Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
30. mar 2010

baby presne viem o com pisete 😀 😀 ja ked som bola bez maleho len 2 krat a na par hodin hehe...aj to s tym, ze tato zavola keby nieco...no tato nevolal tak som bola nervna a volala som ja 😀 😀 😀 ....ale teraz aspon viem ze tatinko sa vie postarat 😉

oli urcite nieje co vycitat...podla mna... 😀 😀 kazdy sa stara o svoje dieta tak ako vie a mysli si ze je to pre neho dobre.... 😉 aj moja neter vyrastala na UM a jaka herecka je z nej 😀 😀 a so svojou mamou ziadnu blizkost nestratili xi

meggieya
30. mar 2010

baby... no ja som mala tiez problemy s kojenim,... ale nevzdali sme to... Na zaciatku v porodnici, bol maly 4dni v inkubatori takze mi ho prolozili az po nich, lebo bol napojeny na infuzkach.
Takze som odsavala a davali sme mu to striekackou. Samozrejme ked sme ho vytiahli mal problem sa prisat a tak som ho krmila odsatym mliekom cez streikacku asi 2 tyzdne a potom ked som to uz chcela vzdat, tak som nasla sposob ako sa prisal, vopchala som mu do pusy malicek a tak sa chytil. Najlepsie bolo ze v porodnici ma sestra nenechala prvy krat mu dat prso bez klobucika, takze ked sa aj chytil potom, jedli sme cez klobucik a to ma strasne deprimkovalo. Revala som ako male decko, ze nepije normalne az po niekolkych tyzdnoch, ked som sa stretla s dr.Vandovou a ta ma pochvalila, ze bojujem a nemam sa vzdat, som neprestala. Od tejto nedele kojime bez klobucika a ja som stastna. Kojime sa kazde dve hodiny v noci tri az styri a som stastna, ze mam doma dobreho chlapceka, ktory nema ani koliky ani reflux, spinka aj cez den dva tri krat. Takze vdaka Bohu. 😎

olienka12
30. mar 2010

nas sampion v lahkej vahe na 3 mesiace 🙂))

adros
30. mar 2010

oli,pekny macko 🙂

janqa24
30. mar 2010

oli, nadherny je 🙂 uplne na nom vidno, ze je to spokojne babatko 😵 a tiez si myslim, ze si urobila dobre, ked si sa prestala trapit s kojenim - mas pravdu, ze ak to nejde a babatko je nespokojne a matka ma tiez kvoli tomu nejaky problem, netreba to silit

my papame cca kazde dve hodiny, kupeme sa rano okolo deviatej, potom Ninka spinka take 2-3 hodinky, potom sa napapame, chvilu sa hrame s macikmi, kolotocom, hrkalkou alebo pasieme baranceky, potom ideme von na taku hodinku - dve, Ninka v kociku pospinka, potom zasa papame a ideme este raz na prechadzku alebo na navstevu, opat papame, okolo siestej si opat musi pospinkat, lebo inak je potom mrchava jak cert 😎 na spanok sa ukladame medzi 20.00 a 21.00, prve papanie je okolo 2.00 a potom az rano okolo 5.30 - 6.00 🙂 rano sa napapa, potom kaka a potom sa do kupania hrame 🙂 teraz som s nou bola tri dni a dve noci uplne sama a krasne sme to zvladli 😎 a v nedelu prespala cele dopoludnie, takze som si mohla v klude navarit, upratat a este aj upiect 😀 a ked nahodou musim od nej prec na viac ako dve hodiny, mam vycitky svedomia a vyvolavam mojej mame, ktora ju vacsinou strazi, ci je vsetko ok 😅 ale Ninku by som samu s jej tatinkom asi nenechala, on je trosku nervozny, ked sa mala jeduje 😒 mrzi ma to, milujem ho a nekonecne mi pomaha, ale je to trosku nervak no... 😝

evca35
30. mar 2010

Oli - krásny je a nič si nerob z toho že nedojčíš. Ja mám s dcérou pekný vzťah a od narodenia bola na fľaške - teda okrem prvých 5 dní v inkubátore a pár dní v nemocnici na prsníku bolo trápením - jedla mi len z cumlíka od fľaše priloženého k bradavke. Dva mesiace som si odsávala mlieko a pila mi ho z fľašky, potom sme prešli na Bebu, moje mlieko došlo 🙂

a čo sa týka TV a telefonovania pri dojčení ... - malého dojčím aj hodinu, je kľudný, nemätá sebou. V noci v spálni kde je ticho, cez deň v obývačke, TV zapínam až poobede a malý papá tak isto ako v noci. Kľudne a dlho. A okrem toho si pýta každú hodinu, tak si neviem predstaviť byť zatvorená celý deň v spálni alebo byť v tichu. To som robievala a driemala som pri tom. A keď chcem s niekym dlhšie rozprávať, tak si aj telefonujem pritom. Lebo inokedy nestíham. A keď sa s ním rozprávam pri papaní, tak prestane jesť, usmieva sa alebo mi odpovedá a neje. Takže teraz len papáme a malého si užívam medzi kŕmením, vtedy sa rozprávame a usmievame 🙂))

gucz
30. mar 2010

ahojte maminy
dnes máme za sebou kontrolu na očnom, všetko v poriadku, aj na nožičkách sme boli, aj to je v pohode, stačí mu dávať už len pampersku. No a behli sme aj na poradňu s malým, má 59 cm, obvod hlavičky 39cm a 4670g. Vyzerá to tak, že má reflux, keďže grcká a ani moc nepribral. Takže asi mu začnem dávať ten nutrolin či ako sa to zahusťovadlo volá, ale až od budúceho týždňa. A zvýšená poloha a podobne, však to mnohé poznáte. No a ak to nepomôže, tak nás čaká gastro. Keď sme prišli od doktorky, tak som ho kŕmila na vankúši, takže bol vo vyvýšenej polohe a papal priam ukážkovo, takže jemu sa asi vracal obsah žalúdka a preto sa tak jedoval drobec pri papaní. Napapal sa a také úsmevy hádzal herec na mňa 🙂

gucz
30. mar 2010

olienka ja si tiež nemyslím, že fľaška je koniec sveta, aj moja Laura je odchovaná na fľaške je tu 🙂 . Ona papala od narodenia len z fľaše, prvé tri mesiace mala odstriekané materské mlieko, potom bebu a keď bola väčšia, tak sme prešli na francúzske mlieko, to pila do dvoch rokov. Nikdy nebola ani chorľavá, dokonca mám tiež pocit, že ako sme prešli u nej na bebu, tak jej prešli koliky (ale to mohlo byť aj vekom, mala vtedy tri mesiace). No ona bola na fľaške, lebo sa nikdy neprisala. Tak som si povedala, že keď sa mi druhé bábo prisaje, tak to kojenie len tak nevzdám.

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
antoniab
30. mar 2010

ahojte
oli nic si z toho nerob mi tiez od zaciatku bojujeme s kojenim najprv sme sa prisavali potom odsvali zas prisavali a teraz zas odsavame a dokrmujeme co som bola chora tak mam menej a menej mliecka takze zachvilku skoncime na UM a uz som zmierena ale viem ake to je hlavne ked z kazdej strany pocuvas jak je kojenie nevihnutne pre dieta atd.a kazdy na teba pozera cez prsty no zaklad je spokojne babo spokojna mamicka 😉 kazde babo je ine a kazdemu vyhovuje nieco ine 😉
ja som odchovana na sunari a som bola a som v celku dost zdrava je to sice xxx rokov ale zas aj tie mliecka maju viac vitaminov a co sa tyka puta medzi malou a mnou aj ked papa cez flasku tak sa namna pozera a jednou rukou ma musi drzat
urobili sme maximum a ked to nejde tak to nejde mne sa kojenie strasne paci ked sa babo prisaje strasne ma to dojima ale uz si koli tomu nemienim robit tazku hlavu 😉
my ked ideme do poradne tak nam lekarka stale povie ona je taka fajna tuha len je kratka 😀 ale musim ju uz zmerat kolko to vlastne ma
a tu je moj kratky dorbec

dadulka2000
30. mar 2010

ahojte babenky
prave som sa vratila od zubarky - bola som vyuzit anglicku vymozenost - tj osetrenie zadarmo do 1 roka dietata. tak my spravila jednu blombu zadarmo - jupiiii 😀 . dokonca som to mala s umrtvenim - na co som ja nie zvyknut (od skolskych cias nam vrtali "zaziva") a tak mam pol huby umrtvenej teraz 😝 (snad sa to do mlieka nedostane 🙂,... a ak hej tak co uz 😀 )

my sa kojime uplne super a aj odsavam a na noc ju potom s tym odsatym mliekom flasou nakrmim,.... aspon viem kolko vypije a kludne mi prespi potom celu noc. to kojenie mi pride o mnoho jednoduchsie - teraz po 2x.

krasne mate deticky,.... len tak dalej kocky 😉

ives77
30. mar 2010

ahojte babenky takže mi už pekne papáme lyžičkou či už mix.mrkvičku alebo jabíčkovú výživku chutí mu to a je pritom bohovský.

olienka12
30. mar 2010

ives presli Vam hnacky?

maryanna
30. mar 2010

ahojte, mozem sa pridat...ja som rodila 6.1........a som rada ze som nasla temu kde su mamicky priblizne rovnako starych babetiek........a chem sa opytat ives ako to ze uz papate mrkvicku ked mate len tri mesiace? ci to samoze aj skor ako od toh stvrteho ci ako:... ☹

maryanna
30. mar 2010

a inak rozoberate tu kojenie nekojenie....ja som mliecko mala, ochrela som a stratila..tak sme sli na kombinovanej strave cize MM apotom UM ale uz sme celkom len na UM....jeden cas som sa neskutocne trapila pre to..ze nekojim a tak..vycitky....ale teraz uz je to relativne zazehnane......aspon som spokojnejsia pretoze pri tych poslednych kojeniach maly vystrajal uz sa nevedl prisat a bola som nervozna ja aj on......

ives77
30. mar 2010

ahoj Oli ano prešli chvala bohu a akurát som čítala čo si písala o kojení a musím povedať že si to napísala krásne a hlavne pravdivo netreba hned aodsudzovať tie čo prestali kojiť lebo aj podla mna je asi len 1% takých matiek kt.to vzdajú fakt dobrovolne ja so m aj prvého aj tohto kojila len 6t ale ked to raz nejde tak to nejde a nebudem trápiť aj seba aj dieťa teraz sme obaja spokojný a naša dr.tiež 🙂

ives77
30. mar 2010

ahoj maryanna mixovanú mrkvičku môžeš podávať už od 3mesiacou a aj napr.jablkovú výživku ak máš také bábo ako ja že je hladoš,ja som aj prvého začala prikrmovať už od 3mes.a tohto tiež dr.otom via a sama mi povedala že pomaličky môžme ved im už to mlieko musí ísť hore krkom mne už prvý syn v 5mes.jedol chlieb zo šunkou alebo halušky so syrom a tak 😀

dadulka2000
30. mar 2010

ives,.. to sa nebojis mu uz davat "tuhu" stravu? tu v uk vyslovene najskor sa prikrmy zacinaju od ukonceneho 4 mes.... z dovodu ze traviaci system babatka na to nie je este pripraveny a moze to mat za nasledky potom rozne alergie v buducnosti....
ale mozno ze sr pediatrici maju na to zase iny nazor
🙂

maryanna
30. mar 2010

no ives,l je to kazdeho vec ale ves dieta sa napije aj piva ked mu das....aa ja osm tiez pocula o zenach co vraveli ze no moj spapa aj parky, halusky vsetko...jasne dieta spapa lebo ono nevie co sa moze a co nie....to by mala vediet matka....dieta to spapa ajmu to chuti ale to je zasah do organizmu pretoze dieta male nema vyvinute organy az tak dobre a jasne teraz mu nebude nic pretoze sa stympopasuje...ale ked bude velke tak problemy so zlcnikom, pecenou a vsetkym moznym...ved halsuky v piatom mesiaci je neskutocna zataz pre detsky organizmus...

maryanna
30. mar 2010

a inak..dadulka...chcela som saopytat ze ako je mozne ze ti mala prespi celu noc ako pises od 21 do 6.......moj akokolvekje dobry spac spi aj cez den vela spi tak od 8 do 7-8 ale vzdy sa budi okolo 1 a potom okolo 5 na mliecko.....ale to on len tak mrnci a pospiacky mu dam flasku a sa napapa a spi dalej.....ale chcela by osm aby mi od trpoch mesiacov spal celu noc....ako viem ze kazde dieta je ine....ale vela zv as tu ma aj mladsie deti a spia celu noc..:(

zazalienka
30. mar 2010

oli, kašli na to.. proste to nejde.. sú baby ktoré fakt prestanú kojiť dobrovoľne, proste preto lebo ich to nebaví, pokazia sa im prsia a s naliatymi ísť na diskošku je oštara.. a je jednoduchšie nechať varovať s fľaškou UM ako sa trápiť s odsávačkou (písala som to preto, lebo je to z veľmi blízkeho môjho okolia- takže aj také skvelé mamičky sú)..
keď to ide, tak je to super, keď to nejde, bohužiaľ.. v prvom rade musí byť mamina kľudná a pokojná, pokiaľ je niekde nejaký problém, prechádza to na krpca.. a tak je to aj so stresom.. mňa cez víkend vytočila exmanželka, som skoro vyskočila z kože, tak som sa nasrala že by som vraždila.. samozrejme malý bol nervný, uplakaný a potom bolo do plaču aj mne ..
pokiaľ do toho zasahuje zdravie a pohoda maminy, nie je o čom...
my čo máme to šťastie že nám to ide, si môžeme akurát gratulovať.. v dnešnej vystresovanej uponáhľanej besnej dobe je aj to malý zázrak..
no a malému to evidentne neuškodilo - je kúzelný... 😉

ives77
30. mar 2010

nebojte sa ja viem čo robím aj môj prvý syn a tento sú velký a tu ide hlavne oto že oni už na svoju váhu strávia aj takéto jedlo mi už totižto máme skoro 7kg takže čo je váha na 4-5mesiacou tak to ich žalúdky strávia mám to overené na prvom a zase mu nedávam nič iné len mixovanú zeleninu a ovocie jemu je už mliečko málo na svoju váhu chápete?

marushka
30. mar 2010

ajojte,

ja teda neviem, nikoho tu nechcem posudzovať, ale - nerozumiem, čo znamená, keď to nejde, tak to nejde v kojení??? 😉 😉 😉 osobne sa naozaj nepovažujem za supermamu a mám bezpochyby kvantum rezerv, ale v kojení, aj napriek tomu, že mám druhé mimi som si prešla okrem zlezených bradaviek všetkým!!! 😢 😢 😢 😝 😝 😝 😢 😝 😢 čo jahodových koktejlíkov som sa z odsávačky navylievala , a od bolesti sa mi triasol krk a boleli ma aj korienky vlasov, slzy žiadne, lebo to už bol level, pri ktorom nedokáže človek ani plakať a na chodilách mám modriny, čo som si ich zabárala do hrany na šľapkách a kojíííím. a je fakt, že som si to začala užívať až keď mala Hany tak dva mesiace 😉
Týmto som chcela povedať len to, že si rada nechám vysvetliť, čo vlastne nejde, a nikoho za nič neodsudzujem a tiež ma častokrát počas najťažšieho obdobia napadlo že s tým praštím.Ja len nechápem čo odradí o.i. od dojčenia ak nie bolesť, a nechcem byť krátkozraká.... 😉 😉 😉 a nikto si to prosím nevysvetľujte zle....

marushka
30. mar 2010

ale čomu nerozumiem už vôbec - príkrm v 3.mesiaci? ives sorry ale tá tvoja pediatrička je kto???? ja sa tu nechcem s nikým hádať ale v nicku máš napísané, že už týždeň hnačkujeme....a ak ste teda dohnačkovali, tak to teraz riešiš jablkovou výživou???

marushka
30. mar 2010

hm, hanka má 6200g...spred dvoch týždňov, a to je babula tak hor sa teraz na chleba s klobásou?
no asi fakt vieš čo robíš...

maryanna
30. mar 2010

ja suhlasim s tebou marushka..ja som si presla tiez bradavkami, jahodove kokteily a otiskane nohy a nevime co este..dokonca mi napol praskla bradavka tak ze som nemohla kojit z nej tak som kojila len z jedneho....a ten druhy sa nalieval a nalieval no odsavacka mi neodsala a maly papal aj krv ....tak to bolo strasne......ja som prekonavala aj to odhodlana pokracovat ale silno som ochorela a brala osm antibiotka sice take co vraj nemaju vplyv na mlieko...ale tym ze som mala hnacky a vracanie a proste cela som zoslabla v horuckach 39 s bolestou brucha po cs som vstavala aj vnoci kojila kojila...ale mliekc abolo zrejme menej a enej po tej chorobe maly vobec nepriberal..pribral 60 g za mesiac bol chducky...a bol starsne spavy....ze sice som ho nakoila zdalo sa ze ma dost lebo krasne zaspinkal...ale nepribral skoro nic....a spal skoro nonstop..co je prejav nedostatku vyzivy....tak som musela dokrmovat...spociatku to lo kombinovane ale uzsme teraz len na UM...lebo mlieka bolo stale menej a menej..nakoniec osm odsala uzlen par kvapiek....ale davala osm malemu prsnik aj za cenu ze vytiahne len tych 10 ml ved za den to uz je 70 alebo tak ze aspon nieco......ja som si presla potom neskutocnymi depkami a proste maly uz sa potom ani prisat nechcel bojovalisme plakal mi pri prsniku tak som si povedala ze to pre tych par kvapiek ktore som uz mala nema vyznamlebo sme boli obaja nervozny ja som nemohla koli kojeniu spat ze som mala vycitky ale co uz...som si ista zepri druhom to uz zariadim trosku inak ...co sa tyka dojcenia a vsetko kolo toho..a budem dojcit lebo je to kraaasne a stal mi je zaa tym luto...

zazalienka
30. mar 2010

marushka, ver mi, viem o čom to je.. je to o depresii, keď mamina chcela dať svoje dieťa na adopciu.. proste prišli depky, spojené s návalmi.. potom ťažké lieky antidepresíva, pri ktorých nebolo možné kojiť.. (u nás sa niekedy hovorilo že udrelo mlieko do hlavy).. aj také prípady bohužiaľ sú..
my ženy sme stavané na bolesť, zvládneme niekoľkonásobne viac ako chlapi.. vieme zaťať zuby a zabrať..
ale ja som ten prípad zažila (chvalabohu len ako svedok), takže preto neodsudzujem.. tiež som zatínala zuby, vykrúcalo mi členky prvé týždne.. bojovala som..
všeobecne pokiaľ má mamina zdravotné problémy, problémy s tlakom, silnými migrénami a je nastavená na lieky, tak predsa to nebude dávkovať bábätku.. a hlavne pre maminy ktoré s tým museli seknúť je to veľmi citlivá téma.. viem to, doteraz sa snažím nekojiť pred mojou švagrinou, ktorá má vždy slzy v očiach keď ma vidí.. kojila len dva mesiace..

marushka
30. mar 2010

no, veď jasné, kočky, preto sa pýtam...ja chápem a rozumiem vážnym zdravotným problémom ako píšeš maryanna, alebo laktačnej psychóze - zazalienka, vtedy sa jednoducho musí odstaviť, to je pochopiteľné. 😉 ja som nerozumela tomu, čo sa popísalo, že keď to nejde, tak to nejde 😉 😉 😉 zdravotné komplikácie sú niečo iné.

zvlášť laktačná psychóza je tenký ľad... a býva s ďaleko závažnejšími následkami ako nekojeni...a viem si predstaviť aj čo zažíva mamina, ktorá nekojí, pretože všade okolo je kojací boom a každý sa pri kočíku vždy opýta ako sa volá bábätko a či kojíte...

a je mi jasné, že každá mama chce pre svoje dieťa to najlepšie...niekde som čítala článok, ktorý mal názov , : akokolľvek ho kŕmite, kŕmte ho s láskou!!! a to je najdôležitejšie. preto som sa rozhodne nechcela dotknúť napr. olienky 😉

zazalienka
30. mar 2010

inak dnes som tú otázku či kojím dostala rovno od troch ľudí.. akoby nevedeli čo sa opýtať.. kurník, prečo sa nepýtajú koľkokrát malý kaká? alebo či sa už usmieva? pretože môj malý zostal pred chvíľou ticho, potlačil, a oserkal si chrbát po lopatky, brucho, potom trepal nohami a aj tie si ponamáčal.. a potom zostal vyrehotaný..

maryanna
30. mar 2010

ano aj mna sa kazdy pyta ze ci kojim......na ot mam take nervy....nechce sa mi vysvetlovat ze preco uz nie...joj na nervy to ide...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre