Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
10. jún 2009

bababiku no to neviem co je 😀 😀 😀 😀 ale bananiky v cokolade natie mam chutky 😝

janka1
10. jún 2009

antonia no tak chute mas riadne 😉 mne taketo zatial nejde, ale ved kazda sme ina 😉 svianocku mame zajtra na ranajky 😝 provokujem coooo s medikom a kakao 😝 😝
co sa tyka hormonov tak ja akurat som dost ciliva na pachy ,ale uz pomalicky na vsetky a na capy to som aj ja zavisla 100% pomaranc a vinea 🙂

janka1
10. jún 2009

my sme pochipili , neboooj 😉

janka1
10. jún 2009

pochopili 😀

antoniab
10. jún 2009

janka 😀 😀 😀
vianocka mi dosla spolu s chlebikom dnes rano bola s kakavkom aj zajtra asi bude 😀 😀 😀 no 20 idem domov tak si spravim zasobu
aj mne pachy vadia som zlikvidovala vonu s chodby 😀 😀 a vyprazane veci zjem ale byt pritom nonono 😅

naty
10. jún 2009

mně teda pachy taky rozčilujou...nikdy sem nic pořádně necítila, to už sem to musela mít pod nosem přímo a teď....chodím a čuchám, kde co smrdí... 😀
...doma musím mít věčnej průvan, aby byl čerstvej vzduch a zimka...tu sem si teď zvlášť oblíbila...došlo to tak daleko, že mi je krásně a manžovi už je zima, a to musím předeslat, že já mám studený hnáty i při 25° a manžovi je ok v 15°...tož mám pocit, že mi nějak jančí termoregulace... 😀

janka1
10. jún 2009

tak to je dobreee ked to mas 😉
zienky lucim sa s vami idem do hajan 🙂 zajtra sa vidime a cakam nove spravicky z kontroly alebo sona 😉

janka1
11. jún 2009

ranko 😉 😉 😉
jaj zienky ja som sa dnes konecne vyspala do ruzovuckaa 😵 😵 😵

davam ranaky 😝 ant 😝 onia cakam t 😝 a vianocka je nachystanaa 🙂

naty
11. jún 2009

Dobré ránko,
Já mám dneska musli s jogurtem...mňam... 😵 ...jen čekám, kdy po tom poletím na záchod... 😀

janka1
11. jún 2009

ahoj naty 😉 aspon nemusis riesit dilemu ako zopar kociek z tejto temy /zapcha/ 😉

alikaa
11. jún 2009

Ahojte, chcem sa spytat ci ste u Dr. absolvovali nejake bezne vysetrenia, lebo ja mam pocit, ze moja lekarka ma vobec neberie ako tehotnu. Prvy krat som k nej isla v 5om tyzdni, to mi len urobila vnutorne sono, nic sa ma nepytala, nic mi nehovorila, povedala ze mam prist o 2 tyzdne na krv. Cakala som, ze mi urobi aj nejake dalsie vysetrenia, ale nic, iba mi vcera zobrala krv a mam prist az 30.6. Niektore ste tu pisali, ze vam urobili aj cytologiu, vytery a nejake dalsie vystrenia. Mna ani bezne nevysetrila, ani nic. Som z toho aj celkom nervozna. Ved ja vlastne vobec neviem na com som. Ozaj a ked vam brali krv, mali ste si zavolat po vysledky, alebo vam o nich povedali na najblizsej navsteve. Ja som z tej mojej mala pocit, ze ona si moje vysledky niekam zalozi, ale mne o tom nic nepovie.

korcula
11. jún 2009

Ahojky, tak konečně máme těhu potvrzené u dr. 🙂 na UTZ mělo mimi 12 mm a bije srdíčko, velikost odpovídá 7+2 (tj. podle data početí) dle MS bych měla být už 8+5, ale počali jsme až 4 dny před očekávanou MS😀

naty
11. jún 2009

alikaa: mě vyšetřila jako při prohlídce, cytologii mi dělá vždycky, plus navíc sono...ale nijak extra se mnou taky nevykládala...ptala se, jak se mám, jestli je mi špatně, jestli sem zhubla a tak...ale krev mi třeba nebrala vůbec...mám za sebou dvě prohlídky, poslední 28.5. a jdu 26. na vývojový vady a další utz...

naty
11. jún 2009

jinak korcula, gratulace k srdíčku!!!! 😵 Ale je to dobrý 4 dny před MS... 😀

pietra
11. jún 2009

ahojte 🙂
alikaa, mne vysledky testu z krvi povedali az pri najblizsej navsteve. Teda resp. dr. na to pozeral a potom zhodnotil, ze je vsetko v poriadku. S cytologiou to mozno zalezi aj od toho, kedy ti naposledy robili. Lebo teraz mi pri prvom vysetreni aj cytologiu robil, ale pri prvom tehu nie, lebo ju robil asi styri mesiace predtym

gucz
11. jún 2009

ahojky

alikaa s tou cytológiou je to tak ako písala Pietra, ak Ti ju robili nedávno, alebo si bola v priebehu roka na prehliadke, tak Ti ju robiť nemusí. Cytológia sa má robiť raz za rok. Ja si mám o výsledky z nej zavolať tak o dva týždne a na ďalšiu kontrolu idem až o 4 týždne. Vtedy mi bude robiť utz a brať krv na diagnostiku. Ale na diagnostiku čoho to bude??? to neviem..... neviete niekto??? Budem vtedy 10+4, takže aj ultrazvuk bude ten na vývojové chyby zameraný (čo sa meria šija a tuším nosová kostička)...

korcula gratulujem k srdiečku 🙂

gucz
11. jún 2009

a mna sa doktorka ani na nič viacmenej nepýtala, iba že či je to bábo chcené a či nemám problémy a to bolo všetko. Ale ja k nej chodila už aj pri tehu s malou, tak má o mne zapísané všetko čo treba v pc asi ešte od vtedy. A ani ma nezvážili, a ani mi talk nemerali.

korcula
11. jún 2009

naty: nj, bylo mi řečeno že při kojení nějaká pravidelnost co se týká plodných a neplodných dnu, fakt jako není😀

alikaa
11. jún 2009

Na cytologii som bola naposledy presne pred rokom, ale kazdy rok som to mala v poriadku, tak mozno si povedala, ze netreba, alebo neviem. Rozmyslam, ci nezmenim lekarku, lebo mam pocit, ze ma zanedbava. Keby ma aspon normalne vysetrila, by som bola pokojnejsia.

Mne brali vcera 4 skumavky krvi, ale tiez neviem co vsetko z toho chcu zistovat. Neviete niektora?

pietra
11. jún 2009

guzc, cytologia sa ma prave robit za rok, ale pred rokom ci kedy to menili ten uzasny zakon, takze ak posledne dve cytologie boli dobre, tak najblizsiu robia tusim az o tri roky (alebo o dva) 😠

pietra
11. jún 2009

z tychto krvnych testov sa zistuje vsetko mozne, uz si to presne nepamatam, ale jednak sa potvrdzuje krvna skupina zeny a rh faktor, ak je rh negativ, tak sa aj zistuju protilatky (ak ma muz rh pozitiv), zistuju sa rozne choroby zeny ako napr. hepatitida, mnozstvo zeleza a vlastne celkovy krvny obraz. A myslim, ze sa z krvi urcuje aj pravdepodobnost vrodenych chyb babatka, ale to neviem, ci sa robi teraz alebo az neskor

pietra
11. jún 2009

alikaa, o cytologiu mozes poziadat aj na vlastnu ziadost, ale vtedy si ju musis zaplatit. Moj dr. tusim za to berie 12€

mija777
11. jún 2009

Ahoj alikaa,presne takuto navstevu som absolvovala aj ja.Keby niesi z BA,tak si myslim,ze mame tu istu dr.Tiez som si myslela,ze uz mi aj srdiecko ukaze a vysetri ma,ale ona mi len krv zobrala a mam prist 29.6.Ze potom staci vysetrenie...A ked som sa pytala,ze preco,tak mi povedala,ze ani to sono nieje dobre casto robit.Ze staci v tom 11tt.Ze sak ma vysetrovala v 6tt.(Aj to tak bleskovo 😠 ) Tak musim len cakat a dufat,ze vsetko je ok.Aj som sa na tie vysledky testov z krvi pytala,ze ci si mam potom zavolat,ako to dopadlo a ona ze nemusim... 😒

minix
11. jún 2009

ahojte, dobré ránko, keď vás tak čítam, tak neviem, a som zvedavá,čo mi povie môj doktor o týždeň na kontrole. Ale aspoň viem, čo všetko sa mám pýtať, potom sa s vami podelím o pojmy a dojmy 🙂)

Mne bolo v noci o 3,00 treba na wecko, tak som šla, ale potom som dostala strašné kŕče, ako keby som dostala menzes, ten najbolestivejší na svete, trvalo to asi pol hodinky a potom bolo zasa vsetko v poriadku, aj teraz, nic necitim, je mi dobre. Nemate s tymto skusenosti, co to mohlo byt? Bolo to skutocne veeeeelmi bolestive a neprijemne.

alikaa
11. jún 2009

Pietra, RH faktor moja lekarka nezistuje. Kedze ja som negativna a moj manzel pozitivny, tak som jej musela doniest potvrdenie od vseobecnej lekarky o nasich RH faktoroch. To mam stastie, ze viem, ze mame tento problem, inak by ma z tohto hladiska vobec nesledovala. Uz len toto ma dost vytocilo. Takze preto neviem, preco mi brali az 4 skumavky a co vsetko chcu zistovat.

mija asi by sme mali zmenit Dr., len ked ziadna moja kamoska si svojho Dr. nechvali, tak ani neviem ku komu by som isla.

A robili vam vasi lekari aspon beznu prehliadku alebo aj nieco viac? Myslim okrem tej krvi.

alikaa
11. jún 2009

minix to mohlo byt uhniezdovanie babatka. Ja som taketo nenormalne krce mavala zozaciatku, nastastie uz par dni to neprislo. Moja Dr. povedala, ze to je ok.

mija777
11. jún 2009

Alikaa,aj mne to hned napadlo...len aby nerobili problem s tym,ze uz sme tehu.Ale baby tu na fore pisali,ze dr. sa da zmenit kedykolvek.Ja aby som este mohla ist k jednemu (chlapovi-nezvyk 😀 ),len neviem,ci mam ist najprv za nim opytat sa,ci by ma zobral a potom len nabehnut za mojou dr.nech navali kartu 😀 alebo ako...

minix
11. jún 2009

tak to sa to male uhniezdovalo strasne., 🙂) asi som ho v noci zobudila, tak ma dokopalo ako sirotu. 🙂) ale bolo to skutocne velmi velmi neprijemne, som normalne az mrncala, aby mi to pomohlo. A potom to preslo.

alikaa, ja som takisto negativna a priatel, buduci manzel pozitivny, ale to som doktorovi spominala, ale povedal, ze pri prvom tehotenstve to az tak dolezite nie je, treba to samozrejme sledovat, ale az pri tych dalsich to moze byt kriticke. :(

uvidime, aku kontrolu dostanem ja a podla toho sa rozhodnem, ci ostanem u svojho doktora, alebo prejdem, ale zatial nemam velmi dovod odchadzat. Aj ked nazory nanho sa roznia.

pietra
11. jún 2009

mija, problem so zmenou lekara by nemal byt ani pocas tehu. Problem je skor najst dobreho lekara. Ja tiez uvazujem nad zmenou toho svojho, ale jednak som leniva cestovat na druhy koniec mesta (ked si predstavim, zeby som napr. musela cez hodinu cestovat a o 7 byt u dr. na odber krvi 😝 ) a jednak neviem najst dr., na ktoreho by som pocula naozaj chvaaaaly
mala by si ist najprv za novym dr. sa opytat, ci ta vobec zoberie, on by ti mal aj vypisat listok so ziadostou o vydanie karty pre tvoju terajsiu dr. Ale myslim, ze povodna dr. ti nemusi dat celu kartu, ale len nejaky vypis, to uz zalezi na nej

mija777
11. jún 2009

No hej,musim si to premysliet,lebo tento dr. neordinuje vraj kazdy den a tiez som uz nanho pocula rozne nazory,tak neviem.Ozaj je tazke najst dobreho dr.Ale tato moja terajsia je taka,ze co sa jej neopytam,to mi nepovie.Je schopna urobit mi vysetrenie mlcky s tym,ze by ma posunkami poslala,ze uz mozte ist 😠 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre