Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
28. nov 2009

janka o kozmetike sebamed mi na zaciatku tehu hovorila znama ze je fan tak si mi pripomenula ako sa ta znacka vola 😀 len este vediet co kupit lebo zas nakupim vsetko a potom to vyhodim 😠
som pozerala na yotube ako kupat mimi a citala co pouzit tak na zaciatok len mydlo detske a olejicek po este by ma zaujimal ten zasip ci puder niekedy ho sestrenky pouzivali ale ako to je teraz ??? a na cistenie pupocnika lieh to kupim v lekarni nie ...

roxy ja nemam nic a ked som teraz pozerala tak musim kupit aj tu kefku na vlasky 😅

zucana
28. nov 2009

inak keby som tu objavila sebamed aj ja to kupim...ja som to v puberte pouzivala a bolo to super 😉

olienka12
28. nov 2009

antoniab ja som kupila klasika detske mydlo, aviril zasyp a klasicky olejcek. este planujem indulonu na prdelku. Ostatne uvidime, v nemocke dostaneme ten box a plno vzoriek,tak vyskusame,co nam bude robit dobre. 😉 a mam od jednej znamej sebamed vzorky 🙂)

roxy posles mi recept prosim? dakujem 😉

zazalienka
28. nov 2009

ahojte.. no keď bola v DM akcia, kúpila som sebamed syndet (mydlo) a emulziu na kúpanie.. uvidím ako malý zareaguje.. no a na natieranie excipial lipolotio je najlepšie.. drahšie, ale výborné.. na riťku sudocrem.. prípadne zasa sebamed.. uvidíme..

gucz
28. nov 2009

ahojte, ja kúpim niveu, teda na začiatok nivea mydlo (klasické), a nivea krém na zapareniny, to sa mi najviac osvedčilo pri malej, tak zostanem verná značke nivea. No a ešte budem používať ich krém proti nepriaznivému počasiu na tváričku v zime a po kúpaní olej, alebo mlieko (to je jedno, malá dobre znášala jedno aj druhé)

dadulka2000
28. nov 2009

ahojte
vidim ze rozoberate kozmetiku. tak ja nekupim NIC 😀 , neodporuca sa pouzivat nic zo zaciatku (aspon tu v uk), len cista voda, pripadne olivovy olej na suchu pokozku. na ritku sudocrem a je to.
aj na odlupujucu sa pokozku na hlavicke je najlepsi olivovy olej (natriet, nechat posobit a jemne vycesat) 😅 - pri Ellie sme to tak robili.
idem sa zacat chystat na party (babysitterka - granny, pride o hodku),.... bude sranda, uz sa tesim.

plivit
28. nov 2009

dobrý večer
Tak ja so pri prvom používala Sebamed môžem odporučiť veľmi dobrá kozmetika.Raz som skúsila Johnson a malá sa vyhádzala a ináč mi ju neodporučila ani detská lekárka.Na zapareniny som použivala Jekoris mastičku -vtedy mi ju odporučili v nemocnici no ale teraz sú všelijaké iné 🙂

ives77
28. nov 2009

janqua 24 aj mi ideme v pondelok na úrad vybaviť papier aby bol malý po polovičke aj ke ja by som chela aby
mal obidva priezvyská aj moje aj jeho čo myslíte da sa to? ak nie čo mi treba na úrad aké papiere?
inak som neslušná ahojte babenky 🙂

ives77
28. nov 2009

no ked už rozoberáte kozmetiku tk ja mám osvedčený zásip aviril na riadne vyštípanu riťku z lekárne pytiol krém ten je prefektný a ten mi odporučili aj sestričky v nemocke a inak olejček bud nivea alebo nella batole,niesu drahé a sú super 🙂 zo začiatku stačí klasické mydielko napr.tá nivea a olejček tiež mám niveu bol nám super aj na hlavičku rýchlo nám zmizli tie šupinky z hlavičky samozrejme v kombinácií s kefkou na vlásky a ten pytiol ozaj a baby čo budete mat kočky neodporúčajú sa zásipy len krémiky nerobý im to dobre ked sa im to dostane do tých malých pampušiek bratova malá bola skrz to ako 3mesačná 2t v nemocke 😖

antoniab
28. nov 2009

ives co ja viem tak sa nedaju ale zisti si 😅

janqa24
28. nov 2009

ives - u nas na matrike od nas chceli obcianske preukazy a originaly rodnych listov, co bola dost sranda, lebo moj drahy ma rodny v list v "salatovom" vydani 😀 ale zobrali to v pohode 🙂 inak, ked chces, aby mal maly aj tvoje priezvisko, aj tvojho draheho, tak to podla mna staci povedat na matrike - lebo tam sa budu pytat tak oficialne, ze ake chcete priezvisko 😉

co sa tyka este tej kozmetiky, viem ze zo zaciatku staci mydielko, aj na vlasky, a olejcek po kupani, ostatne veci sa postupne zacinaju pouzivat, cim je babatko starsie 🙂 a dobre ze som tu zahliadla tu kefku na vlasky, to este nemam 😲 a detsky zasyp som tiez kupila, ked aj nie na zadocek, ale na zapareninky na krku alebo kdekolvek na zhyboch bude dobry

janqa24
28. nov 2009

ozaj, a dnes ma boli pozriet spoluziacky z vysokej a doniesli mi darceky a medzi nimi - torta z plienok 😀 😀 😀 tak sa z nej vytusujem, zajtra pofotim a hodim do albumu 🙂 veeeeelmi prakticky darcek, musim povedat 🙂

zazalienka
28. nov 2009

moja švagriná používa na natieranie ten excipial.. minul sa jej tak použila niečo iné a malý sa v momente vyhádzal.. a keďže ja som ekzematička a používam ho aj ja na suchú kožu, tak budeme voňať rovnako🙂

ives77
28. nov 2009

janqa dakujem za info však uvidíme čo s tými priezvyskami 😉 ja som akurát dokvačkala posledné malého vecičky a som sa zasmiala na tých malých ponoškách 😀
no akurát vošiel do izby Filipko a vraví mi:mami to je hrozné ten krpec tu ešte ani neni a už ho je plný byt 😀

bebel
28. nov 2009

🙂 Ahojte,
pri Brunovi som používala Niveu a Sebamed a babylove v DM drogerii. Kamošky, čo mali deti s atop.ekzémom používajú dodones Excipital lipolotio.
Sudocrem je fajn (mala som ho v pôrodnici v rámci babyboxu), ale načo ho zbytočne kupovať v lekárni, keď Niveu a aj babylove môžem kúpiť komplet všetko v dm drogérke. 😀
Na Johnson som od kamošiek počula najhoršie referencie, často sa deti po ňom vyhádzali alebo šúpali.

Inak olejček som používala len na masírovanie bruška pri kolike, a na pokožku po kúpaní nič.Ale kúpala som ho v nejakej emulzii horespomenutých značiek na striedačku.
Zásyp je prežitok a už sa vôbec neodporúča (pediatrami) ho používať.

A kefku ani hrebeň na vlásky sme nikdy nepoužili 😀 ....myslím, že skončili niekde medzi hračkami.

katka22r
29. nov 2009

ahojte kocky este vsetky spinkate?my sme hore uz od 7 dmej ale len raz sme sa v noci zobudili 🙂 tak ja mam kupany aviril krem na zadocek a inak aj olejcek aviril a krem batole aj zasyp batole,moja sestra to dava malej tiez a chvali si to..zo zaciatku kupala malu len v cistej vode ziadne sampony,mydla nic a pokozku ma krasn do teraz 🙂 pwknu nedelu vam prajem kocky

bebel
29. nov 2009

dievčatá fanúšičky zásypov :
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2328-Starostli...

Zapareniny
Koža novorodencov a dojčiat je mimoriadne náchylná na zapareniny. Je to predovšetkým v miestach vlhkých zaparenín – pod plienkami, v ryhe na krku, v podpazuší a vo všetkých záhyboch končatín. Preto musíme dbať na to, aby sme v týchto miestach pokožku vždy riadne očistili a starostlivo ošetrili niektorým z ochranných kozmetických prostriedkov. Vhodná je napríklad detská masť s obsahom rybieho tuku alebo detské kozmetické krémy s obsahom oxidu zinočnatého (ktoré odborne nazývame pasty) a ďalších účinných protizápalových a hojivých prísad.
Pokožku pod plienkami ošetrujeme pri každom prebalení, ostatné záhyby vždy aspoň večer po kúpeli. Pokožku od zvyškov stolice starostlivo pred ďalším ošetrením čistíme slnečnicovým olejom, detskými kozmetickými olejmi alebo na to určenými čistiacimi obrúskami.

Zásyp
Používanie zásypov pri starostlivosti o kožu novorodenca a batoľaťa neodporúčame, lebo pri manipulácii so škatuľkou zásypu hrozí vdýchnutie čiastočiek púdru do pľúc. Zásypy navyše často tvoria žmolky, ktoré pokožku pri pohyboch dieťaťa v plienkach dráždia.

k.a.t.k.a.
29. nov 2009

ahojte

som tuto noc zaspala az o 5,30 🙄 esteze mala vstala o 9,30 .. normalne mi uz bolo do placu co som nemohla spat 😔 toto bude pekne na maslu ak sa tato nespavost so mnou povlecie az do porodu ☹ a potom sa uz nevyspim vobec 😝

marushka
29. nov 2009

ahojte maminy, peknú nedeľu prajem 😉

ja som bola včera žiť , po dlhom čase a asi aj na dlhý čas naposledy...už som naozaj nejaká neomalená 😉

bambulka veselo kopká, len stále ju oslovujem neutrálne, s tým menom asi bude trošku problém...inak mám taký jemný pocit, akoby mi klesalo bruško, možno sa mi to zdá, fakt neviem...a včera večer, čuduj sa svete kvapky kolostra na prsiach, pri kubkovi som ich nemala, 😉 😉 😉

a čo sa týka kozmetiky, s kubkom sme mohli používať čokoľvek, šťasné mimi, žiadna alerg.reakcia na nič...
aj johnson bol max. v pohodke...
teraz som kúpila komplet výbavičku Nivea, okrem krému na zadoček - zatiaľ sudocrem a na zapareniny jedine imazol krém pasta...

a samozrejme bez púdrikov, sú naozaj prežitkom, deťom to robí iný tanec na pokožke a ani obyčajný aviril olejíček som nikdy nepoužila, mne sa zdalo, že to pokožku premastí z vrchu a potom vyschne...

ale sebamed je fajn 😉 😉 😉

lopezka
29. nov 2009

dobre ranko 😀

katka, ani nehovor 😖 ja dnes v noci az 4-krat vyjazd na wc a po jednom z tych vyjazdov som asi 2 hodky nemohla zaspat 😖 pritom unavena som bola po vcerajsku dostatocne, vetracka otvorena, cize cerstvy vzduch a ja proste ne a ne zaspat 😖 😠

bebel diky za ten link 😉 ja som este kozmetiku vobec zatim neriesila, tak som celkom rada, ze sa o tom bavite 😉 tiez som pocula, ze sa v zaciatkoch moc nemaju pouzivat zbytocne mydla a tak ........ale nieco si z vasich info vyberiem 😉

inak vcera sme s mm doupratovali dost neskoro a ja som si konecne zasadla pred telku az o 15,30 😖 ty brdo, ale vsetko ma bolelo 😠 ....nohy, krize .....proste cele telo .....preto som sa v noci divila, ze nemozem zaspat po vcerajsom telocviku 😒

marushka
29. nov 2009

jáj a olej, akejkoľvek značky som používala pri prebaľovaní - niektoré miesta - napr.také vajká sa ťažko čistia len vlhčenými obrúskami, na toto bol olej super 😉 😉 😉

lopezka
29. nov 2009

marushka vitaj, tusim si tu dlllho nebola 😀

baby, chcem sa spytat 😖 ..... vy budete po porode doma len same s manzelom, alebo vam bude chodit vypomahat mama, pripadne svokra ? .....teda to je myslim otazka skor pre prvorodicky 😅
ja som sa totiz chystala, ze ziadnu pomoc nebudem vyzadovat, teda pokial by som sa citila dobre .....ze budeme len s mm a proste ze sa spolu do toho tak nejak budeme musiet dostat ....zaviest si nejaky vlastny rezim a tak 😉 viem, ze to bude velka zmena po tych rokoch, co sme zili len vo dvojici .... 😀
ale kedze ja uz mamu nemam ( zomrela pred 4 rokmi ) ..........minule ako sme boli u svokrovcov, tak sa mi svokra ponukla, ze by si zobrala tyzden ci 2 dovolenku a ze by bola u nas, aby nam s babom mohla pomoct 😖
nepovedala som vyslovene nie, ale vysvetlila som jej, ze by sme to radi zvladli sami ....teda to by sme aspon chceli ......a ze vyslovene pokial by to bolo nutne, pripadne keby som bola po sekcii, ze by to asi aj bodlo .......proste ze jej dame vediet dodatocne 😠 ............... myslite, ze sa zbytocne hram na hrdinku a tu pomoc by som mala prijat ???? 😠

k.a.t.k.a.
29. nov 2009

lopezka ja som bola mesiac po porode u nasich aj s MM 😅 moja mama 1x kupala malu, lebo ja som sa neodvazila ... fakt nemozem si to vynachvalit, lebo prvy mesiac kym si najdes nejaky rezim, jedno s druhym .. mama aspon navarila, bola som obskakovana, takze som stihla celkom rychlo zregenerovat aj co to pospat ..

dadulka2000
29. nov 2009

dobre ranko 😎
no ani ja som sa moc nevyspala,.... po prve sme prisli z party po polnoci a nedalo sa mi zaspat. poviem vam ze som sa riadne vyskakala a vytancovala,... (aj som cakala ci nezacnem rodit 😀 ) a v priebehu noci sa mala budila na kasel a sem tam pomrnkavala, tak som bola v "pohotovosti".
co dnes planujete? my ideme na mikulasku besietku - party (stretnut SR a CR maminky) na par hodin s malou a cestou este na nakupy, takze zase perny den nas caka.
idem zacat pripravy na tu party
pa zatial 🙂

bebel
29. nov 2009

+ ďalšie info o zavinovačke
Zavinovačka pre novorodenca áno alebo nie ?
Neustále sa vedú diskusie o vhodnosti ošetrovania novorodenca v zavinovačke.
Psychológovia považujú používanie zavinovačky za vhodné. Novorodenec bol dlhú dobu v ohraničenom priestore, kde mal určené hranice a mal pocit bezpečia. Tento pocit bezpečia mu môže pri polohe na voľnom priestranstve chýbať. Tieto názory podporuje skúsenosť, že ak plačúce dieťa zavinieme do zavinovačky, prestane plakať.
Iný názor však majú ortopédi, ktorí podporujú voľné obliekanie do dupačiek. Tento spôsob zabezpečuje správny pohyb a prispieva k správnemu vývinu kĺbov.
Väčšina pediatrov je rovnako za obliekanie dieťaťa do dupačiek, vzhľadom na jednoduchšie ošetrovanie, skôr je možne zbadať odchýlky pri pohybe a rovnako pre udržiavanie primeranej teploty sú dupačky jednoznačne výhodnejšie.

lopezka
29. nov 2009

katka,
diky za info, ale asi je to ine ci mama, alebo svokra 😠 nie? 😀 sice nemozem povedat na moju svokru ani 1 zle slovo .......ale proste nejak si to neviem predstavit v nasom malom bytiku 😖
no, uvidime 😉

bebel.....ja som jednoznacne za zavinovacku ( my to volame zlamicka 😀 ) .....ja mam 2 este z praveho peria 😀 po deckach mojich sestier ................tie dnesne zavinovacky mi pripadaju hrozne tenke, slabe, pod hlavickou tvrde a nemotorne .......proste by som sa bala, ze mi z toho babo vypadne 😢

k.a.t.k.a.
29. nov 2009

ja mam 3 zavinovacky od mamy po mne este 😀 a malu som v nich mala skoro 3 tyzdne, mne sa tak s nou lahsie manipulovalo a aj ona bola spokojna v nej 😉

lopezka, to keby mala prist ku mne tak to nie 😀 len ja k nim .. svokra jedna aj druha je v pohode, viem si to predstavit aj u nich spat 😀

no ja dnes nevarim .. MM od rana toci, tak pojdem k nasim na obed a potom za manzelom kuknut, su v starom meste na Laurinskej tak budem skok od vianocnych 😎

bebel
29. nov 2009

Lopezka: ja budem sama....žiadnu pomoc nebudem potrebovať, pokiaľ neskončím pri pôrode na JISke 😀 , nie je to tak náročné.Hlavne, že nebudem mať Bruna doma. Keď bude v škôlke a nikto okrem Bibky po mne nič nebude chcieť budeme v klídku 🙂
Pri Brunovi bol so mnou manžel prvý týždeň, ale bol len taká psychická opora - on nevarí, ani do prebaľovania sa veľmi nehrnul, nakŕmiť ho nemohol a kočíkovali sme spolu.
Ale vlastne kúpaval ho takmer výhradne len on, lebo chcel. Mal pri tom pocit zodpovednosti a dôležitosti 😉 a Bruno miloval vodu od narodenia, v nej bol vždy spokojný a kľudný .
A neskôr sa strašne spolu jašili.
Keď nebol manžel doma, tak sme sa s Brunom iba osprchovali.

k.a.t.k.a.
29. nov 2009

bebel vecerne kupanie je vyhradne manzelova zalezitost od narodenia 😎 minule som ani nevedela riadne vlasy malej umyt, lebo chyta zachvaty pri tom a manzel ma na to nejake hefty ale ja neviem ake 😅 ja som surovec nalejem vodu na hlavu a neriesim 😅 😀

roxy_1
29. nov 2009

Ahoj holky,

ja si myslim ze budu jeste rada jak budu mit mamky po ruce 🙂 samozrejme ze chci aby si manzel vzal tyden volna a byl se mnou,ale moje mama bude bydlet pod nami a tchyne bydli 300 metru od nas,takze v tom nevidim problem,jeste asi budu rada jak pise Katka 🙂

dostala se mi do rukou vyborna knizka o homeopatikach,je tam snad uplne vsechno,me samozrejme zajima obdobi kojeni a pak vyvoj deti....http://www.pharmacyplus.cz/shop.php?action=show...

me z tama hlavne zajima to kojeni,nejvetsi nocni muru mam z toho ze nebudu mit mleko..je tam co uzivat kdyz mate malo mleko,nebo naopak moc mleka,pri zanetech prsu atd...a pak jsou tam homeopatika pro kojence a batolata,vazne super pomocnik 🙂

dneska jdu pect kralika,mnam uz se na nej tesim,vcera mi jej tchyne poslala uz nachystaneho na pekaci,jen strcit do trouby,ta je zlata,jeste mi vyrobila adventni venec na stul,tak mi to tu uz krasne voni jehlicim 🙂 🙂

oli recept uz mas v IP pak napis jak ti chutnaly 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre