Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
6. jan 2010

idem skúsiť zaľahnúť, lebo prespím zasa celý deň.. hádam ten spánok raz príde.. tak pekné sny želám..

zazalienka
6. jan 2010

😵

k.a.t.k.a.
6. jan 2010

este som tu 😀 som sa zakecala so starym, on je taky nocny hejkal 😀 a teraz pozera hokej, ja konecne dozehlene a som chvilu cumakovala jak snezi vonku 😎

weronyca
6. jan 2010

Kocky ja od unavy asi plakat budem. Ja uz by som aj spala ale ta suseda este oslavuje. Adros veeelmi na teba myslime a nech ta to neboli. Vana zabrala.

bebel
6. jan 2010

Ahojte,
ja striedam nočnú smenu, 😀 tiež som čumela jak puk na terasu koľko nasnežilo .
Dnes som sa zobudila akosi predčasne, v posteli som spravila nejaký blbý pohybový manéver a teraz ma niečo tlačí pod pravým rebrom. Spravím si raňajky, nech to prejde.
Vidím to dnes na rodinnú sánkovačku 😵

gucz
6. jan 2010

dobré ránečko 🙂
tak čo adros, roxy, ktorá to už máte za sebou??? 😉
mne sa včera večer nedalo pripojiť na koníka vôbec, tak som to vzdala 😒 a šla do hajan no a ráno pekne o 5.20 už hore, švihne ma.... 🙄
Aj u nás je krásne nasnežené, tak asi tiež dakam vylezieme doobeda, kým nepôjde MM na poobednú. Už sa teším.

evcam
6. jan 2010

Ahojte tak u mna zas nič keď zalahnem všetko prestane. Andros, roxy držím silno palce nech to máte rýchlo za sebou. Ja som si pre istotu pobalila nejaké veci a o deviatej vyráža do nemocky. No poviem Vám začínam byt nejaká nervozna. Ja som tiež v noci nejako spať nemohla. No nič idem spáchať rannu hygienu a kavicku a pomaly sa začne chystať. Zatiaľ sa majte krásne určite sa ozvem čo a jak.

roxy_1
6. jan 2010

dobre rano holky,
v noci se mi zle spalo.k tomu jsem se budila s myslenkama na adros...zrejme jsem si taky tipla dobre 🙂
holky me probudily bolesti,stvrdne mi bricho a bolest jde od podbrisku do krizu,mam to jednou skoro pravidelne po 5 minutach pak zase treba po 10...jen nevim jestli jsou to jen poslicci,mam to uz tak hodinku...:-/

jinak u nas taky krasne nasnezilo....🙂

no co jste to tu mely za nocni smenu 😀

katka hezke jmeno taky se mi jednu dobu pacilo

jsem zvedava jak nase adros....snad ji moc netrapi 😉

gucz
6. jan 2010

roxy a kam pôjdeš rodiť ak pôjdeš? do akého mesta? Som akurát na topkách čítala, že sa v Zlíne narodilo 20 detí za deň a na 600nedelí pridávali postele na izby aby sa im tam zmestili maminky

slovakia80
6. jan 2010

dobre ranko,
tiez sa hlasim z domu,nic sa v podstate nedeje,adros drzim palce nech vam to dobre dopadne 😵
u nas nenasnezilo,ale trosku primrzlo,privitala by som sneh 😉

krpuch
6. jan 2010

tu sa to teda peke rozbehlo...aj u nas snezi, adros drzim palce...

roxy_1
6. jan 2010

gucz ja jedu rodit do Uherského Hradiště,snad to tam nebue tak zhave 😅

byla opet rano na velke a pak si hodila teplou sprchu a oholila se pro jistotu,zatim je ted klid tak mozna sprcha zabrala.... 🙂

u nas stale snezi napadlo uz toho hodne 😅

minix
6. jan 2010

Nestacim sa divit, ako tu ponocujete, ja s tymto problemy nemam;) som zvedava na andros a roxy;)

roxy_1
6. jan 2010

ja jsem stale tu .... 🙂 nechci zbytecne plasit...az to bude k nevydrzeni tak uz vim ze jde do tuheho.... 😀

weronyca
6. jan 2010

Roxy ty by si sa nam mala pravidelne hlasit🙂 inak je mozne. Ze adros to uz ma za sebou. Niektore kym porodime tak uz sa nebudeme mat ani komu pochvalit.

olienka12
6. jan 2010

Ahojte kocky drzim silno prsty k porodom. Podla mna dalsia kt.by to mohla mat skoro za sebou je antoniab.
Inak baby kt.idete na sekciu ten spinal je z hladiska zotavenia po porode lepsi ako celkova narkoza aspon co sa tu v nemocke porovnavame 😉 ale aj tak som rada ze mi museli dat celkovu drzte sa

roxy_1
6. jan 2010

olienka taky me napadala antoniab,chvilku se tu neukazala.... 🙂

weron neboj pokud to bude mozne budu se hlasit.po sprse bolesti ustaly na chvilku uz se zase vraceji... 😅

andycka nam da urcite vedet jak adros valci... 🙂

katka22r
6. jan 2010

oli ja tiez rozmyslam ze keby daco tak chcem spinal nie celkovu,..a vas kedy pustia domou?

roxy_1
6. jan 2010

holky ktere uz mate zkusenosti,poradte kdy je nejlepsi jet do porodnice,nechci tam jet zbytecne brzo ale zase se bojim aby nebylo moc pozde..... 😒 zatim se ty bolesti daji vydrzet a pochybuju ze me plodovka praskne doma.

mia.
6. jan 2010

dobré ránko 🙂
roxy, ja by som počkala na to, keď zosilnejú bolesti a išla by som. Ako dlho máš tie bolesti, aký interval je medzi nimi?

mia.
6. jan 2010

bebel - ak budeš vyrážať do pôrodnice z turnej, tak budeme mať tú istú trasu... 😉

gucz
6. jan 2010

roxy ja neviem poradiť, ja som si pri malej šla merať čas medzi kontrakciami a mala som 10 - 7 - 5 - 5 - 3- 3 a ledva sme prišli do pôrodnice, ja som nemala že trebars niekoľko hodín po 10 minút, mne sa to skracovalo moc rýchlo. Teraz pôjdem hneď ako si budem istá že sú to bolesti a že sa opakujú, aby mi stihli dať antibiotiká proti tomu streptokokovi.

inak u nás vonku je krásne, stále poletuje sneh, boli sme s MM aj s malou vonku, tak sme sa vyjašili pred barákom v snehu. Domov sme prišli mokrí, aj sme malú pofotili 🙂 . Teraz pôjdem dať piecť kuriatko a uvariť ryžu, normálne mi vyhladlo vonku.

roxy_1
6. jan 2010

mia probudilo me to tak kolem 6. ranni a mam je stale tak po 5-10 minutach,snazim si je hlidat jak budou pravidelne po 5 minutach tak asi pojedeme....uvidime co nam povi v porodnici

roxy_1
6. jan 2010

serafinka jdu si stopovat ten tvuj meric bolesti 😀 takk to bude pro me prehlednejsi.... 🙂

andykca
6. jan 2010

ahojte...ja som pred pol hodkou vstala...som dohanala troska noc 😀

adros sa este neozvala, takze si myslim ze bud sa este trapi alebo sa tak vytrapila, ze nevladze napisat....uvidime....ale isla do porodky takze je pod dohladom 😉

roxy ja len tak teoreticky...ked budes mat po 5min. pravidelne asi by som uz no nemocky vyrazila 😉 hlavne ked tak nasnezilo...nooo a ked plodovka vytecie tak by sa malo ist hned (ja len hadzem info z predporodnej pripravy 😉 😉 )

roxy_1
6. jan 2010

omlouvam se za preklep ted jsem si vsimla ze ten odkaz dala evcam 😅

andy diky 😉 no to nam pocasi vyslo a jeste na 3krale....tak treba budeme mit 4. 😀 😀 😀

mia.
6. jan 2010

roxy, tak to tipujem, že okolo obeda už budeš na ceste do pôrodnice 😉 , tiež by som šla asi skôr kvôli dnešnému počasiu... človek nikdy nevie.
gucz - tak to sme na tom podobne, aj sa budem ponáhľať kvôli tým antibiotikám proti tomu nepríjemnému kokovi 😠

dadulka2000
6. jan 2010

dobre ranko
hlasim katastroficky snehovy scenar,.... doprava sa im tu zrutila v anglicku (aj sol na cesty im dochadza).
muz je doma - praca zavreta, elkina skolka otvorena, tak ju tam rano odviedol.
najhorsie je ze sa to nemieni roztopit do konca tyzdna - ba viac ma padat snehu (je to krasne vonku, ale ...).... zeby predsa som tie uteraky a igelity na dlazku zacala hladat??? 😉
roxy drz sa,.... ja som sla do nemocky ked boli 5 min intervali. 😲
adros, snad uz mas PO 🙂

gucz
6. jan 2010

dadulka, že by si vyhrala súťaž o najzaujímavejší pôrod??? 🙂 , ale snáď drobec vydrží v brušku kým budú cesty zjazdné

andykca
6. jan 2010

roxy alebo ma tak laicky napadlo (co teta hovorila nasim chlapom aby si zapamatali)....kym sa bude dat odputat tvoja pozornost z kontrakcii tak je este cas...akonahle tvojho mm budes vnimat tak na stvrtinku tak je cas ist 😀 😀 😀...

dadulka no pekne vam tam nasnezili, dufam ze ta to fakt nedrapne doma....jaj aj tu je to podobne, ale sol dufam este maju - zajtra sa potrebujem odviezt na poradnu 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre