Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ivv
28. dec 2009

minitrouble, no prave, ze to musim vybavit sama, treba tam OP a kym by som vyriesila splnomocnenie.. tak to vybavim aj sama.. cize do vlaku nastupim asi s obrovskym batohom vloziek, keby mi praskla plodovka 😀 😀 😀

inak som rano za laptop zasadla nejaka prispata, az teraz som si vsimla, ze ste mali nocnu discussion 🙂 . my sme sice tiez s mm boli vcera v avione ale len vymenit pulover, dali sme kavicku a pratali sme sa odtial prec.. nejak sa na to uz necitim takto behat po obchodoch, ale hlavne mi liezli na nervy ludia, co si zmysleli, ze zacnu ocumovat vyklad, alebo nieco dolezite preberat a zastali tesne pred nami 😠

vypredaje by ma lakali, ale nie v tomto "tele", hehe 😀 😀 hlavne sa dostat do povodnych veci 😝

ivv
28. dec 2009

katka, takze drzim palce aby mala dokina pravdu s tym lahkym porodom 😉

ja nemam ziadnych poslickov 😒 sice mi tvrdne brucho dost casto, ale nebolestivo.. a straaasne chcem aby uz bola streda, idem na uzv po 7 tyzdnoch a teda tam sa potvrdi ci je mala KP alebo nie. podla pohybov si myslim, ze je.. a co som sa na poslednej poradni bavila s jednou kockou, tak vraj antolska razi politiku prirodzenych porodov a teda pokial nie je dieta vacsie, tak voli akor prirodzeny porod aj v pripade KP.. ☹

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

ivv ja mam skor opacny pocit s Antolskou, aj ja som isla sekciou pri malej, tiez bola KP 😉 mne sa zda ze v poslednej dobe väcsina porodov uz len pri mensom probleme konci sekciou 😝
Ja zatial sekciu nemam istu 😒 ach jo, musim pokecat s dokym, lebo po jednej sekcii fakt nemam chut na prirodzeny porod, ja si uz ani epidural kvoli tomu nemozem dat a tiez nemam chut byt pozasivana po celom tele jak futbalova lopta 😝

minix
28. dec 2009

ahojte, po dlhsej dobe, ja som si teraz vypredaje odpustila, skrine mi praskaju vo svikoch, uz neviem, kam by som to dala. 🙂 A presne, ako k.a.t., aj mne je na grc z ludi, co sa v tom hrabu ako v hnoji.

dnes sme uz po poradni, doktorovi sa zdame stale malicke, tak uvidime. 🙂 potom ale tvrdi, ze to mozno skresluje moja vyska, tak sa nechame prekvapit. Vraj asi potiahneme az do terminu, ale zaroven ma upozornil, ze ak by prisli nejake kontrakcie, sup sup do nemocnice. Tak uvidime🙂))

a uz som si zaplatila pre istotu aj epiduralku, aj ked ju mozno nevyuzijem, ale chcem mat dusu na mieste, ze som sa poistila. 🙂))))

ivv
28. dec 2009

k.a.t.k.a a preco nemozes mat epidural? 😨

minix ja som povodne epi nechcela, ale asi je dobre mat backup, ze? 😅

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

ivv po sekcii sa uz epidural nemoze dat, aby si vedela spolupracovat s dr. teda citila asi prichadzajucu rupturu maternice .. boze ja som uz teraz vysrata z toho .. ja mam stastie na vsetko, ja si to urcite odskacem vsechno se vsim vsudy 😝
preto dufam ze sa maly umudry a otoci sa mi este KP 😅

gucz
28. dec 2009

Ahojte maminky

ani mne sa nechce cielene trepať na nejaké výpredaje. Včera sme boli na nákupe v Tescu, čuduj sa svete tam ani ľudí nebolo. No tak som nakúkla do detských vecičiek, ale všetko už bolo vyrabované, kúpila som malému len pár polodupiek a po inom som už ani nepátrala. Nakúpili sme čo bolo treba a hajde preč.

dnes som si zasa pospala ako šípová ruženka, zobudila som sa až niečo po ôsmej, úplne na parádu. MM ráno vzal malinkú do obývačky, nech si pospím, ja ho za to tak milujem 🙂

ivv
28. dec 2009

fuu.. to som nevedela.. tak radsej fakt hod rec s lekarom a mozno sa s nim bude dat dohodnut. ty mas zazmluvneneho koho? rozemberga?

adros
28. dec 2009

dobre ranko babulky

oli, wero,zazi, drzim palce na kontrolach a ak maju kontroly aj ostatne babulke, tak somozrejme aj im 🙂 nas caka kontrola zajtra, tak som tiez zvedava, co nove...

ja mam v poslednej dobe tiez problem so zaspavanim, ale preto, ze mi pride vzdy spatne, ale nemam pocit, ze by som bola prejedena, aj ked som sa dnes rano postavila na vahu a cez sviatky som isla po pol kila hore 🙂

joj, ako bolo dobre, ze som tolko dni nemusela varit, ale vcera sme dorazili salat s rybkou aj kapustnicu, tak dnes budem musiet nieco spravit, ale neva, aspon nebudem kysnut na gauci 😀

tak tu uz sa fici na vypredajoch... no v TT nikdy nejake extra vypredaje neboli, takze nemusim riesit, navyse nechcelo by sa mi teraz tlacit s takym brusiskom a tiez nepotrebujem na poslednu chvilu nieco chytit 🙂

minitrouble
28. dec 2009

ivv predpokladam ze asi preto ze mala narusenu maternicu 😉 ....ale neviem to musi katka napisat
inak mne si pri romi roztrhol krcok maternice a povedali mi to iste ze je mozne ze mi tu epi nebudu moct podat ze ak mi ju daju tak jedine ze si ten lekar(ka) zobere na seba to riziko a bude ma pozorovat
dovod: ked uz sa raz maternica roztrhne tak sa zvykne v tom istom mieste pri dalsom porode roztrhnut znova a vraj sprievodnym znakom toho je prudka bolest a kebyze ma zena epi tak tu bolest neciti a nevie na to upozornit lekara a v pripade ze porod trva dlhsie tak nemusi byt lekar neustale pri pacientke a mohlo by sa stat ze na to pride neskoro ....totiz akekolvek prasknutie maternice je sprevadzane prudkym krvacanim a hrozi vykrvacanie ...teda aspon takto amatersky som to pochopila 😝

minitrouble
28. dec 2009

katka ma uz predbehla 😀 ...som si odskocila dolu po fusak od kuriera tak uz mame doma lodger bunker aj my 😅
inak baby ja som desne napuchla za tento vikend 😒 ...obrucka ma tlaci aj hodinky a aj tenisky su mi uzke ...o nohaviciach ani nehovorim 😖 ...tak som zvedava ze co mi na to dnes povie lekarka 😝

ivv
28. dec 2009

mini aj ak dakujem za vysvetlenie 🙂
inak mne sa to celkovo zda tak rizikove, ze by mali robit po CS automaticky iba CS.. 😒

krpuch
28. dec 2009

aj my ideme dat meno Nikolas...nie je v kalendari, len Nikolaj a na matrike v pohode 😉

ivv
28. dec 2009

ja som obrucku zhodila pred vcerom 😝
prsty mi opuchaju sem-tam cez den, ale bolo mi to neprijemne, tak som ju dala radsej dole.
inak prosim, prosim.. vsak sa teraz ku koncu v tele usadza HLAVNE voda, ze?? 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

ivv hej usadza sa voda 🙂 a u mna to pri malej znamenalo kazdy den o kilo viac 😝 teraz sa zatial drzim a hlasim celkovy prirastok 8kg 😎

tyta
28. dec 2009

Ahojte, K.a.t.k.a. - ja som pocula, ze po prvej sekcii sa lekar skor prikloni k dalsej, ako k prirodzenemu porodu, presne kvoli moznej rupture, takze si myslim, ze sa bude dat dohodnut, zvlast, ked budes mat zazmluvneneho lekara.
My sme mali nanic noc, cely cas kvazi menstruacne bolesti, ale ziadne kontrakcie, nad ranom to ustalo, teraz je pokoj. Ja sa priklanam k EPI, tak som presviedcala krpatu, ze musi vydrzat este aspon do stredy, nech absolvujem prednasku 🙂 a mozem si epi zaplatit. Ja som po epi nemala ziadne vedlajsie ucinky a je to fakt ulava, nie je citit bolest, iba tlak a kontrakcie sleduju na monitore, takze kedy tlacit vedia povedat. A hlavne to stopkanie potom nie je vobec citit 🙂

amisa
28. dec 2009

ahojte
vypredaje a obchodne centra som opustila asi dva tyzdne pred vianocami, bolo mi zle z tolkych udi , tlacenice a statia v radoch. To uz nieje pre nas a nase drobce. Inak enviete ci su vypredaje v pandorfe? manzel by si tam ccel skocit.

Na vahu som sa cez sviatky radsej ani nepostavila, az zajtra sa postavim, lebo to ideme k porodnikovy na kontrolu. troska mam stach lebo mala je uz popredu o tyzden ci dva..zhruba o pol kila akoby mala a ja jej doprajem este sviatocne papkanie 😎 .

minix: aj ja tak s epiduralkou..pre istotu 😎

amisa
28. dec 2009

k.a.t.k.a to nemyslis vazne s tim prirastoom hmotnsoti z vody...huffff. aj si z toho mala nejake strie?

roxy_1
28. dec 2009

Ahoj maminky

bebel s tim vecne zaprasenym (pardon za vyraz) briskem jsme na tom stejne,vcera jsem se ciste oblekla a dneska rano uz mi na nem pristala pasta na zuby,jinak je to stale jidlo 😀 😀 😀 😀 😀

ivv a s tebou jsem na tom podobne pri prevraceni v posteli,jak psala janka taky cekam kolikrat kdy to tam lupne a poteceme 😀 😀 😀 ale ja verim ze nam voda nepraskne,moje mame praskla voda az v porodnici.treba budu po ni 😅 😅

wero a oli myslim na vas....dejte pokud mozno o sobe vedet....
wero kdyz jsi psala ze jsi byla jak naddrzena sikorka,to znamena ze jste si svihli sex a pak se to stalo??? 😅 protoze my sexujeme tak 4x do tydne a nic,ne ze bychom schvalne jen mam tak vasniveho manzela 😀 😀 😀 ale jsme opatrni ono to vazne ani nijak jinak nejde s tim batohem na brichu.... 😀 😀 😀 😀 uz se tesim az budu sama ve svem tele a budeme si moct uzit normalni sex 😅 😅

dneska jsem se divala na sebe do zrcadla a prijde mi ze mi trochu spadlo brisko,mozna se mi to jen zda...vidim jej kazdy den tak uz mi to tak neprijde...
tento tyden je to snad poprve co se tesim na kontrolu co nam povi dr. jestli uz se otvirame atd...ceka nas to ve ctvrtek tudiz 5 dnu pred terminem..... 🙂 🙂

co se tyka tech vyprodeju a slev,ted to neni ono kupovat neco na sebe kdyz si to jeste nemuzu oblect,uz se nemuzu dockat sveho tela az bude nazpet... 😀 nas ted ve veprodejich a slevach spis zajima elektronika,mame v planu kupovat poradnu plazmu na zed a vysavac 😀

k.a.t.k.a.
28. dec 2009

amisa nastastie som skoncila bez strii 😝 ale bol to riadny zaberak, vdaka prenasaniu a naslednemu nalievaniu som sa vysplhala na plus 30kg, som mala nieco cez 80kg a teraz mam 63 a je to teda riadny rozdiel

dorotkaa
28. dec 2009

k.a.t.k.a tak klobuk dole, ze +8 kg a predtym +30... Neuveritelne 🙂
inak baby, kolko ste pribrali? Ja zatial +12kg a vyzera to tak, ze uz asi vela nestihnem pribrat, pravdepodobne koncom tyzdna rodim... Na poslednej kontrole sa tak lekar vyjadroval, podla neho som uz tak na pustenie plodovej vody, len chcel pockat aspon do 38 tyzdna... Ved uvidime co mi povie zajtra, idem zas na kontrolu.
Vypredaje ani mna netankuju a hlavne uz ani nikam nelozim, kedze mam nariadeny uz dva tyzdne kludovy rezim... Ja ovela radsej nakupujem na zaciatky sezony, ked je vsade novy tovar, velky vyber, vsetky velkosti a pekne vsetko poukladane, inak sa tam nevyznam...
Inak poviem vam, vzhladom na moj kludovy rezim ma manzel ceke sviatky obskakuje a celkom sa mi to paci 😀 tomu hovorim vianoce, hihi

weronyca
28. dec 2009

Pekny den kocky. Takze po kontrole.. Vsetko je OK. Dakujem za drzane palce.

adros
28. dec 2009

wero, a co ti povedali? bola to zatka?

sisipetka
28. dec 2009

ahojky kocky,
k tym sekciam na antolskej - ked som rodila sekciou ja, tak tam bolo este dalsich 4 ks sekcii....a dokopy asi len 8 porodov...takze naozaj dost. ale potom tam skoro cely tyzden nebolo po porode ani pocut. asi si to vsetko nechali po sviatkoch 😉
Katka, mna tiez chceli nechat rodit prirodzene, rano som absolvovala oxytocinovy zatazovy test a rozbehli sa mi kontrakcie. Nakolko vsak primar novorodeneckeho nechcel riskovat zivot babatka, tak ma dali ihned na sekciu a nebolo uz co riesit. Ale priznam sa, v plnej narkoze to bol mensi stres ako takto so spinalom....ale aspon som videla malickeho este ked bol so mnou spojeny pupocnikom 😵 Je to uzasny pocit....
Weronyca i ostatne kocky, ktorym sa to blizi drzim palceky 😉

sisipetka
28. dec 2009

A k vahe - pribrala som 18 kg a dole uz je skoro 9 kg, takze to ide celkom rychlo a myslim, ze do 3 mesiacov budem fit 😉
...takze si z konecnej vahy nic nerobte 😎

loss
28. dec 2009

ahojte

ja som mala epidural pri dcerke je to super vec len ododiali porod nakoniec som aj tak isla na sekciu a mala vazila 4300g takze teraz dufam ze pojdem sekciou zase ale doktor sa moc nevyjadruje povedal len ze strategiu urci tesne pred porodom tak som zmetena lebo aj ja ak budem rodit normalne chcem epidural zase 😔
no v stredu idem na kontrolu tak budem zase vyzvedat
vsetkym co uz uz mate pred cielovou rovinkou drzim palce 😵

grelu
28. dec 2009

Peti...blahozelaaam 🙂...drzim vam obom palce, nech maly pekne poslucha 🙂)

olienka12
28. dec 2009

Ahojte tak sa hlasim z nemocnice. Dakujem za podporu. Akurat mi doteka infuzia prva v zivote 😉 do stredy 2xdenne takto bude. Ctg bolo ok ale prietoky hranicne,vodu uz skoro nemam placenta konci a krcok je takmer spotrebovany. V stredu sa mame s dr.dohodnut kedy ukoncime a zrejme ma sekcia neminie len dufam ze najskor v piatok 😉 weronyka som rada ze si ok

ivv
28. dec 2009

oli, drzim paste! a ved ani 31.12. by nebol zly termin, nie? 😉 hlavne nech ste obe v poriadku!

weronyca
28. dec 2009

Adros hej bolo to ono. I ked doky vravel tak ako tu niekto spominal ze takto mozem fungovat aj dva tyzdne. Ale ze uz nemam tolko behat a lietat.. A to mna dnes chytila sajba pri tomto krasnom pocasi varit, upratovat.. akoby mi dva dni dozadu ani nic nebolo- tak sa dnes super citim. Som ja vobec tehotna?? 😀 A moj vnutorny pocit je ze ja budem rodit aj 2 tyzdne po termine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre