Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
14. sep 2009

ahoj, evi.....a kedy to ides?

ketkous
14. sep 2009

Caute babenky,chcem sa opytat,co vsetko je potrebne vybavit u zamestnavatela,v soc. poistovni pred nastupom na matersku?
Momentalne som PN,v decembri nastupujem na matersku,predpokladam,ze papier od lekara o materskej odnesiem zamestnavatelovi,ktory ho posle do soc. poistovne,ale zaujima ma aj to,ze ked som v druhom pilieri,treba vraj vyplni nejake tlacivo....
Diky a pekny den

eva3107
14. sep 2009

O 17:20 som objednana , ale chcem tam byt uz o 17:00-...
Este potrebujem ist na spoved , lebo sestrinmu synovi idem za krstnu mamu..idem do domu sv.Alzbety.. 🙂
juuujj Zuzka uz sa neviem dockat! Ale poviem ti , ze stale coraz viac a viac som presvedcena o tom , ze to bude chlapcek 😀

gucz
14. sep 2009

ahojte dievky, dobré ráno prajem 🙂

ketkous po pôrode vypíšeš tlačivo na sociálnej poisťovni ohľadom toho druhého piliera a oni to za teba potom platia. Teda myslím že po pôrode, alebo potom keď prestaneš dostávať materskú od zamestnávateľa a začne Ti chodiť rodičovský príspevok od sociálky, neviem presne. Mne to nikto nepovedal, tak som si to nahlásila neskôr a spätne mi to už nedoplatili.

evi verím že sa nevieš dočkať, tak Ti prajem, nech Ti to v práci rýchlo ubehne 🙂

u nás je dnes zamračené a aj dosť chladno, som zvedavá či bude dnes pršať ako hlásili. Akurát varím kapustnicu k obedu, takú mám na ňu chuť..... 😝 🙂

nedockava4
14. sep 2009

vazne?...tak to som zvedava, co ti povie Dankovcik 🙂
no, tak to mas pekny dnik pred sebou 😵

eva3107
14. sep 2009

jooo Nedockava...neviem...Zacinam byt uz velmi netrpezliva 😀 😀 ...Moc sa tesim 😵 😵

Ano Gucz aj ja verim , ze mi to nakoniec ubehne! 🙂

Ketkous...nemam ani sajnu ake talcivo sa vypisuje ja nemam druhy pilier.

hanus177
14. sep 2009

Krásny dník........ v stredu idem k Dr.................. doteraz som bola stále presvedčená, že nechcem vedieť čo budeme mať, ale čoraz častejšie nad tým rozmýšlam, že ak sa nám mimčo ukáže tak asi neodolám 😵 (len tatino to chce na prekvapko) ale ak to budem vedieť tak asi nevydržím byť ticho 🤐
Rozmýšlam o tom celý víkend a je to tak 50 na 50.......

bebel
14. sep 2009

Ahojte,
my máme dnes v práci platené voľno 🙂 , ale keďže som bola s Brunom doma..pôjdem si urobiť predbežne nejaké veci v kľude, aby ma v stredu z toho všetkého nešľahlo.
Bruno išiel dnes po 2. x do škôlky, dúfam, že sa mu tam bude páčiť. 😎

Gucz máš v tom trochu mišung....
Materskú dávku vypláca sociálna poisťovňa, nie tvoj zamesntávateľ (viem len o Tatra banke napr. že doplácali niektorým zamestnankyniam MD na sumu fixu aký zarábali pred ňou- ale to je totálna výnimka a soc. systém zamestnávateľa) a rodičovský príspevok platí UPSVAR, kam sa musíš ísť po pol roku MD zahlásiť sama. 😉

Do socky a zdravotky odnesieme potvrdenie od lekára a potom kópiu rodného listu dieťaťa, ostatné by mal vybaviť váš zamestnávateľ .V prípade, že nie ste zamestnané je to o niečo komplikovanejšie .

Eva , hanus držíme palce dnes večer a v stredu.

eva3107
14. sep 2009

Dakujem Bebel.. 😉 ..naozaj sa uz velmi tesim... 😉
Tak rychlo idem nieco spravit , aby bolo vidno , ze nieco robim 😀

janka1
14. sep 2009

ahojte 🙂
konecne uz doma , som unavena ako pes 😒

blahozelam ku kontrolam , k pohlaviam
😵 😵 😵

o 12.00 m am kontrolu uz sa tesakujem aj ja 🙂

nbedockava , tak si sa predsa len dockala 😵 😵 😵 😅

gucz
14. sep 2009

bebel môže byť, ja sa v tom moc nevyznám, akurát ten druhý pilier mi teda zamestnávateľ nevybavil, to som si musela ísť sama vybaviť, aj to keby mi to kamoška nepovedala, tak mi tam doteraz nikto neplatí ani cent.

lili20
14. sep 2009

Krásny deň babenky,
evi a hanus tak vám tíško závidím a prajem nech je všetko o.k.
Dievčatá prosím poraďte mi.Cez víkend ma začalo nejako svrbieť tam dole.Je to taká chúlostivá vec ale ja som nikdy nemala nejaké ženské problémy.K doktorke nemám čas ísť a v lekárni neviem čo si na to pítať.
Dcérka dostala ešte k tomu brušnú chrípku tak sa idem modliť aby som to od nej nedostala.

wanduska
14. sep 2009

dobre ranko tehulky, dnes ma chytila mimoriadna aktivita, tak ficim uz od pol 7 mej. 🙂 Nemate niekto vysledky tych nemeckých testov - Stiftung Warentest - ktore sa tykaju autosedaciek?

adros
14. sep 2009

dobré ránko tehulky

tak ako po víkende? Občas som sem nakukla a poloprazdno ako obvykle 😀 ...

my sme si robili doma vianoce 🙂 som robila vyprazanu rybku so salatikom 🙂 mnam, mnam, mnam

inac som sa presvedcila, ako nase bababtko vsetko cezo mna vnima... ked som isla vyprazat tu rybku, zapla som svetlo na digestore a ziarovka rachla. Som sa strasne zlakla, lebo aj poistky hned vyhodilo. Strasne mi zacalo buchat srdce a mala sa tak rozkopala, ze som si musela lahnut, aby sa Alex upokojila...

lopezka, dodatocna gratulacia k sviatku 🙂

evka, drzim na dnes palceky, nech sa drobec riadne ukaze 😀

baby, co ste doma, na markize davaju sialene smutnu princeznu, keby ste nemali co doma robit..... 😀

marushka
14. sep 2009

ajojte brušká 😉
tak ja som vás včera dočítala - viac-menej ale už som sa sem potom nedostala...

my sme mali od piatka hektiku - ráno poradňa, robili mi aj gluko test, no dalo sa to zvládnuť, ale pri posledných dvoch dúškoch už som naoyaj mala čo robiť, aby som to v sebe udržala... 😝 výsledky budú až v stredu

potom sme boli v zoo a v trnave a vrchol dňa bolo naše 3D sono v HC... 🙂 som happy!!!! ujo doktor príjemný, max.spokojnosť, všetko sme pomerali, preňúrali mimi do posledného detailu....medzi nožičkami kávové zrnko, takže potvrdzujem dievčatko, akurát sme do nej stále šťúrali, lebo mala permanent ručičky pred tváričkou... 😉 ale malinká je krásna, v poriadku a tak som sa odtiaľ vznášala až domov...teraz sa chodím kukať na foto a robím si náladičku 😉 😉 😉

kočkám s meninkami gratulujem, aj ja som to oslávila, každopádne - naozaj krásny darček som dostala k meninám 😉

a kočkám pred vyšetreniami a sonami držím palečky!!!!

adros
14. sep 2009

marushka, ja som sa takto vznašala pred tyždnom. Furt som potom doma čumela na tie fotečky a púšťala si to DVD 😀 😀 Nezabudni pridať nejaké fotečky do albumu 🙂 Ja som si fotky robila z toho DVD

evca35
14. sep 2009

ketkous - II.pilier si musíš vybaviť sama. Zamestnávateľ nemá nič spoločné s II. pilierom. On iba za zamestnancov odvádza odvody na poistení, z čoho je 18% dôchodkové poistenie a sociálna poisťovňa ústredie potom polovicu odvodov čiže 9% odvedie do DSS s ktorou si ty uzavrela zmluvu. Takže ako náhle nastúpiš na materskú dovolenku, od toho dňa za teba začína za teba toto poistenie platiť štát (nie soc. poist.) a ty musíš dať vedieť SP že si v druhom pilieri, aby polovicu tých odvodov odvádzali naďalej. Pôjdeš na oddelenie poistného, tam vyplníš tlačivo: "Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení", ktoré si môžeš stiahnuť z: http://www.socpoist.sk/616/1567s

a netreba si mýliť sociálnu poisťovňu a úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Materský príspevok vypláca SP z nemocenského poistenia (teda len zamestnaným, v ochrannej lehote a DNPO) po dobu 6 mesiacov, po ukončení výplaty pôjdeme na ÚPSVaR na sociálny odbor a odtiaľ budeme dostávať rodičovský príspevok. Tam sa vybavuje aj príspevok pri narodení dieťaťa po 28. dni od narodenia.

Ja som tiež na PN, takže nám plynule prejde materský príspevok z nemocenskej dávky. Lekár nám dá Ukončenie PN a nástup na MD.

Všetkým pekné ráno prajem 🙂
V mojom brušku sa tancuje veselo už celý víkend.
Dnes v noci ma začal bolieť chrbát.

meggieya
14. sep 2009

Dobre ranko... viete mi niekto poradit, kde vsade robia v BA 3D? lebo ja som nasla na nete ten GIN-FIV na Zahradnickej.
Ak by ste vedeli este o nejakom zariadeni, dajte mi vediet, rada by som ho absolvovala. 😉

wanduska
14. sep 2009

ahoj, 3D urcite robia v mediferre. ja som tam bola uz 2 krat a bola som spokojna

hanus177
14. sep 2009

evca ak sa môžem spýtať si na PN kvôli mimču?

meggieya
14. sep 2009

wanduska , dakujem idem pozreit na webe... 🙂

ketkous
14. sep 2009

Dakujem Evca za jasnu odpoved.
vela zdravicka a pekny den vsetkym tehulkam 😀

olienka12
14. sep 2009

Evi tesim sa s tebou na vecer, potom daj urcite vediet co ste zistili 🙂) drzim prsty nech ukaze farbu.

a zdravim ostatne spolutehulky a prajem krasny tyzden.

Ja mam uz druhy den opuchnute ruky :(( hnusny pocit

wanduska
14. sep 2009

😎 tak ja naivka som si zacala pozerat kociky a sedacku a to vsetko na nete. mala som dojem - ze pohoda - vsetko objednam na nete, dam si doviest a bude pokoj... hehe, celkom som sa pobavila na sebe, ked som ani so zapojenim manzela nepochopila, ze co je co a co mi dodaju, a co si mam dokupit, lebo cely system nepofici.. projekt sme ukoncili, ked som muza zaklincovala otazkami, ze co je adapter a co je baza a co je co - a on ze "neviem"..
tot 😀

evca35
14. sep 2009

hanus - áno. V 7. týždni som v práci začala krvácať ako pri menštruácii, hneď ma vzali na príjem, do druhého dňa krvácanie zastavili injekciami a ľadovými obkladmi na bruško. Lenže sa mi utvoril veľký hematom, väčší ako bábo a kvôli tomu som tam zostávala, čakali kým sa vstrebe. Lenže on sa nechcel a postupne ako bábo rástlo, tak hematom vytláčalo - čiže ďalšie krvácanie, až nakoniec ho vytlačilo a na 21. deň ma prepustili domov. USG mi robili každý 5. deň, sledovali bábo aj hematom, častejšie sa vraj nemá.

PN-ku mi vypísali ešte v nemocnici a keďže tam mi zistili, že je plod uložený veľmi nízko a stále hrozí riziko potratu, brala som aj Duphaston 3x denne, rozhodla som sa ostať už doma. Hlavne keď mi doktorka povedala že sa mám vyhýbať stresu, čo by som teda v práci nezvládla kvôli stránkam 🙂 A pred dvoma rokmi som prekonala missed abort (zamlknutý potrat) v 15.-tom týždni. Takže už som vôbec nechcela riskovať. Najmä keď mám 37 rokov 😉

ketkous - nemáš za čo.

meggieya
14. sep 2009

wanduska a kolko si v tej medifere platila? nikto mi to tam nebere....

eva3107
14. sep 2009

dakujem OLi ano samzrejme ze vam vecer napisem som totiz objednana dost neskoro a pokial dojdem domov tak to bude trvat 😀 ...Takze sa vam ozvem.

olienka12
14. sep 2009

Evi cakam sms 🙂)

janka1
14. sep 2009

jeeej evka tak dnes to budes uz vediet 😵 sa tesim s tebou a drzim palceky

weronyca
14. sep 2009

Ahojte kocky, viete mi niektora poradit.. u mojho lekara by som za 3d dost platila..tak som rozmyslala ze by som sla napr. do medifery ale len kvoli tomuto vysetreniu.myslite ze je nieco take mozne? prip. kolko ste platili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre