Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
24. aug 2009

dorotkaa, tak to sme na tom podobne, som sa ukludnila, ze je este niekto na tom tak ako ja, ze neciti priamo kopance..uz som si pripadala divna. 🙂))

allinka, ja este nemam, ale dve poschodia nado mnou byva primar Scholtz, takze sa tam asi v dohladnej dobe zastavim....ale stale neviem, neviem, ci je tych 7 000 pre mna ok. Asi este pockam, ako sa bude vyvijat tehotenstvo. A potom sa rozhodnem.

allinka79
24. aug 2009

minix - ja tam nepoznam vobec nikoho - vlastne ani neviem, kto tam je a ako sa volaju lekari... ☹ tak si to este premyslim... tych 7tis. zvladneme dufam ak sa nejako rozhodnem... 🙂!

a ad pohyby - ja citim vselico, casto sa mi vyduje koza a niekedy sa az zlaknem.. a cim dalej, tym viac a castejsie... 🙂 povacsine rano to utichne... 🙂

minix
24. aug 2009

alli, ale ty si troska viac tehotna ako este ja. 🙂)))
tesim sa na to, az sa mi "vyduje koza" 🙂))

ivv
24. aug 2009

ahojte dievcata.
vidim, ze sa to tu pomaly rozbieha.. myslim diskusia 🙂

aj vy mate pocit, ze brusko je niekedy vacsie, inokedy mensie..? ja napr. rano nemam nic moc.. vecer ano, ale som som uz najedena a prejedena kadecoho 😅

ad kociky. objednavali ste si niektora kocik cez net mimo Slovenska? Mne sa celkom paci Gesslein Vision S ale u nas je hrozne drahy, v Nemecku by ma vysiel na 370€.. ale stale zvazujem, ze co napr. v pripade reklamacie.. to by asi bol probles.. ze? 😕

drobec123
autor
24. aug 2009

allinka neviem ci maju web stranku, ja k tej maserke chodim uz asi tak 10rokov, stale za nou kde ma prenajaty priestor 🙂 no chodim na klasicku masaz chrbta -30min, ale sem tam aj na hodinovku na cele telo ale to este predtym ako som bola tehu. velmi mi to pomaha kedze mam sedave zamestnanie, aj ked pohybu cez vikend dost aj tak som si na to nejako zvykla ....

minix, inak na Scholtza mam ja skvele odporucania ako na porodnika, takze ak sa nedohodnem s mojou ktora tam zatial rodi (ale vyzera ze odide zaciatkom roka ku Kochovi) tak pojdem za nim. u mna tiez zatial vyhrava Antolska aj ked mi vobec nie je sympaticka ale spolu s kramarmi ma najlepsie novorodenecke oddelenie. takze nechcem riskovat ....

drobec123
autor
24. aug 2009

baby a nestresujte ja som dnes uz 22tt a citim len take jemne pohyby, ziadne kopance ani sa nic nevyduva. proste to este len pride, ved som prvorodicka a vsetko ma svoj cas 🙂

minix
24. aug 2009

ivv, mne sa takisto paci gesslein, ale ako hovorila tusim bebel, je to ako tank. 🙂))

drobec, mas termin ovela skorej, tak mi mozes potom poreferovat. Pocula som nanho, ze je taky studeny cumak, ale ked mu snad zaklopem pri dverach s vacsim bruchom, tak ma nevyhodi. 🙂) ja mam antolsku hlavne 5 minut od domu, takze dilema jasna.
aj ked scholtz robi to, ze ak ma v tom case dovolenku, tak to riesi vyvolackami, ale to asi robi uz pomaly kazdy, nie? tomu by som sa chcela vyhnut.... :(
ukludnila si ma s tymi pohybmi. 🙂

alikaa
24. aug 2009

Ahojte, tak ja asi dnes prvy krat citim pohyby, je to uplne srandovny pocit, fakt ako nejake bublinky. Ja uz som stresovala, ze nic, ale teraz to jasne citim 🙂

Co sa tyka kil, tak ja som stale na nule, ani za svet neviem pribrat. Ved uz budem o tyzden v polke tehotenstva, je to normalne? Na kontorlu idem az buduci piatok, sa mi to zda straaasne daleko

dadulka2000
24. aug 2009

alikaa to mas super na jednej strane,... aj ja by som chcela, dam ti zo svojich zo 4ry kilka 😀

kolienko
24. aug 2009

baby, viete o tom, ze pohyby sa prejavia práve v polovici tehotenstva?? sesternica mi hovorila, ze od prvých pohybov si môžem pripočítať 4,5 mesiaca (mesiac ma len 28 dní) a vyrátam si den pôrodu. jej to zevraj tak vyslo. tak som zvedavá

weronyca
24. aug 2009

ahoj kolienko, mne to dokonca povedal aj lekar..je to babska rada..ale vacsine zien vychadza

weronyca
24. aug 2009

kocky mam na vas prosbu..dako som asi prehliadla ze by ste niektora spominala, ze ste boli v 20tt na kardiograme. Ja by som tam mala ist, ale vzhladom na to ze ho robia len do 8.00 rano.. dako vaham ,ci ist musim.. HM??

A este jedna otazka: Chcela by som zacat chodit do ruzinova na cvicenie. Ktore tam chodite? Nemam totiz o tom ziadne infosky, a navyse dako chodit tam sama... ☹

grelu
24. aug 2009

hmmm....to by mi vyslo na 21.12. 🙂)...trosku skoro 🙂

weronyca
24. aug 2009

grelu co ty vies? Mozno to predsa len aj tebe vyjde 🙂 mne by to podla tohto vychadza na silvester.a pritom mam zatial termin 17.1.

grelu
24. aug 2009

weronyca...no ved aj ja mam 17.1. 🙂...okolo vianoc sa neoplati rodit...to nikoho v nemocnici nezastihnes .-))

drobec123
autor
24. aug 2009

grelu len ako to vysvetlim juniorovi ze nech si este pocka lebo v nemocnici nie je nikto ? 🙂

weronyca
24. aug 2009

presne tak, stiahneme nohy a pockame si 😉

grelu uz sin rozhodnuta, kde budes rodit? dako som zabudla..

ja by som bola taka rada, kebyze sa tam s niekym ,,znamym" stretnem....

alikaa
24. aug 2009

Kolienko, nie je to nahodou 5 mesiacov po 28 dni? Lebo aj mne to potom vychadza nejako skoro

si
24. aug 2009

Ahojte,
přibrala jsem 3,5kg a pohyby cítím od 18+1 (to jsem si nebyla jistá), pak postupně se opakovali, takže to nemohly být větry a teď včera (20+3) jsem si sedla ke svačině a odhrnula tričko a i manžel viděl jak se mi pohlo bříško - takový malý kopeček 😀 . Bylo to zábavné. Večer jsme ho pozorovali i před spaním. A teď mi to udělalo u počítače 😅 .

si
24. aug 2009

Jak se počítá termín dle termínu pohybů? Jste tu velmi aktivní, takže přiznám, že vám nestačím a většinu nepročtu. 😅

snehovavlocka
24. aug 2009

ahojte....co nove? 😎

dadulka2000
24. aug 2009

kocky, musim sa vam pochvalit,....ja som si vcera kupila kocik - fakt som ziadny nechcela,.... ale za tu cenu som ho musela zobrat 🙂
stal ma 5£
toto je on:
http://www.mamasandpapas.com/product-03-sport-t...

no a nekupte to 😀

kolienko
24. aug 2009

alika, neviem, mne to povedala ta sesterka. ze 4,5 pred pohybmi a 4,5 mesiaca od pohybov do pôrodu. ked si to zrátaš mas 4,5+4,5=9 mesiacov....mozno preto aj týždne nesedia s norm. mesiacom. lekár ráta len lunárne mesiace a ten ma 28 dní. tak preto....teda tak som to počula a rada sa priučím ak ma niekto rozumne vysvetlenia. ved aj mne to vyhchádza skoro o mesiac skôr

si
24. aug 2009

pěkný. Co je to za značku? Vypadá trochu jak GT3.

eva3107
24. aug 2009

Ahojte tehulky...tak ako vidim dnes ste sa uz rozpisali... 🙂
No nechce sa mi velmi citat co ste od rana popisali 😝

Olienka tak ako dopadle kontrola?

dadulka2000
24. aug 2009

si, je to mams and papas - neviem ci na slovensku alebo v cr to predavaju,... tu v anglicku je to k dostaniu,... a aj ine detske veci (travel postielky, autosedacky,..atd) co robia

ale ja som kocik fakt nechcela kupovat,.... stacil mi co mam po elke,.... takto uz mame 4 kociky - aspon sa to bude dobre vyhadzovat (ked to nestalo tolko penazi 🙂 😀 )

alikaa
24. aug 2009

Kolienko, ale tehotenstvo trva 10 lunarnych mesiacov a nie 9. Ci ty si teraz myslela normalne kalendarne mesiace?

weronyca
24. aug 2009

Kolienko mne to vysvetloval lekar tak,ze kedzze som prvy pohyb citila cca 13.8. a v kalendari si pozriem normalne 4,5 mesiaca... ziadne lunarne.. klasika ako to ide v kalendari. porod by som mala mat koncom decembra.. co mne vychadza o 2tt skor

grelu
24. aug 2009

weronyca...no ja som rozhodnuta pre antolsku 🙂

alikaa
24. aug 2009

Ak ratam dnesny den, ze prvy krat citim pohyby (mozno som ich citila aj skor, len som si myslela, ze su to creva alebo nieco ine) tak mi to aj tak vychadza skor. Podla dr. mam rodit 25. januara a dnes je 24. august, cize mi ostava este presne 5 kalendarnych mesiacov. Ale ja by som aj rada porodila trolinku skor, lebo by som veelmi chcela kozorozca. Ak sa to narodi o 11 dni skor, bude to presne na moju 30tku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre