Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
12. dec 2009

liwka, mne to švagriná vysvetľovala.. ako to majú oni s deckami.. malý je od narodenia naučený zaspávať pri plnej prevádzke.. teda samozrejme že nie diskotéka, ale normálne sa rozprávame, alebo hrá hudba.. pokiaľ sa naučí zaspávať v absolútnom tichu, tak inak nikdy nezaspí.. Malý Maťko je naučený úplne super, a tos a mi páči.. neviem si predstaviť že malý bude spať a ja sa nesmiem ani pohnúť... no uvidíme, ešte nevieme aké budú naše bábence..

liwka
12. dec 2009

tak je na tom tvrdom spanku predsa nieco pravdy. dakujem, zasa som o nieco mudrejsia. 😀

dadulka2000
12. dec 2009

caute kocky, drzite sa?... ziadne nove babatka? 😀
prave sme sa vratili od kamosky, .... mali sme take away chinu na obed,.... boli nas 4 pary s detmi,.... fuj ako som sa objedla. myslela som ze sa dotykujem kym som 45min soferovala spat. ale super bolo.
MM mal vcera Xmas akciu z prace tak sa vratil o 2 rano a este nebol schopny soferovania,.... haha.
o 30 min zase letim za dalsou kamoskou,.... proste taky ubehany den.. 😀
pekny vecer vsetkym prajem 😎

liwka
12. dec 2009

Zuzi, mas pravdu, ono je to o zvyku. ja si len nemozem pomoct, ale uz teraz som zhrozena z "mudrosti", ktorymi budem hustena z kazdej strany. a sice si velmi vazim svokru, maminu a starku, ved vychovali nejedno dieta (nie som prva matka na svete), ale uz teraz ma slak triafa, ked si predstavim, ako je moja starka schopna posadit malu akonahle ju vyberiem z perinky a napchat ju cokoladou, pripadne cipsami skor, nez ochutna prvu mrkvu. a takto je to v celej rodine.
sme spominali zabijackove speciality- sesternicina dcerka nemala ani rok a uz vo velkom jedavala udene klobasky, co boli take stiplave, ze ja som mala dost. 😒

zazalienka
12. dec 2009

aleluja, ozdoby sa našli u našich v pivnici... už som ich oplakala.. gucz, posielam receptík..

liwka
12. dec 2009

Zuzi, gratulujeeem. takze Vianoce predsa budu. juchuuuuuuuuuuuu 😀

zazalienka
12. dec 2009

jej sa teším.. a našla som aj CD Gotta Jsou svátky .. a je tam Purpura.. to milujem.. Tiše a pokorně purpura na plotně voníííííííííííííííí, stále vonííííííííííííííí... 🙂

no ja si veru kecať do malého nenechám.. aj tak si myslím že každá mamina urobí ako uzná za vhodné.. a dá si poradiť od maminy čo už bábätko má.. chvalabohu ja mám švagrovú na telefóne a ostatné zistíme na koňovi..
aj ja som vyrastala na mastených chleboch, ale je predsa už iná doba a babky nevedia čo je dobré a čo nie.. 😎

marushka
12. dec 2009

ahojte babule,

ja sa pridávam k zdobiacim jedincom 😉 😉 😉 sme povyťahovali ozdôbky, pred chvíľou som dozdobila bytík a urobila ikebany - to ja môžem takéto srandičky, , mňa to bavííííí 😉

doobeda sme boli v BA, len sa pohrať v Avione v detských kútichoch, v elektre som maminke kúpila darček a potom v Hornbachu stromček 😉 sa teším, asi v piatok sa doňho pustím, máme taký živý v kochlíku, som zvedavá, koľko vydrží 🙂

ale inak je to v obchodoch fakt šialenstvo, nechcela by som už riešiť zháňanie darčekov, strašné psycho 😝 😝 😝

liwka
12. dec 2009

pozerali ste spravy na JOJ? prave hovorili o tom ockovani. vraj nebude povinne pre tehotne, no velmi ho odporucaju. ja len velmi dufam, ze kym cela ta parada okolo ockovania zacne, malinka uz bude na svete.

zazalienka
12. dec 2009

marush dnes hlásili v rádiu poobede že cesty okolo Avionu na totál zapchaté... sa teším, my ideme vyraziť zajtra doobeda.. nuž, pôjdem v teniskách a obrním sa dobrou náladou..

liwka
12. dec 2009

marushka,cota vysielstromcek v crepniku? ja by som ho velmi chcela, len neviem ceny....

gucz
12. dec 2009

babulky ja som už taká unavená, že neviem ani rozmýšľať... takže idem si ľahnúť, dobrú nocku prajem 🙂 papa

ešte raz ďakujem za receptík 🙂

zazalienka
12. dec 2009

dobrúúú.. a nech sa podarí..

ives77
12. dec 2009

to tak musím vám napísať aké som nemehlo ☹ asi pred 15min som sa vrátila spohotovosti lebo po upratovaní som sa šla osprchovat a fajne som sa skidla v kúpelni a rovno na bruško,bola som pol hodinu na ozvoch vo vzdychárni a vedla v sále rodili dve baby jedna rúkala viac ako druhá čo velmi mojej psychike nepomohlo nakolko začínam mať s pôrodu strach kedže viem čo ma čaká no a potom ma ešte pozrel dr.ktorý ma aj potešil aj nepotešil zároven potešil stým že malý je dole hlavičkou a nepotešil že v pondelok mám dojsť na kontrolu knemu lebo mám vraj velmi málo plodovej vody čo sa mu nepáči a kedže je malý s toho páde ok mám mať do pondelka zbalenú tašku a ak sa to s tou vodou nezlepší ostávame v nemocnici 😢 takže nás asi čakajú krásne vianoce 😔

marushka
12. dec 2009

no, zazi, veru, nezávidím, ale nič iné ako ošetriť sa hneď na začiatku pozitivizmom ti neostane, tak ti želám, nech to v pohodičke zvládnete 😉 😉 😉

liwka - ako kde :my sme pozerali jedličky 20-30, ale zohnať peknú v kochlíku je už problém, my sme žiadnu nenašli, som bola sklamaná ☹ iba pred obchodom a ten nám ako výstavný kus nechceli predať 😝 😝 😝 ale našli sme smrečok, je pekný a aj sú lacnejšie náš stál asi 14 ... 😉 😉 😉

zazalienka
12. dec 2009

ives a lepšie správy nemáš? ale priznám, aj mne nohy nadletovali v sprche, niekedy sa zabudnem a kmitám ako keby som nebola bruchatá.. dnes som po ležiačka umývala podlahu pod skrinkami..
uvidíš v pondelok čo a ako, myslím že naschvál by ťa lekár v nemocke nenechával.. v prvom rade ide o maličké.. a zasa keď by si tam nešla, na pohotovosť, bohvie čo by sa stalo.. či by na to niekto prišiel že je niekde problém..

weronyca
12. dec 2009

JUUUJ ives to ma mrzi. tak dufam,ze vsetko dobre dopadne. A do nemocnice tak skoro nebudes musiet.. Ale na druhej strane, mozno porodis skorej a pod stromcekom budete mat krasny zivy darcek 😉

Drz sa, myslime na teba a hlavne daj vediet ako si dopadla 🙂 🙂

olienka12
12. dec 2009

ives mna tak nepotesil lekar v piatok,ale ja mam cas este do dalsej kontroly v stvrtok. Tasku som dnes opat vybalila a zabalila a dobalila vsetko co chybalo vratane wc papiera 🙂)
Skus viac pit,mozno sa to zlepsi. Inak blahozelam k polohe... nas je stale KP ☹

adros
12. dec 2009

jaaaj, ives, drzim palceky, aby bolo v pondelok na poradni vsetko ok

baby, ja sa len sprchujem, ale vzdy vo vani cupim, a pri vyliezani sa drzim kraja vane a stupam na podlozku, lebo sa tiez bojim, ze sa steperim

wero, zajtra si zapni skype, poslem ti nejake tie pesnicky. Len to dlho trva a dnes posielam liwke, tak by to dlho trvalo.

gucz, ty nemas skype?

ives77
12. dec 2009

juj ste také zlaté som strašne rada že so objavila Mk aspon sa mám ským podeliť o radosť aj o starosť 😕
mm je už celý hotový že on nechce byť bezomna na vianoce majú byť naše prvé spoločné ☹
ale ja som povedala že dieťatko je prvoradé a ked tam budeme musiet ostat tak ostaneme no čo už
Oli aj ja som si akurát teraz kontrolovala tašku a tiež mi tam chýbal len wc papier a flaštička pre malého nakolko ja som ani Filipka nekrmila v nemocnici lyžičkou ani striekačkou ale hned flaškou a bolo to super 😉

liwka
12. dec 2009

ives, bude to v pohode, lahko sa to hovori, ale musis mysliet pozitivne. teraz ku koncu sa toho musime drzat vsetky 😀
a pridavam sa k tebe v tom, ze si vdacna za MK. to ja tiez a velmi. prestahovat sa takmer 100 km od rodiny, to je dost o drzku, ale potom zistit, ze cakame babo a na vsetky tie cudzie pocity byt sama, asi by som sa zblaznila. som strasne rada, ze som vas tu spoznala a ze si mozeme pokecat. mne to dava brutal vela sily a pozitivneho do kazdeho dna. ach, aka som sentimentalna 😀

roxy_1
12. dec 2009

ives chudatko tak zase na druhou stranu jeste ze to dr. zjistil nez aby bylo pozde,snad to bude v pondeli ok.kazdopadne nam dej vedet pokud to bude mozne a jeste do Vanoc je cas tak snad do te doby budes doma at uz 2v1 nebo uz s malickym 🙂 budu drzet pesti pro stesti at to dobre dopadne 🙂

jinak my mame jen sprchovy kout takze se jen sprchuji ve stoje a zatim v pohode... 😉

zitra rano vyrazim s tchanama do Ikei tak uz se tesim snad nakoupim vse co bych chtela do noveho bydleni,aspon teda to nejpotrebnejsi..i kdyz to jsou u me i pytlovinky k dekoraci,ale to musi jeste pockat 😅 😅

ives77
12. dec 2009

dík babenky 🙂 dúfam,že to bude ok a určite dám vedieť....
idem do peleche tak dobrú noc všetkým papa🙂

gucz
13. dec 2009

Dobré ráno žienky 🙂

ives budem na Teba v pondelok myslieť, každopádne držím palčeky aby všetko dobre dopadlo 🙂

adros ja skype nemám, ale MM myslím že hej. Spýtam sa ho až sa zobudí po nočnej a dám vedieť.

ja som včera zalomila ako mimino niečo pred deviatou, síce som mala dva nočné výjazdy na wcko o pol jednej a o pol štvrtej, ale som super vyspaná 🙂 i keď sme vstávali 6,15. Vlastná posteľ je vlastná posteľ 🙂. Rozhodovala som sa či prijať pozvanie svokrovcov byť u nich na Vianoce a prespať tam, ale radšej zostaneme domenka a pôjdeme až na 1 sv. vianočný na návštevu, už tam spať nechcem, aspoň kým som tehu.

liwka jééé tebe už svieti 32tt, letí to, že?

janka1
13. dec 2009

dobre ranko 😉
vidim, citam, ze sa tu pomalinky , ale isto rozpadavame 😵 😵 😵 😵

ives drzim palceky a nezufaj ked porodis na dalsi tyzden na vianoce ste domka vsetky spolu 😵 😵 😵 😵 😵

o akej polievocke je tu rec? aj ja si prosim 😉 🙂

gucz u mna detto inde ako doma vo vlastnej posteli mi nehrozi spanie a to nie len teraz pocas tehu , ale vzdy 😒 dovolenky su super vec , zboznujem ,ale viem ze 11 dni nespim 😢 detto velka noc, to chodime na chatu taktiez nespiiim 😒 takze nie si sama , neboooj moja postel a nic ine 😉 ale tu snad nebudem vsade vlasit 😀

gucz
13. dec 2009

janka1 polievočka je ostrokyslá ako robia číňanci, pošlem Ti do IP, origoš je to od zazalienky

weronyca
13. dec 2009

Dobre ranko, juuuj taka som rada, ze niesom sama hore. Tato noc je priiiiiiiiserna. Spat sme isli okolo 2, v noci ma chytili falosne kontrakcie. Drahy konecne doma, spi ako zabity. Ako ho poznam, bude spat min do 11. Spime u ,, svokrovcov" tak si viete predstavit aka som nesvoja, cakat kedy sa zobudi. Hore som od 6, co neviem spat, stale len na porod myslim, velmi som taka nejak nervozna ci ten porod zvladnem atd. A to ma este caka mesiac:((

janka1
13. dec 2009

gucz dakujem 😉

weronyca to je normalny stav , aj mne sa o porode sniva uz kazdu noc 😀 stale rodim inde a inac a porodim vzdy nieco ine raz je to D , potom CH , uz aj dvojicky som mala , potom su to nejke cudne priserky 😀 😀 😀

weronyca
13. dec 2009

No ja kazdu noc rodim velmi male dieta ale s nosom ako pinokio.
Inak zistila som ze maly nema rad ked mu spievam, tak bolestivo ma kope. Ked smiva tatinko tak si poskakuje dobre ze nie v rytme

gucz
13. dec 2009

aj ja som dnes vo sne rodila 😀 a weronyca neboj sa, zvládneš to, musíš, nič iné Ti ani nezostáva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre