Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
4. máj 2010

kokoooos taký kočík sme aj my mali.. červený.. kedysi.. to už do múzea môže ísť.. ale koľko placu🙂 odtiaľ bábo nevyrastie...

antonia , mne to neurológ vysvetľoval, ako je to s tým chodením.. to majú bábätká nejaký reflex, tak ako keď skúša pediater reflexy, bbo ucíti pevné pod nožičkami tak intuitívne chce robiť kroky.. aj náš malý robí to isté.. hlavne vo vaničke keď ho chcem otočiť a on zostane stáť a chce chodiť po vode🙂))

každé bábo má iné tempo ale nič netreba podceňovať.. radšej by som pre pokoj duše vyhľadala iného lekára a potom sa rozhodovala.. presne toto dnes riešil švagor, ohľadom sedenia a chodenia.. vo veku jedného roka.. ja by som to určite konzultovala, aby som kľudne spala..

meggieya
4. máj 2010

no aj nas maly sa nevie este pretocit a ani poriadne nevie past baranky, tiez mu na brusku nie je az tak dobre.
A tiez si myslim, ze ma kazde babo svoje tempo.
Lekarka hovorila tiez, ze ak sa to nezlepsi, tak nas posle na rehabilitacie... tak neviem... nejak sa nebojim, ved ona tiez vravila, ze tam si pocvicime, upevnime svaly. Tak keby aj , nezaskodi nam...

antoniab
4. máj 2010

zazi si nepamatam ale niekto sa ma pytal preco deti hned od narodenia nechodia ked vsetko ostatne zive (zvierat) ano a fakt ale pritom aj tie deturence sa stavaju na nozicky len to ich svalstvo neumoznuje uplne

ja sa vytesujem z toho nasho kocika uplne strasne a malej krsna mi hovori urob tie fotky v ciernobielom a to bude ako z 80 rokov 😀 😀 musim ale zohnat tensiu penu don leba ta je dost vysoka aby mi raz mala z neho nevyskocila 😅

olienka12
4. máj 2010

antoniab ten kocik je svetovy musim presnorit rodinu,ci sa este niekde nenajde take daco u nas 🙂)

gucz
4. máj 2010

Ahojte žienky

tak malinký čo kakal vodové, tak to bola asi viróza, jemu je už dobre, no Laurika.... ☹ , chúďa dnes ju preháňalo, teraz už chalabohu nekaká, no stále fňuká, že ju bolí bruško a riťka, zdá sa mi, že má asi kŕče, lebo až tak zjajkne a potom mrnčí. Celá je bledá až zelená, od desiatej nič nejedla, ledva vypila trochu vody a pár glgov džúsiku. A to MM letel do obchodu, kúpil jej kukuričné chrumky, sucháre (čo inak malá lúbi), piškóty, paličky, banány a ona nič nechce. Skúšala som ju ukecať aj na uvarenú ryžu, no asi nieje hladná, chudátenko.
Takže mi tu mrnčala malá, aj malý keď ju počul stále poplakával, no na nervy som bola. Bola som zúfalá, teda aj som, že jej neviem hneď pomôcť, potom som už z toho bola aj nervózna.... 😔 ☹ . No malinký už spinká, už bol moc unavený tak vymýšľal aj pri papaní a potom odkväcol zo sekundy na sekundu.
Malinká leží na gauči a pozerá Barbie rozprávku, dnes už 5x išla Barbie morská panna a teraz zasa Barbie a tri mušketierky, o chvíľu mi z toho už bude hrabať 😝
Len dúfam, že to nechytí zajtra či pozajtra aj mňa, neviem ako by som okolo dvoch detičiek behala keď je MM v práci.

antoniab ten kočík je super, fakt 🙂 . Kebyže bývam v rodinnom dome a mám dvor, tak si aj ja niečo také zoženiem, tam sa Ti malinká vyspí v pohode aj do roka.

luci21 ako už písali baby, každé mimčo má svoje tempo. Môj malý nejak extra koníčky nepasie, tá poloha sa mu nepáči a vždy plače keď ho dám na bruško. Do sedu sa tiež ešte dobre nepriťahuje, teda sem tam sa mu podarí, ale sem tam zasa akoby bol novorodenec. Dcérka sa mi na bok začala pretáčať až ako polročná a tu je, je pohybovo zdatná, takže si nerob hlavu. No a ak by Vás aj poslali na rehabilitácie, to tiež nieje koniec sveta, ono to dieťatku neublíži, len pomôže trošku urýchliť vývoj. Ja som s malou cvičila 10 mesiacov (najprv preventívne a potom 2 mesiace aj s návštevami rehabilitačnej sestry na poliklinike). Myslím že malej to pomohlo rozhýbať sa.

Zazalienka neviem či tvoja švagriná chodieva k neurológovi, alebo či chodievajú na rehabilitácie na polikliniku. No Dunajská Lužná je fakt dobrá, ak chodieva k neurológovi, tak nech sa tam pýta s malým na liečenie. S detičkami tam cvičia odborníci a po takom 6 týždňovom pobyte sú vidno pokroky. Jednu dobu som si tu na MK písala s maminou čo tam bola so synčekom. No myslím, že už sem nechodí. O inom rehabilitačnom stredisku neviem, ja som chodievala s malou na polikliniku. V suteréne je ambulancia a potom sú tam rehabilitačné sestry čo cvičia s deťmi.

dana333
4. máj 2010

luci21, aj my sme dnes boli s malou na kontrolnom ultrazvuku s hlavičkou, lebo mala zväčšené mozgové komory a vraj sa to vôbec nezlepšilo a tiež máme ísť na neurológiu, takže sa veľmi bojím, hlavne toho, že budeme musieť začať s Vojtovou met. lebo to by som nechcela. Malá je tiež pohybovo pozadu, na bruško sa ešte stále nepretáča, aj keď to už čakám každú chvíľu, lebo už sa pretočí tak na bok, že jej už treba len cm a bude na bruchu. Ja som to zatiaľ všetko pripisovala tomu, že je narodená o 3 týždne skôr, tak dúfam, že to aj tak bude. Na bruchu tiež nechce byť, hneď sa hnevá, ale už párkrát som jej podložila hrudník vankúšikom, aby sa nemusela až tak namáhať a celkom sa jej to páčilo. Zato tiež sedieť by chcela už od 2 mes.

antoniab
4. máj 2010

dani ta fotka vo vanicke super ine lazo plazo 😀 😀

dana333
4. máj 2010

no Mati vaňu si ona užíva neskutočne, viem si ju živo predstaviť v bazéne, tam by sa vedela vyblázniť, tá vanička je síce veľká, ale už je jej malá na to vystrájanie čo tam vyvádza

liwka
4. máj 2010

joj, Dani s tymi mozgovymi komorami si ma naplasila. nam to hovoril lekar este na 3D UZV. dokonca napisal podozrenie na Dandy-Walkerov syndrom (radsej som nezistovala, co to je). boli sme u neurologicky na sone hlavicky, no kvoli malej fontanelke nevidela, ako na tom ta zadna komora je. vraj mame sledovat vyvoj. velmi dufam, ze to bude oka. drzim palce, aby bola Ninka v poriadku.
a co sa tyka pasenia konikov. Mia tu polohu tiez velmi nemusi, ale skusila som ju davat na brusko pred kupanim vyzlecenu a tam neprotestuje. krasne drzi hlavicku a cumi po kupelke 😉

dana333
4. máj 2010

liwka bojím sa veľmi, no dúfam, že to je len o sledovaní a o tom, že teraz lekári posielajú na všemožné vyšetrenie preventívne, aby potom nebolo neskoro.

liwka
4. máj 2010

dani, ani mne nie je vsetko jedno, ale musime dufat. preto som aj rada, ze tu mozem trosicku porovnavat, co vedia vase deticky a co dokaze ta moja. 😉

dana333
4. máj 2010

aj ja som rada, že môžme takto pokecať a porovnať aj keď moja malá je od vašich trošku staršia, ale zatiaľ ju stále beriem ako januárové bábätko. A určite bude u oboch dobré uvidíš

ketkous
4. máj 2010

Dani,fakt ta foto vo vanicke je suprova 😀 😀 😀 este do ruky pohar sampusu 😀 Plavanie pre deticky je v Poprade v Aquacity,ja sa tam s malou za par tyzdnov chystam.Aj v Spisskej je plavanie,ale nie s instruktorom...to len na margo tej foto mi napadlo.
Drzim Vam s Liwkou palce,nech su deticky zdrave 😉
Antonia to faro je suprove...neviem,neviem,ci nase moderne kociky vydrzia tolko,co kociare z nasich starych cias 😅
Bibianka sa pekne udrzi na brusku,ale tiez tam nechce byt dlho a v poslednej dobe uz nechce ani poriadne lezat.Najradsej sedi opreta a diva sa na svet. 🙂
Mam otazocku,uz mate zavedeny aky taky rezim dna?My doobedu fungujeme v pohode aj pekne pospinka,no poobede je to take vselijake 😖
drzte sa

andykca
4. máj 2010

ach baby to ma mrzi, ze mate taketo starosti...ale verte tomu, ze vase deticky z toho vyrastu 😉 naozaj kazde babo je ine

antonia akoze kociar uplne suprovsky....aj mna si inspirovala skusim sa popytat, ci niekto nema v rodine taky odlozeny 😉

dani mala je vo vanicke uuuuzastna 😀 😀

no inac Patrik pasenie konikov miluje (konecne)....sa aj hrajka so vsetkym co je prednim xi...a uz sa mi aj parkrat prevalil z chrbatika na brusko...no dufam, ze to neznamena ze bude hyperaktivny hehe................no a dnes som ho posadila do kamaratkinych golfacov - on bol takyyyyyyyyy raaaad 😀 😀 😀 az mi ho bolo luto, ze opat isiel do vanicky hehe

zazalienka
4. máj 2010

andy, náš krpec dnes čumel z toho šporťáku ako puk, sklopila som mu búdu, okukoval stromy, ľudí, všetko okolo seba.. v hlbokom kočíku by mrnčal keby sa zobudil na prechádzke..

minix
4. máj 2010

Ketkous, co je to rezim? 😉

ketkous
4. máj 2010

😀 😀 😀 😀

andykca
4. máj 2010

Zuzi no to ti verim....ja maleho musim z kocika vyberat ked vstane, aby si vsetko obkukal....nuz uz sa pomaly zacinam tesit na sportak hehe

ketkous no my mame asi taky rezim, ze maly je hodku a pol hore a potom haja tak polhodinu (to plati aj ked sme vonku-malokedy sa stane ze pospi aspon hodinku) a takto fungujeme cely den do siedmej vecer kedy kupeme...o 20tej sa napapa a bud pomaly zahaja alebo zalomi pri papani....a potom hajame a rano vstavame ked sa mne chce hehe a takto dookola xi

liwka
4. máj 2010

pridavam par fotiek z dneska. na prvej je vidno, ze aj u nas je vanicka uz len kratkodoba zalezitost, na druhej chutny poobedny spanok a potom uskrn. stale sa snazim odfotit usmev, no to sa mi zatial nepodarilo. a na poslednej sleduje kolotoc na hojdacke 😀

zazalienka
4. máj 2010

len tak pre pobavenie, ako to bude vyzerať na koňovi o pár rokov🙂)

liwka
4. máj 2010

inak baby, aj vase deturence mavaju rano monology? Mia sa pravidelne zobudi o siestej, napapa sa a potom vykecava ostodusu. ja sa tvarim, ze spim, tak zalomi aj ona.

zazalienka
4. máj 2010

presne.. aj Miško to robí, vykrikuje aby ho bolo počuť až von, vykecáva.. tak zavrem oči a on potom zaspí.. sú to malí herci..

ketkous
4. máj 2010

bibianka vyspi doobeda max 2,5 hodinky ,a to ju davam okolo 9.-9.30 potom tiez je hodinku a pol hore potom chvilu zabuba,v kociari von tiez nevyspi vela. Vecer tiez kupeme okolo 7 mej,ale to nie je pravidlo.Ked sa pokadi,tak aj skor 😀 ,ale snazim sa,aby bola po siedmej uz v postielke. A to nezaspi vzdy hned,niekedy aj po hodine.Zaspava s plienockou na ksichtiku 😀

olienka12
4. máj 2010

liwka u nas to iste 🙂)) musi porozpravat co sa mu snivalo a tak...inak skus ju rozosmievat s fotakom v ruke a ked sa zacne smiat cvak 🙂)) my to vacsinou robime tak,ze jeden ho rozosmieva a druhy foti 😀

ketkous
4. máj 2010

ano ranne monology su pravidlom...Ziadne diskusie,pretoze mamka je uplne K.O. a nechce sa jej debatit na vcas rana 😀 😀

zazalienka
4. máj 2010

no a pre zmenu naše 3 a pol mesačné maxi dieťa🙂) aj kuchynský stôl je mu už malý.. a v tých teplákoch kamoškin syn behal po ulici🙂)

andykca
4. máj 2010

jasne aj u nas presne to iste...dnes sa o piatej rano pokalal, takze som ho sla prebalit a kedze sa junak prebral tak mi do siestej vykecaval a ja som si podriemkavala hehe...no potom sa ku mne pritulkal a hajkal tiez....bo ho to uz sameho nebavilo xi

liwka
4. máj 2010

tak tomu sa hovori chlap ako hora 🙂 joj, uz sa tesim, ako ich pofotime spolu 😎

liwka
4. máj 2010

baby,mozno blba otazka, ale nemate niektora tip na robotu na MD? 😝

andykca
4. máj 2010

Zuzi fakt chalan je teda uz pekne velky 😉

liwi nie blba otazka 🙂 celkom dobra, ale ja ti osobne neviem poradit...ja totok budem riesit az na rok - teraz si chcem vychutnat nicnerobenie xi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre