Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
2. sep 2009

ahojte, po dlhsej dobe. 🙂)

vyzera to, ze od vcera sme sa zacali troska hybat, citim to od vecera, presne viem, co znamenaju bublinky. 🙂) aj teraz, ked sedim v robote.
no a zajtra sa mozno dozvieme viac, idem na ten morfo, to uz sme viac menej 21tt....tak polovicka za nami a my furt netusime, kto je u nas. 🙂

roxy, da sa este dodat miera do tabulky? rada by som sa zucastnila, ale nebola som vcera online.

janka1
2. sep 2009

babenky hodila som tabulku aj do svojho albumu aby sme ju mali aj tu na slovenskom MK 🙂 😉

MINIX BLAHOZELAM K POHYBOM 🙂 😵 a odmeraj sa dnes den hore dole 😀

andykca
2. sep 2009

Ahojte babulky...tak som dosla z poradne a je seeetko ako ma byt 🙂 teda vraj presnejsie vsetko je na svojom mieste hehe...mno okrem tlaku mam nizky ale to sme pripisali cakaniu od 6hod rana do 9:30 na poradnu - dufajme...
a zas sa nam potvrdilo ze sme o tyzden vacsi takze asik budeme rodit okolo 17.1. 😀 nooo a opat tam bol pindurik takze baba to isto bude xi.....
jaaaaj a 6.10. idem na ten cukor - uz tu mam aj recept: glukoza+voda+citron...noooo som fakt zvedava co to bude za chut hehe a v ten den pojdem aj s tatinkom som si vybavila a moze sa pozriet na drobceka malinkeho 😉

krasny dnik

wanduska
2. sep 2009

pridate aj mna niekto do tabulky??

gucz
2. sep 2009

andy si ma inšpirovala s tým umývaním okien, tak dnes som už jedno umyla (v obývačke) a ak ma nepremôže lenivosť, tak keď malá zaspí, umyjem aj na kuchyni. Dnes je krááááásny deň, presne podľa môjho priania, krásne slnečno a 23 - 24 stupňov. Tak sa vytešujem

evca35
2. sep 2009

ahojte,
tiež som čítala o tom teste, som zvedavá ako naša SOI-ka pochodí.
napchávam sa jogurtom - desiata 🙂

ahoj janka1. Vraj sme rovnako mladé 🙂 a pozerám že aj dcéry máme skoro rovnaké mladé, moja bude mať v januári 13. Odkiaľ si?

minix
2. sep 2009

ahojte, janka, dík, sama som zvedavá, koľko to bude. 🙂))) kam sa v tabuľke zaradím. 🙂))

minix
2. sep 2009

vidíte, umývanie okien nie je námaha, ktorej by sme sa mali vyvarovať? 🙂

Okná z ulice mám zaprasené až hrôza, zišlo by sa umyť, ale hľadám si výhovorku. 🙂

janka1
2. sep 2009

evca 35 😉 ahojky
no ja budem mat tento rok 34 😉
ja som z KE ale byvame v GECI 😉 respekt. prespavame 😀 😀 nakolko sme obaja do vecera v praci a dcera v skole a potom trening a anglina chodime domov vecr 😀 😀 sa vyspat

andykca
2. sep 2009

gucz nooo pekne 🙂 som rada ze som inspiraciou hehe.....

minix neboooooj kebyze nemusim tak neumyvam ani ja xi...a ja tie okna mam tak fajne umiestnene a nie velke takze nemusim ani na stolicku ani nic..takze sa nenatahujem a neohrozujem babatko 🙂

jaaaj baby asi musim zacat po cca5mesiacoch zacat pit kavu koli tlaku och joj som zvedava ako to prijime krpcek...v prvych mesiacoch ked som zacitila kaffe tak som grcala a odvtedy som ju nepila xi

gucz
2. sep 2009

minix ja neviem, mne to ako námaha nepríde, akurát je najhoršie sa k tomu umývaniu okien dokopať, ale radšej to spravím teraz ako potom s veľkým brušiskom, pred vianocami sa na to asi vybodnem. Bývame na prízemí, tak o tých zaprášených oknách viem svoje 😠 😎 . Mne príde namáhavejšie spraviť službu vo vchode, umývame všetky schodiská (máme len prízemie a dve poschodia). To vždy fučím ako lokomotíva a som unavená.

evca35
2. sep 2009

no, tak ja som staršia, mám 37 a niekto tu písal že sme rovnako staré 😉 nevadí.
ako reaguje tvoja dcéra na prírastok? moja sa teší a dúfam že bude aj potom a pomáhať.

ja som tiež kávu nepila od júna, čo som zostala doma. Ale ak sa mi zatvárajú oči, tak ich zavriem a zdriemnem 😉

minix
2. sep 2009

gucz, my mame na to upratovaciu sluzbu, ale inak si to ani neviem predstavit....mame 10 poschodi. 🙂)

andykca, zavidim ti, my mame okna take vysoke, ze musim lietat po stolickach. 🙂))

alikaa
2. sep 2009

Baby a preco sa vlastne neodporucaju okna umyvat? Cim to moze dietatu uskodit? A vesat pradlo sa moze? Ved aj tam sa clovek natahuje, nie?

marushka
2. sep 2009

ajojte, ták, som doma, kubko zapísaný na angličtinu, dúfam, že sa mu tam zapáči, niekedy v polke septembra snáď začneme... 😉 😉 😉
priniesla som si monitor!!!!super, som ľahšia o 180 euráčikov, v akcii s tým podareným košom na plienočky, tak ho asi snáď aj budem používať, keď ho už mám doma, ale fakt sa monitoru teším 😉 😉 😉

drobec - zdravotnícke potreby na moyzeske oproti ...vieš kde?

andy - gratulačky k poradni 😉 😉 😉 ja som z kávy tiež vracala pri kubovi, teraz nie, ale stále sa mi z nej minimálne dvihne žalúdok... 😝

baby ma nestresujte s tými oknami, ja som teraz doma, tak keď mi švihne, asi sa tiež vrhnem na to....alebooooo - keď už budete niektorá rozbehnutá, tak čo by ste zbytočne neprerušovali takú bohumilú a osožnú činnosť - príďte aj k nám 😀 😀 😀

andykca
2. sep 2009

no dooobe dobe.....tak aby ste niektore zavideli - ja som fcera setky okna poumyvala aaaale nepridem k ziadnej hehe 🙂 sa mi nece xi

marushka dakujem 🙂 nooo tak ja som bez kavy nemohla zit a pred nejakymi 2 rokmi zas bez kavy a cigaretky uz vobec..pomaly vypustam setko 🙂 len asik budem donutena sa prinavratit ku kave xi

alikaa no neviem asi len ze by si sa strepala zo stolicky ti hrozi ak mas vysoko okna 😉

minix tie okna mi zavidi kazdy hehe a este zaclonky mam len v kuchyni a vsade inde mam len take farebne roletky takze aj so zaclonami mam pokoj svaty 😉

minix
2. sep 2009

ja zaclony doma nevediem nikde. ale v panelaku je to jednoduchsie. 🙂))

janka1
2. sep 2009

evca ved to neva 3 roky hore dole 😀 😀 😀

dcera sa tesi a mam pocit , ze viac ako ja 😀 😀 😀 ona sa nevie dockat je neskutocne stastna a velmi dobre to vie s detmi, takze urco pomoze uz ma prax , tak jej mozem doverovat 😉 kazdy den sa Oliverom rozprava a hladka ho / no brusko je zlata uz mu aj jej oblubenu hudbu pusta z sluchadla na brusku 😀 😀

micicici
2. sep 2009

Ahojte babulky, gratulujem ku vsetkym uspesnym kontrolam, urcenym pohlaviam a poradniam 🙂

Tie okna cakaju aj na mna brrrrr, uz teraz mam nechut k tomu, ale co uz, sami sa neumyju nie?

Sa mi zda ze ste sa bavili o posielkach. A k comu ste sa dopracovali? Ktore su najlepsie? Ja som stale snivala o koliske, ale kupime asi iba novu postielku. Koliska vystaci tak mozno na par mesiacov a je to nadherne ale asi zbytocna investicia.
Tak sa drzte. Ja dnes v robote riesim cely den situaciu sky europe a uz mi je z toho na bleee 😠

evca35
2. sep 2009

jasné že nevadí. Naša dcéra sa tešila že jej zväčšíme izbu popri prerábke jadra, ale som jej vysvetlila, že radšej mať dve malé detské izby ako jedna veľká, hlavne ak je medzi nimi taký veľký rozdiel. Tak už sa teší na súrodenca. Mne pomáha už teraz, vysáva, vešia prádlo na balkóne a hlavne varí 🙂 Už vie urobiť komplet obed, hlavne vyklepať, obaliť a vypražiť rezne, zemiakovú kašu a iné veci. Ja som na rizikovom a dva mesiace som iba ležala. Ale odkedy cítim pohyby a bruško pekne rastie, tak som spokojnejšia a čo to pochodím 🙂

tiež som počula, že by sme sa nemali naťahovať. Pri prvom tehotenstve sme sa akurát sťahovali a ja som v 8. mesiaci stála na stoličke a pridržiavala stropné svietidlo, kým manžel ho tam primontovával na strop a podobne aj garniže. Týždeň na to som začala krvácať a o 5 dní som predčasne porodila. Bola som na začiatku 36. týždňa.

Teraz pre zmenu nerobím nič, dvíham len ľahké veci, hlavne v kuchyni. Byt prenechávam na mojich 🙂

evca35
2. sep 2009

ja som objavila zaujímavú postieľku. Inak ma hnevá že s posuvným bokom sú také drahé. Väčšina má iba posuvateľný rošt.

www.tegel.sk/index.php?m=detail&id=324

Okná u nás umýva iba manžel. Už od začiatku. 😀

weronyca
2. sep 2009

Kocky setrite sa s tymi oknami. Neviem co je na tom pravdy, ale vraj v tehotenstve by sme nemali moc dvihat ruky hore. kamoske kvoli takemuto cosi robili cisarak, jej male malo omotanu pupocnu snuru okolo krku. a lekar jej vravel, ze to mohlo byt z toho , ze vlacila stale svoje prve dieta na rukach

eva3107
2. sep 2009

Ahojte baby tak konecne som sem prikvitla aj ja tak vas precitat je niekedy naozaj fuska.
nedockava...co k tomu dodat? 😒

Janka konecne si tu tak dlho si tu nebola...myslela som na teba ako sa ti dari...Chceli sme uz konecne zrealizovat stretko..Myslim , ze by mohlo byt v Ke ?! Co vy na to?

18.9. By vam to vyhovovalo?To je piatok

mamoo
2. sep 2009

Evca- ta postielka co si nasla vyzera fakt bombasticky, planujes ju kupit? alebo uz so skusenosti vies ze by nebola az taka dobra a ze v konecnom dosledku je to zbytocne prekombinovane... predsa len uz mas jedno dieta.

adros
2. sep 2009

evca 35, tu postielku sme tu uz obdivovali,ale potom sa bola tusim jedna z nas na nu pozriet a vraj je to z obycajnej drevotriesky ☹ a okna aj u nas umyva manzel. SOm mu vysvetlila, ze to je chlapska robota 🙂

janka1
2. sep 2009

evca sikulky su tie nase obe 😉 aj nasa vari a dobre 😝 😀

eva3107 dakujem si zlata mali sme sa suprovo 😉
stretko potesi , ale 11-13 . 9 idem do Budapesti a 18-20.9 som zas v Blave 😖 tak skusme nieco ineeee, prosiiim

adros ano mas pravdu ja som ju bola omrknut a nestoji ani za nic 😉 ta postielka

olienka12
2. sep 2009

evca tu tegel som mala vo vybere, dokonca som z nej bola paf ale janka ju bola omrknut a je to len drevotrieska tzn. plno lepidla a piliny... tak radsej nieco co sa viac na drevo podoba.

dadka je mi luto ocka, ja mam od stredy tetu v nemoce so stejnou diagnozou. Drzim prsty nech sa z toho dostane.

Baby tie okna cakaju aj mna... som sa na to vybodla pred velkou nocou a u nas zijeme este v podstate na stavenisku.... takze si viete predstavit co je z vonku...

drobec123
autor
2. sep 2009

maruska a aky monitor dychu si to kupila ? ja rozmyslam nad angelcare 2v1 spolu aj s vysielackou.
inak viem kde je moyzeska ale teda netusim kde su zdravotnicke potreby. ja som taka pristahovalkyna do PK a moc sa tam nezdrziavam kedze som do vecera v praci v BA a cez vikendy stale mimo .... ale na materskej sa to zmeni !!!

ives77
2. sep 2009

ahojte kočky tak náš prvý den v škole dopadol v celku dobre a malý sa už teší na zajtra.Počujte s tým stretkom v Ke ja chcem tiež dojsť,ale môj drahý robí každý parny týžden cez víkend tak to sskúste nejak dat na nep.týžden prosím.... 😒 inak aj ja mám dáke dva dni v brušku klud asi nás zase chztá lenivosť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre