Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janka1
26. okt 2009

heeeej 😨
kedy? pridem co fajne varis ??????????

roxy_1
26. okt 2009

teda holky vy jste se rozkecaly 😀

marushka kosik koupila tchyne od nejake pani pres inzerat,byl pul roku pouzivany ale je uplne jako novy 🙂

ja jsem cim dal vic zoufalejsi aby jsme to nase hnozdecko stihli dodelat nez se maly narodi ☹ prijde mi ze vsechno moc trva...ale aspon neco pozitivniho je ze jsme v sobotu koupili loznici a jeste se v tydnu chystame na koupelnu.

nedockava4
26. okt 2009

juj, ja som myslela v PO 🙂

janka1
26. okt 2009

jaaaaaaaaaaaaaj 😉 no ved uvidime co a ako 😉

hanus177
26. okt 2009

Tak ja som sa práve vrátila z obedíku.......... skvelá paradajková polievôčka.....mňam,mňam........... len som si skvélu chuť pokazila brokolicovo-mrkvovým šalátom 😖 ale nie všetko zdravé je aj chutné 😉

hanus177
26. okt 2009

že vraj polievôčka..... ha, ha, ha, 😀 😀

tak sa mi zdá, že deň čo deň mám "dutejšiu hlavu"......... vôbec mi to nemysli

eva3107
26. okt 2009

Hanus to niic 😀

No vidis evca uz mas aj odvoz dokoca dva... 😀 , len si vybrat 😅

Tak ja som sa tiez uz vratila z obedika a mala som fajny cerstvy natahovaciiii syr...padol mi dobre...aspon zatial... 😅

Roxy ja mam tiez taky pocit ...ze nam vsetko trva a ze to ide pomaly tak som zvedava... 😒 ...Do konca novembra by som uz chcela mat celu spalnu hotovu aj poskladanu...vsetko proste 😒 ...Tak uvidime ako sa nam to nakoniec podarii 🙂

loss
26. okt 2009

krpuch ahoj jej to mozno budeme spolu rodit 🙂
dnes nam Nelly vstala uz o 4h boze hruza strasne by som spala 😔
vsetkym zelam krasny dnicek

sisipetka
26. okt 2009

Ahojky,
hlasim sa po vikende, prvy den na MD 😉 Dopoludnia som si pretriedila detske vecicky, urobila poriadky v skriniach, navarila, nieco poprala a teraz oddychujem 🙂 ....a jasne, ze citam pri tom MK 😀
Pridavam sa do ankety:
1) Antolska, zazmluvneny lekar
2) ak by bol prirodzeny porod, tak manzel
3) bez komplikacii, od dnes na MD
4) klasicky vs. sekcia (uvidime podla bliziaceho sa terminu, kedze prve bolo sekciou)
5) este nepremyslam, zacnem az ked budeme viac riesit sposob porodu
6) neuvazujem nad pupocnikovou krvou

olienka12
26. okt 2009

baby ja som sa napchala jak prasiatko idem puknut ale ked to bolo take fajneeee

eva3107
26. okt 2009

nooo...tak len nepukni Lenkaa... 😅

meggieya
26. okt 2009

ahojte baby... chcela som sa spytat, ci neviete ci sa da kupit v lekarni Temesvaryho roztok na zistenie plodovej vody.. ??? dakujem.

olienka12
26. okt 2009

hmm meggieya tusim sa daju kupit take pruzky na zistenie ale nepocula som o tom roztoku, ale to neznamena, ze sa neda

zuzuxx
26. okt 2009

Ahojte kocky, pridavam sa do ankety 😉

1) Antolska, zatial som rozhodnuta, ze nezazmluvnujem
2) manzel
3) pracujem, od 15/11 na MD
4) klasicky, dufam, ze sa spravne otoci
5) najradsej by som isla bez EPI, no ale neviem neviem...
6) pupocnikova krv nie, ak by tak len do verejneho registra

Inac sisipetka, mozno sa na Antolskej stretneme 😉 Aj ja mam oficialny termin 25/12, ale podla uzv sme o tyzden mensi, tak uvidime..

sisipetka
26. okt 2009

zuzuxx - moj oficialny je 22.12., podla posledneho utz 24.12. a podla konika mi to pise 25.12. 😀
no a este je mozne, ze bude sekcia - tak pocitam aj tyzden/dva dopredu .... ale nebranim sa stretnutiu v porodnici 😵

dadulka2000
26. okt 2009

ahojte bruchane 🙂
co oddychnute po vikende?
ja som day off v praci dnes a zajtra pracujem z domu lebo mam stretnutie s midwife - to je 5 min tehu kontrola (skoro medzi dverami) 😀
my sme mali busy vikend - narodeninove party, a vcera elka mala zvysenu teplotu tak len lezala a soplila na mna,..... som zvedava kedy to chytim ja, a co potom budem robit
Petka,... uz si teda na MD?? wow..... tak si uzi toho kludu a "nudy",.... pozeram ze mas termin uz v decembri?
ja zacinam MD az od 1.1.10 - teda plno casu

bebel
26. okt 2009

Ahojte,
ja mám v robote stres .........dnes mi je nejak ťažko od žalúdka. 😒
Ani na Vás nemám čas...možno až večer ak ešte budem vládať si Vás prečítam a spracujem anketu. 🙂

meggieya
26. okt 2009

1) budem rodiť na Kramároch v BA, lekára nemám zazmluvneného ani nechcem, nechávam to na vyssiu moc..🙂
2) No snúbenec sa po dlhej dobe vyjadril, že pojde so mnou
3) zatial ide vsetko ako ma, zevraj som tabulkova... 🙂 materska predpokladam okolo 10.12
4) Klasika, co bude k dispozicii vyuzijem (hudba, lopta atd.)
5) Rodiť budem klasicky... moja mama to zvladla, aj ja to zvladnem... 🙂
6) No ak by to pomohlo niekomu, tak by som to dala do verejneho registra,ale ako som pocula zaobchadzaju s tym ako s odpadom, takze nech si s tym spravia co chcu.

sisipetka
26. okt 2009

Dadi - dakujem - nudu zatial nepocitujem 😀 ...ale je fajn pocit, rano sa nikam neponahlat a planovat si nejake tie drobne aktivity ako nakupit, vymenit gumy na aute, poradna, obed s kamoskami, navsteva kamosky a do toho este aj sestrina svadba 😀 ....ale robim nieco z domu na dohodu, takze uplne off nie som a peniazky sa vzdy zidu.....

Bebel, chce to klud, dobre to poznam - ved aj preto som minuly tyzden skoncila na pohotovosti. Ti nasi zamestnavatelia si niekedy neuvedomuju, ze ako tehotne nemame sancu vyhrat olympiadu 😅

dadulka2000
26. okt 2009

Petka tak si to uzi,.... ja budem len "slepo" zavidiet 🙂,.... ale ked mne je v praci taaaak dobre,.... a citim sa fajn, tak preco nepracovat kym sa da. tu je to ine ako na slovensku - tu je materska len 1 rok a potom sa musim vratit spat do prace,... takze cim neskor nastupim na MD tym dlhsie ostanem doma s babatkom,.... 😅

idem aj ja na tu anketu:
1.) Pembury Hospital - UK
2.) Manzel (ako naposledy ked zaspaval pri mne 😉)
3.) Normalny priebeh - MD od 1.1.2010
4.) Klasicky porod, porodne bolesti v bazene, Entonox (gas and air), dalej sa uvidi,.... (pri Ellie som presla na finalne vytlacenie z vody na postel - lebo som sa uz rozmacala v tej vode a nevedela si najst polohu - ako som dlha 😀 )
5.) EPI nie (dalo sa to prezit bez nej v pohode) 😉
6.) Este musim zistit detaily ako to tu s pupocnikovou krvou funguje

iva81
26. okt 2009

Ahojte tak aj ja sa pridam do ankety.

1.) Antolska, lekara nezazmluvnujem kedze tam ziadneho nepoznam
2.) Manzel
3.) Normalny priebeh tehotenstva
4.) Klasika, ale este pockame na vyjadrenie neurologa koli nejakym problemom v minulosti
5.) Epidural nie, v pripade cisarskeho celkova anestezia
6.) Manzel by chcel pre vlastne vyuzitie ale este sme sa na 100% nerozhodli, ak nie tak do verejneho urcite

liwka
26. okt 2009

ahoj,babulky, po vikende sa hlasim aj ja. dufam, ze ste vsetky oka, pocasicko sice nie je nic moc, ale keby chcelo byt este dlho tak uzasne, ako bolo vcera, to by bolo 😉
adros, minix aj tym, na ktore nieco lezie, pripadne sa necitia najlepsie, prajem, aby boli cim skor fit a posledne tyzdne tehotenstva si mohli uzivat naplno 😀
k ankete:
1.) pravdepodobne TT, co sa tyka lekara- snad bude sluzbukonajuci v poho
2.)chcela by som priatela, on s tym zatial az tak stotozneny nie je, ale hadam si to rozmysli
3.) zo zaciatku uplne bez akychkolvek problemov, no kvoli praci som od 7.10. PN
4.) klasika, v pripade komplikacii cisarsky
5.) zvazujem si zaplatit epi, no vyuzit ju chcem len v krajnom pripade
6.) doteraz som chcela pre vlastne vyuzitie, ale po precitanych informaciach zacinam velmi uvazovat. ak si to rozmyslim, tak darujem pre verejny register

nedockava4
26. okt 2009

anketa:
1. Kosice, lekára zatial zazmluvneneho nemam, ale chcela by som...
2. manzel
3. som PN (na zaciatku nizky krvny tlak + problemy s krckom)
4. klasika (+ hudba, fitlopta, sprcha)
5. nie
6. zatial nie som rozhodnuta

eva3107
26. okt 2009

Ahooojte ...tak ako vidim vela ste od obeda toho nepopisali 😉 ...kam ste sa to podeli...azda tolko pracujete?

Inak neviem ci niektora z vas postrehla moju otazku...neviete nieco o micici? ..Dlho tu uz nebola...cooo?

zdenka73
26. okt 2009

Eva asi si nepostrehla, ale Micici a Adros ležia v nemocnici.

eva3107
26. okt 2009

Zdenka...niee Micici , ale Minix... 😒 ...Ale Micici ona je Spisskej novej Vsi a ju myslim ona tu dleho uz nebola...dufam ,ze je v pohodke a nic zle sa nestalo 😕

olienka12
26. okt 2009

antoniab je od spisskej sa mala teraz vratit z UK mozno dojde na stretko evi nie?

eva3107
26. okt 2009

Tak ano nieco spominala,,ze by chela prist, ale ju musime navigovat...ale mne ozaj nejde do hlavy ta MICICI 😕

zdenka73
26. okt 2009

jeeeeeeeeeej, prepáš, trochu som sa sekla v menách. Micici tu veru dávno nebola.

ives77
26. okt 2009

ahojte babenky,tak konečne mám už aj ja spravený album tak ak chcete tak urobte KUK 😀
idem vás rýchlo dočítať🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre