Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dana333
8. apr 2010

olienka moja má už skoro 4 mesiace a ešte sa ani nesnaží pretáčať, raz sa jej podarilo z bruška n chrbátik, ale to bola skôr náhoda ako úmysel. Zatiaľ sa tým neznepokojujem, lebo je narodená 3 týž. skôr a aj hlavičku začala neskôr držať

adros
8. apr 2010

jeeeej, paragliding, no veru, to bol zazitok 😀 hlavne ked ma padak tahal po kopci 😀 😀 😀

inac, tymi okruhlinami sa to len hemzi. Ja tiez vymyslam pomaly nieco pre MM, v auguste bude mat 30 a vobec netusim, co si mam zelat k svojej 30ke ja 🙂

gucz
8. apr 2010

pretočenie z bruška na chrbátik sa za pretočenie neráta, teda aspoň tak mi vravela rehabilitačná sestra, keď som chodila s malou cvičiť, ono je to skôr nestabilitou detičiek v polohe na brušku. Za pretočenie dieťatka sa považuje pretočenie z polohy v ľahu na chrbátiku najprv na bok a potom na bruško.

ja mám dnes narodeniny, že by som šla na ten okruh čo sem hodila link Zuzka? 😀

dana333
8. apr 2010

gutz tak všetko naj nech ti detičky robia len sa mú radosť a rastú do krásy

antoniab
8. apr 2010

jej guz ti si ako ja 😀 😀 tak vsetko naj naj najlepsie a nech ti deticky robia radost 😉

dana333
8. apr 2010

Mati aj tebe všetko naj, naj, ty máš narodky deň po mojom manželovi, teraz mal polookrúhle 😀

bebel
8. apr 2010

Ahojte,
aby som sa nenudila, tak okrem zápalu močových ciest, mám zrejme aj črevnú virózu ☹
Od rána všetko zo mňa tečie von. 😖 Cítim sa pod psa, hladná a úplne vyšťavená 🙄
Gratulujem Gucz 😀 stačí si len zaželať a nechať manželovi 2 deti 😝 😉

Ja som drahému k 35 kúpila drahé repre hodinky, ktoré si dlho nebol ochotný ísť kúpiť.
A predpokladám, že k mojej budúcoročnej 30 dostanem konečne zaplatený kurz lietania/pilotovania ultralightu.
To mi chcel drahý dať k 25, ale vtedy som čakala Bruníka, tak si to nakoniec rozmyslel.
Skok s padákom sme absolvovali obaja v mladosti- ja som to dostala k 18. narodeninám od strýka....a bol to 1 z najkrajších zážitkov v živote, naspeedovanmá endorfínami som bola z toho minimálne týždeň.
😀
A ochlast týždeň s kamošmi by nebol darčekom - pretože je to u nás každovíkendová realita a teda nič výnimočné 😅
Mne sa páči aj let MIG21 alebo jazda formulou na okruhu....čokoľvek odtiaľto http://www.denjaksen.cz/

bebel
8. apr 2010

Alebo by ho ešte potešil trip po českých súkromných malých pivovaroch s prednáškami a degustáciami 😝

bebel
8. apr 2010

Alebo môj drahý vždy túžil po kajakovaní v nórskych fjordoch s kosatkami... 😉

maryanna
8. apr 2010

ahojte, no gucz ja viem ze pretocenie z bruska na chrbatik nie je nic, viem ze ked babo sa nepretaca z brucha na chrbat vtedy toznamena akoze ze je to dobre, z uz je silne a stabilne...my sme sa zatial otocili na bok, ale ja najviac cakam kedy uz konecne zacne chytat hracky do ruky....jooj..stale nic.....a inak vsetko najlepsie k narodeninam , nech sa ti dari, nech ste stastni, nech ta deti pocuvaju ...... 😉
no ja teda vam neviem poradit s tym darcekom lebo ja po siestich rokoch s mojim muzom uz mi dosli napady tiez mam problem vymyslat nieco.ale ti skoky sa mi pozdavaju.....musim si to na 25 zazelat aj ja....:D

bebel
8. apr 2010

Ďalší tip: Na meniny minulý rok som nám zabezpečila paralelnú thajskú masáž 😉 Masírovali nás naraz v 1 miestnosti ale oddelených kójach, ale videli sme na seba 🙂

antoniab
8. apr 2010

dani dakujem 😉 a kolko to mal tvoj mm 30 😅 ty mas mladsieho manzela nez je ta moj uz stari cap 😀 😀 😝

minix
8. apr 2010

bebel, same lepsie napady. 🙂) kde si si uhnala ten zapal? :( vcera si sa zdala celkom ok...

mne by sa pacili tie kosatky v norsku...a moj manzel bude mat takisto v lete 30, tak aspon v tom nie som sama. Netusim, co mu dam....ale nejake napady ste mi vnukli. S masazou by ma poslal do pecka, kedze je hadzanar a ma nejaku antipatiu voci maserom z mladosti....ale ani maserka by ho nepresvedcila,. 🙂

Gucz, vsetko najlepsie.

katka22r
8. apr 2010

maryanna kde v po byvas???zdas sa mi taka znama 🙂

kocky aj nasa si dava do pusy rucky niekedy si az myslim ze sa pogrcka...

no ale chcem sa spytat o akej davate drobcov spinkat a kolko vam spia denne...laura vcera spala 5 hodin cez den vecer zaspala o 20tej a o 20.30 sa prebudila a boli sme hore az do 22.3O vobec sa jej nechcelo spinkat

kto chce nech spravi kuk dala som nove foto 🙂 pekny slnecny podvecer 😉

maryanna
8. apr 2010

ahoj katka...no ja som cely zivot byvala na sekcove, na sibirskej cize tampri hypernove a maxe....ale teraz od septembra uz byvam s muzom na sidlisku 3 pri centrume..........a ty byvas kde?
no my chodime spat o tristvrte na osem cca, a zaspime o osmej.....a potom sa budi o jednej a o piatej.....a cezden zvykne spat tak 5-6 hodin, ked ma spavy den tak tolko plus nieco v kociku.....a ked ma menej spavy den tak spi tak 3-4 hod denne plus nieco vkociku...ale napr on je taky ze vcera spal poobede od tretej do siedmej a o osmej uz zas hajal okupany napapany...a normalne zaspal a spal tak ako obvykle s tymi dvoma budeniami......
fiha laura je velka ale zlatuckaa:D

maryanna
8. apr 2010

hm katka akurta som dopozerala album tvojej malej je zlatucka vazne....juj.....pozerala som aj tvoj ..hm..rozmyslam tiez sa mi mozno vidis povedoma ale nevem odkial...amozno sa mi to len zda...
a inak..chcem sa ta opytat vsimla som si ze laura ma taky cumel biely so zltym.....aa videla som ho uz na viacerych detoch a chcela by som taky typ aj ja...aka je to znacka??

alikaa
8. apr 2010

Bebel tak ty si si uzila pekne adrenalinove darceky. Aj ja by som prijala skok z padakom 🙂 Ja som si k svojej 30tke dala nase bejbino, teda rodila som den po narodkach. To bol tiez istym sposobom adrenalinovy zazitok 😀 Moj drahy bude mat 30tku o rok, tak tiez si uz lamem hlavu aky darcek pre neho. Mate celkom dobre napady. Hehe mozno prezmenu na jeho 30tku porodim nase druhe bejbino 😀 Ale radsej by som to este odlozila na neskor.
A inak tie sukromne male pivovary v cechach, to sme s mojim manzelom absolvovali toto leto. Sme mali taky tyzdenny trip iba s ruksakmi na chrbtoch (cestovali sme busmi a vlakmi, kedze auto nemame), ja som samozrejme vzdy pila iba male nealkoholicke. Tie ceske male mestecka a pivovary su okuzlujuce 😉

katka22r
8. apr 2010

maryanna ja byvam na dumbierskej ale mm je zo sibirskej hned pri krcme 🙂 noo ten cumlik bol v kufriku co sme dostali znacka nuk ale videla som ho v bille

maryanna
8. apr 2010

aha dakjem za ten cumel......ja som nedostala......no tak je mozne ze si ma videla....chodievala som skoro kazdy den behat, taktiez chodievala som do kostola tam tak si ma asi videla niekde...popripade v hypernove,maxe, alebo nevem...

bebel
8. apr 2010

Ahojte, Minix včera som mala pocit nutkania na malú od noci celý deň a hneď som sa nalievala urologickým čajom. Asi ma prefúklo v pondelok, keď som v tom nečase kočíkovala cca 2,5 hod okolo jazier...
A po dnešnom dni váham, či mám iba črevnú chrípku alebo salmonelózu ☹ , lebo takýto stav som mala presne pred 16 rokmi, keď som vyfasovala salmonelu z parížskeho šalátu...teraz som jedla kebab s majonézou, ktorý si vypýtal Bruno a potom odmietol zjesť. 😠 Obvykle také veci nejem. 😖

katka22r
8. apr 2010

bebel u nas v po sa rozsiruje crevna chripka

maryanna
8. apr 2010

bebel potvrdzujem, mala ju moja sestra ktora to chytila od mamky ktora to chytila v praci vkosiciach..tam to malo satrsne vela ludi....a sestra na gymnaziu v triede tiez ich bolodost....aj detska lekarka nasa potvrdila ze ma toho vela co sa tyka crevnej chripky.....:(

katka22r
8. apr 2010

maryanna no u nas som tym presla uz aj ja aj mamka a teraz mm....nastastie laura to nechytila a snad ani nechyti 😒 inak a teo je nadherny

maryanna
8. apr 2010

jeej katka dakujem....no treba davat fakt pozor aby take male babo to nechytilo lebo to vecsinou kocni potom na infuziach v nemocnici koli dehydratacii a tak,...

gucz
8. apr 2010

babulky ďakujem za gratulácie, antoniab aj Tebe teda všetko najlepšie 🙂

gucz
8. apr 2010

bebel no preháňanie a k tomu zápal močových ciest... 😖 😢 , nič moc, prajem Ti rýchle uzdravenie

dzobko
8. apr 2010

Olienka, ako to s tym zubkom dopadlo neviem,ja som babo videla na fotke, ktoru nafotil tatino kratko po porode.
Gucz blahozelam a nech sa Ti a celej rodinke dari.

krpuch
8. apr 2010

nas sa pokusa z chrbatika na brusko, ale plienky mu nedovolia 🙂 . kolo 20.4. ideme k ortopedovi, snad bude vsetko ok, a uz nebudeme musiet balit nasiroko...snad sa mu to potom podari 🙂

olienka12
8. apr 2010

🙂) dakujem za odpovede
Danielko sa vrti ako vrtula telicko pretoci,ale hlavu nevie pretocit do polohy na brusko. inak ju drzi krasne a na brusku je dvihnuty pomaly az v pase 🙂 na chrbatik sa pretaca z bruska bezne ked sa mu prestane na brusku pacit, uz to nie je nahodne pretacanie ked nema stabilitu,ale cielene pretocenie ked sa dostane na chrbat hodi taky pohlad,ze hehe ja na bruchu nebudem 🙂)) co sa mi ale najviac paci,ze doteraz na brusku len kukal jak puk,ze ako sa ten svet zrazu postavil,ale poslednu dobu sa smeje a rozprava napriklad s hniezdom v postielke,alebo zrkadielkom na hrazdicke 🙂
dnes som tak na neho pozerala a uvedomila si,ze uz dlho to nebude take mrna male a treba si uzit kazdu minutku babatka strasne leti ten cas 😉

dadulka2000
9. apr 2010

dobre ranko 😉
som tu dnes prva stop - stop 😀 .... ako ste sa vyspinkali?
ja super (u nas este vsetci spia) a uz som si sla zabehat - to som ale aktivna, co? len dokedy mi to vydrzi...
uz mi treba dat dole "len" 8kg - z tych 22kg co som mala,.... teraz to pojde uz tazsie a pomalsie
prajem krasny slnecny den (aspon tu u nas z detasovaneho pracoviska v uk sa taky hlasi) 😎 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre