Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
22. okt 2009

oli - tak gratulujem ku kočíku 😉

krpuch
22. okt 2009

marushka preco sa pytas?

ives77
22. okt 2009

ahoj kočky,tak ja už tiež viem čo sú to tie falošné kontrakcie a poviem vám,že ma riedne vystrašili.
Ja som v 29tt a na 29tt sa narodil môj brat no nechcela by som mamina rodila cisárskym a brat bol ešte mesiac potom v inkubátore.Mne dnes celkovo nieje nejak moc dobre tak ležím a nohy mám hore dúfam,že zajtra to bude lepšie 😒

gucz
22. okt 2009

ives len pekne ležkaj keď sa Ti dá 🙂 , aj ja som si dnes poležala. Boleli ma tie kríže, tak keď malá naobed zaspala, tak som si ľahla s knižkou na gauč. No a keď sa zobudila, napapala, tak ju MM vzal na prechádzku a pokračovala som v čítaní v ľahu 🙂 . No a celkom to pomohlo

ives77
22. okt 2009

gutz aj mne je už lepšie a aj drobec sa ukludnil ale som sa rozhodls,že dnes už nič nejdem robiť už budem len odychovať 🙂

gucz
22. okt 2009

ja mám tiež taký plán. Už len vydržať s malou do večera (snáď nebude moc vymýšľať), večer jej uvarím krupičnú kašu a potom sa vrátim ku knižke, teda až sa mi nebude chcieť spať

lopezka
22. okt 2009

ahojte tehulky,
tak som opat nakukla 😅 .....este som v praci, ale uz tlacime tych auditorov ocami, aby uz vypadli 😀 a im sa tu nejak moc paci ☹

Sisipet, diky za info, ze na chrbte sa spat uz moc nema ......to je praveze moja oblubena poloha 😠 .....spavam aj na boku, ale aj na chrbte sa mi velmi dobre spi......1 nohu mam natiahnutu a 1 pokrcenu 😀 ....no hold, budem si musiet zvyknut inak 😉 ......diky aj za typ na dokyho na Antolskej .......uz by som to mala riesit 😎

baby, co sa tyka toho pustania sadnut v busoch .....ja som bola v lete az prekvapena 😀 kolko ludi ma pustilo si sadnut ......mladi & stari. .....vsetko jedno ......bolo to naozaj mile 😅 .....teraz je to uz horsie, lebo ked mam zimnu bundu, tak je to uz asi menej vidno .....este aj ked mam na sebe sal a ten mi schovava brucho 😀
v pokladni v obchode sa mi to ale este nikdy nestalo 😠

weronyca
22. okt 2009

Ahojte bruskane 😉 😉 no vidim, ze tu pisete o pustani sadnut v buse.. ja som mala vcera dve prihody. Najprv som si tak sedela v autobuse a zrazu jedna pani nastupi, okolo mna 2 miesta volne a ona zacne na mna aby som ju pustila sadnut ze ona ma zlomeny chrbat a obe nohy 😀 vozik nikde 🙂 tak som jej slusne vysvetlila, ze som tehotna a ze sa necitim zrovna na to,aby som stala, a navyse za mnou je volne miesto. tak mi vynadala, nazvala ma sprosttou sliepkou a zamrmlala, ze to moze povedat kazdy ze je tehotny, ze takej mladej neuveri!! pritom si myslim, ze aj cez kabat mi brusko dobre vidno. to sa mi potvrdilo aj neskor, ked sa ma stara pani opytala, ci ma nema pustit sadnut. Otocila sa na takych dvoch mladych faganov a zacala im vysvetlovat aky su nevychovany.. 😀 tak ma to pobavilo..

janqa24
22. okt 2009

wero tak to uz je iny level, ta prva babicka!!! 😠 ja by som sa asi neovladla, v poslednom case som na taketo malichernosti strasne hakliva, asi hormony 😀

fakt je, ze v bunde sa to brusko moze schovat, ale mne sa to nedari 😀 ja ho uz mam take velke, ze si kazdy mysli, ze kazdu chvilu mam termin 😅

krpuch
22. okt 2009

ja som tiez velmi hakliva na tych starych ludi alebo aj ked sa ku mne vovali nejake decko...az ma nadvihne, bila by som ich. tiez si viem otvorit v tomto obdobi usta.

marushka
22. okt 2009

ahojte boli sme sa prejsť v parku, dobre mi padlo...

krpuch, ja sa v tom síce nevyznám, ale na tú vyššiu materskú - mne sa zdá, že musíš byť poistená 270 dní za uplynulé dva roky, nie? alebo si to s niečím pletiem?

😉 😉 😉

ives77
22. okt 2009

janqa tak to si ako ja tiež som v poslednej dobe na takéto veci háklivá a doslaova ma to vie neskutočne vytočiť a aj bruško mám také ako keby som sa už mala čoskoro rosipať 🙂 Tiež sa ma jedna mladá kočka čo robí v banke kam chodím spýtala,že kedy mám termín lebo že jej sa zdá že som tehu už dlho 😀

weronyca
22. okt 2009

Marush, co ja viem, tiez. Musis byt poistnena 270 dni. Tak si to nemylis.

marushka
22. okt 2009

wero - tak super zážitok.... 😠 😠 😠 radšej už nekomentujem, niečo podobné ako u mňa ....ja by som jej dala.... 😠 😠 😠

k tomu spaniu - odkedy dorazil vankúš na kojenie, nesťažujem si, mne to kočky fakt pomáha, aj keď je pravda, že ja mám problém s dutou žilou paradoxne keď spím na ľavom boku...to mi príde úplne zle, ale len kým sa uležím....aj mne sa zatiaľ dobre spinká na chrbte 😉

janqa24
22. okt 2009

ja na chrbate uz vobec nemozem, vcera som si na chvilku lahla a sa mi do hlavy nahrnula krv a ostalo mi velmi zle, tak sme sa zasa museli pretacat a hladat vhodnu polohu na boku 😒 len na lavom sa mi strasne zle spi, vydrzim max tak pol hodinku a otacam sa na pravu stranu....no des.... ja uz sa tiez neviem dockat, kedy dorazi ten vankus na dojcenie, spolieham sa, ze pomoze

weronyca
22. okt 2009

Obdivujem vas, ze dokazete spat na chrbte. Ja cely zivot spavam na boku, a tak mi to vyhovuje aj teraz. Na chrbte sa mi zle dycha ☹

ives77
22. okt 2009

ja viem tak,že by si mala byt bud zamestnaná alebo aspon dobrovolná platička v soc.tých 270dní v priebehu jedného roka.

janqa24
22. okt 2009

baby, mam taky delikatny problem 🙂 za posledny tyzden som si vsimla, ze vzdy po orgazme mi z pravej bradavky vyteka nieco bezfarebne, nie vela, len par kvapiek, a ja neviem co to je a do poradne mam este tyzden.... 😕 stretli ste sa s tym niektora?

ives77
22. okt 2009

no ja ten vankúš aj mám ale mám ho s tými pol.guličkami ale vadí mi to šuštanie 😠

marushka
22. okt 2009

janqa - no tak sme na tom rovnako....uvidíš, vankúš pomôže, nie síce s tou polohou na ľavej strane, ale k celkovému uloženiu, ja potom necítim ani lonovku tak veľmi, povykladám si naň hnáty ako mi je dobre...

wero - no, ten stav na chrbte poznám, keď sa zle dýcha, to je tou dutou žilou + tťlak na bránicu, príp.rebrá, ale mala som to len pri kubkovi v konečnom štádiu tehu, teraz nie... 😉 😉 😉

wanduska
22. okt 2009

k tomu rozembergovi - ked som pred 3 tyzdnami lezala na antolskej, tak doki rozemberg si uz ani nezamluvnoval pacosky na porod - leboze ma hrozne vela roboty a nestiha..

krpuch
22. okt 2009

marushka, no ved v 2008 som pracovala 6 mesiacov - cca 180 dni plus teraz 26 tyzdnov si platim to je nad 270 dni, takze to je ok

ives77
22. okt 2009

to je len kolostrum neplaš sa to je úplne v poriadku,je to aj tak trochu lepkavé že?to ti bude bud z jedného alebo z druhého to ti začínajú oracovať mliečne žlazy to je v pohode

janqa24
22. okt 2009

ives dakujem, som si nebola ista 😅

ives77
22. okt 2009

krpuch a začala si si to platiť hned potom ako si prestala pracovať? malo by to byt vkuse tých 270 dní nie s nejakými odstupmi.

marushka
22. okt 2009

krpuch, tak potom akých 5 dní ti chýba? 😉

janqa - mliečne žľazy produkujú mliečko, na zač. je to len taká bezfarebná tekutinka, takže v pohodičke, poznám kočky, čo od 5 mesiacia chodia s kojeneckými prsnými vložkami... 😉 😉 😉

janqa24
22. okt 2009

no, po prsnych vlozkach sa uz aj ja zacinam obzerat pomaly

kalianka
22. okt 2009

no ja som tiez este v praci, cakam na mm, aby po mna prisiel, lebo dnes to uz nechcem riskovat vlakom ☹ Celkovo sa stale citim dost mizerne, asi je to aj tym tlakom... uvidim, co zajtra krv. Boze, len nech je to vsetko v poriadku, cim je ten porod blizsie, tym viac sa vsetkeho bojím 😕

olienka12
22. okt 2009

No dnes vseobecne nieco je vo vzduchu ja sa cely den citim mizerne dost po predporodnej priprave som bola slaba jak caj dosla som domov a spala do 6 teraz varim... a periem teda hniec vari a pracka perie 🙂))a ja lezim s notebookom pri telke 🙂

kalianka
22. okt 2009

no a my v tych nevetranych miestnostiach... len na klime. katastrofa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre