Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minitrouble
11. jan 2010

jeej slniecko sorry som ta nejak nepostrehla 😕 ...tak este jeden par PKciek cakame 😵

baileysa
11. jan 2010

inak som kukla babatkovske fotky a všetky deticky sú nadherneeee...

marush, gratulujem k super pôrodu aj ja chcem...

gerci, myslím, záleží od dr. ale podľa mna to nechcú moc robiť, iba ak je nejaký vážny dovod, každopádne povedz, ako sa cítis, nech to zváži, držím palce

mna už tiež všetko boli, hlavne včera bol taký deň, ale rodiť sa mi ešte nechce hehe

minitrouble
11. jan 2010

krpuch ja co viem tak hnacka je jeden z priznakov pred porodom - to sa telo samo pripravuje (inak ti daju klistyr - teda oni ti ho daju aj tak ...ale kedysi klistyre neexistovali 😅 ) ...tak dufajme ze sa ti to rozbehne samo a ze za par hodin budes mat po vsetkom 🙂

inak tu zltacku nam radila lekarka aj kvoli cestovaniu do inych krajin 😉 najma letne dovolenky lebo ze dieta hocico hocikde poolizuje a ze najma v lete v primorskych letoviskach je toho kopec 🙂

krpuch
11. jan 2010

minitrouble...aj ja som citala, ze je to priznak pred porodom, ale ta krv sa mi tam nepaci. pojdem asi na tie pasy uz aj zbalena aj ked momentalne kontrakcie nemam. len ako tam mam vydrzat lezat, ked vkuse odbehujem na WC? ☹ najhorsie je, ze krpec na pasoch vzdy spi, takze som tam aj 45 minut. no netesim sa teda na dnesok.

minitrouble
11. jan 2010

este k tomu cisarskemu co ste pisali ...ja som bola tiez vzdy proti cisarskemu a chcela som rodit normalne a idealne aj bez epiduralky a ono by to vsetko bolo fajn kebyze moje deti nie su slonici a ja zase nie som nejakej mohutnej konstrukcie - zase nie som nejaka extra chuda ale....kedze prva mala 3920 a druha 3780(v 38tt) ...tak po skusenosti z prveho porodu som bola rozhodne za cisarsky a fakt je ze sa po nom citim neporovnatelne lepsie ako po tom prvom porode - vtedy to bolo fakt desne ...a ja mam z toho aj dost psychicku traumu kedze moja vtedajsia porodnicka pocas toho porodu asi 2-3x stihla oznamit vsetkym naokolo ze aby makali lebo ze jej umiera pacientka na stole ...tak na ten pocit nikdy nezabudnem ked som si hovorila ze to snad nie ze ved som malinku ani nevidela tak hadam mi ju aspon ukazu 😖 😒 ....tak toto som uz druhykrat zazit nechcela 😝 preto ked tento lekar povedal ze on odporuca cisarsky tak som bola uplne rada lebo si myslim ze v mojom pripade to bolo fakt bezpecnejsie (komplikacie pri prvom: roztrhnuty krcok maternice, hematom, porusena zrazanlivost krvi, 3 flasky transfuzie krvi, mala vytahovana vakumextraktorom + zhora tlacena asi 120kilovym primarom co mi lezal na bruchu a vytlacal ju zo mna von)

ale ono je to fakt individualne - kebyze mam prvy porod normalny tak urcite volim radsej spontanny porod uz len kvoli tomu ze pre babatko je to najidealnejsie ak vyjde von podla prirody

krpuch
11. jan 2010

myslite, ze by som sa mala natlacit bańanmi? nebude to este horsie?

gucz
11. jan 2010

ahojte, dobré ránko

krpuch hnačka je pred pôrodom normálna. Banán ak chceš si daj, ale zasa to nemusíš preháňať, radšej si daj Smectu proti hnačke, alebo Endiaron ak máš. No každopádne by som na tú poradňu šla, alebo tam ešte skôr zavolaj, nejch Ti poradia, však na to sú tam. Ja som mala brutálnu hnačku ako začiatok pôrodu malej, MM tiež volal do pôrodnice, že čo máme robiť a oni že máme okamžite prísť. Ešteže sme poslúchli, mohla sa mi malá narodiť aj doma či v aute, ledva sme to stihli. A to som tiež nemala kontrakcie ako z knižky, skôr hnačkové kŕče. Radšej to nepodceňuj

gucz
11. jan 2010

Inak už sa aj začínam obávať, ako sa mne začne druhý pôrod, či to nebude zasa ako pri malej, alebo či si to "užijem" teraz normálne.... asi tri dni dozadu ma popreháňalo no a veru mi riadne lepilo, či to už nieje ono. Ale nebolo.

nella1
11. jan 2010

krpuch ja by som si jednoznacne zavolala do poradne k svojmu dokimu ktory ta ma na starosti ze mas hnacku s krvou ta krv signalizuje ze nieco nie je v poriadku nechcem ta strasit ale davaj si pozor uz hlavne teraz ... hnacka s krvou neni sranda hned konaj! drzim palce...

weronyca
11. jan 2010

CAute kocule. Hlasim sa z kramarov. Dnes uz asi nebudem 2v 1

janurka
11. jan 2010

weronyca tak sa držte obaja... budeme na vas myslieť 😉

ketkous
11. jan 2010

Dadulka tak ma predbehnes...a asi aj Wera a Krpuch... 🙂 drzte sa baby!!!ja zatial ok,napriek vcerajsej bolesti krizov,sa dnes citim fajn.K tomu sexu, neviem,ci to pomaha,asi fakt len druhorodickam,lebo my uz tyzden robime tutu/mutu asi 2 krat do dna a malej sa zatial nechce von. 😅
Gerci,preco by si sa mala zosmiesnit,kludne sa opytaj.Neboj sa,ved radsej sa opytat ako si potom vycitat,ze si bola ticho.Uvidis,co Ti povedia,ved urcite nie si prva ani posledna.drzim prsty
pekny den

bebel
11. jan 2010

Wero, držíme palce.....11.1.2010 je pekný dátum 😉

bebel
11. jan 2010

Ketkous...ono to funguje s tými prostangladínmi až keď si pootvorená, resp. zátka odídená a krčok pripravený, zrelý.....😝

Krpuch, ak máš hemeroidy....čo je v 3. trimestri bežné...pri hnačke môže žila prasknúť.
Ale zavolaj si.

mia.
11. jan 2010

Dadula, Weronyca + babenká - držte sa! Marush, gratulujem, dobrý pôrod! 😉 Nech ste obe zdravé!!!
Krpuch, daj vedieť, ako si dopadla... Ja mám prehánky skôr z Tardyferonu, ale nič strašné. snažím sa spomenúť, či som mala pri 1. pôrode, ale nepamätám si, asi áno, viem ale, že som zvracala, keď som mala už riadne kontrakcie. Pekný deň všetkým!

krpuch
11. jan 2010

idem okolo obeda, potom dam vediet...

katka22r
11. jan 2010

weronyca mala som vcera pravdu 🙂

ketkous
11. jan 2010

ano Wero 11.1.2010 je pekny datum 😉 bebel,no aj ked to nepomoze k porodu,aspon mame s manzelom teraz cas pre seba 😀
Krpuch myslime...

andykca
11. jan 2010

ahojte babenky....tak weronyca a dadulka a teda mozno aj krpuch drzim paste 😉 😉 😉

krpuch ako pise bebel - moze ta krv byt z vnutornych alebo vonkajsich hemeroidov (ak si mala bolest pri vyprazdnovani tak to bude koli tomu)....

marush supeer taketo porody citam velice rada 🙂

inac ja so socialkou problem nemam....zatial mi vsetko odsuhlasili a platili uplne nacas 😉 ale to bude asi tym, ze si to vsetko vybavujem uplne sama kedze som nebola zamestnana...

zucana
11. jan 2010

weri dadi drzim palce...som akurat vcera chcela napisat werci ze aj ked jej posuvali termin ja by som sa riadila tym prvym... 😉

kolienko
11. jan 2010

ahojte babenky, tym čo idú rodit, alebo rodia prajem rýchly bezbolestný pôrod....

potrebujem poradit. včera som bola na pohotovosti a dali mi papierik, ale neviem si z neho nič vyčítat...
čo znamená: hrdlo dl. 2cm, vonk. bránka pre špic prsta, kaná zatvorený, nad vchodom balotuje hlavička plodu, vody stoja.BPD 96mm-38/6, AC 36+5, FL 72 mm- 37+4

grav.m.X, hbd.38+5

krpuch
11. jan 2010

andykca...aj ja som si uplne sama vybavovala matersku, tiez som bola nezamestnana, ale nic este stale neprislo. asi to naozaj zalezi od pobocky SP. u nas su take neochotne tetusky az strach tam ist.
gucz, kupim ten endiaron a pojdem na tie pasy, snad to pomoze a vydrzim tam lezat..len nech je krpec hore...
hemoroidy som nemala a myslim, ze ani nemam....snad to nebol nejaky vred ( som sa docitala, ze je to mozne) az na to, ze neviem ani o tom, zeby som mala vred..

zucana
11. jan 2010

BDP je priemer hlavicky, AC objem bruska, FL je dlzka stehennej kosti- tie rozdiely su ok...max 2 tyzdne mozu byt (kvoli nepresnosti merania resp. moze byt inak natocene a aj inak rast)
si otvorena na spic prsta, hlavicka ti tlaci na spodok ...nic vazne...

kolienko
11. jan 2010

zucana dakujem.....aspom som kludnejsia....ale termín mam az 31.1. podla mens. 19.1 tak som tiez zvedava ktorý datum si krpec vyberie..

andykca
11. jan 2010

krpuch tak teda isto treba sa poradit s lekarom ak si si nie vedoma, ze mas hemeroidy.....a hlavne pi vodu 🙂

hmm a co sa tyka socialok ano jasne ze niekde su aj neochotni ludia (a najmenej mudry clovek sedi na infolinke - raz ma jedna teta odfajkovala, ze si mam zavolat na pobocku, lebo ona mi odpovedat nevie....na keru rit potom maju infolinku netusim) 😠 😀

bebel
11. jan 2010

Kolienko, znamená, to, že plod zodpovedá veľkosti na 38tt+ 5 dní.
Krčok sa ti skrátil o 1 cm. A bránka ešte drží,pretože ešte nie je priestupná, teda otvorená.
Tento článok je fakt dobrý....prečítaj si.
http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=506

bebel
11. jan 2010

tu je pekná ilustrácia krčka a bránky ako sa musia otvoriť
http://rodicovstvo.wordpress.com/tehotenstvo/po...

roxy_1
11. jan 2010

Ahoj maminky moje,
vcera nas pustili domu.
ma chvillku casu na net tak vas jdu pozdravit.

Dodatecne blahozelam ostatnim maminkam ktere porodily za tu dobu co jsem tu nebyla,preji vsem spousty zdravicka a brzke zotaveni maminkam. 🙂 🙂

wero drz se budete mit krasne datum-...

jinak my jsme jeli po 17. hodine zpet do porodnice a tam uz si nas nechali,byla jsem jen na 2cm otevrena ale pak jsem si dala vanu a skocilo to na 4cm,pak mi sestricka pichla vodu (vubec to nebolelo) a uz jsem se zacala otebirat lip,pak jsem si dala jeste sprchu na balone...no kontrakce silene,sly mi do krizu,kricela jsem jak tur a to jsem chtela byt statecna.... 🙂 problem nastal az ke konci,posledni hodinu jsem se vylozene trapila,protoze maly nechtel stale sestoupit hlavickou dolu tak se snazili co mohli,bylo to bolestive ale to nejhorsi nas teprve cekalo...maleho me nakonec museli vytahnout klestema,ani jsem se na ty kleste nedivala,temer cely porod jsem mela zavrene oci,byla jsem uz tak vycerpana,otevrela jsem je az ho vytahli,skakali mi po brichu co mohli a ja tlacila jak mohla,mela jsem pocit ze dole se musim uplne rotrhnout...ale jak ho vytahli vsechno opadlo nastala ohromna uleva a ja se na nej nemohla vynadivat.... 🙂 nalokal si plodove vody takze na pokoj mi jej dali az za dalsi den,ale mlicka mam tolik ze jsem chodivala darovat do zasob.verim ze k tomu pomohly ty homeopatika.ted jsem je omezila protoze prsa mam jak pytle s piskem 😀
maly je ale naprosto uzasny,skoro vubec neplace,je hrozne hodny.nevim cim jsem si ho zaslouzila.... 😵 😵 zboznuju ho lasku moji....

jinak jeste nastrih byl,ten jsem ani necitila a siti jsem necitila az me opichali,dr. i sestry byli naprosto uzasni,nemuzu jim vubec nic vycist,suprovy pristup po celou dobu pobytu v porodnici....

chtela jsem se omluvit ze mi chvilku potrva nez zaktualizuji tabulku,jelikoz jsem se vcera vratili do noveho bytu a nemam tam jeste ani internet,takze jak bude hned vse napravim.... 🙂

pokusim se hodit nejake fotecky....zase jak bude cas tak nakouknu 🙂

opatrujte se...zatim pa pa

mia.
11. jan 2010

Roxy, vitaj späť!!!
Verím, že tá bolesť a všetky tie trápenia ku koncu stáli za to- veď k Vám prišiel vytúžený synček... Želám Ti, aby si si čo najviac vychutnala to čarovné obdobie, keď k Vám pribudol nový človiečik... 🙂 hlavne veľa zdravia!

bebel, fajn články 😉

lopezka
11. jan 2010

dobre ranko,
Weron a Dadulka, hrozne moc drzim palce, nech to boli co najmenej a nech to mate cim skor za sebou 😀 😉

Marushka a Roxy, vitajte a drzte sa ......je super, ze tu mame vacsinou poslusne, spave a neplaclive babatka 😀 , ujde sa take aj mne ? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre