Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dana333
5. aug 2009

andy aj ja mám teraz oveľ viac vyrážok ako predtým, nikdy som s tým nemala problém a teraz sa mi občas spraví taká že ma bolí pol hlavy

janka1
5. aug 2009

adykca aj ja som vraj opeknela a to mi vraveli vsetci este ked sme nevedeli pohlavie, ze podla toho ako vyzeram to bude chlapec 😉 a poviem ti, ze este nikto kto ma stretol mi nepovedal nic ine aj ked nevedeli , ze uz viem, ze to bude chlapec...asi co to pravdy na tom bude
sladkosti ani ja nejem 😝 cele tehu aj som schudla vdaka tomu, lebo pred tym som sladke ZRALA DOSLOVA 😉 😵 aj plet mam uplne inu a v poho , ale ja som to pripisovala tomu, ze nekonzumujem cukor 😕

ivv kocik mam aj v albume QUINYY SPEEDY TOPLINE PAPILON 😉

janka1
5. aug 2009

dana 🙂 takze to bude BABA 😵

adros
5. aug 2009

ahojte tehulky 🙂

andykca, gratulujem k syncekovi 🙂

ives, skus si najst na Youtube nejaky serial a pozeraj 🙂 ja to tiez tak riesim, ked sa nudim.

Babenky, idem sa podelit o zazitok zo vcerajska a dnes rana. Vcera vecer ma zacali boliet slabiny na lavej strane, a ked som sa toho miesta dotkla, tak som si nahmatala taku malu hrcku a strasne ma to vystrasilo. Celu noc ma to bolelo, ako som sa prevracala a ked som vstala na wc, tak sa mi az nohy podlamovali ☹ Tak som takmer celu noc nespala a fnukala. Rano to uz tak nebolelo, ale hrcka bola stale. Tak som to hladala na nete a odpovede boli rozne: zdurena uzlina, moznost rakoviny lymf.uzlin, tukova hrcka, pruh.. ☹ Tak som volala sestricke a ta mi povedala nech dnes pridem, ze je poradna. Tak som sla. Povedala som doktorke, co ma trapi, a ona na to, ze nerozumie, na co sa pytam, ze sak som tehotna, telo sa roztahuje a pri tom sa mozu uzliny zdurit. Tak ma radsej skontrolovala a vraj to pruh urcite nie je, vraj jeden z testov,co sa robili, bol aj na nejake tie lymfy, takze to nemoze byt rakovina, ze testy boli v poriadku. A ze mam vytok, ze to z toho moze byt. Tak mi spravila vyter, predpisala cipky a v pondelok si mam zavolat znovu. Tak som zvedava

D

adros
5. aug 2009

dobre na tom bolo to, ze som aspon videla drobca a ten je v poriadku. Srdiecko krasne bilo aj sme ho pocuvali. A ked som jej povedala, ze este necitim pohyby, tak mi povedala, ze to je ok, ze prvorodicky ho mavaju az v tom 20.t

andykca
5. aug 2009

janka vidis dobre som si vsimla 😀 😀 ale je naozaj pekny...my uz mame tiez objednany kociar asi mesiac a pojdeme si pren v oktobri (je v albume)...mali celkom dobru cenu za 3kombinaciu a hlavne bolo ze ma velku vanicku tak sme si ho zajednali...

inac mneee vsetci vestili babu...ja som tak rada ze sa im to nesplnilo hehe....

a sme krasne lebo budeme mat chalanov takze cukor ci nie je to babatkom 🙂 🙂

dani nooo tak to moze byt tym ze cakas dievcatko....drzim paste

janka1
5. aug 2009

adros tak to ma mrzi, ze dr. nevie definovat hned co to je 😠 ☹
ja som mala zapalene a zdurene uzliny na hlave a bola to srasna bolest ani cesat som sa nemohla bolo to minuly rok pred vianocami , dr. mi dala atb a vsetko krasne preslo 😉 takze verim, ze su to ten zapalene uzliny druim palceky 😉 🙂 aby vsetko dopadlo ok

grelu
5. aug 2009

ivv...aj u mna to vyzera na antolsku 🙂...nebudem to nejak kombinovat a uvidim ci si niekoho zazmluvnim...mozno ani nie...zda sa mi, ze vsetci su tam dobri odbornici a ked nebudem mat nikoho zazmluvneneho, tak neverim, ze by to odflakli

uvidim ako sa bude vsetko vyvijat...ak by som mala mat sekciu, tak by som si asi niekoho zazmluvnila
...inak tie umrtia ma vobec nevystrasili...moze sa to stat kdekolvek a neverim, ze to bolo kvoli nezodpovednym lekarom...a po tej zlej reklame si podla mna daju este vacsi pozor aby sa nieco zle nestalo 🙂

adros
5. aug 2009

janka, len dufam, ze to prejde. Mne dala nejeke tabletky Gyno-Pevaryl, a ked som si precitala letacik, tak tam je napisane, ze v druhom a tretom trimestri sa mozu uzivat vtedy, ak moznost uspechu liecby je vyssi ako riziko pre plod 😒 ach jo, to tiez cloveka netesi, ked to precita ☹

dana333
5. aug 2009

adros andy, bodaj by vaše predpovede boli vypočuté 😉

dana333
5. aug 2009

babulky ja si asi idem na chvíľu ľahnúť, lebo včera som šla spať skoro o lolnoci a teraz sa mi zatvárajú oči pri PC, poobede vás dočítam. Dobrú noc 😲

andykca
5. aug 2009

adros nebooj dobre to dopadne 😉

danii tfuj tfuj aby to vyslo xi

andykca
5. aug 2009

Dani bru noc....idem aj ja offky napapat sa a kuken telkosa..🙂) papaaaa

meggieya
5. aug 2009

Aj ja by som sa rada pridala k januarovym rodickam... 🙂 tesime sa a zhaname zimne veci....

adros
5. aug 2009

andykca, dakujem za podporu

bebel
5. aug 2009

Grelu, tak to si trúfaš...........ja mám práveže len zlé referencie na Antolskú.
Moja vlastná skúsenosť a kamoškina len z morfo USG spred 3 rokov s Dr. Kutlákom (prezývajú ho aj Kudla a mäsiar) bola otrasná . 😠
Paradoxne som ho minulý rok zažila aj v rámci preventívneho mastnepreplateného centra na ONKO Ústav sv. Alžebety na Heydukovej a tam bol na mňa taký milý - už len na chlieb ho natrieť .

Čo sa týka Ružinova je to tam údesné po stránke starolistlivosti a nedostatku sestier.
Kramáre mi vychádzajú najlepšie v rámci referencií.
Ale zase len za predpokladu, že si zazmluvníš primára Dr. Rusnáka.
A že sa Ti ujde miesto na nadštandarde.
😎
Takže ja riskovať nebudem.
A čo sa týka prostredia.....blééé.
Pozrite v albume mám 1 foto z pôrodnice z TN...a pridám tam aj Antolskú, čo som našla.

andykca
5. aug 2009

adros to je samozrejme....a naozaj viem ze to je otrepane ale treba mysliet pozitivne....naozaj to pomaha...a neboj babatku nic nebude len sa pekne uzdrav a bude to v pohodke 🙂

meggieya gratulujem a vitaaam ta...

pa baby utekam 🙂 bo hlad je silnejsi ako ja hehe..dam si fajnu polievocku zeleninkovuuu mnam

eva3107
5. aug 2009

Nooo ja vam musim napisat ze sestra bola taka skareda a napuchnuta a nakoniec to bol chlapec , katzdy jej tipoval dievca aj ja! 😕

A ja som mala do teraz vyrazky, take skarede...a teraz uz len sem tam...A hlavne na ramenach mam.. ☹ ...
Teraz mam tvar celkom v pohode...tak neviem co si mam mysliet..Tak co to nakoniec bude?

Dankla drzim palce nech to vyjde! 😉 Aj ja by som chcela dievcatko...ale ked to bude chlapcek tiez sa budeme velmi tesit a hlavne manzel 😅

grelu
5. aug 2009

bebel...no ja som pocula nadavat len na ruzinov...na antolsku zatial nie (z vlastnej skusenosti som bola spokojna)...na kramare som tiez pocula dobre referencie, ale vyhrala u mna antolska kvoli tomu, ze to tam uz trochu poznam 🙂

ono zase ked zacnem rodit bude dobre mat ju co najblizsie .-)

bebel
5. aug 2009

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...
nadštandard Antolská
a večer dám fotky štandardu.... 😎 , ktoré je k dispo pravdepodobnejšie 🤐

nedockava4
5. aug 2009

hm....k tym nasim drobcom....no, mne tiez vraveli, ze som opeknela...ale ja si to nemyslim, zhorsila sa mi plet, vlasy....chcem dievcatkooooo.....
....ale raz mi jede "ujo" povedal, ze budem mat 2 synov..tak som zvedava.....

grelu
5. aug 2009

ja som tam lezala pred pol rokom...normalna nemocnica :D...zase netreba ocakavat ziadny hotel 🙂))

eva3107
5. aug 2009

noooo...nedockava sme na tom rovnako...tak uvidime nakoniec ako dopadneme 😅 ..., ktorej z nas sa to vyplni a nakoniec skoncime obe s chlapcami 😅 😅 😅

meggieya
5. aug 2009

bebel... ja mam tiez termin 26 januara 2010 ´... a chystam sa na Kramare rodit... kamoska tam rodila pred mesiacom a nevie si vynachvalit... nemala ani zazmluvneneho lekara , zaplatila si iba nadstandard.
Rodil ju nejaky cernoch... ze paradny bol.
Na Antolsku ma uz asi nikto nedostane, po tych dvoch umrtiach co tam boli. Ja som tam bola na zaciatku tehotenstva hosspitalizovana a nebola som spokojna, ale to je asi ine ako na porodnom oddeleni a sestonedeli.
Neviem... ja som uvazovala aj nad Trnavou, tam poznam velmi dobreho porodnika gynekologa Strba. On rodil aj mojej mame bracha... a tiez je paradny a hlavne profesional. Ja si myslim, ze to je aj tak to velkej casti na nas, ze za nas to nikto neodrodi, treba len pocuvat instrukcie a byt statocna... 🙂 to sa mi hovori, co?

grelu
5. aug 2009

baby...hlavne nech su krpci zdravi 😉...naozaj to netreba brat len ako frazu 🙂

nedockava4
5. aug 2009

evi...no, neviem...ale som zvedava....posuvol sa mi termin porodu na 1.2, takze na 3D idem az 10.9.....a tam sa to dozviem....hm...to bude prekvapko....ihned si dame vediet 🙂

eva3107
5. aug 2009

Inak meggieya...vitaj medzi nami! 😉

ivv
5. aug 2009

bebel, ja som bola v januari na antolskej po MA.. musim povedat, ze lekarky boli neskutocne ohladuplne, mile, menovite Federova a Lipovska (?), sestricky detto.. a nielen na mna, kvoli okolnostiam. tie dva dni som lezala na standarde a teda nic desive to nebolo, izby aj prislusenstvo boli ciste..

na kramaroch ma zas kamaratka desnu skusenost z porodu.. tusim lekar Jany (nestandardne meno, neviem, ci som ho napisala dobre..)

osobne si myslim, ze je to subjektvine a teda ziadne hodnotenie nemoze byt objektivne.. 😀

takze ja tiez kvoli vlastnej, kamaratkinej velmi cerstvej (na nestandarde, bez zazmluvneneho lekara, bez "dobrovolneho" prispevku do vrecka lekara) skusenosti a tiez kvoli vzdialenosti volim antolsku.. aka bude realita, vam potom porozpravame s grelu 😉

eva3107
5. aug 2009

JAsne....a mozme zajst na caj.... 😉 ...
teraz mam 11.8 poradnu -kontrolu...tak uvidim ako mi to vyjde na budici mesiac 😉 ...A na 3 D si objednana u koho?

eva3107
5. aug 2009

Inak nedockava...kava zabrala...uz ma neboli hlava... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre