Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
11. jan 2010

Dadulka, weronyca....myslim na vas, nech to mate za sebou rychlo a lahko 🙂
Roxy...nad aktualizaciou tabuliek sa netrap...teraz si uzivaj maleho...

bebel
11. jan 2010

Roxy vitajte doma, tabuľky teraz vôbec nie sú podstatné....zariaďte sa najprv vy v novom prostredí 😉

janurka
11. jan 2010

no aj ked sme dnes nemali poradnu aj tak som šla ku gyndoške lebo minule ma nepozrela a po tom vikendovom vyčínaní malého a tvrdnutí bruška a bolesti krížov som chcela vedeť ako sme na tom. A som na 1 prst otvorená, hrdlo sa skracuje a malý hlavičkou už dole dosť nalieha takže mi Dr. povedala že je to už na spadnutie a môže to byť kedykoľvek. tak sa teším veľmi ...

minix
11. jan 2010

drzim palce nasledujucim maminam, my sme dnes po poradni a dopadli sme asi tak, ze stale je CS na 2, nechce sa nam von, ale este mame cas cca 2 tyzdne. 🙂

roxy, nevymenila by som sa s tebou. :( ale mas to za sebou a je super, ze synator je taky uzasny.

kolienko
11. jan 2010

roxy gratulujem ku zdravemu babatiniku...a vitaj opät doma...

bebel tebe dakujem za super linky, idem ich počítat......
janurka to sme asi podobne na tom....aj mne malý uz velmi tlaci dolu hlavičkou a som otvorená na spic prsta....

janurka
11. jan 2010

koloienko ja som bola už asi mesiac otvorena pre špic prsta a doteraz to držalo no teraz to začalo polavovať... ale som rada lebo dufam že aspon nebudem prenašať. Ja by som to prijala keby to už islo aj v najbližšich dnoch. Myslim že ako každa z nas- čo su ešte 2v1... nie?

loss
11. jan 2010

no aj ja uz mam dost
vo stvrtok poradna ja dufam ze posledna 😔

kolienko
11. jan 2010

janurka, tak to si ma nepotesila...ale ja som na spic otvorená uz 2 týžden.... 😒

a ako písete vsetky, tak aj ja by som to uz mala rada za sebou....síce zo sob. na nedelu som mala velmi zlu noc a myslela som si, ze neviem či v nedelu cez den nepojdeme rodit, tak som sa zlakla a v duchu som si hovorila, este nechcem, este nie, bojím sa......ale ked to príde, tak mi asi nepomôze nic....

andykca
11. jan 2010

roxy skvele , ze ste domka a v poriadku 😉

janurka ja mam tu istu "diagnozu" ako ty 🙂 ...aaaale mne nik nepovedal, ze je to na spadnutie...hmmm uvidime 😉

zazalienka
11. jan 2010

ahojte, tak my sme tiež po poradni, absolútne žiadny pohyb, že by sa niečo chystalo udiať.. malý je dosť nízko, ale zatiaľ som zatvorená komplet, krčok drží.. ešte v pondelok o týždeň sa tam idem ukázať.. takže do sekcie to potiahneme spolu 2 v 1, na príjem idem 20.1. no a sekcia sa udeje 21.1.2010 😉 nespavosť máme tiež natrénovanú, každú noc minimálne do tretej hore, potom mám namiesto očí pomlčky..

serafinka1
11. jan 2010

ahojte, no baby no nemáte to jednoduché, tie čo rodíte spontánne. Ale aspoň máte zážitky, Marush Ty si mala fakt super pôrod a Roxy úplný opak. ale čo tu Vás tak čítam, tak skôr bolo tých pôrodov ľahších ako ťažších.

Ja som bola dnes na CTG, riadne ma tam vyplašili, ozvy boli veľmi slabé, tak ma poslali najesť sa prísť po pol hodine a zopakovať záznam. Malého som štuchala do brucha, len aby kopal ako divý a výsledkom boli dobré odozvy. Sa mi riadne uľavilo. Potom som si zašla kozmetičke, dala mi aj vynikajúcu masáž, tak som si krásne oddýchla. Zajtra ma čaká poradňa, kde mi spravia aj biometriu, veľmi sa na tú poradňu teším. Zvedavá som, čo a ako. Je to moja posledná poradňa u môjho gynekolóka. Vo štvrtok už idem k svojmu pôrodníkovi dohodnúť sa na detailoch. uf zvedavá som aj nato, ako to dopadne.

Zajtra si ešte idem dopriať manikúru a pedikúru a tým je moje skrášľovanie na dlhé obdobie ukončené. Stihla som všetko čo som chcela - kaderníčku, kozmetičku a zajtra ešte manik + pedik.
Vo štvrtok si ešte pôjdem s dcérkou na kurz plávania a finito. Na budúci týždeň v stredu by sa to malo udiať, tak som zvedavá.

serafinka1
11. jan 2010

Wero a dadulka držte sa, myslím na Vás, nech to máte čím skôr za sebou. 😉 a nech patríte medzi tie, s ľahšími pôrodmi.

baileysa
11. jan 2010

roxy, držím palce, nech si doma rýchlo zvyknete...
tabuľkami sa netrap, máš teraz dosť iných povinnosti, aj keď ich spravis v lete, tak stačí hihi

ja zajtra chcem ísť do bs do poradne, tak som zvedava, čo sa dozvieme...

čo sa noci týka, tak ja večer nemôžem zaspat, ráno by som spala ale gretka nedovolí, nastastie nie je ranne vtaca, ale aj tak by som spala dlhšie ... cely deň ledva chodím, čo sa mi chce spať a večer zázračne ožijem ... a na wc nechodim v noci našťastie

lopezka
11. jan 2010

ahojte,
ja som sa prave vratila z 2-hodinovej prechadzky .....ale uz ma fest bolia krize 😒 ale ta prechadzka mi dobre bodla, super je vonku 😀

na FB som sa prave docitala, ze Dadulka ma dievcatkoooo 😀 😅 , narodila sa 7,20 dnes rano 😀
blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😉

bebel
11. jan 2010

fyi: Dadulka má dcérku dnes o 7,20 🙂

bebel
11. jan 2010

si ma predbehla 😀

lopezka
11. jan 2010

bebel 😝 😀 sorry

bebel
11. jan 2010

máš rýchle prsty 😝 😉

lopezka
11. jan 2010

asi ano, akurat tym mieram nerozumiem, porad ak vies 😀 😠

zucana
11. jan 2010

prave som vam chcela napisat ze prelozte tie miery 😀

lopezka
11. jan 2010

no prave tam niekto napisal, ze 3,37 kg ......cm neviem 😠

bebel
11. jan 2010

7 libier 7 uncí = 3,37359325 kilogramov

bebel
11. jan 2010

Kde ste všetky? 😎 Ja si dnes organizujem toľko voľného času, že to sa mi dávno nestalo. 😀
Zvažujem, či sa idem ešte poriadne prejsť na jazerá alebo mi večer s chalanmi v aquáči bude stačiť.
Zajtra ideme do TN na kontrolu. V stredu mám dohodnutú kaderníčku.
Vo štvrtok obed s nevlastnou segrou, lebo sme sa dosť dlho nevideli. Poobede mám potom masáž, dám si vysvetliť, aké akupresúrne body je vhodné stláčať pri pôrode a ako by ma mal mangel pomasírovať.
V piatok ešte nemám nič na pevno 🙂

baileysa
11. jan 2010

jeeej, dadulka gratulujem k ďalšej princeznej))))
a ako sa vola?

bebel, fajny máš program, to máš dobre, že máš bruna už v škôlke... ja dúfam, že gretku vezmu od septembra

masáž chcem budúci týždeň, som zvedava, či mi nerozbehne pôrod hihi

gucz
11. jan 2010

gratulujem Dadulke k princezničke 🙂
Ja mám tiež na zajtra "veselý" program, ráno idem k internistovi na to ekg, potom na diabetológiu kde určite stvrdnem pol dňa 😝 . V stredu asi podnikneme veľký rodinný nákup, vo štvrtok poradňa v nemocnici a v piatok.... to je ešte vo hviezdach.

katka22r
11. jan 2010

aj ja mam v stvrtok poradnu uz sa aj tesim...dnes som mala upratovaci den takze sa citim ovela lepsie ale unavenejsie....tak snad budem tuto noc spat o neico lepsie 🙂

botis
11. jan 2010

ahojte tak gratulujem novym maminam a cakatelkam nech to rychlo prejde 🙂
nas maly bol prve dni super ale posledne 4dni je dost nervozny a je hore v noci skoro kazde dve hodiny, niekedy mi uz z toho sibe, este mala do toho...ale ta je super 🙂 ma velmi rada braceka a zatial vobec neziarli🙂
s malym uz behame po kardiologii lebo doktorke sa nieco nezda, v priebehu tyzdne budu vysledky tak snad mu nic nie je, dost sa bojim ☹
a k tomu mam este zajtra skusku, yes uz sa ani ucit nevladzem
ale ved my zeny to zvladneme, no nie?? 🙂
pekny vecer vsetkym 😉

minitrouble
11. jan 2010

ahojte, bebel alebo niekto iny - neviete nahodou kolko by si malo babo v 1mesiaci vytiahnut pri jednom kojeni? alebo za den? a kolko by malo potom priberat? nemate daky link na taketo nieco? nejake tabulky?
bebel ty mas vzdy zasobu vselijakych linkov nevies poradit? zda sa mi ze nasa mala si aj dost vytiahne a napriek tomu nam slabo pribera hmmmm ☹ 😒

botis
11. jan 2010

mini preco si myslis, ze malo pribera? nam v porodnici vraveli, ze ak pije kazde tri hodiny mala by vypit min 30ml, ale to asi len prve dni, tak za tyzden mozno aj dvojnasobok
ja ked som v nemocke maleho vazila tak treti den mi naraz vypil aj 70ml ale to uz je asi dost.
deti si to vedia regulovat, ked mas dost mlieka tak vypije tolko kolko potrebuje

krpuch
11. jan 2010

gucz...bola som v lekarni a ten liek na e uz nevyrabaju, premenovali ho a ze vobec nie je vhodny pre tehulky, tak mam tie prasky na s. 😀 pisem jak hotentot, ale co narobim.
pokial sme boli v meste, vsetko ok. ziadne vracanie, ziadna hnacka, ci bolesti. dokonca som to vydrzala aj na pasoch a to maly zase spal, tak som si tam polezala cca 45 minut. no predchvilou sme dosli domov a zase ma to chyta...zeby sme mali zacarovany dom? asi by som mala ist spat do auta, tam mi bolo dobre za volantom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre