Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
23. sep 2009

ono ti stari to beru tak,ze ked rodicia neziju "prikladnym krestanskym zivotom" tak ani dieta nebudu vychovavat v tom duchu 🙂) braskova zena robila cirkusy lebo,ze maleho musime pokrstit a od vtedy do kostola nepachla a ani malicky nebude tak vedeny,takze mi to pride ako pokritectvo osobne mi az do toho krstu maleho lea nechybalo,ze nie som pokrstena aj ked cela moja rodina z otcovej strany su silny krestania.... aj partia s ktorou sa kamaratime su velmi silna krestanska komunita a nikomu nevadi,ze som nekrestan a nechodim do kostola. Je to o pristupe... pokial by ale tatko mojho mimca chcel krstit branit mu nebudem...a teraz je tu u nas partak farar,kt.by problem urcite nemal 🙂 takze zatial neriesim a uvidime co bude 🙂

k.a.t.k.a.
23. sep 2009

moj MM so svokrou chceli strasne pokrstit malu, ja som bola proti, nech sa sama rozhodne, ked raz bude chciet .. no ale aj tak ju nepokrstili 😀 v mojom okoli nepoznam skoro nikoho s 1.sv.prijimanim a uz vobec nie s birmovkou 😅 a my ani v kostle nie sme zobrati, lebo ani ja nie som pokrstena 😅

konecne som sa dokopala k triedeniu mini veciciek po malej, uz to aj periem 😢 och take krasne kusky, ale nieco si necham na pamiatku, hlavne taky hunaty zimny overalik z UK 😎 dame babike

zucana
23. sep 2009

pridam sa k tomu krsteniu....tu v IT je to viac menej povinne ak ste teda aspon trochu veriaci...
a my sme aj v kostole brani....takze nase urcite bude pokrstene...len neviem ci segra musi mat aj birmovku na to aby bola krsna...lebo tu nema....

lopezka
23. sep 2009

no my sme zobrati tiez len na urade, ale obaja sme pokrsteni aj birmovani, proste vsetko a aj buduca krstna vsetko absolvovala .....a chceli by sme krst v kostole.....tak snad nebude problem 😀

olienka12
23. sep 2009

zucana niektori farari vyzaduju,niektori nie. v predpisoch co maju je,ze krstny rodic musi mat vsetky nalezitosti teda krst,1.sv.a birmovku teda je dospely krestan. no podla mna to vsade tak neberu a nebaziruju nad tym 😉

zucana
23. sep 2009

no tak to si musim teda preverit lebo urcite bude krstena v IT ....

lopezka
23. sep 2009

no tehulky, idem ja uz spat ......pevne dufam, ze az do rana 😀 😀 😀

dobru nocku vsetkym 😅

olienka12
23. sep 2009

lopezka bru noc

olienka12
24. sep 2009

hmm nespim cakam na rano,tie krce su hrozne ☹ ☹ ☹ 😖 neda sa spat snad to nebude nic vazne a mimi je ok

nedockava4
24. sep 2009

dobre ranko, tehulky...
oliii...preboha, co je s tebou?...to fakt tie palacinky?...ci MC Donald?
evka, ty tu nie si?...uz som chora aj ja.....hrdlo mam v "čudu"....strasne ma boli, kaslem...idem asi do lekarne, nech mi nieco daju...asi ten bioparox, co spominala oli...

adros
24. sep 2009

dobre ranko

babule, co je s vami? Takto nas zacne kolit choroba? Ja som bola vcera u susedky, a ta je soplava, tak snad som to od nej nechytila ja j 😠 Drzte sa

nedockava4
24. sep 2009

adi...ahoj...
no, ja som vcera citila, ze uz ma troska skriabe v hrdle, tak som hned kloktala vodu so solou... a rano som vstala s plnym nosom a kaslovym zachvato ☹

petronelka77
24. sep 2009

Oli, nedockava, to co je s vami?
Oli, zajdi ku lekarke, nech sa na teba pozrie, mozno to mas z toho salatu...nenechavala by som to len tak, uz je to 4-y den.
Nedockava, cajik, med a citron, snad ti to pomoze zahnat bacile.

gucz
24. sep 2009

Dobré ránko
chorým prajem skoré uzdravenie, nech Vám to čoskoro prejde. Ja som mala malú chorú, teraz sa doliečuje manžel a ja chvalabohu nič. Ale ako ochoreli som si začala dávať vitamín C každý deň.

nedockava4
24. sep 2009

petronelka...uz to pijem 🙂 a este taky stary osvedceny recept: mlieko, med a cesnak....

bebel
24. sep 2009

Ahojte,
Bruno zase ochorel...včera mal soplíky..večer začal kašlať .
A ráno už chripel. Dokina je až poobede, tak ostal u svokry.
Liečime zatiaľ Hedelixom, Solemarom, nasivinom a kortikoidmi v inhalátore. ☹
Nemôžem si dovoliť ostať doma(mzdová aj ročná uzávierka a budúci týždeň audit) 😖 ...a ani nemienim ochorieť. 😒

Dnes idem poobede na 3D a potom pre Bruna do SC a zase k dokine do BA.
Večer s ním ešte do práce, lebo mi horia termíny. 🙄

meggieya
24. sep 2009

Cafte baby... citam, ze ste rozoberali krst... ja sa pridavam k nazoru, ze nech sa dieta rozhodne same, ak bude na to cas, ze sa dava krstit. Aj tak to co sa deje v RKC a ECAV cirkvi, ze sa krstia male deti nie je biblicke. Pretoze, krstit sa ma na zaklade vyznania viery. Takze to male aj tak nemoze same vyznat, ze veri. Ak uz niekto chce mat nejaky dobry pocit z toho ze prebehne nieco ako krst, tak sa mi paci vola sa to ze pozehnanie. Ze sa vlastne cirkevnici so starsimi zboru modlia a zehnaju dobre veci do zivota babatka. To sa robi aj u zidov. 🙂 sa mi to paci, taky zaciatok do zivota. 🙂 ak uz teda.... ale to je len moj nazor. 😵

adros
24. sep 2009

my ked sme mali ako decka kasel, tak sa nam varil cibulovy caj, nebolo to prijemne ale zaberalo 🙂

nedockava4
24. sep 2009

adi,,,..fuuu....tak to radsej cesnak :-/

gucz
24. sep 2009

my sme papali kalciový sirup, to je tiež pekný hnus, ale zaberá perfektne

gucz
24. sep 2009

k tomu krstu, naša Laura pokrstená nieje, a ani toto druhé krstiť nebudeme. Ja do kostola nechodím, ani neverím, a ak sa raz rozhodnú moje deti pre vieru v Boha, tak sa dajú pokrstiť aj samé. Ja mám krst a prvé sväté prijímanie, ale to skôr preto, že moja babka chcela, aby som mala.

minix
24. sep 2009

kalciovy sirup je pekne na blivajz. 🙂) ja ho nemozem ani citit....

ale teraz, co som chora, tak som brala Stodal a musim povedat, ze zabral uz po prvom dni, bolo mi ovela lepsie, sice som tyzden uz zahlienena, ze mi to tam v prieduskach brble a neviem sa toho zbavit.

Nemate recept na nieco, co ma bezpecne odhlieni aj v tehotenstve?

je tu inak este niekto ako ja, kto ma doma len tri body a ponozky pre mimco ?🙂)) alebo mate uz vsetky plne skrine?

evca35
24. sep 2009

ja som začala mať príznaky nádchy asi pred dvoma týždňami, dala som si Cetebe Immunity plus (stále je doma poruke) a pila citronový čaj, našťastie to prešlo.
inak aj u nás funguje cibuľa s medom ...

gucz
24. sep 2009

minix ja mám doma v skrini vecičky, ale po malej Laure. Pre toto mimi som ešte nič nekupovala, a ani zatiaľ nebudem, kým neviem čo to bude, pár vecí už ale kúpila babka.

gucz
24. sep 2009

ale priznám sa, minule som sa nudila, nič nešlo v telke, tak som uplietla mini čiapočku pre bábo 🙂

meggieya
24. sep 2009

minix, neboj, ani ja toho nemam vela. Tiez iba tri body tri plienky, navlecky do postielky, fusak a kocik. To je vsetko. 🙂 a zopar veciciek u rodicov co som si kupila este pred 3rokmi,ale to je uz pre take vacsie mimca.. 🙂 Ja som pocula, ze si nemam vela veci novorodeneckych kupovat, ze to babatko z toho velmi rychlo vyrastie. Lebo aj tak 6tyzdnov budeme doma sa valat a tam vela veci nepotrebujeme... 😅

weronyca
24. sep 2009

Ahojte babule.

No asi ste ma niektore cez pc nakazili. Ja som teraz vstala a komplet zahlienene hrdlo, smrkam. Citim sa dost na p.d .
najviac ma stve ze 3tieho mame ist s drahym do tatier, a bojim sa ze mi do vtedy nebude OK ☹

Zuzka tebe to mlieko pomohlo?

adros
24. sep 2009

minix, ja som s nakupmi začala cez bazar min. tyzden, ale zatial toho tiez vela nemam 🙂

nedockava4
24. sep 2009

...krst?...ja som za...ja som pokrstena, manzela tiez...do kostola chodime pravidelne...tak aj babätko bude pokrstene...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre