Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nella1
10. jan 2010

zazlienka ja som matersku nahlasovala 2.12.09 a nemam nic este ziadne vyrozumenie 😠 gratulujem antonia k babatku 🙂 nech ste zdravucky... 🙂

bebel
10. jan 2010

Ketkous :
už som zvedavá na tvoju Bibišku 😉

gucz
10. jan 2010

ahojte žienky

ani mne ešte neprišlo vyrozumenie zo sociálky, neviem čo tam toľko robia, ja to vyrozumenie musím ísť ukázať na úrad, aby mi stopli rodičák na Lauru. Uvidím po 15tom, ak mi potom nič nepríde, tak tam pôjdem osobne

my sme dnes spravili malej detskú izbu, prehadzovali sme nábytok s MM, teda hlavne on, no i tak som nejaká uťahaná... tiež ma pobolievajú kríže...asi si pôjdem ľahnúť k telke, aj keď ani neviem, čo tam pôjde.

dnes porodila moja kamarátka Danka synčeka Dávidka (3480g, 50cm), termín mala 12.1., síce sem nechodí, no i tak - aspoň jedno bábenko na dnes 🙂

liwka
10. jan 2010

gucz, som rada, ze si oka. vzdy, ked sa tuchvilu neukazes, uz ta vidim v nemocke 😀 u teba clovek nevie. ale snad sa tam Miskovi paci a nebude sa nahlit tak necakane ako Laurinka 😀

serafinka1
10. jan 2010

ahojte, no ja tiež nemám dobré skúsenosti so sociálkou, už 3 týždne som na materskej, žiadne rozhodnutie mi neprišlo a keď som bola na UPSVaR zahlasiť matersku a stopnut rodičovske, tak som ich tam žiadala o ten príspevok na prvé dieťa do 6 týždňov veku na ten príplatok k príspevku a oni tam o ničom nevedeli. Šľak ma triafal, aké dementné ženy to tam robia. 😠

mia.
10. jan 2010

Ahojte,
tak žiadna z nás neporodila dnes - v celkom fajn dátum? Ja využívam posledné "voľné" dni na návštevy kamošiek... no už čoraz častejšie myslím na to, ako príde drobec na svet... verím, že to bude rýchlejšie ako pri malej. Odo dnes mám ešte 2 týždne do termínu, ale taška už je zbalená, včera sme už urobili malému postieľku, dala som na ňu nový baldachýn, je krásna... juj, už , aby v nej spinkal... 🙂
Na materskej som od polovice decembra, ale ani mne nič neprišlo... ☹

olienka12
10. jan 2010

Ahojte dala som foto Danielka do albumu 🙂 😀

zazalienka
10. jan 2010

olienka, je nádherný..

marushka
10. jan 2010

ahojte kočky 🙂

v prvom rade sa vám chceme poďakovať za gratulácie 😉

v druhom rade, pogratulovať všetkým, ktorí ste prišli na svet, kým sme tu neboli 😉

my sme od piatka doma z pôrodnice 😵 😵 😵

Haninka je krásne, dobručké bábenko a keď sa rozkojíme naplno bude to supééééééér, 😵 😉 🙂

K pôrodu: absolútne dokonalé!!! Musím skonštatovať, že teda bolesť intenzívnejšia než pri Kubkovi, ale zato mi to vykompenzovala rýchlosť: o 7:15 nás prijali do pôrodnice, do 8:00 všetky povinné papierovačky, prezliekanie, monitor, vstupná prehliadka- otvorená na 5, kontrakcie á 5 min. Potom mi dali čípky, toaleta, sprška a odviedli ma do pôrodného boxu. tam kanyla, a odber krvi, o 9:00 mi napichli plodovku a priviedli manžela. V priebehu hodiny naozaj neskutočné kontrakcie o 10:00 oxytocín a 10:10 Hana na svete! Pôrodopis uvádza čistý čas cca 3 hod!!! Takže čo viac som si mohla želať???
Inak kontrakcie som veľmi slabo pociťovala od 1-3 hod.ráno, o 4:00 som sa ešte osprchovala a umyla si vlasy- kontrakcie 12 min, o 6:30 odchod do pôrodnice kontrak.som mala vtedy 10min, v aute klesli na 8min, a vzápätí rýchlo na 5min....
keby nebolo šitia po, je to naozaj dokonalé...

Rodila nás mladučká lekárka - skvelá, zlatá, úžasný prístup, na príjme tiež super, o oddelení šestonedelia sa to už ale tvrdiť nedá! Bohužiaľ, nemôžeme mať všetko...

no a moje kosti, teda symfýza? nevydržali síce úplne, ale neodišli... neskutočné bolesti po pôrode, ale zázračne sa upravili asi na tretí deň...neskončili sme na barlách a to je hlavné, ale bála som sa, tá bolesť bola desná, ale keď som už zvládla pôrod... 😕

Všetkým, ktoré vás to ešte čaká držíme naozaj obrovské palečky!!! Zase sa tu ukážem, keď mi to malinká dovolí 😔 a keď budeme zohraté 😉

zatiaľ sa držte 😉 😉 😉

olienka12
10. jan 2010

zaza dakujem 😀

liwka
10. jan 2010

oli, maly je naozaj rozkosne babulko. a tie pohyby ruckami- joj, nebude z neho knaz, alebo politik? 😀 😀 😀 aj mudry pohlad na to ma 😀

liwka
10. jan 2010

marushka, ak budes moct, daj do albumu fotky malej Hanky. nech vidime, aka je krasnucka. 😉

olienka12
10. jan 2010

hehe liwka nestras neviem co mi pride horsie ... uz v brusku ma fotky s rucickami a pcha ich tam kde nema hlavne pri kojeni ich ma vsade 🙂))

danteska
10. jan 2010

slovakia80 drzim palce na zajtra nech to dobre dopadne..aj vsetkym cakatelkam 😉

liwka
10. jan 2010

oli, neboj, nech je cim bude chciet, hlavne, ze je vas. a treba si ho uzit, kym je take male mojkadlo. strasne rychlo ta doba ubehne. sestrin maly sa len teraz narodil a uz pojde v septembri do skoly... ani neviem, kedy stihol vyrast.

slniecko01
10. jan 2010

Serafinky ani mne ešte neprišlo žiadne rozhodnutie ato som soma od 23. novembra 😒 , ale veď majú asi veľa roboty po sviatkoch a ešte stále sa nespamätali 😀
Ja som si skúšala volať povedali mi že žiadosť mám nahodenú, len kedy ju schvália ? Kto vie. Asi musí zasadať dororná rada 😀 A o tých vedomostiach ani nehovorím

bebel
10. jan 2010

Marush super....to je fajn, že si ok a že to malo taký rýchly spád.
🙂

Nemôžem zaspať😠 , lebo Bibiana práve vo mne precvičuje minimálne kung fu.
Brucho mi skáče do všetkých strán, akoby v ňom vydra poľovala na šťuku. 😒
Keď mi dnes nerozkope obaly a nepustí vodu, tak to vydrží zas až do konca. 😅
Ešte som sa napchala rybacou pomazánkou na večeru, tak mám parádnu žáhu, aby mi bolo lepšie.....

weronyca
11. jan 2010

Kocky pls ste tu niektora?? potre ujem surne poradit

bebel
11. jan 2010

ja ponocujem...nedobrovoľne.
Hrám solitaire 😅 , aby som sa nejak zamestnala a unavila.
Čo potrebuješ Wero?

weronyca
11. jan 2010

bel IP

bebel
11. jan 2010

Držím palce Wero....😉

dadulka2000
11. jan 2010

ahojte kocky
ani ja som od 2.45 nespala,....
uz to na mna prislo. 😉 zacali mierne kontrakcie a od 4 rana to stopujem na kazdych 5 min,.... o 5.30 mi odisla zatka a uz som aj volala do nemocky, tak za 30 min vyrazame.
drzte palce,.... ozvem sa ked bude po tom
paaaaa

janurka
11. jan 2010

dadulka drž sa ... 😉

gerci90
11. jan 2010

awojte baby...mam otazocku neviete mi niektora poradit ked mam termin 15.j-.---tak aby mi vyvolali porod este pred 15???dneska mam ist do nemocky na ctg zaznam,..a chcela by som o to požiadat...bo som astmaticka ...vsetko ma už tlaci a boli....v noci vobec nespavam..a malu budem urcite prenasat...ale ja už nevydržim ani den...chce sa mi s toho vsetkeho plakat..len neviem ci sa to vobec da...aby som sa tam nezosmiesnila....dakujem...

katka22r
11. jan 2010

dobre rano...noc o nicom o pol 2 som vstala na wc a do pol 5 som nemohla spat...panecku to je noc 😠

vsetkym dnes rodiacim drzim palce

ja som nepisala ze chcem sekciu ale ako sa vyjadril gynek.na poradni..kedze ten datum 14.1 je len orientacny lebo som nemala pravidelne kramy....

krpuch
11. jan 2010

ahojte...tak ja som mala uplne hroznu noc. od 23,00 do 2,00 hnacku s nepravidelnymi kontrakciami a vracanie. Najhorsie je, ze stolica bola cervena. uz sme aj veci pobalili a nakoniec mi to preslo. o 3 hodky znovu to iste do 7 a to som uz potom len posediacky na posteli spala, lebo ked som skusala lahnut bolo mi zase zle. a to mam ist dnes na pasy...inak predstava ist do nemocnice s hnackou...ajjaaaaaaaj, no hrozna 😠 na nete som viac menej o hnacke v tehotenstve nic nenasla...teda, co by sa podobalo mojmu pripadu.

minitrouble
11. jan 2010

ahojte 🙂
marushka blahozelame k Hanke a super porod teda 🙂 ...tak PK baby uz su kompletne 😅
dadulka - drzime palce aby to prebehlo co najrychlejsie

gerci - neviem - zavisi na akeho lekara budes mat stastie ...keby si mala dakoho znameho tak podla mna nie je problem ale ak nemas tak bude zavisiet na tom na koho natrafis ...ja som kvoli tomuto menila na poslednu chvilu lekara 😉 🙂 pretoze moja povodna lekarka o tom ani nechcela pocut a ani sa s nami o tom bavit a to som uz bola otvorena, bolo mi fakt zle ale ona sa napriek tomu tvarila ze kludne ma necha aj prenasat ...tak som od nej odisla a nasla ineho lekara ktory mal uplne iny pristup a ked ma prehliadol tak usudil ze to je na okamzity cisarsky (chvalabohu zan) 😉 ...tak drzim palce - rozhodne za pokus to stoji lebo ak sa naozaj citis zle (ako som sa aj ja citila) tak ti budu kazdym dnom uz len sily ubudat a budes mat problem potom aj zvladnut ten porod fyzicky (to sa mi stalo pri prvej dcere ked kazdy ignoroval fakt ze mi je fakt zle a ze ma strasne boli podbrusko tak to dopadlo tak katastroficky ako to dopadlo)

slniecko01
11. jan 2010

Dobré ránko dámy, vidím že všetky máme ten istý nespaví problém. Ale veď to už nejako vydržíme. my sme včera skúšali sexovať a nič to nespravilo 😀 Botis to pomohlo, asi preto že je druhorodička 😀

Krpuch tá hnačka je vraj normálna pred pôrod, som niekde čítala. Ja som mala predvčerom a furt nič.

Minitrouble aj som PK 🙂

baileysa
11. jan 2010

Ahojte,

tak dnes to bude dadulka a wero?
držím silno palce, nech to ide rýchlo a v pohode.
dadulka, som zvedava, či bude ten chlapček podľa midwife, hihi

krpuch aj ty sa pridás dnes?
som zvedava, čo ti povedia na tu hnacku s krvou...

ja ockovat dám iba povinne, pri malej som nedala ani pneumokoky, teraz sú už povinne, čo má moc neteší, lebo vraj majú na ne deti dosť reakcie ako teploty, okrem povinných som malú dala iba na zltacku, lebo doteraz pcha vždy a všade všetko do ust... a ešte keď bude staršia, tak možno tu rakovinu krcka maternice dáme...

ja som bola v socialnej v piatok, fuj, neznáša to tam tu ich neochotu a premudrelost, ja ešte nemám ani komplet podklady, takze môžem snívať, ale teta sa tvarila, že za tie 4 decembrove dni dostanem už teraz, ale tak asi ti boli len kecy...

minitrouble
11. jan 2010

este k ockovaniu - ja tiez ignorujem clanky o tom ako to niekomu uskodilo - robim podla svojej najlepsej viery v tom co si myslim ze je pre moje dieta dobre a jasne ze sa spytam na nazor aj lekarky a podla jej odporucani postupujem - ak by mi povedala ze toto alebo to je zbytocne tak ju posluchnem 🙂 ...my sme nemali ani 1x ziadnu reakciu na ockovanie - ziadna horucka, ani hnacky ani nic ...takze aj preto sme potom pridavali tie ostatne nepovinne ockovania - uvidime ako bude reagovat simonka ak by mala horucky tak mozno zvazime niektore nepovinne ale to je este daleko

mne uz prislo vyrozumenie zo socky o materskej, niekedy zaciatkom roka mi to doslo - ak si dobre pamatam tak pri romanke mi to tiez prislo tak cca za mesiac odvtedy co som o to ziadala, ale to podla mna zavisi asi od konkretnej pobocky - najlepsie ze papier o tom ze mam dorucit rodny list dietata mi poslali do 2tyzdnov od nastupu na MD !!!! ....na to co mame my na to nezabudnu a budu to posielat ale svoje povinnosti tie si plnia az na poslednu chvilu 😉
bebel - ja vsetky tieto institucie nemusim ..a ked vidim tu vysku materskeho/rodicovskeho tak to ani nekomentujem ....nezavisle na tom kolko clovek odvadza tomuto statu tak dostane aj tak maximalne len urcitu kopku penazi (ze kde je spravodlivost) ale nevadi najma aby sme zdravi boli 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre