Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

katka22r
16. mar 2010

gucz ano nospa sa da kupit aj bez receptu ja som si ju kupovala ked som bola tehulka

kocky co mate kocky a uz ste im dali prepichnut uska kolko x dodna ste im cistili a pretacali nausnice?my sme boli dat dnes prepichnut

minix
16. mar 2010

guc, no spa sa da kupit bez receptu.,🙂)
ja som mala pocit, ze mi ide menzes, tak ma pobolievalo podbrusko, a poslala som ho pre istotu do lekarne, abyu mu dali nieco, co je vhodne pre dojciace zeny na bolestivy menzes..doniesol no-spu a tak reku kuknem letak a hadajte co je v nom? Ze uzivanie no-spy je nevhodne pri dojceni. No ja netusim, co mam teda robit?

Odporucte niekto nieco, aby som bola pripravena.
Gucz, skore vyzdravenie. A pevne nervy. 🙂

Alikaa, sme na tom podobne, akurat my mozeme jazdit s kociarom aj po rovnom.🙂 AK sa hrajkame, tak cca 15 minut, potom ide koncentracia na jednu vec do haja a potom hrkam hrkalkou, alebo sa nosime a rozpravame sa, hojdame sa, pokial nas to zas neuspi. Potom posedime v kresielku s hrackami, a potom spime..ale tiez by sa mi uz hodila dalsia alternativa.

dana, hej, asi to bude napodobenina red castle, ale zda sa mi to nejake moc lacne. 🙂

dana333
16. mar 2010

minix aj mne sa to zdá nejaké lacné, ale čo som ich porovnávala vyzerajú byť navlas rovnaké, len značka iná- možno je to predražené značkou, neviem či to mám risknúť a vyskúšať ju kúpiť či to nepreplatím, keď to bude oničom. Ja som už mala menzes skoro 11 dní, strašne silný, neviem či z toho, že beriem anikoncepciu, alebo prečo, no našťastie ma nebolelo brucho. Mne sa zdá že teraz môžme len paralen 500, neviem či by to pomohlo na menštruačné bolesti, ja som si ho dala dvakrát od bolesti hlavy, ale nepomohol. My tiež vydržíme len chvíľu sa hrať, ale každým dňom je to dlhšie. Tiež stále dokola, papanie, hranie sa s hračkami, prebalenie, nosenie na rukách, spanie a zase to isté. Naša malá zatiaľ najdlhšie vydrží pozerať na kolotoč nad postieľkou, takže nuiekedy aj pol hodiny chodím a natáčam jej ho, kým ju to baví.

gucz
16. mar 2010

minix mne lekár v noci pichol injekciou tú no-spu a pomohlo. Vravel, že to môžu tehotné aj dojčiace ženy, že sa nemám báť. Tak snáď nekecal 🙂 , už je mi trošku lepšie. MM vzal malú k svokrovcom, tak sme doma len s Miškom a oddychujeme, dnes je výnimočne dobručký, zlatíčko moje, snáď to nezakríknem.

My to máme s tým hraním asi takto.. dám mu papať, potom ho dám odgrgnúť, to vrieska ako divý, že prečo mu beriem prso, grgne si a zostane ticho. Vtedy ho dám pod hrazdičku, alebo do kresielka a on sa usmeva a "rozpráva". Keď potom začne mrnčať, dám mu dudu a zabalím ho do deky, alebo do rýchlozavinovačky (trčia mu stade nohy, tak mu ich zakryjem dekou). No a on dudluje ako o život, pár krát si ten dudel vyrazí, tak mu ho podám a potom zaspinká. KeĎ sa mu nedarí zaspať v postieľke, tak ho dám do kočíka, alebo do káričky a tam zaspí po chvíli. Keď sa zobudí, tak sa mu buď to prihováram, alebo sa ideme prebaliť, alebo kúpať, proste čo treba a potom zasa ide papať.

Zazalienka aj náš Miško tak grcal ako si popisovala. Doktorka mi kázala dávať mu papať každé tri hodiny, nie skôr, lebo že sa prejedá. No a ešte si aj stopujem kojenie. Povedala, že najviac 20 minút, ale zistila som, že najlepšie je mu keď papá len tých 15 minút, potom mu prsník vyberiem a dám dudu. Už tak negrcia, ako vybehne mu keď si odgrgne, ale nie tak moc ako predtým, a je aj pokojnejší.

gucz
16. mar 2010

no aby ste si nemysleli, že som krkavčia mať, tak Miško pekne priberá aj keď obmedzujeme kojenie. On sa mi nikdy neodvrátil od prsníka, že už má dosť, vedel na prsníku visieť aj hodinu dve ak som ho nechala, on je po mame, nevie kedy má dosť 🙂

minitrouble
16. mar 2010

alikaa moje deti sa hraju same 😒 tak asi moc neporadim 😖 ...ja mam teoriu ze kazde dieta vies naucit sa hrat samo ...len mu musis zvacsovat intervaly ktore tam vydrzi ..proste dam na chvilu do lehatka - zacne plakat ..pohladkam a zase idem prec a necham ju tam lezat...zase zaplace ...zase podhladkam..ak place moc na chvilu vezmem na ruky a zase dam tam ...to iste do jej hracej postielky - som jej urobila taky "bunker" plny hraciek...nechcela tam byt...ale postupne si zvyka a dnes sa tam sama hrala mozno aj 45minut ...postupne to budeme predlzovat - Romanku som si tak naucila ze sa mi je schopna prehrat uplne cely den sama s malymi prestavkami 😉 🙂

minitrouble
16. mar 2010

a to som ju neucila preto ze som bola leniva - aby ste ma hned nezjazdili za to 😎 😀 ...ja som hned po materskej zacala robit na 3/4 uvazok z domu - cize som cez den musela aj pracovat popri nej ...takze som ju musela naucit samostatnosti 😉 🙂 aby som mohla vybavit maily, porobit akutne veci co nepockali do vecera kym prisiel manzel, ...cize jej samostatnost bola nevyhnutna 😝

lopezka
16. mar 2010

ahojte,
s tym hranim suhlasim s minit 😀 ...aj mne to moja segra (ma 2 deti) poradila, ze babo ma mat priestor aj same pre seba, aby si nezvyklo, ze je stale s niekym ....a tak isto vtedy vlastne objavuje samo seba...ma na to cas 😀
ja zvyknem s Timi bud je na prebalovacom pulte ...stanem si nad nu a "rozpravame sa" 😀 😀 😀 ....alebo ju mam na rukach a hovorim jej basnicky ....viem ich asi 6-7 ...tak stale dokola 😀 uz mi dochadza repertoar ..hehe ...ak ma naladu tak pocuva odusu a vacsinou mi tak aj zaspinka ....niekedy zaspinka v kresle ...vykecava s macikom a hviezdickami, az sa unavi a zaspi .......a taktiez ju davam do postielky ...ako pise minit....poviem jej ako velkej, ze "neboj, mamina je tu s tebou, lubi ta najviac na svete, ale ma robotku, tak musi odbehnut" 😀 😀 😀 ...a idem napr. umyt riad, alebo zapnut pranie, pripadne trosku poupratovat 😉 ....ked mrnci, nebezim hned za nou....nie kazde zamrncanie znamena "mama pod hned ku mne" 😉 .....ked mrnka dlhsie ...pridem opat za nou, poviem jej ako ju lubim, pohladkam ...a opat odchadzam 🙂 ....nemyslim si, ze je zle ked je babo aj same ....samozrejme pod kontrolou 😉 ...stale nazeram, ci je v poriadku a tak ....ale neukazujem sa jej ........a ona si pokeca a obcas takto aj zaspinka ........takze tak 😅

alikaa
16. mar 2010

minitrouble a lopezka, tak to mate super deticky. Moj ked zacne mrncat, tak mu nestaci ziadne pohladkanie, ono sa to u neho stupnuje, nech robim co robim, pokial ho nevezmem na ruky a nehojdam, tak to postupne prejde do takeho revu, ze sa ani nadychnut nevie. Moj malicky ma od narodenia taku schemu placu, ze najprv myka rukami aj nohami hore dole a je cely nervozny, ma uplne vyvalene okale ako keby sa strasne bal a pokial si ho nevezmeme, alebo sa mu nezacneme venovat, tak to prejde do placu, ktory je uz ovela tahsie utisitelny.

alikaa
16. mar 2010

nastastie mi este vacsinu dna prespinka, dnes potiahol 2x po 4 hodiny, sa az cudujem, asi budeme mat rusny vecer

marushka
16. mar 2010

ahojte, maminy

ak potrebujete niečo na bolesť, tak no-spa sa môže 😉 o.i. aj ibalgin, aj keĎ je tam uvedené niečo iné- ja som bola na ibalgine 72 hodín na ibalgine 4x za 24h. , je to v poriadku. 😉

no, čo sa týka bavenia sa s detičkami - ja som teraz šťastná, Hany sa konečne naučila poriadnejšie aj doma spinkať, naozaj si nabiehame na aký-taký režim. spinká asi tak trikrát za deň - dva krát doma, potom vonku. Dnes von nejdeme, tak je uložená v postieľke. Ja ju v noci ukladám v tme do kolísky v spálni, cez deň spinká v detskej vo svojej postieľke . Nech to má zatiaľ oddelené, potom už bude len v postieľke. Keď je hore, tak tiež sa veľa rozprávame, pohráme sa s hrkálkami alebo nejakými zvukovými hračkami, ale vždy jedna-max.dve, alebo je pod hrazdičkou, tam ale zatiaľ dlho nevydrží, alebo sedí v tom relaxe, kde tiež niekedy podriemka, pohojdám ju tam...najviac sa jej páči na prebaľovacom pulte, sranda, že si osvojila, že to je miesto, kde kaká, samozrejme sa aj inde vykaká, ale tu najčastejšie 😉 na poličku som jej zavesila kolotoč, ktorým ju nerozptyľujem v postieľke, sú na ňom myšky a ten priam zbožňuje - sa tam sama, kým ja sedím na posteli, rozpráva a nahlas smeje. A ešte jej občas púšťam podhradskú, deti majú radi rytmus v akejkoľvek podobe- básničky, pesničky a to sa jej fakt páči, ja ju držím na rukách a tiež jej spievam... inak ja som taký kreatívoš typ, už pri kubkovi som na skoro každú činnosť vymyslela nejakú básničku a aj teraz pri Hany ich aplikujem do života 😀 😀 😀

marushka
16. mar 2010

jáj - a zabudla som - katka22, ušká ešte nemáme prepichnuté, až v 6.mes. dáme nastreliť 😉

alikaa - čosi, veď aj ty máš super dieťa, o takom dlhom spánkovom intervale môžeme my iba snívať...ja som rada, keď potiahne 2 hoďky max. 😉 a aj za tie som fakt vďačná!!!

jáj a ešte som zabudla, robím malinkej aj masáže - to sa jej teda tiež dosť páči 😉 😉 😉

olienka12
16. mar 2010

baby ako to je s materskou a rodinnymi pridavkami,chodi to naraz,ci oddelene? kedy chodia rodinne pridavky ked oddelene? mne dosla dajaka mala materska asi preto,ze februar je taky kratky mesiac :(

krpuch
16. mar 2010

bebel, mam iny druh odsavacky ako ty, to neznamena, ze je blba. 😠
moj maly spinka prvykrat 4,5 hodky a potom uz kazde 2 hodky. tuto noc som absolutne bola mimo a dnes rano sme vstavali do Popradu, tak som po celodennom vylete unavena jak kon a to budem maleho este kupat. inak kupem kolo 18,00 ale zaspal...cely den spal v autosedacke a aj teraz buva v postielke, som zvedava aka bude tato noc. 😒

weronyca
16. mar 2010

ahojte babule, nepoculi ste nahodou niektore o sukr.ambulanci na Teslovej?? MODRY HROCH.. rozmyslam,ze sa tam preradime

marushka
16. mar 2010

oli, chodí to oddelene, materská bola nižšia kôli februáru 😠 mne by to nedošlo, manžel ma včera usmernil 😉

inak hany v noci spinká od 20:00 - 2:45-3:00 a potom až ráno 😉 okolo 6:00-7:00 sa budí znova, zlatinko 😔 😔 😔

čo to s tými odsávačkami? ja som odsávala jednou rukou, ale elektrickou odsávačkou , aventku piestovú som nestihla na jednu ruku otestovať 😉 😎 🙄 tak já vám nevim 🙄

wer - neviem ti poradiť s tým hrochom 😉

ketkous
16. mar 2010

Ahojte,tak nasa Bibi je podobna ako Tvoj Lukasko Alika... 🙂 Tiez nevydrzi dlho pri nejakej cinnosti a vie spustit strasny plac.
Rano ju davam ku okienku,tam mi pekne vyspi take 2/2,5 hodinky,po prebudeni vacsinou sa s nou porozpravam dam trebars na brusko,ked velmi neplace,ze uz chce papat 🙂 potom krmenie,odgrgnutie,troska ju ponosim a prebalim a bud ideme von alebo znova bubkat.. ku okienku vo vanicke od kociara,ma rada cerstvy vzduch a to ju nastastie nemusim hojdat,zaspi sama.Doma mi velmi nevie zaspat jedine k veceru v kresielku 😀
Kupeme sa kazdy den,berieme to ako aktivitu,nielen koli hygiene 😀 aby sme vyplnili aktivne cas,kedy je hore.Spat chodime okolo pol osmej no a ako Krpuch pise prvy spanok je najdlhsi potom tak kazde dve hodiny hore 😖
Casto chodime von,kade tade..tam vydrzi aj 3/4 hodiny.
Uz sa tesim na teplejsie pocasie,mame blizko Slovensky raj,Tatry...takze je kam ist... 🙂
My uz mame nausnicky od 3 tyzdna a ranku som jej cistila asi tyzden...sem tam,troska repikom a mastickou.
Ozaj baby,ako to je s platenim DNP..mozem si to platit aj pocas materskej,ak by som isla trebars o 2 roky na dalsiu? 😒

olienka12
16. mar 2010

ketkous pocas materskej nemusis platit,az ked prejdes na rodicovsky mozes dalej platit a vies to vyuzit napriklad pri PN a raz za cas si prilepsit takto 😉 😀

minix
16. mar 2010

jooooj, aj mne materska za mesiac prisla ovela mensia 😠

marush, pridi s tou kreativitou nakazit aj nas. 🙂) dobre ze si pripomenula, mam doma podhradsku, od zajtra zaciname. 🙂

zazalienka
16. mar 2010

ketkous, alikaa - môžeme si podať ruky.. s tým režimom.. jediný problém je ten že cez deň má Miško veľmi ľahký spánok doma.. v noci môžem pri ňom aj vysávať, spí ako bomba, ale cez deň sa často strháva.. a to sme ho učili zaspávať za plnej prevádzky domácnosti..

Gucz, prajem skoré vyzdravenie...mne radila doktorka - pokiaľ sú žalúdočné problémy spojené s kŕčmi - liať do seba coca colu.. aj malým deťom sa odporúča - po lyžičkách...

my sme dnes po poradni - Miško má 6200 g , čo som mierne očakávala, a v tom šoku som sa zabudla aj na dĺžku spýtať.. sme sa bavili o tom grckaní, nie je to reflux, vtedy by grcal aj v noci, malý si grcne cez deň iba.. a keby nepriberal.. môže sa jednať tiež o niečo takéto:

http://doktor.dida.sk/Poruchy_traviaceho_system...

chirurgické zákroky sú posledná možnosť, zvykne sa to upraviť.. ale pravdepodobnejšie je to, že si potiahne veľa mlieka, a čo mu vystáva v brušku, dá von.. a to papá tak max. 10 minút.. ja si neviem predstaviť, že by ťahal 20-30 minút, asi by mu to šlo ušami..

andykca
16. mar 2010

no ked vas citam tak som si spomenula, ze mne vobec nedosli pridavky este...vam to uz doslo??

zazalienka
16. mar 2010

mne akurát dneska nabehli peniaze.. všetko v jednej sume.. prídavky aj príspevky pri narodení.. a môžem začať míňať - zistila som že mi 3.3. prepadla STK ☹(( tomu sa hovorí neplánované výdavky.... šľak aby to trafil keď s niečím nerátam..

olienka12
16. mar 2010

no mne neprisli pridavky dosla len materska preto sa pytam,ci chodia spolu ☹

weronyca
16. mar 2010

Mne vcera tiez prisli peniaze .. pani na urade mi vravela,ze mi pride vsetko v jednom a doslo mi o 4tis.menej

lopezka
16. mar 2010

ahojte,
baby tak s tymi prasulkami to neni ani mne jasne ......co nam vlastne ma chodit na ucet ? ....mne zatim prisla len kazdy mesiac od decembra materska ....pak mi asi pred mesiacom doslo asi 5 tis. a vcera 21 tacov .....a vlastne materska bude chodit 6 mesiacov a pak uz bude chodit tych 256 € .....okrem toho este neco? ...som z toho magor 😖 help me, please 😀 😀 😀

zazalienka
16. mar 2010

lopezka, 6 mesiacov materská, potom rodičovský (256 €).. okrem toho mesačne rodinné prídavky.. jednorazovo tých cca 5 tis. a 20 tis. - príspevky pri narodení..

evca35
16. mar 2010

ahojte,
mne prišli prídavky dnes (už druhý krát) aj ďalší príspevok po 28. dňoch - z úradu práce.
materskú očakávam zajtra alebo pozajtra - zo sociálnej poisťovne - tak nejako to prišlo aj minulý mesiac, deň alebo dva medzitým bol rozdiel.

môj malý je tiež prilepený na cicke aj celý deň, keby som ho cez obed nedávala do kočiara spať vonku alebo k oknu. občas aj vygrcne, ale ja mám skôr pocit že sa mi nestíha tvoriť dosť mlieka. z každého prsníka mi pije aj pol hodinu. V noci sa mi nalejú prsníky a vtedy mu to stačí. Večer po kúpaní mu dávam z odsatého mlieka, vypije 120 ml. a ešte si pýta, tak ho dokŕmim z prsníka a tak zaspí. Tiež neviem posúdiť koľko mi cez deň vytiahne z prsníka. Ale za týždeň priberá 300 gramov podľa váženia v poradni.

ja odsávam pákovou odsávačkou po každom dojčení, vyjde mi málo, niekedy nič, ale stimuláciou pri odsávaní mi vytiahne "nové" mlieko a tak mi vyjde aj 40 ml. z každého a tak si zbieram celý deň.

evca35
17. mar 2010

dobré ráno,
zabudla som napísať, že cumeľ odmieta. aj keď mu dávam namiesto prsníka - po dojčení - tak zistí že z neho nič nejde a vypľuje ho. Potom reve odušu a cmúľa si pästičku, tak si ho znova priložím a tak ide čas ... ☹

dnes vyzerá že bude krásny deň, od rána svieti slniečko. 😉

dadulka2000
17. mar 2010

dobre ranko kocky
vidim ze sa to tu opat rozhybalo 🙂

my sme vcera mali prvu davku ockovania (do oboch noziciek), keby na Sr prebieha ockovanie? tu v 2 mesiacoch sa zacina a za 4 tyzdne mame dalsiu davku a potom za 8 tyzdnou uz poslednu.
pichanie bolo OK, len vcera v noci mala Millinka na to reakciu a to 38.8C teplotu, strasne revy, a len na rukach nosit a tam aj spinkat.
to bola NOC! kazde 2 hod hore,.... kojenie a 2 davky Calpolu na znizenie teploty. 😝 uz jej snad bude lepsie dnes (teraz spinka). a ta bezmocnost ktoru som mala ze takemu malemu cloviecikovi neviem pomost ☹

krasny den vsetkym prajem 🙂

olienka12
17. mar 2010

ahoj Dadulka, tu sa ockuje proti tbc este v porodnici a teraz na 3 mesiace ideme na vakcinu proti 7 chorobam tusim. obavam sa toho,lebo krsnatko malo vzdy po ockovani vysoke horucky,takze tiez sa idem pre istotu zasobit panadolom nech to prezijeme ☹ nasho maleho teda riadne v utorok potrapime,pretoze ide na ockovanie plus mu budu brat krv z hlavicky na kontrolne vysetrenia uz teraz mi je ho luto chrobaka 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre