podkladat aby spaval aj na druhej strane?

janka1
10. mar 2010

ahojte 🙂
chcem sa opytat a podiskutovat ohladom ockovania rotavirusy...co vy na to a rada by som nazory ci ANO alebo NIE 🙂

genialna
10. mar 2010

Ahojte,
my davame zaockovat voci rotavirusom. Myslim si, ze prave toto ockovanie sa oplati. Bojim sa riskovat, ze co ak by nahodou mala nieco v lete na ihrisku chytila..

Rektalnu rurku pouzivame aj my ked vidim, ze mala sa puci a tlaci a nevie sa vykakat.. Niekedy nam rurka pomoze, inokedy nie.. Mala nam totiz kakavala tak raz za 5-6 dni.. a tie posledne dni bola hrozne zlostna, mrzuta.. Pred 2 tyzdnami sme zacali davat probiotika a mam taky pocit, ze nam konecne zacali zaberat. Posledne 3 dni uz kaka kazdy den.. Tak dufam ze to nie je len nahoda a ze uz tak budeme pokracovat.. 😉

minitrouble
10. mar 2010

my Rotavirusy isto ockovat nejdeme ...na toto mali aj kamosky dost zle reakcie ...takze to nie okrem toho vraj tie rotaky zvyknu rychlo mutovat a ze potom to vlastne je uplne zbytocne

katka - skus pretriet liehom tvaricku po umyti 😉 zabralo to uz viacerym co som im to poradila 🙂

janka1
10. mar 2010

no takze 1:1 ja sa neviem rozhodnut co a ako? ci je to potrebne a ci nie....tazka dilema v mojej hlave teraz

k.a.t.k.a.
10. mar 2010

mini ja mam prave pocit ze ked mu to premastujem tak sa to zlepsuje 😕 ked som mu umyla tvar det.mydlom co vysusuje tak to prave nebolo dobre 😝

krpuch
10. mar 2010

my este tiez nemame rezim, zda sa mi to aj skoro...len kupat chodime o siestej a do postielky kolo siedmej, ale inak rezim ziadny. dnes v noci pytal papat kazde dve hodiny..predtym kazde tri hodky, tak som sa tesila, ze to tak ostane,ale figu borovu.
my kojime posediacky. odkedy som to vyskusala, uz by som nemenila. predstava, ze by som mala stale lezat pri papani...no hroza, to ani na navstevu k nikomu ist ani na nakupy.v tescu som kojila v prebalovacej miestnosti, maly bol polozeny na pulte prebalovacom a ja som stala.. 😉

krpuch
10. mar 2010

my inak po vcerajsej 7 tyzdnovej poradni vazime 6050 g.

zazalienka
10. mar 2010

náš malý tiež nemá poriadny režim.. nikdy neviem kedy ho chytí hlad, tiež už som kojila kade-tade.. spinká ako kedy, neviem sa vôbec zariadiť.. keď potrebujem ísť do obchodu, prebalím, nakŕmim a nechám ho ocinovi, tak zaspí na desať minút.. akoby vedel že som neni doma.. a keď otváram dvere, ide si krk vykrútiť🙂)

evca35
10. mar 2010

ahojte,
ja dojčím posediačky, malého mám na kolenách, potom ho rýchlejšie uložím rovno do postieľky alebo dvihnem na odgrgnutie. Párkrát som dojčila poležiačky, ale len vtedy, keď stále plakal a pýtal si jesť a spal len 20 minút a zase pýtal jesť a ja som už bola hotová, tak som si s ním ľahla a ja som spala a on cuckal a driemal a cuckal a potom vygrckal čo nacuckal.

režim tiež nemáme, cez deň spí ako sa mu zachce, teraz spí, inak doobeda nie, ale závisí od toho ako spí v noci. Pravidelnosť máme v kúpaní - medzi 19 - 20 hod., tiež podľa toho ako spí poobede a pred kúpaním sa musí najesť, lebo potom ziape odušu celé kúpanie, natieranie a obliekanie. Po kúpaní mu dávam mliečko odsaté z fľašky, potom zaspí niekedy až pred 23,00 a vstáva približne stále o 2,30 a ďalšie vstávanie je individuálne, podľa toho ako dlho je hore v noci. Niekedy hodinu a pol, niekedy dve hodiny. Poobede spí väčšinou iba v kočiari, keď nejdeme von, tak pri otvorenom okne. Teraz máme riadnu kosu vonku.

malý spáva vo svojej postieľke od začiatku, mám ju na krok od našej postele, takže mi nerobí problém vstať a vziať ho. Aj som rada, aspoň sa preberiem na chvíľu, inak pri dojčení stále driemem v noci a stáva sa mi to aj cez deň. Môj totiž pije aj pol hodinu z každého prsníka.

očkovať proti rotavírusom som chcela, bola som o tom pevne rozhodnutá, ale teraz ste ma zmiatli 😖 veď zistím u doktorky čo a ako.

ohľadom toho kakania - akú stolicu majú vaše detičky? Náš má takú redšiu s hovienkovými guličkami. Je žltá. Väčšinou pri každom poriadnom prdnutí vyjde aj takáto stolica. AJ keď tlačí sám, tiež je taká. Preto s ňou nemá problémy.

v Košiciach svieti slnko, ale fúka studený vietor. No keď pozerám večer správy čo sa deje na ostatnom Slovensku, tak som rada že už aspoň nesneží. A už by ani nemuselo vôbec.

andykca
10. mar 2010

janka ja sa tiez neviem rozhodnut ci dat ockovat proti rotavirusom alebo nie....viac som priklonena ze ano lebo Dr. mi to odporucil len z tolho dovodu, ze ma vela deti co maju hnacky...a este mame aj zvierata tak mozno aj koli nim.....no mam este cas sa rozhodnut tak uvidime....

gucz
10. mar 2010

http://primar.sme.sk/c/5271196/balit-ci-nebalit...

ešte som to nečítala, ale pozrite si

olienka12
10. mar 2010

ja som povodne myslela,ze dame zaockovat proti tym hnackam,ale co som sa pytala v okoli,tak nikto nedaval. Teraz v januari mali 2 chlapcekovia z rodiny hnacky bolo to dost krute,ale po par dnoch preslo,tak skor asi stavim,na prirodzene vytvaranie protilatok kedze aj tak tie virusy mutuju...

minix
10. mar 2010

zaza, viem, ze urologicky caj v tehu je zakazany..ale ci aj pocas dojcenia, to uz neviem...ja mam velmi dobru skusenost na zapal mocovych ciest v tehotenstve Uroval manosa...mala som s tym dost komplikacie, teraz ho beriem aj preventivne, aby sa mi to nevracalo a neviem si vynachvalit. Tak sa skus spytat na toto.

K tym rotavirusom - ja sa musim rozhodnut do piatku a stale neviem...su aj za aj proti....navyse u nasich mame kadejake zvery, tak premyslam co s tym.

A k postielkam - u nas to je jasne - v noci jedine vlastna postielka, ina nie🙂 a pocas dna ma dovolene spinkat na gauci v obyvacke, tam sa jej strasne paci, ale zatial je maminkina postielka tabu. Zvykla som si ju bravat, ale v jej jej je lepsie. Kto by ju potom od toho oducal, ked bude vacsia? Je mi to jednoduchsie mozno aj preto, ze ak v noci placka, vezmem ju z postielky, ideme do obyvacky, kde mame svetielko, v polospanku sa napapkame a ideme spat..zaspava na noc okolo21-22, taha tak cca 3-4 hodiny, potom opat papame, a spi uz len 1,5-2,5 hodiny a pravidelne vstavame po tomto spanku, niekedy 4,15, niekedy 5,15, ale potom uz len tak hodinku a potom je zasa doobedny spanok, atd...je to zlozite.🙂

Rurku nepotrebujeme, kedze mala je strasne uprdena, zatial mazeme pupikom a cvicime nozky, mne ta rurka nieje sympaticka. kaka aj tak, niekedy kazdy druhy den, niekedy kazdy, ale zatial tuk tuk tuk.

A este k foteckam - ani mne sa nepacia tie od KH, su skoro vsetky rovnake,len sa na nich meni babatko.

ketkous
10. mar 2010

Evca v Kosiciach stale fuka.. 😀 😀 😀
Huraaa,nam sa to v noci upravilo,teda mala uz tolko nechrci,nepuci sa a netlaci,nedalo sa absolutne pri tom spat 😝
My tiez nemame este pravidelny rezim,jedine vecer kupeme medzi 18/19 tou,podla toho kde sme,ci prideme odnekial alebo sme doma.Zaspinka vacsinou okolo pol osmej /osmej a vstava o polnoci a potom okolo tretej,stvrtej a vtedy sa zacne pucit a byt nepokojna.Troska pocvicime alebo dam rurku a bubinka potom tak hodinku/max dve. 😒 Podobne ako u Minix.
Tak sa drzte baby,u nas je tak krasne,hned by som isla niekam lyzovat 😀 s malou v nosici akurat 😀 😀 😀

roxy_1
10. mar 2010

tak my mame celkem zajety rezim,vstavame tak kolem 7-7:30 kojim kazde 2 hodiny takze mu dam od posledniho kojeni za 2 hodinky opet napapat, po kojeni jsme hodinku hore,pak uz je nerudny a chce spat,spi pul hodiny,pak za dalsi pul hodky opet papame a tak dokola,jen kolem 13:00 spi trochu dele,mozna je to tim ze v tuhle dobu chodivame ven kdyz je hezky....
v 19:00 koupeme nez kdesi cosi tak pred 20:00 uz spinka,budi se vetsinou mezi pulnoci - 2:00 pak uz je to vselijak nekdy po 2-3 hodinkach... 😉 🙂

andykca
10. mar 2010

no baby ja si osobne myslim ze o rezime tak budeme moct kecat ked drobatkovia budu starsie, alebo spavat celu noc a povinny spanok budu mat jeden cez den.........dovtedy sa to podla mna urcit neda - raz je babo hladne o 2 hodky raz o 3 raz o hodku...nie? teda u nas to je aspon tak - cez den papa castejsie a v noci za 2-3-niekedy 4 hodinky....

a inac ja si myslim ze je zbytocne hovorit ze babo co ma ledva dva mesiace si vie navyknut na to ze spava pri rodicoch...ja to robim naopak - ked mal maly problem spat sam a potreboval ma pri sebe tak som ho mala pri sebe (ja som to aj skusala v noci ho silou mocou nechat v postielke sak nech sa aj vyreve ale potom som padala na hubu cez den) a teraz pomaly si navyka na postielku - teraz spi tam celu noc len rano je pri mne (ako sa rozvidnieva uz postielka je pre neho tabu 😀 ale pevne verim ze v postielke postupne bude hajat aj cez den)

minitrouble
10. mar 2010

andykca...dovolim si ti odporovat 😀 ...nasa Romi mala rezim uz od 1ho mesiaca - proste kazdy den jedla presne podla hodiniek - 3..6..9..12..15..18..21.. niekedy to jedenie o 3tej vynechala a spale celu noc - ale fakt dodnes jej to ostalo a napriklad o 12tej musi mat obed a o 15.00 sa budi na olovrant atd
Simi ta rezim nema ani naznakovo

cize existuju deticky co maju rezim od mlicka 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre