Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
27. okt 2009

ahojte tehulky, tak sa vam hlasim 🙂

velikaaaaa vdaka za podporu 🙂 🙂 🙂

som rada, ze sme s Alex v poriadku. No a co nam teda bolo? Ja ani neviem... uz vo stvrtok mi zacala tvrdnut brusko a v noci zo stvrtka na piatok som absolutne nespala. Celu noc ma tahalo brucho, tvrdlo a do toho sa pridali krce ako pri mrche. Mala sa celu noc nezastavila a kopala, kde mohla, asi sa jej to cele nepacilo. Tak som volala rano sestricke a ta mi povedala, ze mam prist na prehliadku. Gyndoska skonstatovala, ze mi makne krcok a poslala do nemocky, nech rozhodnu, co dalej. NO a tam rozhodli o hospitalizacii. Nasadili mi infuzku a potom magne a zelezo. Len ma akosi nikto neupozornil, ze zelezo zapeka, tak sa pridali problemy s vyprazdnovanim. Ale potom mi dali cipok, ten nezbral, potom nejaky gel, trochu to pomohlo. A v nedelu mi maminka doniesla slepaciu polievocku a ta zabrala 🙂 🙂 🙂 Tabletky zabrali, takze krce presli. Este som cakala na vysledky z vyteru a mocu. Moc bol v poriadku a vcera vecer som si u sestricky vyzvedala vysledky z toho vyteru a bola som milo prekvapena. Sestricka mi povedala, ze mam ukazkove vysledky, ze len maloktora tehulka ma take dobre vysledky a ktomu bol pritomny laktobacil, co je dost ojedinele, ale je vyborne, ze tam je. NO a dnes mi spravili sono, alex je Ok a vazime 1600 g, vraj sme trosku vacsi, ale s tym ratam, kedze ja som mala 4010 g. Zajtra som mala ist k svojej doktorke na poradnu, ale uz mam chodit len do nemocky na rizikove. K svojej uz len pojdem ukoncit PN a pre papier na MD, mam nastupit 12.11.

Takze tolko ku mne, drzim palce Minix, aby aj oni dopadli dobre ako ja.

a gratulujem k nakupom

idem teraz trochu oddychovat a uzivat si postele, lebo uz som si vlasy trhala z nemocky 😀

dadulka2000
27. okt 2009

Adros, som rada ze ste obe v poriadku 🙂, super
pri mne teraz elka maluje s vodovymi farbami,.... ach jaj 😲

zucana
27. okt 2009

cafte baby dlho som sa vam sem nevotierala....adros pekne si si uzila ale hlavne ze ste oki.
my sme dnes boli na kontrole...vsetko oki....aj placenta sa posunula hore tak som rada....hlavicku mame velku na 26+1 ale stehennu kost na 27 tt tak doky poznamenal ze ma peknu dlhu nozku ...tak snad je to v poho ze je tam taky rozdiel...mali ste aj vy take rozdiely ?
inak mame cca 35 cm a 1 kg....a teraz idem na dalsiu kontrolu 20.11. a potom vraj kazde 2 tyzdne...ako je to na Slovensku??a ozaj krv mi bude brat toho 20.11. opat cize o mesiac...vam ako casto beru krv?lebo mne doteraz kazdy mesiac... 😉
dik za rady vy ste uz popredu tak viete tiez poradit 😉

roxy_1
27. okt 2009

Adros vitekj zpat,jsem moc rada ze jste obe v poradku,vsechny jsme na vas myslely 😉

zucana tak to bude dlouhonoha blondyna 🙂 uz v brisku modelkovske proporce 😀 jinak ja uz ted taky zacinam chodit kazdych 14 dnu na kontroly a krev mi budou brat na dalsi kontrolu,jinak me ji brali hrozne davno.
no a ke konci budeme na kontrolu chodit kazdy tyden....

ivv
27. okt 2009

tak som tu zas 🙂

adros, tesim, ze ste obe ok a spat na MK 🙂

zucana, nam povedali presne to iste na 3D.. ze mala nozkami predbehla vyvoj hlavicky a bruska 😀

roxy, ani ty nemozes spavat? ja pravidelne od stvrtej - piatej cumakujem do plafonu.. 😠 katastrofa.. uz aby som bola na MD.. nech mozem dospavat aj pocas dna.. ale to si este mesiac pockam.. 🙄

zajtra idem do poradne, ale to bude len klasicka kontrola bez uzv.. ten bude o dva tyzdne, tie prietoky tusim 🙂 tak tesim ze malicku opat uvidim 😵

roxy_1
27. okt 2009

ivv presne ve 4 rano se vzbudim a hazu sebou 1-2 hodiny,pak se mi podari zase usnout,no jedinou vyhodu mam ze jsem doma.nezavidim ti ze musis pak vstavat do prace... 😒

zucana
27. okt 2009

roxy veru budeme mat s ivv modelky 😉
mna len strasi to ze ked budem musiet platit vzdy 150 eur ako doteraz tak asi zbrankrotujeme ....

roxy_1
27. okt 2009

zucana 😀 😀

ives77
27. okt 2009

ahojte babenky,tak ja mám dnes za sebou ten nešťatný súd s mojim ex kt.chvala bohu skončil dobre premna aj ked sa mi po odchoe zo súdu ten tl´k vyhrážal a chce podať odvolanie aj ked mu sudca povedal,že zákon nepustí,le dúfam,že sa už ukludný a nebude nám dalej robiť zo života peklo lebo ho potom už udám ja 🙄
idem vás chytro prečítať 😉

eva3107
27. okt 2009

Zucana...mozno mi to uniklo , ale za co platis 150€ 😕

ivv
27. okt 2009

zucana a to za co 150 €? za uzv??

ives, no snad si tvoj ex najde inu zabavku, ako ti robit zo zivota peklo.. 🙄

zucana
27. okt 2009

hej baby za uzv a vysetrenie....sukromnik...keby som isla cez poistovnu a nemocnicu tak mam 4 prehliadky za cele tehu...
plus krv si platim...a vsetky odbery.... 😖
hlavne nech je ale vsetko oki....
ives moja mamina je uz rozvedena 7 rokov a este ich majetkovo nevysporiadali a tiez caka kedy to uz konecne skonci...drzim palce aby bolo vsetko len dobreee....

roxy_1
27. okt 2009

zucana tolik penez pokazde,no paaaani,ale verim tomu jelikoz jsi v zahranici....jeste ze bydlim tam kde bydlim,zatim jsem neplatila ani Kc az na 100,- za fotku z uzv... 😕 😕

ives tak snad to tveho ex brzo prejde ....

ivv
27. okt 2009

no to je teda slusna palka.. 😖 ale ako pises, hlavne, ze je vsetko ok a si spokojna, ak si pod castejsim dohladom lekara.. nie? 🙂

dievcata, idem zehlit MM kosele 😝 je ich na tej kope asi sto! 🙄

tak sa majte pekne a posluchajte brusenka 🙂

janka1
27. okt 2009

ahojte 😉
tak ja som uz doma a v postielke 😉

adros vitaj doma som rada , ze ste OK a ked citam tvoj prispevok, tak mi to nieco hovori 😉
presne to iste som mala uz aj ja 2x a do dnesneho rana tak isto , tvrdnutie bruska, strasne bolesti ako pri MS , ale preslo to 😉 som to aj dnes spominala mojej Dr. ale tvrdila, ze je to OK to sa priprvujeme na porod 😕 mam si dat v takom pripade magnezium a pokoj 😕 😉 ale uz mi je dnes ok 😉 len noc bola tazsia

zienky idem v sobotu do KRAKOWA tak som zvedava kolko € tam necham 😀 😀

zucana
27. okt 2009

no ved hej baby....ved tento je aj porodnik a mala by som u neho rodit...a ma aj operovat ked som mala MA ... tak som ho aspon objavila....
jani tak si to tam uzi v tom krakove 😉
juuj ivv ja uz sa chystam zehlit tyzden...a snad sa zajtra uz odhodlam....

drobec123
autor
27. okt 2009

ahojte,
vidim ze sa viacere zaciname pripravovat na porod 🙂 ja teda po poslednej kontrole sa snazim co najviac oddychovat ale kombinujem to aj s chodenim a cestovanim do prace a tak to nie je uplne jednoduche. Dr. bola len prekvapena ze na to ze sa mala tlaci von, tak mi vobec netvrdne brusko - klop klop. na konrolu idem teraz uz po 2 tyzdnoch. Podla toho sa zariadim -keby sa to malo zhorsovat tak budem musiet radikalne prestat chodit do prace aj ked len buduci tyzden nastupi moja nastupkyna.

ach jaj, a tak pekne som to mala vsetko naplanovane 🙂

drobec123
autor
27. okt 2009

bebel, za mna k tvojej ankete:

1) Antolska, chcem mat zazmluvneneho lekara
2) manzel + rozmyslam nad porodnou dulou
3) pracujem
4) porod - klasika
5) zatial sa tvarim ze bez Epi, uvidime
6) Odber pupočník. krvi: zatial som neriesila

wandi, aka bola ta sobotnajsia prednaska ? pouc nas co si sa naucila ! 😉

alikaa
27. okt 2009

drobeeec napisala som ti IP. Zajtra sa uvidime na krvi rano 😉 Ako ta spoznam?

ives77
27. okt 2009

och babenky díky za vašu podporu a pevne verím,že to bude ok,zucana nestraš prosím 😖
čo všetky pozeráte ordináciu?janka na teba mám prosbu ak budeš vidieť v krakove kočjk austin4 alebo leviro či by si mi nepozrela čo tam stojí aj s autosedačkou bola by som ti vdačná,ak by bola super cena išli by sme aj mi 🙂

janka1
27. okt 2009

ives ak budem vidiet pozriem 🙂 ale neslubujem nakolko sa nechystame okukovat kociky 😉 len ked sa mi pritrafi do cesty

ideme viac menej na basket a potom do IKEA nakolko tam ma vyjdu iste vecioooovela lacnejdie ako v BA samozrejme vdaka kurzu 😉

olienka12
27. okt 2009

Ives blahozelam, a drzim prsty nech sa uz ukludni a prestane robit bordel.

Adros som rada,ze ste ok kocky.

My sme dnes boli na navsteve u svokry cakatelky, napodiv som tam vydrzala 2 hodiny a isla kludna odtial. Spravala sa velmi milo,ani mi na nervy neliezla. Bola som tam prvykrat od kedy sme jej povedali,ze cakame babo. Bola som milo prekvapena ako sa tesi na maleho,dokonca nam bolo povedane,ze nam preplati kocik,co ma prekvapilo asi najviac... skoro som z noh padla.
Svagrina v UK o dusu nakupuje veci heh som jej zakazala kupovat veci do roka,ma povolenie 12mesiacov a viac 🙂) tak sa tesim na balicek.

Janka ty mas problem aj s krckom nie? ja by som asi stresovala uz v takom pripade,ze mam aj krce aj tvrdnutie. Mne dr. povedal,ze je to ok,kym krcok drzi a mam brat magne a pripadne este nospu.

janka1
27. okt 2009

olienka ja nemam problem , to moja dr. ma problem 😀 😀 😀
preventivne dala PESAR a tym to ukoncila 😀 😀 😀

ale nieeee vraj som mala zmaknute hrdlo , tak tam supla PESAR , ale nestresujem 😉

bebel
27. okt 2009

Ahojte,
anketa spracovaná v tabuľkách , k dispo u mňa v albume 😉
Zucana, aj ja som už týždeň odhodlávam žehliť a zase sa mi dnes nechcelo 😀

Drobec nechystáš sa v piatok na jógu v Rozadole? (Zuzka to presunula z Relaxxu)

Adros : super, že ste doma ok a stále pokope 🙂 ň

janka1: páči sa mi tvoj stoický prístup 😉 zdá sa, že to budeš mať až do konca úplne pod kontrolou 🙂

Dadul: obdivujem tvoju odvahu pri podpore umeleckého cítenia dcéry...ja som Brunčovi maľovanie a fixky rázne v byte zatrhla 😀 Náš nádejný Leonardo totiž príliš inklinuje ku graffiti...

roxy_1
27. okt 2009

janka bebel ma pravdu,pristupujes k tomu uplne s klidem...no byt to ja tak uz panikarim 😀

co se tyka toho zehleni,tak nastesti mam od toho moji mamu,ona totiz zehleni zboznuje,chodi po dome a sbira kousky obleceni ktere uz by mohla dat do pracky a pak chodi kolem susaku,zda uz neni pradlo suche aby jej mohla hned zehlit 😀 je to blazen,ale jsem za to rada ze se s touhle praci otravovat nemusim 🙂

nikiarudi
27. okt 2009

ahoj bebel, za mna k tvojej ankete:

1) Považská Bystrica
2) manžel
3) PN od 5 mesiaca
4) porod - klasika
5) zatiaľ bez Epidurálky, no uvidím
6) odber pupočník. krvi: neviem

roxy_1
27. okt 2009

bebel jsi sikulka dat si takhle praci s tabulkama 🙂

zucana
27. okt 2009

roxy tak ju posli aj ku mne 😉
ja to vidim tak ze upratovacke vo stvrtok poviem nech ostane dlhsie a pozehli...ak sa teda zajtra nedonutim 😀

nedockava4
28. okt 2009

dobre ranko, tehulky 🙂
Este tu nik nie je?

janka1
28. okt 2009

dobre ranecko 🙂
ja som nebola na wc ani raz 😨 😨 😨 😨 uzasny pocit 🙂 😉

bebel super tabulecky no vidim, ze ja sa asi s nikym nestretnem v tej nemocke 😒

zienky mam za sebou uz jedno tehu a porod , tak preto nestresujem 😉 😉 stres nic neriesi a prave naopak prideluje problemy 😉 😉 😉

zucana aj ja potrebujem pozehlit 😉 posli ju akj k naaaaaam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre