Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

prdecek
26. máj 2009

docela by mě to zajímalo, já měla na posledním uzv gestační váček 4,5mm a to je prý 5-6tt

prdecek
26. máj 2009

roxy zeptám se jí zítra 🙂

magdal1
26. máj 2009

ahoj jovi, aj ja som si cca v 30. dala prepichnut usi, pekne ihlou 🙂 par tyzdnou ma to bolelo, asi som si priskoro chcela zmenit nausnice 😉

mataklinec, my cakame tretie, gratulujem k 4. 😉

prdecek
26. máj 2009

magdal Jovi myslím měla zánět středního ucha 😉

markee
26. máj 2009

mataklinec, vítám tě mezi námi a gratuluju k 4tému dítku 😉
Jovi au, mě teda ještě uši(bubínky) nepíchali. Měla jsi nějaký zánět?
Holky s těmi týdny je to asi tak,si myslím,pže když jsem byla těhu s Johankou tak mi psal týdny do průkajdy,které prostě byli.Takže dnes by mi tam napsal 7+0tt,pže to i jsem. Ale co jsem byla v lednu na té revizi dělohy,tak se mě doktor v nemocnici ptal, kdy jsem měla PM. Dal si to do toho kolečka,řekl sice týdny plus nějaký ten den(napr. 8+4tt),ale řekl: "no tak to je probíhající 9týden." Takže asi tak no. Nejspíš já,když jsem dnes 7+0,tak jsem ale začátek 8tt,ale do průkajdy by mi to napsal prostě 7+0.
Tak jsem byli přes dvě hoďky venku,je tam hezky. Ale musím vařit ☹

lili213
26. máj 2009

pekný dník 🙂
adros: blahoželám, bola si pekná nevestička a manželovi to tiež seklo. 🙂
mataklinec: blahoželám a obdivujem 🙂

adros
26. máj 2009

naty, antoniab, dadulka, plivit, zdenka, lili: DAKUJEEEEEEEEM a slubujem, ze ked budu fotky od fotografa, dake pridam 🙂

zajtra idem na kontrolu, tak dúfam, ze je vsetko ok, tabletky poctivo uzivam, tak snad hej a potom si idem pre sobasny list a vybavovat nejake urady. Inac, absolutne si zatial neviem zvyknut na nove meno. Dnes som vsetky faktury podpisovala starym menom a aj priepustku na zajtra som si vypisal na stare 😀

dadulka2000
26. máj 2009

adros,... casom si zvyknes 😀
ja som si rezervovala stretnutie na piatok s GP (vseobecnym dr), a az potom ten odporuci k midwife (porodna babica) 🙂 , keby ste vedeli aky je tu smiesny zdravotnicky system 😀 , zaplakali by ste.....

adros
26. máj 2009

dadulka, to fakt? aj ja som myslela, ze vonku je to lepsie ako u nas

markee
26. máj 2009

Dadulka,já myslela,že británie je na tom dobře.Ale já taky nikde necestovala,krom itálie a chorvatska na dovču 😀
Kamarádka co žije ve Španělsku,tak říkala,ať jsem rádi,že jsme v Čechách,že prý tam zdravotnictví děsně drahý a i prý na vrtání zubu si berou lidi půjčku. No musí to být hrozný 😖

dadulka2000
26. máj 2009

babky si robite srandu??? uz tu zijem 8 rokov a taketo zdravotnictvo som este nevidela,....
len sa bojim aby sr/ cr zdravotnictvo nekopirovalo kazdu kravinu zo zapadu. tu sa caka cele mesiace na vysetrenia u odbornika (ak je nieco vazne), veci ako gyndu tu vobec nemaju (myslim tym zenske vysetrenia aspon raz za rok - jedine stery beru raz za 2 roky), zubar si len za vyvrtanie zuba s blombou vypyta 60£, pohotovost,.... to je ina sranda,.... bola som tam par krat ked som krvacala v prvom tehotenstve a nanestastie to bol piatok a po 6 hodinach v cakarni som to uz okolo 2am vzdala a sli sme domou (brali v prvom rade ozranov s rozbitou hlavou a ostatni sme len tam sedeli a cakali),...a dalo by sa takto pokracovat 🙂
ta midwife kde sa chodi v tehotenstve, zmeria jedine tlak, popocuva ozvy, skontroluje moc a po 3 min sa ide domou 😵 ,.... je to fakt sranda,.... cumela som ako puk ked som tam bola prvy krat,.... ono ked je vsetko v poriadku,...tak jasne ze netreba dr v tehotenstve,...ale co ak nie je?? ako to zistia???
no nejako som sa rozpisala 😀

adros
26. máj 2009

dadulka, ja fatk zíram. Kamoska zila nejaky cas v Birminghame a nestazovala sa, dokonca jej robili rozne testy a tak... Tak mozno nebola tak narocna a mozno mala bezproblemove tehu, tak to asi tak vnimala...

dadulka2000
26. máj 2009

ja som nie narocna,....ale len som citala co vsetko maju zeny na sr a tu nic,...2 scany pocas tehotenstva, krvny test na diagnostikovanie dawn syndromu (resp len na % urcenie v akej rizikovej skupine sa nechadzas),... par tych sedeni s midwife a tot vsjo 🙂
ale je pravda ze ked som bola v kontakte s dietatom co malo kiahne, tak ma hned brali na odber krvy s naslednymi injekciami proti chyteniu kiahni (lebo ja som ziadne detske choroby nemala ako dieta 🤐 )
ved kazdy kraj ma iny mrav - ako s vravi 😎

pietra
26. máj 2009

ahojte 🙂
ja vas uz ani citat nestiham 😀 a uplne som stratila prehlad, kto je tu novy 😅

adros, blahozelam 😵 pekna nevesta si bola. Tesim sa na dalsie foto

no a zvysok som aj zabudla, na co som chcela reagovat, kedze toho bolo tolko 😀

inak tie tyzdne su presne tak, ako pisala markee. Teda 7+0 je zacinajuci 8tt. Ja by som mala teraz byt 9+1 (podla PMS) a teda od vcera som v 10tt

adros
26. máj 2009

dadulka, nemyslela som to tak, ze ty si narocna, ale tak ze jej to prislo normalne, asi postacuje, bolo to jej prve tehotenstvo, takze to nezrovnavala so Slovenskom. Ale ak to je tak, ako pises, tak podla mna by to bolo nedostacuje. Mozme byt teda radi za to, co mame

dadulka2000
26. máj 2009

adros - to asi mozete byt radi. inak ja tu mam kamosku (ona je nemka) a tiez bola z tohoto systemu soknuta. (asi aj nemci maju inu opateru doma v nemecku) nastastie vsetko dopadlo v prvom raze pre nas dobre, tak ostava dufat ze aj na druhy krat to bude OK 🙂

plivit
26. máj 2009

ahojte pekny den všetkym tehulkám tak na margo tej prace alebo PNky ja chodim na 12hod.smeny na odd.ARO bo som zdr.sestra ešte buduci mesiac chcem potiahnut ale uvidim ako sa budem citit -zatial je to O.K
a potom sa chcem dat preradit na osemhodinovu pracovnu dobu 😉
Inac mne podla poslednej MS lekarka urcila TP na 10.januara 🙂 tak uvidim co povedia podla UTZ

boncusik
26. máj 2009

hojte holky ako sa dnes máte 🙂

ja vcelku fajn dnes žiadne pichanie v podbrušku ked tak len mierne 🙂 a na vracane mi bolo len zrána aj to nič moc 🙂
inak čo sa týka termínu mne doktor vypočítal podla velkosti fazulky 🙂 na 11.1.2009 čiže dnes som 7tt+4 a podla koníka som už 8tt a termín na 08.01 🙂

takže si myslím že presnejšie je asi podla UZV

adros aj ty si špinila a ustalo ti to, ja som tiež jeden den v pitaok ale nasťastie je to už OK, len kontrolu mám až v piatok tak dúfam , že to bude OK 🙂

mona27
26. máj 2009

Zdravim vas holky,teda precist to co jste za vikend napsaly je umeni🙂.Plitvit ty chodis jako sestra jeste do prace?Ja pracuji taky jako zdr.sestra na interne ale radsi jsem si ted dala dovolenou a pak doufam,ze mi doktorka da PN.Je tam tezka prace,pacienti vetsinou nesobestacni,plno tahani a taky uz se tam vyskytly i infekcni onemocneni,tak nechci nic riskovat!!!

zdenka73
26. máj 2009

a neviete čo je z Barboretou? Dlho sa nám tu neozvala.

naty
26. máj 2009

Ahoj holky!! Já teď lítám a dělám bakalářku...včera sem to asi trošku přehnala a docela mě píchalo v podbřišku, tak sem pak večer ležela a krásně se to uklidnilo, naštěstí...měla sem strach trošku...

Jinak na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak už se těším... 😵

markee
26. máj 2009

Holky,tak já se fakt nesnáším 😠 . Je mi blbě a přitom jim,pže mám hlad a co myslíte?! 😖 Už mám dvě kila na vrch a vypadám jak v 5měsíci těhu 😅 Se jdu někam oběsit. Já nechci. budu muset zahájit tvrdý režim,jenže mám pořád hlad ☹

prdecek
26. máj 2009

mě včera a dneska taky píchalo v břiše, snad se mrňosek jen roztahuje.
Zítra jdu na kontrolu, ale asi bez ultrazvuku. Snad už dostanu průkazku 🙂

mataklinec
26. máj 2009

ahojte ja mam ist na kontrolu o tyzden v stredu a to budem 9 tyzden, a uz vopred mi doktor minule vravel ze vypiseme aj tehotensku knizky tak uz sa tesim. 😅

antoniab
26. máj 2009

ahoj tehulky 😉
tak ja mozem z dadulkou len suhlasit zdravotnictvo v uk onicom my sme sa snazili o mimi a nejak sa nedarilo tak som zasla ku gp ze co a kedze mam problemi so stitkou tak som chcela aby mi urobyl nejake vysetrenia ci je to ok urobi a povedal ze to ok neni to bolo v oktobri ze to posle na konzultaciu a dodnes sa nic nestalo tak som sa potom nasrala zasla na svk na endokrinologiu a nechala sa vysetrit dostala som upravenu davku liekov a v marci prve dobre vysledky p.dr povedala ze do 3 mesiacov by som mala byt tehu a hned druhy mesiac sa zadarilo co dodat 😠 😠 na uk preto mam torcha obavy s tehu tuna ale citim sa ok a budem to konbinovat s svk kedze sa pred porodom chcem vratit natrvalo domov 🙂 🙂
ja pracujem a na pn sa nechystam vlastne ani neviem zeby tu nieco take bolo 😖 dnes ma strasne bolia prsia 😝 😝 😝
merkee ja tiez neustale jem sice som este nepribrala ale ak to tak bude pokracovat moje penazenka dostane zabrat ja mam totiz stale chut na nieco ine 😅 😅

adros
26. máj 2009

boncusik - no ja som spinila len raz a napriek tomu mi dr. hned nasadila lieky - utrogestan, ktore budem uzivat az 3 mesiace -takze asi sa jej nepacil UTZ. Zajtra idem na kontrolu, tak dufam, ze je vsetko ok

prdecek
26. máj 2009

adros já beru taky utrogestan bere se do 12-13tt je to na podporu plodu, od toho 12tt si ten progestron v dostatečné míře vyrábí placenta. Mám ho kvůli minulému potratu.

zuzana612
26. máj 2009

Ahojte, ani ja vas nestiham citat, cely den sme boli s Matuskom mimo domu a teraz uz moje chuda spinka a ja sa snazim do seba dostat polievku, ale po kazdej lyzicke ju musim trosku predychat 😝
Ale poznam tu jednu tvar, vsak antonia, medzi spisiackami si sa nepochvalila ze si tehu 😀 Alebo to malo byt tajomstvo ako u mna a jedna Spisiacka ma tu vymakla 😀 😀 😀

Ale aspon som dnes bola u obvodacky a uz som zdrava tak nemusim jest antibiotika, tak len dufam ze malemu nejak neuskodili. No nic, idem sa osprchovat a vyuzit ze maly uz spi a idem do postele aj pozriet si ruzovu zahradu

gucz
26. máj 2009

adros pozerám že si z TT, komu chodíš k lekárke?

adros
26. máj 2009

prdecek: a zavadzas si ho do posvy? Lebo mne doktorka povedala, ze je jedno, ci sa to uziva oralne alebo vaginalne. Ale na letaku bolo pisane, ze pokial sa uziva na udrzanie tehotenstva, tak sa ma uzivat vaginalne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre