Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
14. dec 2009

geialna - ja som nakoniec aj bola rozhodnuta, ze pojdem..ale vecer na mna dosla taka unava,lebo noc predtym som vobec nespala. ze som si sla radsej lahnut..a ako pise ivv, -ja som bola sice len min.rok, ale aj to som mala co robit aby som vydrzala stat, i ked sa nasli aj nejake stoliky na sedenie, tie boli urcite obsadene uz od zaciatku.. a ved urcite to nieje posledny vecierok na kt. sa stretneme, i ked az o min.rok 😉

ivv
14. dec 2009

o rok si to viem predstavit aj ja 🙂 aspon na chvilku sa "vyvencit" 😀 😝

andykca
14. dec 2009

Ahojte babenky....dakujem ze ste mi tolko popisali, dufam ze len stresujem a nebude to nic hrozne....

tak ja som potom okolo 6tej zaspala a spala tak do 11tej.....dnes mi moj Dr. nepracuje (on nerobi pondelky a piatky - ma len vysetrenie prsnikov) takze mi ostava cakat do zajtra a to mam aj poradnu tak uvidime....dneskaj som vysadila setko jedlo co som mala cez vikend (pravdaze aj lieky co som mala na kasel) aby som vylucila nejaku alergiu a som zvedava na tuto noc 🙂

gucz no mne robili test na cukrovku, ale clovek nikdy nevie ci sa to nezmenilo.....co sa tyka toho uteraka xi no nikdy som s tym nemala problem, ale ak nebude nik vediet prist na to co mi je isto to vyskusam....

hemeroidy - mala som aj ja taky tyzden a potom to zmizlo....myslim, ze ja osobne som to mala koli tomu zelezu co beriem a akonahle mi to Dr. zvysil na 2tbl denne tak sa to objavilo (tvrda stolica, sem -tam zapcha)

mno idem sa pokusit oholit sa 😀 😀 😀 😀

mamoo
14. dec 2009

ahojte kocky, vzdy vas len citam, ale teraz aj prispejem 😉

zlata zila uraduje aj u mna uz druhy mesiac, ale teda mne ta masticka nejak nezabera. aj sa mi zdalo ze trochu sa schovala ta hrcka ale zas je vonku a dokonca dve, takze tomu moc neverim, ze to prejde. mam aj dost problem s vyprazdnenim. musim velmi tlacit a snazit sa, tak si vzdy vravim ze to mam ako trening na porod 😀
no neviem si to predstavit po porode, ak mi toho viac vyleze von.

a co sa spanku tyka, tak tiez mavam dost zive sny a vtedy sa budim nevyspata, ale vsimla som si, ze ak vecer moc nepapam a nepijem, tak sa lepsejsie vyspim. skuste to!

veci do porodnice sa chystam zabalit tento tyzden a este ma napadlo ze by sme si mali asi aj flasky, cumle a odsavacky sterilizovat, ze? ved to sa tiez berie so sebou, resp. to treba hned po prichode.

adros
14. dec 2009

ahojte babulky

tak mame za sebou kontrolu, nastastie je vsetko ok, nemocka zatial nehrozi. Vraj tie krce su uz teraz normalne. Stale mame krcok 1,5 cm a branka na spicku prsta. Som sa pytala doktorky, ci to vidi po novom roku a vraj to sa este uvidi, ze to moze byt kludne december. Dalsia kontrola o tyzden, tak uvidime, co sa zmeni. Ale poviem vam, ze uz teraz mam dost z tych krcov a to si nechcem predstavit tie ozajstne kontrakcie 😀 A co sa tyka vysledkov z poradne, tak s tym nemam problem, mne to v nemocke vzdy tlacia na papier, ktory zalozia do tehu-knizky 🙂

andy, jaska, zatial nepanikar, ved uvidis, co ti povie dokino. Kludne to moze byt z jedla, z liekov, z kozmetiky...Inac, brucho svrbi aj mna 🙂

andykca
14. dec 2009

adros som rada ze ste oki 🙂 pockaj este budes aj prenasat hehe.....no a nepanikarim hehe teda v noci som panikarila lebo take svrbenie som este nezazila....hrozneee ja by som nemohla byt alergicka hehe

mamoo vitaj....inac ja som si na zapchu kupila glycerinove cipky.....ked nejdem 2-3dni na wc tak si dam a potom chodim pravidelne kazdy den asi tak tyzden (ako kedy)

genialna
14. dec 2009

Ivv, ja som tam bola asi 3 hodky.. pokecala som s kolegynkami, napapala sa a isla domov. Daru aj Cmora som videla len na obrazovkach.. nechcelo sa mi tam stat.. Na sedenie tam toho tento rok bolo dost.. Takze by si si isto sadla aj ty..
Ivv, ako sa vola ta homeo mast co si pouzivala? ..a tie dalsie dve co si o nich pisala sa tiez mozu kludne pouzivat v tehu?? ..moj MM bol totiz dnes v lekarni a ked povedal ze to je pre tehu manzelku, tak mu nic nevedeli dat, ze to sa mam spytat gynekologa..

genialna
14. dec 2009

Ivv.. aha.. takze Avenoc je ta homeopaticka.. no nez to mne dojde..... 😉

ivv
14. dec 2009

😉

a dobre su aj tie glycerinove cipky. ja ich uz mam zbalene aj v taske do nemocky, lebo vraj prva stolica po porode moze byt ako dalsi porod 😖 takze som poistena 🙂

liwka
14. dec 2009

ahoj, bruska, prajem vam krasny zamrznuty dnik 😀
uz aj ja vypalujem koledy, je to super. ja sa tento rok na Vianoce velmi tesim, lebo sice sme s priatelom spolu 4 roky,ale kedze sme byvali u svokry a nie sami, stedry den sme kazdy travili u svojich. az po rozbaleni darcekov si po mna vzdy prisiel. takze teraz budeme oficialne prve Vianoce spolu.
a hoci ja sa tesim, on sa tesit az tak nebude 😀 , totiz ako spravne rozmaznany synacik, stedry den stravil pred telkou a ked SA v kuchyni vsetko spravilo (same), tak vstal a siel sa najest. tento rok zisti, ze SA to same nespravi a ze bude musiet zapojit aj vlastne dve rucicky. 😀 joj, uz vidim, ako bude frflat.
a este jedna dobra sprava, volala som do tej SP a vraj su peniazky na ceste. tak mi odlahlo, lebo to vyzeralo na suche rozky pocas Vianoc 😀

adros
14. dec 2009

liwka, tak sa tesim spolu s tebou. A neboj, on sa nauci. My to mame u nas rozdelene tak, ze MM robi kapustnicu a kaprika a ja robim salatik 🙂

liwka
14. dec 2009

tak salatik bude mat na starosti on, bo ja nic majonezove nezjem, tak si ho robi pre seba. a bude to trochu tazke, lebo vianocne zvyky u nich a unas su diametralne odlisne, tak to budeme musiet zosuladit 😀 ale tesim sa.

mamoo
14. dec 2009

tie cipky to je dobry napad pribalit do porodnice, ale pravdupovediac mne to moc nepomohlo , lebo ja som to proste nevydrzala drzat potrebnu dobu, asi 3 som musela minut aby sa cosi zadarilo 😅

hovorite stale o svrbeni... ale co opuchanie noh, to vas netrapi? niezeby som neobula topane, ale ked si odhrnem nohavicu tak si pripadam ako stara pani, ktorej opuchaju nohy podla ponoziek. nezvyk lebo som nikdy taketo stavy nemala.

minix
14. dec 2009

ahojte, dnes sa hlásim aj ja, bola som na Morave nakúpiť nejaké veci na Vianoce, zároveň sme si vybrali aj vianočn darčeky, všetko ako má byť.
Mám sa šetriť, čo sa aj, ale prišla som na to, že čím viac pohybu pomaly mám, tak tým je mi lepšie.
Dnes som bola poslednýkrát pred pôrodom na kozmetike, fňuk, aj mi bude ľúto za kompletkami.🙂
Tento týždeň ešte poradňa, obed s Bebel. 🙂, prídu montovači na skylink, idem k zubárke na preventívku, na Antolskú na ponaučenie o EPI, rozlúčkové večere s kamošmi, a v piatok sa definititívne rozlúčiť s robotou a potom nech sa deje, čo sa má, užívam si Vianoce a budem dúfať, že naša kráska má rok narodenia 2010. 🙂)))

A aby toho nebolo málo, začalo sa kaziť auto. Veď pred Vianocami, čo by nepotešilo....už sa neviem dočkať servisu a sumy, ktorú mi povedia.

adros
14. dec 2009

minix, ty teda mas energie 🙂 A z auta si nic nerob. To je zákon schválnosti. Nám v poslednej dobe strajkuje televizor, tak cakam, ze sa pokazi na sviatky 😀

liwka, ja vzdy robim dve verzie salatu - s majonezou aj bez 🙂

liwka
14. dec 2009

Adri, ja som sviatky bez telky zazila par rokov dozadu. bolo to velmi zaujimava, ti poviem 😀 az vtedy si clovek uvedomi, ako sme od telky zavisli....
ja mam z detstva rada cibulovy salatik od mojej starkej. no, tento rok si ho budem musiet spravit sama.
u nas to bude zaujimave aj s polievkami, bo u nas je vianocna mliecna sosovicova so susenymi slivkami a u Marosovych kapustnica a fazulovica. tak budeme mat jedla ako pre cely narod 😀

adros
14. dec 2009

ja si pamatam, ked sme este boli mali, tak sa nam na sviatky pokazila chladnicka, tak nasi museli na rychlo kupit novu a potom ta stara naskocila 😀 😀 😀

mliecna sosovicova so slivkami? fiha, to si ani neviem predstavit tu chut...

inac, my sme tiez na vianoce nerobievali kapustnicu, ani sme nemavali kapra, ale file. Ale prisiel Jojo a nastali zmeny 🙂

liwka
14. dec 2009

inak vonkoncom netusim, z ktorej strany pochadza ten zvyk s tou polievkou, ale je celkom fajn. u nas v rodine ju maju radi vsetci, susene slivky sa daju obmenit kompotom a potom je viac sladka. ja jedina ju zjem nanajvys cez Vianoce, pocas roka ju nemusim, ale chybala by mi. a co sa tyka ryby, ja mozem aj file aj kapra, no Maros je haklivy na kosti, tak jemu len rybie prstiky. a oni robia aj rezne na stedry den, co tento rok asi nebude.

adros
14. dec 2009

je to fakt sranda s tymi roznymi zvykmi. Ja som zirala jak puk, ked mi kolegyna hovorila, ze oni na vianoce jedia kapra s vianockou 😀

liwka
14. dec 2009

waw, tak to som este nepocula. ale je to mile.

gucz
14. dec 2009

ahojte rozoberáte vianočné menu??? ja som o vianočnej šošovici so slivkami tiež počula 1x od MM, musím povedať že som mala tú česť to u nich na Vianoce jesť, ale bléééé 😝 nechutilo mi to teda vôbec... , ale je to asi o zvyku. MM tú polievku tiež neznáša, len kvôli svokre si za tanier raz do roka dá.
U nás sa robila vždy kapustnica s mäskom, klobáskou, prípadne hubami. No a potom filé a šalát. U nás cibuľovo zemiakový s majonézou a u MM klasický zemiakový so zeleninkou. My si doma teraz robíme na Vianoce oba šaláty a k tomu bude obalený pangas (kvôli malej, lebo nemá kosti). No a pred večerou klasika oplátky s medom a prípitok nejakým dobrým vínkom 🙂

marushka
14. dec 2009

no, tak my sme si s kubkom pospinkali, dnes bol so mnou doma - preventívne kôli tým kiahňam....malo to aj tú výhodu, že ma do aj z poradne odviezol manželík...

mňam, by som si dala čo sa tu "navarilo" vyššie 😀

marushka
14. dec 2009

inak ja tento rok pomením - nakolľko u nás sa robila vždy rybia polievočka, taká s rezančekmi, mňamec, ale tento rok ideme aj my na kapustnicu....snáď vydržííím 😉 , a tiež tradične oblátky, pupáčiky, šalát a rybka na x spôsobov, rybičky ja môžem 😉

liwka
14. dec 2009

Marushka, keby sa to varilo tak rychlo,lacno a lahko, ako sa to pisalo... to by bol zivot. 😀 zeby sme k tomu potrebovali prutik Harryho Pottera? 😀

andykca
14. dec 2009

mamoo no opuchanie ma zaaaaaaaaaaaaatial chvalabohu obislo 🙂 ...aspon cosik xi

adros liwka no my aspon sme sa dvaja doma nasli 😉 mame rovnake zvyky na vianoce....a to len vdaka tomu, ze Petov tatko pochadza zo stredneho slovenska ako ja....inac verim, ze by sme tiez vyvarali nejake sosovicove a podobne polievky (co si dam radsej cez rok)....na vianoce musi byt fajna kapustnicka s vineckom, hribikmi, 3druhy masa atd...no a majonezovy salatik (tu sme boli troska odlisny - my sme davali aj hrasok, mrkvu, ale ako sme spolu je tam len cibulka, uhorky, zemiacky a majoneza) s hocjakou rybou (mne je to jedno aj Petovi)....,mnaaaaaaaaaaaaam tesim sa velmi....my varime spolu vsetko zatial sme to nedelili 😉

jejda dnes mam dietu a ani by ste neverili aka som hladna hehee 😀

minix s tym autom vam nezavidim...aj my budeme musiet dat po sviatkoch auto do opravy nieco sa tam drbka...hadam ma nikde nenecha xi

marushka
14. dec 2009

no, liw, veď to, že sa to samo nemavarí, ale musíme nejako zvládnuť...ja by som to aj nechala na vianoce u našich, maminečka by navarila, napiekla, ale sa bojím, že keby sme sa rozbehli, bol by problém s pôrodom...a ktovie aké budú cesty 😉

bebel
14. dec 2009

Čaute,
už som sa medzičasom ukľudnila..i keď chvalabohu,že mám tak slabý motor, lebo by som sa v tej zúrivosti rútila po dialnici do BA min. 200km/h
Samozrejme, že som vyzerala ako úplny debil u hematoogičky, ktorá sa ma pýtala, že prečo ma p dr. k nej posiela...lebo jej sa moje rozhádzané hodnoty nezdali až také extrémne.
On tvrdí, že mám zrážanlivosť na injekcie pred pôrodom. Ona tvrdí, že je to v rámci môjho štádia tehu ešte v norme. A možno skreslené mojm usopleným obdobím. Že som vystavovaná alergénom v byte (plesne) a momentálne svoje antihistaminiká neberiem.
Tak som sa parádne ponaháňala, posedela si v čakárni, vypočula si ju...predpísala mi železo, lebo som mierne anemická. 1-2 tablety denne, ktoré sa nesmú piť s minerálkami ani kombinovať s minerálmi.

Vyzdvihla som mamu, hodila ju domov, cestou kúpila ešte pár darčekov, zjedla polievku v reštike a zbehla som si do DMky na tehu kozmetiku, ktorá mi dochádza.
Upiekla som 1 zákusok, druhý sa chystám začať o chvíľu a tretí potom v noci.
Zajtra ráno mám manikúru pedikúru, tak dúfam,že mi aspoň to vyjde, lebo dnes som vďaka výjazdu do BA musela oželieť masáž.

K Vianociam,v našej domácnosti varím výlučne ja, takže máme kapustnicu so slivkami, hríbami, údeným, klobáskou a kyslou smotanou. A potom lososa na nejaký špeci spôsob pokaždé inak s pečenými zemiakmi.
A polnočnú obloženú misu s majonézovým šalátom .
Ktorú jeme až na ďalšie dni, lebo večer už nevládzeme. Na 1. a 2. sviatok vianočný chodíme k svokre a k našim na pol dňa...tm vždy niečo iné vyfasujeme. Moji rodičia robia trochu iný šalát a rezne. Svokra má potom obvykle morku s nejakou plnkou.
U mojej babky sa zas jedávala hríbovica na sladko...a hriatô.
A potom šalát a kapor. A pupáky/bobáľky.

Minix aj mne sa zdá, že mi auto blbn v kuse od poslednej garančky spred mesiaca. Najprv odišla žiarovka v reflektore a teraz mám niekedy problém naštartovať a podarí sa mi to tak na 3.-4. krát.
😕

marushka
14. dec 2009

jáj, ozaj a mamoo, vám kázali si priniesť do pôrodnice aj fľašu???? to asi nie je pôronica prodojčensky orientovaná potom, hm.... 😒

bebel ty vypekáš pre celé mesto???? 😀 😀 😀 ja idem akurát vymiesiť cesto na medovníčky, mám energie síce za kamión, ale potom aj tak vzdychám pri tom ako kotná blcha....

marushka
14. dec 2009

aha,moja hlavička, nie som asi schopná napísať viac vecí do jedného textu...ale-
weronyca , genialna, ivv+ tuším nedočkavá? ???? to sme sa tu zbehli akože v rámci tb??? som to správne pochopila? 😉

ivv
14. dec 2009

marushka, to som nevedela, ze aj ty patris k tym, za ktorymi idu ti najlepsi 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre