Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
26. jan 2010

☹ ☹ ☹ silno drzim palceky aby malicka bojovala a vydrzala v brusku co najdlhsie ☹

ewelyne
26. jan 2010

fatimuska, 😔 drzime palceky.....

roxy_1
26. jan 2010

chudak mala,snad vydrzi co nejdele at uz se konecne docka taky sveho miminka,predtim uz prisla o dvojcatka ajeste tohle....budeme ji s malym drzet vsechny prstiky co mame at to vsechno dobre odpadne ☹ ☹ ☹ 😔 😔

fatimuska dekujeme za informaci

januska26
26. jan 2010

Lara75, no ja som tiez uz mohla mat po tom minuly piatok, ale doktor ze to takto neporodim, ze ziadny naznak. Teraz je doktor do zajtra na dovolenke a ja ho mam zaplateneho, tak este by som do stvrtku rada pockala...
A u mna ta sekcia tiez dost mozna, lebo mam astmu, este k tomu tu kandidozu stale a vcera ma zacalo boliet hrdlo a dnes sa citim uplne najhorsie:(
Katka, a ty uz mas po to, ze?Vcera mi pisala Denisa, ze uz hej, tak to ti zavidim, okolo mna uz vsetci rodia a ja stale nic:(sak ja sa uz ani snad nedockam:(
Fatimuska, aj ja drzim palce...🙂

k.a.t.k.a.
26. jan 2010

Janka ale dockas neboj 😉 No ja uz mam po, som mala rovnaky termin ako ty 😀 ale isla som zase cisarskym 😝 Vsak ja som Mišku tiez prenasala asi 10dni 😝 A mas niekoho zazmluvneneho?

januska26
26. jan 2010

Katka, no ono to asi vacsinou byva, ze po prvom cisarskom, je aj druhy...No ja budem v piatok prenasat len 5dni, ale uz mam prist na prijem, tak uvidime, snad tam budem tak do soboty rana a pojdeme vyvolavat, lebo takto to mozem byt aj doma...Uvidime, ci aj mna nakoniec nebude cakat cisarak...ale uz mi je to v podstate jedno, uz nech je to vonku🙂
ANo, doktora mam-Andrej Havalda.

zazalienka
26. jan 2010

Ahojte.. baby, ja mám taký chaos v tom čo môžem a čo nemôžem jesť, že mám pocit že nemôžem jesť vôbec nič.. poraďte mi, čo variť a čo môžem..
dala som malinkého do albumu..

deina2005
26. jan 2010

ahojte baby nepotrebujete niektora hrazdicku?,vydava zvuky, blika,hra melodie pri buchnuti nozkou, da sa aj vypnut melodia ,kupovane vdraciku-super pomocka pre najmensich , plne funkcne , krasne syte farby ,ktore podporuju rozvoj motoriky dietata, kvalitny zn.,PLAYSKOOL

andykca
26. jan 2010

Ahojte 🙂

zazalienka no maly je riaaaaden blondacisko 🙂 kraaaasny xi....

bebel tak teda mas to za sebou ... gratulujeme 😉

fatimuska...to ma mrzi ze mirka ma zas problem....drzime paste 😒

baileysa
26. jan 2010

ahojky,

ja som dnes bola na kontrole, doki ma ani nekukol, sa pytal, ako sa cítim, ja že primerane 39 týždnu, kontrola v pondelok, a to už bude február, tak sa hlasim k zhavym kandidátom na februárove januarcatka...

mirky mi je ľúto, že sa jej to zas komplikuje, držím palce, nech mala bojovnicka zabojuje, 3-4 týždne to majú ešte peknú výzvu pred sebou...

zazalienka, ja som jedla privarky, zemiaky na kyslo, mäso na prirodno, hrozne mi chutila krupicova kasa, pudingy, môžeš perkelt, postupne všetko zaradovat do jedalnicka, záleží od babatka, ako reaguje, mne mala napr. nereagovala bruskom, ale sa mi vyhadzovala, niektoré deticky znesu hneď všetko... myslím, že v zahraničí neradia skoro žiadne obmedzenia...

k.a.t.k.a.
26. jan 2010

hovori sa ze 4 K : karfiol, kalerab, kel a kapusta NIE ..
no teraz nam dr. povedal ze vraj kapusta sa moze, ze je vybornym zdrojom vitaminu C,
ziadne citrusy ani banany .. jablka vraj netreba supat, ze nie je pravda ze nafukuju no
ziadna cokolada, ale vraj granko sa moze lebo neobsahuje Lecithin co ostatne coko ano a vraj z toho ta alergia .. Zdrave je pit vela mlieka ze nie je pravda ze zahlienuje babetko,
a este sa mozu max 2 salky kavy "nesky" denne vraj najlepsia je Melta
max 2 salky čierneho caju

mimo jedla : zakazal pouzivat olivovy olej, vraj vobec nie je dobry pre babatko 😝

To sme mali taku super prednasku od detskeho primara p.Divinca - bohovy panko 😎

A moj maly sa napr. vyhadzal z Pampersiek 😝 hlavne ze som sa predzasobila 😝 tak ficime na Tesco Newborn

slovakia80
26. jan 2010

Ahojte,tak ja mam take info:
ANO mlieko a mliecne vyrobky,syry,ovocie a zelenina,celozrne obilniny,maso(na prirodno)
NIE kapusta,karfiol,kalerab,kel,paprika,zeler,cesnak,cibula,strukoviny,silne koreniny,cerstvy chlieb
NIE!!!citrusove plody,morske zivocichy,soja,arasidy,vajcovy bielok
a vyhybat sa vyprazanym jedlam

slovakia80
26. jan 2010

a o kave,ciernom a zelenom caji som citala,ze by sa tiez nemali,inac ja milujem zelene caje,velmi mi chybaju 😖
teraz pijem od teekanne breastfeeding tea-mozem len odporucit,malinka mi po nom vzdy spokojne poprdkava,obsahuje medovku,fenykel,aniz,levandulu a rascu
tiez od leros-caj pre kojace matky s obsahom jastrabinova vnat,rascovy plod,feiklovy plod,medovkova vnat,zlatobylova vnat,vnat fialky trojfarebnej,skrocelovy list
nasej pediatricky som sa pytala na caj pre malu,ked sa jej cikuta,ci mozem podavat,tak neodporucila a hlavne nie tie specialne detske caje(pokojne sny,bylinkovy,atd),ze NIE

januska26
26. jan 2010

Baby, a tie co ste niekedy prenasali alebo ste isli planovane na prijem...neviete nahodou na ktoru hodinu?Lebo ja som sa to akosi zabudla spytat a vobec neviem, kedy tam mam prist rano...D.

lara75
26. jan 2010

januska, ja som išla na 8:00 ráno na ambulanciu č.26.

januska26
26. jan 2010

Lara, a akemu doktorovi si chodila?Lebo ja patrim Havaldovi a ten ma tusim tiez cislo dveri 26 a to mam ist rano normalne do ambulancie k nemu?Ja som myslela ze ten prijem ze to je niekde inde..
Diky.a gratulujem k babatku🙂

lopezka
26. jan 2010

ahojte,
tak my sme dnes boli okrem cesty z porodnice 1.krat vonku na prechadzke, lebo sme boli u pani doktorky 😉 Timea chvalabohu za tych 6 dni co sme doma pribrala .....uuuuuufff, odlahlo mi 😀 ked sme sli z porodnice, vazila 3430g a dnes uz 3605g 😀 😅 .....je chvalabohu v poriadku, len ma taku hrozne suchu pokozku, normalne sama supinka, ako taka rybicka 😖 vraj je to normalne, treba pridavat do vody pri kupeli ten detsky olejcek a nie to babo s nim potom natierat, lebo ja som to robila tak 😖 a ked natierat, tak kalciovou mastickou 😉 .......baby, ma aj vase babo taku pokozku, alebo nie? 🙂
uz som myslela, ze zacneme chodit von a zrovna hlasia nejake velke ochladenia, tak uvidime podla teplot 🙂

mirke drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😔

zaza, tvoj maly aky zlaty blondacik 😀 😅 ......nasa krpata je cierna a pritom my sme obaja blond 😀

tyta
26. jan 2010

Januska 26 - nejdes do poradne k svojmu doktorovi, ten Ti uz asi dal papier, ze Ti doporucuje hospitalizaciu, s tym treba ist do dveri 26 - tam tusim nie su poradne, je to prijmova a konziliarna ambulancia. Dr. Havalda ma tusim ine dvere... Ked prides na cca 8:00 nic nepokazis. Bude tam asi iba sestra, ale to Ti staci, ona Ti povie, co dalej, predpokladam, ze pojdes na -1.poschodie, tam je prijem, tam sa prezlecies (bud si tam nechas veci, alebo ich po niekom posles domov; ja doporucujem poslat domov, lebo ten prijem nie je otvoreny cez vikend, takze keby Ta pustali v sobotu alebo v nedelu domov, tak nemas svoje veci) a odtial pojdes asi na 5. poschodie na rizikovu graviditu. Ale ved Ti povedia. Drz sa a nech to mas rychlo za sebou 😀

januska26
26. jan 2010

Jeeej, baby, ja vam tak vsetkym zavidim, ze uz mate po tom...ja som si myslela, ze tento datum uz tiez budem doma s babatkom, len sa mu nejak nechce von...:((CO narobim..:(Gratulujem vam vsetkym k babatkam a dufam, ze coskoro sa k vam pridam🙂
Tyta, tak diky, pekne si mi to popisala, aspon viem🙂)Lebo ja som sa doktora uuplne zabudla opytat. No papier z poslednej poradne mam, ze 29.1.prijem, takze priamo pojdem teda do tych dveri c. 26. sak ked nie, tak sa niekoho opytam...A tebe tiez vyvolavali?Lebo ja by som este rada vedela, do kedy budem cakat v porodnici, ja uz by som to mala najradsej v piatok za sebou🙂)

tyta
26. jan 2010

Lopezka - co lekar to iny nazor na tu kozu, v nemocnici hovorili, ze nic, alebo olejceky, nam nasa doktorka povedala, ze mame davat nejake telove mlieko, my mame od Sebamedu a uz po par dnoch sa nam to krasne upravilo. Ale zas kupeme kazdy den, aj kazdy den kremujeme... to nam zas poradila sesternica, ktora je detska lekarka, zial mimo BA, takze sa radime iba telefonicky, ze co je to za blbost kupat ob den... Neviem, kto sa v tom ma vyznat... 😠 😠 😠

januska26
26. jan 2010

Jeeej, baby, ja vam tak vsetkym zavidim, ze uz mate po tom...ja som si myslela, ze tento datum uz tiez budem doma s babatkom, len sa mu nejak nechce von...:((CO narobim..:(Gratulujem vam vsetkym k babatkam a dufam, ze coskoro sa k vam pridam🙂
Tyta, tak diky, pekne si mi to popisala, aspon viem🙂)Lebo ja som sa doktora uuplne zabudla opytat. No papier z poslednej poradne mam, ze 29.1.prijem, takze priamo pojdem teda do tych dveri c. 26. sak ked nie, tak sa niekoho opytam...A tebe tiez vyvolavali?Lebo ja by som este rada vedela, do kedy budem cakat v porodnici, ja uz by som to mala najradsej v piatok za sebou🙂)

tyta
26. jan 2010

Januska - nevyvolavali mi, ale hospitalizovali ma, preto viem ten postup.

krpuch
26. jan 2010

ahojte..my v noci pekne spinkame, budime sa 2 krat. Dnes sme boli ockovat proti tuberkuloze a vybavit vsetky veci okolo babätka. maly pocas toho spinkal v aute cely cas cca 4,5 hodiny. Par krat zamrncal, ale potom znovu zaspinkal. Bola nas aj doktorka doma kuknut, takze zaplneny den, ale hlavne, ze to mame za sebou.
Aj nas ma supinky na telicku, kazali natierat olivovym olejom alebo kalciovou mastou.

lara75
26. jan 2010

lopezka, aj moja má takú suchú pokožku, to ešte v nemocnici doktorka videla, vraj je to normalna, ale odporúčala mi Excipial lipolotio po kúpeli, tak sme si aj kúplili a používame, je to stále lepšie. 😉

januska, presne tak ako ti písala tyta, na ambulancii 26. nepotrebuješ žiadneho lekára, tam ťa vybavia sestričky, pošlú ťa na príjem dole na -1 a šatne, tam je aj pokladňa, keby si chcela niečo ešte zaplatiť, napr. účasť otecka pri pôrode....

januska26
26. jan 2010

Lara,
no tak diky...🙂A inak co sa tyka tej pokladne, mala si vsetko zaplatene vopred?Lebo aj doktora aj epiduralku papiere mam, otecko k porodu ide, len Dr. Havalda mi povedal, ze nemam nic dopredu platit, ked nic nie je iste...Takze vsetky papiere ready, ale nezaplatene🙂
No ja by som bola najradsej, keby to prislo skor ako v piatok, tak ako tebe-to by bolo fajn🙂)
Uzivajte si deticky, uz chcem aj jaaaaa🙂

plivit
26. jan 2010

Ahojte prajem pekný večer

bebel gratulujem k malej princezničke

lopezka tak mne moja detská dr.predpísala Excipial U lipolotio a potom mám ešte tie suché miesta premasťovať
mastičkou Infadolan a ináč malému sa to už upravilo. Aj môj sa tak veľmi šúpal 🙂

slovakia80
26. jan 2010

Ahojte,
nam detska poradila sa kupkat v prevarenej vode(do bodu varu) ,ze sa pokozka skor zregeneruje,a nic do vody nepridavat,kym neodpadne pupcek,potom len mydielko.po okupani pouzivame olejicek.povedala,ze kupkat obden,ale my sa kupkame kazdy vecer

sisipetka
26. jan 2010

Ahojte kocky,
Bebel gratulujem k valibucke 😉 😉
Katka - primar na Antoslkej bol fakt super, my sme sa na tej prednaske riadne nasmiali - len tie cisaraky boli hrozne s tym smiechom 🙂
Lopezka, ked sa zlepsi pocasie, tak ideme spolocne ich troska vyvetrat. Mne Chrisko vtedy krasne spi. A aj my sme boli dnes na poradni, uz vazime 4570 gr. 😉 - takze 1,5 kila od porodu, co je super 😎

Mirka drzkaj sa, nech to malinka zvladne a ty budes konecne stastna.

krpuch
26. jan 2010

baby viete mi poradit, ze ci ked mam narok na minimalnu matersku, ci mozem niekde poziadat o doplacanie do vysky rodicovskeho prispevku? niekto mi to spominal...ale nemam v tom jasno

gucz
26. jan 2010

ahojte
gratulujem k novým bábätkám medzi januárovčiatkami 🙂

ja som ešte stále 2 v 1

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre