Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

evcam
1. mar 2010

ahojte minitrouble a ako rychlo vam zabral ten infacol? nas trapi brusko poriadne my ani nemame problem kakat papame bio gayu a z toho kaka kazdy den, ale brusko ju boli stale. boli sme na gastre a dali na specialny nutrilon comfort na koliky a proti zapche. mna este napadlo ci nema mala alergiu na laktozu ale bielkovinu kravskeho mlieka.

evca35
1. mar 2010

ahojte,
keď išiel manžel na úrad práce s jedným tlačivom na pôrodné čo mu dali na matrike a RL, dali mu tam ďalšie 4 (rodinné prídavky, príspevok k pôrodnému, papier čo potvrdzuje gynekolog a papier čo potvrdzuje detská lekárka). Nič sme nemuseli naháňať po internete. Ja som to doma vyplnila a on to aj s OP a RL zase postupne nosil a nebol problém. Peniažky nabehli asi po 3 týždňoch, už čakám len na príspevok k pôrodnému. U nás kartičku nepýtali, ja som napísala len na žiadosť číslo účtu.

ketkous
1. mar 2010

ahojte,my sme to vybavili rovnako ako Evca 😀 teda manzel obehal vsetky urady 😎

slovakia80
1. mar 2010

minitrouble ako dlho davas malej infacol?a ako ho to je s davkovanim,pred kazdym kojenim,alebo iba vecer?
dakujem

janka1
1. mar 2010

ahojte, tak isto, ako evca sme vsetko dostali akurat som si to obehala sama 😀 😉

krpuch
1. mar 2010

aj ja som si to obehala sama...priatel bol s malym v aute... 🙂

evca35
1. mar 2010

vy ste šikulky 😉 ja tak nerada behám po úradoch aj keď sama na úrade pracujem 😖

minitrouble
1. mar 2010

evcam - nam zabral asi za 2-3 dni - fakt super 🙂 ani my nemame problem so stolicou - len vidim ze ma krce v brusku ;) poradili mi to kamosky co mali chlapcov ze im to super pomahalo 🙂

minitrouble
1. mar 2010

slovakia - davam pred kazdym jedlom kvapku - skusali sme aj po jedle ale to nebolo dobre to neucinkovalo..idealne pred jedlom 🙂

janka1
2. mar 2010

tu to nejako viazne 😕

evca no sikulky , co narobis ked drahy je neustale v praci 😖 ale ved niekto makat musi, no nie 😀
a ked robis na urade, tak sa ti ani necudujem, ze si to prenechala mm 😝 😀

slovakia80
2. mar 2010

minitrouble mam davat ten infacol pred kazdym kojenim aj ked kojim napr.o dve hod.opat?a aj v noci?

minitrouble
2. mar 2010

slovakia - ja davam vzdy pred kojenim ..aj ked kojim kazde 2 hodky ...a fakt nam to zabralo a uz aj v noci lepsie spinka 😵 😵 a vecer nam uz neplace tak ako plakavala a ked napriklad niekedy ze som zabudla to rano dat viackrat tak hned bol horsi vecer 😝

slovakia80
2. mar 2010

minitrouble vdaka tiez to takto skusim,dufam,ze nam tiez zaberie 😉

evcam
2. mar 2010

no ja som jej dala vcera prvy krat infacol asi o stvrtej od vtedy pred kazdym papanim a musim si zaklopkat noc bola o moc lepsia uz sa tak nespinala a spala az do stvrt na devat. isla buvat o deviatej zobudila sa o druhej a potom o siestej na papanie. teraz zasa buva. minitrouble dik za tip. 😉

dadulka2000
2. mar 2010

dobre ranko sa praje,...
z UK hlasim krasne, slnecne a teple pocasie (ako stvorene na moje dnesne narodeniny 😀 😅 )

ako sa mate?
janka suhlasim s tebou - nejako to tu stagnuje,.... viem mame povinnosti 😎

my sme vcera soplikovali s Millie (dostala to od Ellie - ktora sople dotrepala zase zo skolky), tak mi kamoska za SR pozicala tu vysavacovu odsavacku, a mali ste pravdu, funguje to, vdaka. 😉

krasny den,....xxx

gucz
2. mar 2010

ahojte

dadulka všetko najlepšie k narodeninám prajem 🙂

aj u nás je od rána krásne, teplo síce moc nieje, ale aspoň sa to tak tvári 😵

veru veru, už sa menej píše, ale ani nieje kedy. Som rada keď si na chvíľu v kľude a v tichu sadnem, buď mrnčí malý, alebo chce dačo malá, na striedačku. Ale nevadí, aj tak som rada, že ich mám.
Nás dnes čakajú nožičky, dúfam, že sa nám to podarí vybaviť, lebo sú tu dvaja lekári a z toho jeden má dovolénku, tak tam snáď nebude moc mamín s deťmi.

No Míšatko sa hlási o cicík, tak musím ísť, papa

lopezka
2. mar 2010

ahojte,
moja Timi akurat chrapka v lehatku 😀 😀 nebolo v plane ju tam uspat, ale mam skusenost, ze akonahle sa jej dotknem a chcem ju prelozit do postielky, zobudi sa 😖 tak ju tam necham ....ved len chvilku 😅 .... stihla zaspinkat ked som umyvala riad 😎
cakam az sa zobudi a opat ideme von .....dnes je tu v Blave taaaaak krasne 😉

vcera sme mali super den ....vypadli sme z domu o 7,30 a domov sme dosli az vecer pred pol siestou 😅 .... bola som na gynde ...a pak Avion so segrou a prechadzka so Sisipetkou a Christiankom 😀 ....vecer som bola mrtva, jak ma nohy boleli ....normalne som ani kupat Timi nevladala, tak kupal mm 😉 ma prax, takze mu to uz celkom ide 😀

baby, vy uz sexujete ? 😀 😀 😀

evcam
2. mar 2010

lopezka my sme zacali sexikovat mesiac po porode a poviem ti myslim, ze to je lepsie ako pred porodom 😀 😀 😀 😀 no ale je pravda, ze pocas tehu sme mali abstak mala som zakazane.

alikaa
2. mar 2010

jej lopezka peknu fotku si si dala 😉 som sa ta chcela spytat ci ti nevadi kojit na verejnosti, ked si bola cely den prec, ale teraz mi doslo, ze ty uz nekojis. To je ta vyhoda nekojenia, ze vlastne uz mozes ist kedykolvek a kamkolvek, aj bez malickej, nakrmit ju moze hocikto.
Baby ste tu niektora co si chodite kade tade a kojite na verejnosti? Ja som sa s tym zatial nestotoznila. Ale v lete by som rada chodila s malickym aspon na nejake poldnove vylety do prirody, mame kusok od nas lesik a luku, pripadne aj po nakupoch a stretkach s kamosmi. Poradte ako na to.
My sme skusali sexovat po 600nedeli, ale asi ma zle zasili, lebo to akosi vobec neslo a aj krvacat som zacala ☹ som zvedava co povie gynekologicka buduci tyzden na kontrole. Ako ste na tom ostatne?

antoniab
2. mar 2010

ahojte

dadulka vsetko najlepsie k narodkam 😉

aj na vychode hlasim krasne slnecno 😵 mamina sa da dokopy a ide sa vonku dnes sa vecer chystam na zumbu cvicit to bude ale aspon nejaka zmena ale pravdu povediac este nenabehol stereotip 🙂

alikaa skus mliecko odsavat a tak mozes kombinovat s kojenim ja napr odsavam a kojim len v noci 😉

evcam
2. mar 2010

babulky este vam poradim tie co chcete sexikovat skuste lubrikacny gel ten je vraj vhodny po porode kym este kojite je sliznica sucha tak ju treba zvlhcit a je to dobre aj ked ste boli zasivane neboli vas to potom.

alikaa
2. mar 2010

antoniab a cez den davas z flase alebo ako krmis? Ja by som nechcela mojho malickeho naucit na flasu, vraj potom deti odmietaju prso. Ked si napr. potrebujem nieco vybavit, tak dam niekomu odstriekane mlieko vo flaske, ale to chcem praktizovat iba ak naozaj nieco potrebujem vybavit, alebo raz za cas sa ist zabavit s kamosmi.
evcam lubrigantu sme pouzili vela a aj tak z toho nic nebolo

lopezka
2. mar 2010

evcam, no my az minuly tyzden 😀 ked mi uz koncilo 600nedelie 😉 ...zatim len taky suchy nacvik ...a vcera ma doky na gynde zdrbkal, ze aspon na 1 kramy aby som pockala 😀 😀 kedze to bol nechraneny styk 😎 😀 srandista .....snad sa nic nezadarilo, to by musela byt nahoda jak svina 😠 😎

alikaa, no my sme to absolvovali s Timi a mojou segrou ....ja by som bez Timi este nikam nesla ....nedalo by mi to 😅 .....zatim sme akoby spojene pupocnou snurou, ze sa bez nej nepohnem, aj ked uz nekojim 😅
boli sme aj v avione a tam ak to este nepoznas.....je taka super miestnost na prebalovanie a krmenie....normalne zatvoris dvere a mas sukromie....je tam prijjemne teplucko, kozeny gauc, mikrovlnka, umyvadlo, prebalovatko .....proste super....tam sa da aj kojit 😉 ty brdo, neverila by si, ale jedna mamina vytahla prso tam v tej strednej casti, ako je ta jedalenska cast .....to by som teda ja tez nemohla 😀

antoniab
2. mar 2010

alika ja som napr videla mamini normalne kojit len cez malu a prso prehodia plienku co nosia zosebou
ja jej davam s flase mi sme s flasou zacali ked mala zacal na prsniku strajkovat malo vytiahla stale hladna nervozna a potom to aj tak vsetko vygrcala tak som odtiahla a davala jej tak a zrazu vsetko ustalo tak som to nechala tak a ked sme sa boli minule fotit tak sa to nejako pretiahlo a mala bola hladna a ja som nemala mliecko zo sebou tak som vytiahla cicu a ona sa pekne prisala ale vytaha len predne mlieko a tak sa aj unas objavila zelena stolica ale uz je to zas ok
mne to zas takto ale vyhovuje nakrmit ju mozu aj nasi a ja si mozem cokolvek vybavit ci rano pospat ak sme mali zlu noc 😉

lopezka viem ocom hovoris ja som tiez bez malej ani nakrok ale pomali som si zvykla tu troska tam troska a aj mi to pomohlo sa tolko nebat onu a neocumovat neustale ci dycha 😅 ale pravdou je ze v tomto smere zatial verim len mame a otcovi
v lete chcem ist za manzelom do skotcka ukoncit pracovnu zmluvu a ine zalezitosti a to ma mamina uz teraz nahovara ze mam ist sama ale aj ked bude mat mala uz pol roka tak by som odnej neodisla na viac ako par hodin nie to este na 2tt takze ma neukeca
napr dnes vecer sa chystam ist cvicit zumbu tak sa tesim 🙂 a strazit ju budu nasi

kazda miluje svoje babo no mat sovje zaujmi a trocha vipnut od mamickovanie je fajn oddychnuta mamina je pre babo najlepsia
ja mam super rodicov takze mne sa v tomto ohlade dobre keca celkove prve vnuca takze je doslova na rukach nosena tatina mame daleko tak jej to stari rodicia vynahradzaju 😉

lopezka
2. mar 2010

antoniab, ja zatial nepocitujem potrebu ist sa niekam zabavat a byt bez malej 😉 zatial si stale uzivam, ze sme spolu 😀 ....rodicom by som verila aj ja, ale mamu uz nemam a otec bude mat uz 72 rokov 😖
svokrovci su vzdialeni tak na hodinu cesty od Ba ....ale verim, ze keby som potrebovala pomoc, tak by aj preleteli 😀 😀 oni su z malej uplne hotovi, pre nich je to prve vnuca 😀 ....pre mojho otca uz piate 😅
vobec nechcem, aby z Timi vyrastol "mamin cecok" ...a ze sa od nej nepohnem ....zatial to proste nemam potrebu riesit 😀 ......a chvalabohu stale nemozem povedat, ze by som bola nejaka fest unavena a nevyspata, pretoze v noci krasne spinka 😀 ............nie som vyspata dosyta, to nie .....ale relativne vyspata 😀

dadulka2000
2. mar 2010

babenky, diky za blahozelania .
🙂
dnes sme sa vyhrali vonku - ked bolo tak krasne (mala mi uz spi od 14:00 non stop a to je uz 18:30, pojdem ju asi budit) 😎 a s elkou som bola u Dr. pichali jej MMR a este jednu vakcinu. trosku sme si poplakali (teda ona) a bolo to OK. S millie ma caka prve ockovanie o 2 tyzdne.

antonia, zumba? ake to je? videla som to v tv ako reklamu na nejake cviciace dvd, pacilo sa mi to

ketkous
2. mar 2010

ahojte mamicky 🙂
my sme najprv zacali s Infacolom a teraz sme presli na Sab/Simplex...vyhodu Infacolu vidim v tom,ze sa lepsie davkuje,kedze staci dat len jednu/dve kvapky,teda je to vhodne supnut aj v noci,a Sabko davam asi 10/15 kvapiek a v noci sa mi nechce.Neviem,ktore je lepsie,kazdemu asi pomaha nieco ine 😒
Aj Vase deticky sa tak neskutocne pucia a mrvia? lebo nasa Bibi je v tom asi jednicka,cela ocervenie ako paprika 🤐
Aj ja stale len kojim,neprikrmujem aj ked boli dni,ze som skoro rezignovala a chcela supnut flasu,ked mala bola nervozna a cely den prisata na cicke.Mliecka mam vsak dost,nieco som odsala pre pripad kadernika,kozmetiky 😀 ked sa bude starat manzel.Teraz uvazujem o koncerte IMT SMILE,ktory bude v aprili,tak uvidime...
U gynekologa som este nebola,mali sme uz po sestonedeli sexik a zacala som podobne ako alikaa krvacat 😕,dufam,ze vsetko je ok a nebudem musiet reklamovat vysivku 😒

minitrouble
2. mar 2010

alikaa - teda rozhodne neodporucam odsavat ...normalne som odkojila romi celych 10mesiacov na verejnosti - je to normalne ludske a nikdy sa nikto na mna pohorsene nedival ...davala som si plienku cez prsnik aby to nebolo vidno a uplne v pohode 😉 🙂 ..normalne som si pod opliecko podprsenky zastrcila plienku a prekryla prsnik ...neskor som to uz neriesil vobec a v pohode som kojila ...moj nazor bol: slusny clovek sa nediva a ak niekto nema v sebe slusnost tak nech sa kukne mozem ho kaslat 😝 😎 😀

k.a.t.k.a.
2. mar 2010

ahojte
ja som dnes kojila v kaviarni 😀 a hned z obidvoch prs 😅 no co uz, nebudem behat kazdu chivlu domov 😝 to aj stoji dost penez vkuse autom lietat hore dole

olienka12
2. mar 2010

Ahojte,
ja som dnes stravila pol dna bez maleho a poviem Vam,ze mi chybal neskutocne,ale lekarov som si uz musela vybavit...:( staral sa otecko a celkom pekne to zvladol 🙂) uz ked som bola doma,tak sa maly tak pokakal,ze hruza des,tak som mu ho este dala aj prebalit nech to ma vsetko v peknom balicku 🙂))
konecne som sa dnes dostala aj na prehliadku po 600nedeli, dostala som tabletocky lebo mam mierny zapal...
uvidime ako dopadne cytoster
Moj Dr. dnes povedal,ze je velmi rad,ze to vsetko dobre dopadlo,lebo s tym problemom,kt.sme mali deticky zomieraju... nechcem si to ani predstavit fuu.
Antonia ja sa chystam na zumbu zajtra,no neviem ako to zvladnem neskutocne ma bolia kolena...ked sa zohnem,tak sa od bolesti neviem postavit,trva to uz pomaly 3 tyzdne, chodim na dlhe prechadzky a moje telo asi odmieta nosit tie kg co mam... no bolo mi povedane,ze kojenim stracam vapnik a ine mineraly... zuby sa mi zacali tiez kazit,a to som si myslela,ze ked v tehu boli ok,tak som za vodou...
Kocky babatka kt.mate na UM aku mate stolicu? lebo nasa je zelena az hroza.
Co sa tyka kojenia na verejnosti,tak kym som riadne kojila nemala som s tym problem... teraz kojim tak 2x do dna a to si vychutnavam doma v pohodli.
Dadulka vsetko najlepsie k narodeninam prajem. daj si do youtube zumba a vyhodi ti ukazky cviceni.

co sa sexu tyka,tak som mala pocit,ze je to lepsie ako pred tehu,ale ja som bola na sekciu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre