Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
27. nov 2009

😀 Sisi aj mne sa v poslednej dobe darí kadejaké haluze popísať 😀 hlavne, keď to píšem už len tak na pol oka 😅
Minule som kamoške na FCB zavesila 1 prianie aj s hrubicou, chvalabohu som si to potom všimla a vymazala a na novo nahodila, lebo je spisovateľova dcéra a to by som už fakt vyzerala, že materská demencia ma zasiahla nezvratne a presne. 😝

sisipetka
27. nov 2009

no aj ja sem tam "tehu hrubice" a to mam statnice zo SJ....esteze mi diplom nevzali...asi pochopili 😀 😀

katka22r
27. nov 2009

dievcata som v 33tt ako to je u vas s pohybmy?panecku ja taky strachulko ono citim tie pohyby ale dnes su akesi slabsie uz to niesu tie take kopance...ako niekedy,cim to je?je ich aj o nieco manej ale su ale rada by som vedela ake pohyby mate vy....babenky ja furt daco po tych potratoch som taka strasne precitlivena a ak nieco nieje ako u inych tak hystercim...

dadulka2000
27. nov 2009

katka,... babatko v brusku si asi spinka, alebo sa otocili nejako inak,... nepanikar. hlavne ze sa ti vnutri mrvi 🙂
mne prisla dnes pozvanka na ockovanie proti chripke,... tak to idem odignorovat (dufam ze nerobim chybu) a nejdem sa dat ockovat. nejako tych 6-7 tt musim vydrzat.
az na to ze zajtra ideme na party kde bude asi 160 ludi 🙂
petka, neboj dockas sa, si medzi prvymi na rade. kedy mas dalsie stretko na upresnenie terminu?

katka22r
27. nov 2009

noo dadulka snad mas pravdu 🙂 noo ked to mas tak ja som taky stresulko 😒 a staci aj ked vidno na brusku ako sa mrvi???myslim take vykuknutiie ako bublinku alebo ako to mam nazvat?

sisipetka
27. nov 2009

Katka, my mame niekedy v brusku riadnu diskoteku a inokedy o male asi prepali, tak dohana oddychom 😉 Ale plne ta chapem, myslienky sa nedaju zastavit ako auto na parkovisku 😖
Dadi, dnes som bola na odberoch, v pondelok interne a po vysledkoch do poradne. Tak dufam, ze uz buduci tyzden dame konecne stanovisko...budem kludnejsia a s jasnejsim cielom...no ale moc uz ma drzat v celku nemozu, dala som si ultimatum, ze max. 20 kg priberiem 😀 - takze mam este rezervu 2 kg 😝

markee
27. nov 2009

Ahojky, po dlouuuuhé době načuhuju.
Sleduju jaký týden bych byla,Dadulko měli jsme stejný TP a jsi 34tt,téda to to letí. No holky krátí se vám to a přeju vám moc a moc klidný průběh porodu.
Já sháním práci,bezúspěšně. Blíží se nám další termín konzultace na genetice(2.12.). Jen co vím dopředu,tak tchýně se švagrem byli na genetice taky(chtěli vědět zda můj manža má ten problém jako první nebo zda je to rodová záležitost).Tak se ukázalo,že matka(moje tchýně)má problém s chromozomy taky a plus trombofilii ☹ Můj manža sdědil po ní balancovanou translokaci a jeho bratr tu trombofilii. Naštěstí máme Johanku zdravou,nemá nic po jejich rodině. Na jednu stranu mě to dost vzalo,pže jsem si říkala,proč jsme to museli podstoupit my,ale na druhou stranu je vidět,že zdravé děti jdou i dvě-když tchýně měla jen dvě těhu a obě dopadli dobře.
Těším se na fotečky vašich mrňousků a až se zadaří zdravé mimi i nám,tak se ozvu,teda jestli vás najdu.Budete mít nejspíš jinou diskusi.

katka22r
27. nov 2009

sisipetka dakujem mas pravdu nedaju sa myslienky zastavit och uz keby tu bol ten velky den

olienka12
27. nov 2009

zazalienka zuzka nedockava ma taku postielku tusim

zazalienka
27. nov 2009

viem, Olienka, už sme sa o tom bavili.. nenormálne sa mi páči..

eva3107
27. nov 2009

Ahooojte tehulky..
KAtka neboj urcite male iba oddychuje ..spinkaa... 😉

Sisi tak kazdu chvilu to pride... fuuu az som zvedava , ktou teba v brusku byva... 😉

dadulka2000
27. nov 2009

markee, drzim palce nech to dopadne co najlepsie a vytesujete sa coskoro aj vy z noveho prirastku 😅 . mas pravdu, leti to,..... vsak?
uvarila som malej kasu, ideme sa najest a spat pomalicky
dobru tehulky,... prajem kludnu noc 🙂

k.a.t.k.a.
27. nov 2009

katka moj maly mal vcera utlm ale za to si to dnes vsetko vynahradil fakt 😝 nonstop cely den kopance, akokeby nohy vystieral normalne som si chytila vycnievajuce chodidlo na mojom bruchu, no a potom ked som bola vonku tak mi vkuse brucho tvrdlo 😝 no nech uz je zajra, lebo takyto den som dlho nemala

ives77
27. nov 2009

ahojte tehulky 😉 kedže v poslednej dobe na PC nemám velmi čas lebo sa snažím dať do poriadku už všetky drobcove aj moje veci tak vás idem teraz rýchlo prečítať čo máte nové a ako sa vám darí,aj ked pevne verím že dobre 🙂

antoniab
27. nov 2009

ahojte

tak som vas trocha precitala ja celi den lezim a potim sa ako lazar no nezabera uz som sa aj naparovala cesnak jem aj kapustu aby bol vitamin C no ale furt stejno z nosa mi doslova tecie a neustale kicham az ma brucho boli nos cerveny jak klaun este ze nam teplota presla

katka aj ja som sa rano zlakla ci je vsetko ok ked som malu velmi necitila lebo jak kicham ci smrkam tak sa mi brucho furt napne tak som sa lakla ci som malej neublizila ale potom sa ozvala len tak jemne a teraz vecer dala najavo ze je ok ale isto sa jej moje stavy nepacia

tak idem spat to je jedine co ja momentalne dokazem 😝 plus chodit na zachod

drzte sa tehulky 🙂

stupidq6
27. nov 2009

Ahojte mňa dnes konečne pustili z nemocky a to som ich prosila na kolenách od utorku som tam bola začala som sa otvárať a mala som veľké bolesti podarilo sa im to zastaviť trošku som si oddýchla no môj muž a mama to už doma s deckami nezvládali tak som sa musela pýtať domov malý ma už peknú váhu ale ešte nech je v teplučku aj keď by som to už mala rada za sebou 😝

bebel
27. nov 2009

stupidq6: super, že ťa lekári dali do poriadku - vydržte pokope minimálne do Vianoc 😉
Antonia: mne sa to prechladnutie tiež nijak zvlášť nezlepšuje....hold len vitamín C a čaj nedokážu zázraky.
A kýchanie aj kašľanie je ok, riziková je len horúčka....😅

Katka: Biba práveže začala byť aktívnejšia posledné dni. Vpod chvíľou sa mi brucho dvíha a vlní. Cítim ju skoro stále, takže asi ani moje druhé dieťa nebude spavý kľuďas.

Markee: držím palce, aspoň viete kvalifikovane na čom ste, čo hrozí a nehrozí. Určite sa Vám zadarí pod dohľadom odborníkov 😉 druhé zdravé bábo.

antoniab
28. nov 2009

dobre ranko

ja som dnes stal dost skoro a to vsetci doma este spial ale sused oproti nieco kope tak mi lezie na nervy 😅

stupidq6 ; jej aj tvoje babatko sa ponahla von tie deti uz dospievaju nejak rychlo v brusku nie to ze su zbehle potom uz vonku 😀 😀

aj mi musime vydrzat do vianoc minimalne do 12.12 ked bude manzel doma ale niekedy si myslim aby sme s toho celeho chaosu aj neprenasali 🙂 🙂

bebel ; no to asi nedokazu panadol mi pekne zbil teplotu a uz by som lieky nerada aj tak ich mam viac nez dost aj bez nadchy 🙄 dnes dam zas cesnak ale urobim k tomu chlebik vo vajicku cisti uz nechcem vidiet

prajem vsetkym krasnu sobotu mozno vykukne aj slniecko 🙂

gucz
28. nov 2009

dobré ránko žienky

markee som rada že si sa ozvala. Držím palčeky na tú kontrolu, nech Vám povedia čokoľvek na tej kontrole, dúfam, že sa čoskoro dočkáte bábätka. Daj potom vedieť ako ste dopadli. A neboj sa, našu tému určite nájdeš, teraz sa už nezatvárajú a neotvárajú nové pri určitom počte príspevkov, takže by sme mali byť stále pod týmto názvom.

antoniab aj my sme mali na raňajky chlebík vo vajíčku, ale bez cesnaku 🙂

lopezka
28. nov 2009

dobre ranko 😀
chcem vas vsetky len pozdravit, chorym popriat rychle uzdravenie, detickam ktore sa ponahlaju na svet posielam pomyselne NO NO NO 😀 ...... a k dobrym vysledkom samozrejme blahozelam 😀 😅

cez tyzden nejak nestiham sem chodit, len na skok .........a teraz zase idem konecne upratovat, mam pocit, ze mam doma hrozny bordel .....v jednej izbe mam navalane to co sme este zohnali pre babo .....plus vianocne darceky pre decka sestier ,,,,,, no proste chaos .....tak to idem dat trosku do poriadku 😒 😖

inak ja mam na vahe + 15 😖 a tiez sa ma sestricka u lekara pytala, ze kde ich mam 😀 ...no, niekde na mne su .....len dufam, ze potom pojdu rychlo dolu 😀

tak este raz zelam krasny den vsetkym 😀

katka22r
28. nov 2009

dobre ranko babenky tak ja som dnes pre istotu isla na pohotovost aj som mala ist za znamym ale isiel na porod do ke...isla som s tymi pohybmy spravili mi aj ctg zaznam aj ult a mala je uplne v poriadku skontroloval mi aj prietoky a nastastie vsetko oks..chvalabohu...mala je baculka...juuj som rada ze je vsetko oki tak pekny dnik vam prajem kocky aj malickym v brusku 🙂

genialna
28. nov 2009

Ahojte bruska..

tak ja som na vahe + 14 kg. Nastastie aj na mne sa to nejako tak rozklada, ze to zatial nie je velmi vidno.. Ale najhorsie je, som zacala priberat az teraz.. mam pocit, ze kazdy tyzde je to min. 1 kg nahor.. a to ani velmi nejem.. Skor mam pocit, ze sa na mne uklada voda.. 😒 No dufam, ze to takto do porodu dalej nepojde, ze troska pribrzdim.. 😉

Cez tyzden som si kupila nove CD od Koščovej.. Nie, že by som bola nejaka jej faninka, ale su to uspavanky.. A tak ze ich budeme pušťať nášmu mimi.. No a nejako sa nam to s MM tak zapačilo, že teraz na ňom riadne "fičíme" 😀
Dufam, že keď ho toľko počúvame my, bude ho aj bambulka, až sa narodí.. 😀
Táto pesnička je asi TOP1.

https://www.youtube.com/watch?v=0jFOuOV8MiU
olienka12
28. nov 2009

heh tu pesnicku napisal Huso,ked uz nevladal 😀 v panta rheii knihkupectvach maju tie uspavanky tiez si to planujem zaobstarat 😀

krpuch
28. nov 2009

ja koscovu nemusim...,takze u nas doma nehrozi ziadne cd od nej 🙂 , pribrala som kolo 18 kg, tiez to moc nevidno, ale tesim sa, ze to pojde po porode dole...hadam 😉
ja uz nevladzem skoro nic. vcera sme boli na cintorine pozriet ocka a nevladala som zajst domov, strasne ma pichalo v pravom boku. dnes som chcela pomoct doma daco porobit, ale nic z toho..fucim, bolia ma nohy, maly sa vrti, tvrdne mi brucho...no des.

janqa24
28. nov 2009

zdravim bruska 🙂
ja uz na vas vobec nemam cas 😒 stale len po doktoroch a vselijake vybavovacky, a ked sa vratime domov, som rada, ze som rada a mozem si vylozit nohy......a este tolko veci nemam prichystanych 😒

uz nechodim k mojmu gynekologovi do poradne, vypisal ma na MD a poslal do rizikovej poradne.....do rizikovej poradne som volala hned na druhy den, aby som sa objednala a tak......a sestricka tam mi povedala, ze sa neobjednava, ze rizikova poradna je len v stredy, ale tuto stredu nie (25.11.), lebo doktor je na dovolenke a nikto ho nezastupuje (!), ze najskor 2.12., aj to mam najskor rano okolo osmej zavolat, ci vobec mam prist, lebo doktor aj tak vacsinou operuje a niekedy aj cely den 🙄 no tak som sa rozculila, ako nikdy......jeden jediny lekar na celu ambulanciu rizikovej gravidity v porodnici v NZ, a aj to je lekar, ktory vacsinou operuje, lebo je to velmi velky odbornik.......akoze nemala som slov 😠 nastastie v porodnici mame znameho gynekologa, ktory odrodil asi styri deti v nasej rodine a slubil, ze sa postara aj o mna, inak by ma v tej rizikovej poradni mozno do porodu ani nikto nevysetril 🙄

tak mame kludovy rezim, skrateny krcok, som zatvorena, ale vysoky tlak nas trapi stale viac a viac a ked to tak pojde dalej, porodim este pred Vianocami.....dufam, ze bude vsetko v poriadku a ze stihnem este pripravit veci, ktore pripravene nie su 🙂 aspon ze sme stihli s drahym vybavit na matrike papier, aby mala baletka priezvisko po nom, kedze svadba este nebola 🙂

dnes mam slovensku verziu baby shower, pridu ma pozriet spoluziacky z vysokej, tak sa veeeeeeelmi tesim!!!! a vecer stretavka zo strednej, pojdem asi pomachrovat s bruskom 😀

peknu sobotu vam a skore uzdravenie vsetkym chorym 🙂

zucana
28. nov 2009

janka ty brdo to je sila s tou rizikovou poradnou....
pocuj a aky mas tlak?lebo ja som mala 140/80 ze zvyseny .... ale bola som trochu ubehana...
inak baby peknu sobotu 😉

antoniab
28. nov 2009

tak pozeram ze sobota tak je tu poprazdno som myslela ze dnes aj nieco urobim ale nehrozi tak len polehujem dufam ze to uz prejde a buduci tyzden konecne poperiem a dam dokopy izbu inak sa nikam nepohneme 🙄

ja mam plus 8kg a tiez sa ma kazdy pytat ze kde no myslim ze v kazdom rosku je trosku 😀 😀

baby mate uz kupenu kozmetiku pre babatka ja nemam vobec nic a neviem ani co kupit a jaku znacku neviem co na zaciatok aby som nenakupila hovadiny a tiez by ma zaujimalo ci sa este pouziva puder na zasip a na kupanie len cista voda ci od zaciatku nieco budem vdacna za kazdu radu 😉

ja si na vysoky tlak stazovat nemozem to ja skor budem bez tlaku vo stvrtok mi teta namerala 90/60 tak som hned vysadila jedni lieky inak neviem naco mi ich davali ked ma aj tak nizky tlak 😖

janqa24
28. nov 2009

zuzcana - mavam okolo 160/90 a to beriem magnezium takmer cele tehotenstvo, takze sa to mojmu gynekologovi moc nepozdavalo, jednoducho nechcel nic riskovat 🙂 zatial to len raz vyskocilo nad 160/90, ale to som bola vytesena z darcekov pre babatko 😀 no, skratka, musim si davat pozor

antoniab - ja som dostala kozemtiku pre babatko od mojej maminy - mydlo, penu do kupela, sampon - znacka SebaMed plus detsky olej Johnsons a Sudocrem - na zapareniny, ten je vraj najlepsi 🙂 a rozhodla som sa, ze budem pouzivat znacku SebaMed - dostat ju bud v lekarnach alebo v drogeriach a pouzivaju ju dve moje kamosky, jedna uz treti rok a su velmi spokojne 🙂

roxy_1
28. nov 2009

Ahoj maminky

vidim ze vikend a je tu zase mrtvo 🙂

dneska jsem uklizela a ted pecu maslove susenky,jsem zvedava jak se mi povedou,voni to tady krasne 🙂 uz se tesim,pritom tak primitivni recept 😀

antoniab ja taky nevim co vse za kosmetiku je treba,mam zatim jen modrou indulonu a asi pak koupim bepanthen na opruzeniny.a co na koupel nevim,dostala jsem nejake tuhe mydlo pro miminka z oriflame tak ze by to ??treba nam zkusenejsi holky poradi 🙂

zucana
28. nov 2009

jani ja som mala vzdy 130/80 a teraz iba raz 140/ 80 tak uvidime.idem aj na kardiologiu ....
inak ja o kozmetike nemam sajnu aku...tu v IT totiz maju frissan to neviem ci poznate..johnons pouziva moj muzik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre