Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
19. nov 2009

ajojte

antonia, som rada, ze si sa ozvala, uz sme si robili starosti. A neboj, urcite bude vsetko ok a ako dadulka pisala, bud rada, ze si na SVK a nie v UK, tak by vam na to mozno neprisli...

gucz, tak super, ze ste ok, ja som sa takto vyplasila, ked som tiez doma treskla, ked som sa potkla o kable a zletela na zem. Este stastie, ze som asi o 10 cm minula roh stola, inak by to odnieslo brucho, takto to schytali len kolena a prsty na nohe, ktore stale bola 😠

roxy, drzkam palce na kontrole a tiez aby ste vstko stihli domka zariadit

inac, ja som vecer skoncila na pohotovosti. Asi tri hodiny mi priiiiiserne vystrelovala bolest medzi lopatky, ze som az revala. Paralen som sa bala dat, kedze je pisane, ze sa moze brat len po dohode s lekarom. Tak som si dala len homeo... no a na pohotovosti mi lekar povedal, ze tie homeo nemam brat a ze paralen mozem, kedze som uz v 8.mesiaci. A rano som bola u obvodacky a ta mi povedala to iste. A este mi dala kalciovy sirup a nejake antibiotika, ale tie len v prpade, ze by sa mi cez vikend prihorsilo

katka22r
19. nov 2009

ahojko adros skus niejake cviky mna strasne bolelo medzi lopatkamy a vcera som bola na priprave sme pocvicili a bolest je prec ale stale ma trapi panva taka hnusna bolest ale len v noci ja nechapem nieje na to nieco?

adros
19. nov 2009

katka, ta bolest cvicenim neprejde, to mam z choroby ☹ paralen nastastie vecer zabral, takze sa ako-tak dalo. Uvidim ako bude dnes. A na tu panvu ste nemali cviky na fitlopte?

dadulka2000
19. nov 2009

babenky, ved sa setrite a davajte si pozor.
inak ked pisete o tych nehodach - tak ja som akosi neodhadla vzdialenost medzi bruskom a umyvackou riadu a tresla som si do brucha presne roh umyvacky riadu pri otvarani dvierok - proste ako debil 😀

genialna
19. nov 2009

Ahojte brušká..

fuu.. normalne vas nestiham citat.. 🙂

antonia neboj, vsetko dobre dopadne.. Dnesna medicina je uz dost pokrocila..

Moja vcerajsia poradna dopadla celkom fajn.. Krcok je sice stale makky, ale vraj to uz lepsie nebude. No a nejako rychlo rastieme.. Podla merani uz vazime necelych 2400 g a zodpovedame 34 tt. Isto tie merania nie su presne, ale tak vacsi sme od zaciatku. Vraj rodit budeme urcite skor. Prietoky sa zdali byt tiez fajn, i ked mala moc nechcela spolupracovat. Stale sa mrvila, kopala.. 🙂
Jednine co ma trapi je, ze odkedy som prisla z poradne, mam nejaky tmavy vytok. Nie je silny, ale znepokojuje ma. Myslim si ze mi Dr. pri vysetrovani narusil nejaku zilku (tak ako minule) a bude to ok.. No ale uvidim ci mi to dnes prejde a ak nie, vecer volam Dr..

A... uz mam doma kocik.. 🙂 Tak som si ho doma poskladala a urobila aj nejake photos do albumu..

k.a.t.k.a.
19. nov 2009

ahojte 🙂

neviete co si mozem dat na afty? uz skoro 2 tyzdne ma z toho jazyk boli, jak by som ho mala obareny a teraz kuknem a uplne ho mam obsypany aftami 😒

gucz
19. nov 2009

katka kúp si Florsalmin spray, je to roztok na rozprašovanie, účinná látka je tam výťažok zo šalvie. Moja malá to mala keď mala slintavku s aftami a pomohlo. Skús

gucz
19. nov 2009

genialna ak máš výtok, tak radšej lež, asi Ti len praskla cievka, no ak by Ti to do večera neprešlo, alebo by sa objavila čerstvá krv (ako nie tmavá), tak radšej choď na pohotovosť, aby sa niečo nestalo s krčkom. Ono to nieje sranda

adros
19. nov 2009

k.a.t.k.a mne zabralo vyplachovanie ust s Listerine

gucz
19. nov 2009

adros snáď Ti tá choroba hnusná rýchlo prejde, kalciový sirup je dobrý, určite Ti pomôže

adros
19. nov 2009

gucz, to dufam, aj muz ho predcasom bral a zabralo 🙂 davam si aj medik vymiesany s citronom, tak snad budeme coskoro fit a tie antibiotika nebudem musiet brat

k.a.t.k.a.
19. nov 2009

diky baby, vyskusam vsetko, normalne ani jedlo chutnat nemozem 😖

gucz
19. nov 2009

no zdá sa, že malá konečne zaspala, tak sa zatiaľ lúčim, idem sa trošku natiahnuť aj ja 🙂 papa

katka22r
19. nov 2009

babenky citam vase prispevky ale co ak sa aj ja otvaram alebo mam nieco s krckom a ani o tom neviem mna totizto moj gynek.pozeral zo spodu len raz asi v 25tt a od vtedy vobec co ak sa nato nepride co sa moze stat?alebo da sa niejako pocitit pri takychto zmenach?

genialna
19. nov 2009

gucz, vdaka.. No ved ak sa to nestrati, pojdem isto.. Nechcem nic podcenit..

katka22r neboj sa a zbytocne nerozmyslaj nad tym co by ti mohlo byt.. 😉 Niektori Dr. pozeraju krcok ultrazvukom. Takze mozno ten tvoj je prave ten pripad..
A ci sa to da nejako pocitit?? ..maknutie isto nie.. Teda aspon ja som nic necitila.. Ale nestresuj zbytocne.. Vsetko je isto ok.. 😉

bebel
19. nov 2009

Ahojte,
K.a.t., aj ja odporúčam Listerine na výplach.
Katka: nie je dôvod na pochybovanie o tvojom vyšetrení...cez usg doki vidí dĺžku krčka aj otvorenie bránky.
Genialna:fuuu tvoja malá je poriadne veliká.
Adros: snáď ti topo Paralene už ustúpilo a bolesť poľavila.....

Zazalienka: dnes som šla okolo EnikyBeniky a neodolala kúpe Lodger bunker, aj Bubbler... 😉

lopezka
19. nov 2009

ahojte tehulky 😀 ,
tak ja som sa prave vratila od dokyho a zbytocne som sa premotala na ultrazvuk ......kedze mi ho robil havalda v piatok v ramci vysetrenia na antolskej, uz mi ho moj doky dnes nechcel robit, vraj netreba 😠 .....a ja som krpatu chcela vidiet, pripadne aj obrazok si vypytala .........a vraj v tomto stadiu uz obrazky nedavaju, lebo to uz poriadne nie je vidiet, kedze babo je velke 😠 ........tak neviem, niektore z vas sem priebezne davaju do albumu obrazky z ultrazvuku ......a ja mam posledne zo septebmra, ked som bola na tom 3D .........to ju akoze uvidim az v januari, ked pride na svet ???? 😖

inak baby, posledne 2 noci spavam tak, ze sa o 3.hodke zobudim a do rana, kedy vstavam do prace uz nezaspim, ked tak, tak na nejaku polhodinku a uz mi zvoni budik 😢 je to hrozne, a ja ze este si uzijem spanok, pokial sa da .........a ono sa to neda 😀 😉

pekny den vsetkym 😀 idem opat zaucat 😠

krpuch
19. nov 2009

lopezka...ja zajtra uvidim krpca prvykrat a 3D v nasom meste ani nie je...myslim, ze ste vsetky na tom lepsie, lebo ste krpcov uz viackrat videli.
Ja som dnes bola v poradni a mam bielkovinu v moci uz okrem krvi, ktoru mam od zaciatku. Neviete, co to znamena?

katka22r
19. nov 2009

ahoj genialna a bebel takze to skracovanie alebo maknutie sa da zistit aj cez ulr?ja som myslela ze len vaginalne...aha tak potom sa asi ozaj nemam coho obavat...alebo som vas zle pochopila?ja som taky stresulko po tych potratoch ale vydrzim do konca uz len pre mimi🙂a krpuch ja mam tiez bielkoviny v moci ale nie niejake velke mnozstvo a tak povedal gynek.ze je to v pohode

ives77
19. nov 2009

ahojte brušká mi sme sa akurát vrátili s poradne kde sme boli posledný krát o 14dní idem už na kontrolu do nemocnice kam budem chodit každý týžden vo štvrtok,dostala som prenatal box a dr.mi povedal,že si mám začať baliť tašku aby som ju už na 34tt mala pripravenú pre istotu a ešte mi povedal že podla neho to do termínu nevydržím a aby to vraj nebolo ešte tento rok,inak stále sereme na svet s prepáčením ale vraj sa tak vraví ked je dieta otočene zadkom takže asi pojdeme cisárskym.
No a už ked sme pritom padaní tak aj ja som s dnes parádne posklada na schodoch ked sme s malým vychádzali s pizzérie ale stihla som si hodiť kabelku bod bruško a zachitila som sa na jenej ruke ktorá ma teraz parádne bolí ved som nanej bola zatažená celou váhou,chúda malý sa tak nalakal až začal plakať a snažil sa ma zodvihnúť ale už bol primne jeden pán a ten ma zdvihol 😒 a aby toho nebolo málo tak sa tesne pred vchodom strepal aj malý roztrhol si rifle a má modré koleno 😖
No takže mi dnes máme parádni den 😝

ives77
19. nov 2009

o a ešte som zabudla napísať že mám papier na MD od 3.12 🙂

hest
19. nov 2009

Ahoj dámy,
tak jsem akorát došla z ultrazvuku, malej se schovával jak mohl, už si trénuje bydlení hlavou dole, a má 1750 gramů-) a všechno je v pořádku, tak to je prima.

katka22r
19. nov 2009

ahoj ives takze vsetko oki?a co ti dnes robil gynekolog?

ives77
19. nov 2009

katka klasika to čokaždú poradnu popozeral si ma zdola a prehmatal mi bruško až naten krčok všetko ok mám sa viac šetriť a ležať s vyvýšenými nohami a vraj bude všetko ok...
teraz ma po tej kontrole trošku viac bolí spodok brucha ale to tým že sa vomne štúral tak odychujem s nohami na vankúšoch a môj synátor ma obskakuje zlatučký 😀
héj kde ste všetky?

katka22r
19. nov 2009

aha noo tak mna s dola vysetril len raz v 28tt pocas celeho tehotenstva...a co sa ti otvara krcok?a ta nieco pri tom aj bolelo?

minix
19. nov 2009

ahojte,

iva81, ja mam takisto to Magnesium Lacti, a z Antolskej mam este stale naordinovane 3x2, do toho mam este sprcnute zelezo. Viem, ze by sa nemalo tusim viac ako 3x1, ale na Antolskej ked som bola, tak do mna rvali toto magnezko 4x2 tabletky. Ono viem, ze ho chcu vysadit, aby mi vobec dosli kontrakcie, ale este netusim kedy. 🙂 popytam sa svojho gyndaka.

lopezka, toto je standardny postup na Antolskej, s tym UZV - nic si z toho nerob - zazila som to tam, ked som bola, jednej kocke mali robit UZV o 9 dni po prvom, ale nerobili, pretoze takto skoro robit dva UZV po sebe - vyjdu ti len nepresnosti a bude to ukazovat hluposti, to povedal sam doktor fundovany na robenie UZV. Tak si s tym nerob ziadne starosti. 🙂) A ja som okrem 3D, co bolo 26.9., svoje babo na fotke nevidela. A Havaldovi sa budem vtierat uz asi o 2 tyzdne. 🙂)

Kocky, co budete na Antolskej, mate niekde poruke, co si tam vsetko treba zobrat? Viem, ze to tu niekde bolo, ale nechce sa mi to tu hladat.

Ako tak vidim, dobre, ze som si nezaplatila ten stredajsi kurz na Znievskej s Jezikovou, zatial sa mi nezdate moc spokojne. 🙂))

jajita
19. nov 2009

ahoj holky, jak se mate? 😉

jajita
19. nov 2009

chci se zeptat, kdyz bych si udelala zapekane brambory v troube kde bych dala i nivu, hermelin a tvaruzky tak to nevadi , ze? vysoka teplota listerie zabiji, ze ano? a jeste jsem se chtela zeptat jestli mate nektera zkusenosti s tikem v oku? uz me to trapi nejakou tu dobu a je to strasne otravne, si pripadam jak inspektor Dreyfuss z Ruzoveho pantera 😀 😅

antoniab
19. nov 2009

ahojte
tak ja dnes len polehujem v noci som si nemohla najst polohu strasne ma bolelo pod pravim rebrom som v noci chodila po dome jakeby som mala ist rodit 😀 rano to bolelo stale az som si v mojej mudrej knizke nasla ze bud je mala nevhodne ulozena alebo to moze byt hellp syndrom pisali ze si mam lahnut na lavu stranu a ono to polavy tak som potom cele doobedu lezala len nalavo a konecne to preslo zajtra zajdem k lekarovi mala by som az pondelok ale mam malo liekov a istota je istota

ives77
19. nov 2009

ahoj antoni veru istota je gulomet ako hovorí moja mama tiež by som šla na tvojom mieste,pekne sa ešie držte pokope nech ste čo najväčší 😉
Inak neviem ako vy ale ja si už neeviem nájsť žiadnu polohu na spanie a už druhý den mi nechutí jesť a aj velmi málo jem neviem sa donútiť ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre