Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
15. máj 2010

fiiiha, aj to nás čaká.. našťastie mám v zálohe jednu stoličku u kamošky.. keď sme tam boli na kolaudácii tak mi ju sľúbila požičať.. nemusím aspoň to kupovať🙂

sisipetka
15. máj 2010

no ebay sa neoplati, slaby kurz € voci dolaru...hma, tak idem slovenske, pripadne rakuske nety odsledovat 😅
...zatial papal v kresielku, ale to je cele biele, takze ta mrkva to je pre to kreslo taky maly zabijak 😀
To mas super, ze si pozicias....ja nemam zatial od koho, takze budem potom pre rodinnych blizkych velmi oblubena na poziciavanie 😝

sisipetka
15. máj 2010

...uz som nasla stolicku, a dokonca ju zaslu aj na slovensko - tak to ma tesi 🙂
http://www.bimbomarket.it/sk/en/polly-2-in-1-hi...

zazalienka
15. máj 2010

tak s mrkvou opatrne..

vďaka bohu za kamošky a švagrinú, veľa vecí sme nekupovali.. len to najnutnejšie.. ušetrilo nám to kopec peňazí a námahy..
joj keby stačilo do roka len kojiť, to by bolo fain.. skončí aj nám bezstarostné obdobie, kedy stačí mať len mamine prednosti so sebou..

zazalienka
15. máj 2010

krááásna, tam fľaky od mrkvy nebudú..

sisipetka
15. máj 2010

Vies, ze ma to dnes s tou mrkvickou bavilo - bol to krasny pohlad, ako mixuje tym jazyckom a snazi sa to spapat 😉
...ta stolicka je nastastie umyvatelna, taka pogumovana....tak aj ked gcne a prdne naraz...tak sa da umyt 😀

No ja pre dnesok koncim, krasnu nocku a dlhe spanie 😉

zazalienka
15. máj 2010

xixi ja som to sledovala na synovcovi ako sa snaží hltať a nevie ako na to.. bohovský pohľad..
tak si oddýchnite a krásnu noc želám.. ja sa konečne idem naložiť do vane a zohriať.. dobrú noc.. 😔

olienka12
15. máj 2010

kocky v noci ked davate papat svietite? my od kedy papame po tme,tak spinkame krasne jedno zobudenie,napapanie a spime do 6 niekedy 7 pol 8 klop klop

evca35
15. máj 2010

ahojte, spíte?

ja som sa sem konečne dostala, aj som si vás prečítala dozadu, pobavila som sa nad radami príbuzenstva 😀 😀 😀 , našťastie mne nikto nekafre, mama u nás bola asi 4x, aj to kočíkovať a na chvíľu hore, takže nič nestihla 🙂 a svokra asi 3x, tá si vždy myslí že ho bolí bruško, keď zaplače a začne mu ho masírovať. Tak nech si to myslí ... Inak mám pokoj.

Zazi - pekný kočiarik ste kúpili, my ideme zajtra k svokrovcom na obed a cestou chceme skočiť do Optimy, je tam veľká predajňa kočiarov, tak chcem nejaké odskúšať. Ale si mi nasadila chrobáka s tou rúčkou ....

Sisi - pekná stolička. Ja mám vybranú túto: http://www.maderna.sk/katalog/product/6129/ a chcem pistáciu.

Olienka - boli ste dnes v KE? Kúpili ste niečo?

K tomu pišťaniu - u nás je to už dlhšiu dobu a to rozčuľovanie tiež. Teraz malý dáva rozčuľovaniu prednosť pred plačom. Ale nájdu sa aj slzy. A hlas má teda riadny ... A najnovšie naťahuje pravú rúčku a "hladká" ma po tvári po dojčení a usmieva sa. A keď príde k nemu manžel, tak naťahuje rúčku aj k jeho tvári a "hladká" ho. Také je to roztomilé. Za hrkálkou naťahuje striedavo obe rúčky, hlavne že si ju môže strčiť do pusy ...

A tento týždeň, keď je veľmi hladný, volá: mmm_ma! alebo e_vo! Tak sa smejeme, že aká ja som mu eva 😀

evca35
15. máj 2010

aho oli, som ťa privolala 😀 😀 😀

ja svietim slabým svetlom. U nás sa spánok stále mení, už sme spali aj 6 hodín, aj každé 2 hodiny, najnovšie každé 3 hodiny. Ale ja mám v spálni zatiahnuté žalúzie aj záves, tak potom ani ja nič nevidím keď v noci vstanem.

zazalienka
15. máj 2010

ja zažnem malinkaté svetielko, lebo malý nikdy neviem kde je v postieľke a ako je otočený keď sa mrví🙂 on aj oči otvorí ale hneď ich zavre..
budí sa na papanie ako sa mu chce.. a vôbec mi to nevadí.. aj 20 x vstanem, pretože mi je to hrozne vzácne, keď je taký v polospánku, pritúli sa a voní.. koľkokrát na neho ešte hodnú chvíľu pozerám a voniam.. šak raz sa dospím..

evca35
15. máj 2010

aj náš už cestuje, už som ho našla aj na druhej strane postieľky, držal sa tyčky, ležal na boku a nohy von 😉 Ale v noci tiež papá so zavretými očami a väčšinou mu stačí papať len z jedného prsníka a zaspí. Tiež mi nevadí vstávať viackrát, dokonca som v lepšej kondičke, keď som sa tak zobudila po 6-tich hodinách, tak ma bolel chrbát, že som sa nevedela 5 minút ani pohnúť.

s tým počasím - ešte budúci týždeň hlásia zimu, tak ešte využívam vaničku, aspoň je krytý pred vetrom.

Inak dnes má Martinko 4 mesiace. Strašne rýchlo to ubehlo.

zazalienka
15. máj 2010

aj Miško papá len z jedného, pocucká si a spí.. ježiši už by sa to počasie mohlo unormálniť.. scvoknem z toho..
blahoželám.. náš krpec bude mať vo štvrtok..
v stredu ideme s Andy a Adros plávať.. hroooozne sa teším ako bude malý reagovať..

katka22r
16. máj 2010

dobre ranko...no pocasie na prt aj tu na vychodze 😀
ja som tiez ochotna vstat k laure aj x krat za noc ale obcas si myslim ze je to vela kolko papka...ze mam malo mliecka ale pisala som agne a ona mi napisala ze to je v pohode pretoze ona ani tolko mozno nevypije len chce byt pri cicke 😉 tak teraz som uz spokojna....no podla noveho uz noc mame pol hodky debatny kruzok ale akosi som si na to zvykla 😀

inak kocky co len kojite zacinate s prikrmamy koncom 6 mesiace alebo zaciatkom 6 mesiaca a co bude ako prve co date drobcovi?ja som tak s toho tochu jelen 😀

olienka12
16. máj 2010

evca ja som len zakukla a isla,tak som neprecitala co si pisala. v Ke sme boli len v centre a kupila som si blesk na fotak,to bol hlavny ciel vypravy 🙂)) a este v tescu sme malemu kupili pyzamka a hracky, ja sa furt jedujem ked idem do Vasho tesca pretoze mate ovela lepsi vyber ak my v PO 🙂

andykca
16. máj 2010

caute baby...som vas citala cely tyzden, ale nepisala som bo sa mi nechcelo 🙂 ...sme oddychovali u babky takze sme mali o program postarane....

sa mi konecne upravila laktacia, tak som velmi rada...dokonca som aj malemu odsala mliecko a sla som do tesca....to je ulavaaaa xi....tesim sa bo je to taky maly zazrak hehe - este pred 2 tyzdnami som neodsala ani Ň....xi

katka ja ani len netusim kedy zacnem s prikrmom....este to neriesim 😉

evca totok presne robi moja svokra....ked maly pri nej reve tak ona - boli ho bruskooo chudatko a masiruje ho (nechape, ze proste niekedy nema chut byt pri nom).....ide ma roztrhnut....jeho nikdy brusko nebolelo ako je na svete (teda mozno raz) tak neviem co trepe furt...a neda si povedat 😠 😠 😠 .........a moja mamka v pohode ta jak ja poviem tak urobi 😀

nella1
16. máj 2010

maminky............ dali ste ockovat proti rotavirusom? predtym som o tom nerozmyslala, chcela som dat len tie co musiim ale citala som o tom teraz troska viac a zacinam o tom uvazovat ze ano........ tie co nekojite zacinate uz s tuhou stravou? ja uz pomalinky budem zacinat mliecko na noc nam nestacii zacali sme sa castejsie budit ...

olienka12
16. máj 2010

baby mna o chvilku caka navsteva dojde svokra vrrr heh snad prezijem bez bolesti hlavy lebo ona dokaze jednu vec zopakovat snad 100x a hlavne ked na nejake blble poznamky nereagujem,tak bude omielat kym ma nevytoci...

nella nedavali sme ockovat deticky u nas v rodine neboli a prekonali aj hnacky a pohodicka... vytvori si protilatky prirodzene.
prikrmujeme uz dlhsie celkom nam to ide 🙂 len ta stolica je cela veda,ale aspon uz kaka sam 😉

ketkous
16. máj 2010

Ahojte,
Oli vela trpezlivosti so svokrusou 😀
Nella,nedavam ockovat proti rotavirusom...dufam,ze vsetko statocne prekoname,hoci poznam vela pripadov,co skoncili aj v nemocke koli tazkym hnackam.Ja som vsak celkovo nejak proti akymkolvek ockovaniam 😒
Aj my uz mame stolicku od mojej mamky,kupila nam ju v Rakusku..je drevena a da sa pouzit aj ked mala bude uz starsia/skolarka. 🙂
Oli,dojcim po tme,niekedy si zapnem "touch me" lampu 😀
Pekny vikend

ketkous
16. máj 2010

ze skolarka 😀 😀 😀 myslela som skolkarka

andykca
16. máj 2010

nella my sme dali ockovat proti rotavirusom....2.6. ideme na preockovanie... 🙂 malemu to chutilo a nemal ziadne vedlajsie ucinky...

Oli veru vela trpezlivosti 😉

slovakia80
16. máj 2010

ahojte,
to je ale des pocasie 😝 😝 😝
rotavirusy sme ani my nedavali
kati prikrmy este neviem,ale skor od ukonceneho 6 mesiaca,uvidim co nam povie dr na poradni,sa neviem dockat
oli ved nase hyper tesco celkom v pohode,ci?na trojke v nom nic nemaju a v meste je oka co sa oblecenie tyka,noo v ke som bola len raz aj to bola len rychlovka,sa mi zda vacsie

olienka12
16. máj 2010

slovakia ani hyperko neni to co OD v KE v centre len na potraviny ked som vosla taky vyber vin v PO nie je...
hracky a oblecenie ani nevravim..

babush
16. máj 2010

Oli..aj ja cakam od pondelka svokru 😎 tak som zvedava, ako to ideme vydrzat, kedze som mala pre nu prichystane prace na zahrade, ale kvoli pocasiu to teda nebude mozne ju takto zamestnat. Tak aspon kosele vyzehli...a hadam to tiez dako vydrzime a nepohadame sa hned 1. den 😀
Inak my svietime stale takou malou nocnou "zizkou" so senzorom na svetlo.Pcha sa to rovno do zastrcky. Svieti tak do oranzova a len tak jemnulinko. Pri tom spavame, od kedy sa nam mala narodila, aby som videla ci jej pcham prso do pusy alebo do oka 😀 , ale aby sa mi svetlom zase zbytocne nezobudila 🙂

gucz
16. máj 2010

babush že do pusy alebo do oka 😀 😀 😀 , my máme tiež zapnuté len pozičné svetielko, svieti pre zmenu do modra. Zapínam to až keď sa malý zobudí na prvé nočné papanie.

gucz
16. máj 2010

babulky čo robíte keď je takto škaredo vonku??? myslela som, že tu bude živo 🙂
Mňa i deti doma už šľak triafa z nudy a to má byť takto minimálne do útorka 😒
z nudy som upiekla aj bábovku ku káve, no a čo budeme robiť do večera.... to fakt neviem. Laura po zobudení trénovala jazdu na bicykli na trase obývačka kuchyňa a späť, ale už ju to nebaví, tak teraz hojdá Miška v kresielku a tomu sa to moc nepáči....... 😅

dadulka2000
16. máj 2010

ahojte kocky,... ako sa mate v takom krasnom pocasi?? to co ma byt za zima?? 😎
uz druhy den sa susime doma,.... este ze su kocky dobrucke a vedia sa zabavit.
ja som si prave dopozerala Zumba DVD - aj som si poskocila (Millie na mna pozerala - ci mi nesibe 😀 ), lebo mi bola zima, tak som sa aspon zohriala. 😀 😀 , a zajtra by som si aj sla zacvicit tu zumbu,...lebo stale sa ma drzia kila navyse ako kliest 🙂

katka22r
16. máj 2010

noo ja som konecne uspala lauru ale tiez kosa jak v rusku....nuda nenormalna
dadulka a dajake cviky na ovisnute brusko nemate?

minix
16. máj 2010

Nella, my mame za sebou uz dve davky rotakov a vsetko ok, petke to chuti😉
My sme po svadbe, sme ako matohy, mala je umrncana, nevie sa vyprdiet a ako na potvoru nechce spat, ale stale zaspava na didke, ked jej vytiahnem z pusy, zobudi sa😉 v noci som spala 4 hodiny, teraz cez den 1,5, aj to rozdelene na 3x, neviem sa dockst vecera, vcera sme ju tym navratom v noci dost rozbili.

V spalni svietim stale cez ipod station, je to aj ako radio, aj budik, hadze slabucke svetlo domodra, ja v noci vidim, ale malu nebudi. Aj tak jej v noci povacsine pusinku hladam prstom, a obcas chytim aj oko😉 ked zacitim zname tahanie, viem, ze je dobre.

Uz treti den mame novy "zlozvyk", objavila si palec a ked ho cmuka, tak zvysne 4 prsty si rozprestrie cez tvar ako vejar. Musim vam odfotit😉

babush
16. máj 2010

my sa s Lejkou v takomto psom pocasi hrame na rozvojovej deke a ked ju to prestane bavit, tak si pustime pesnicky od podhradskej a canakyho a to ma strasne rada a tak jej spievam a ukazujem a to sa smeje alebo len sleduje mamu, co to stvara 😎
Prave som ale skoncila doucko angliny a ako tak pozeram, tak aj mala aj ocko spia pred telkou 🙂 zlati su
...no a esteze mame v utorok to plavanie, aspon nam to rychlejsie zbehne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre