Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
11. dec 2009

adros isto som to chytila na jarmoku....ale ja viem preco, to koli tomu mojmu nedostatku zeleza....ze je znizena imunita tak sa ani necudujem, ze na mna skoci kazda choroba co ide okolo hehe....a najhorsie je ze aj Peto ochorieva 🙂 hehe....hmmmm tak draheho posielas kupovat niteee no ja si myslim, ze to zvladne. daj mu vzorku a bude to oki xi....

liwi my mame tiez u nasich kazdy rok zabijacku....ale najlepsie boli ked zil este starky moj to bola zabijacka opijacka prava dedinska 😉

mno idem si lahnut...som si spravila cajik s citronikom a medom....mnam....xi
papa babule zatim ja sa este ozvem 😉

dadulka2000
11. dec 2009

ahojte kocky,....
boncusik, aj ja sa pridavam ku hufu gratulantov 😀 , well done.
tu je krasne slnecne pocasie ,..... 😎 .
spravila som si Tiramisu (este som to nikdy nerobila, tak nedockavo cakam co z toho "vylezie" o 2 hodky z chladnicky 😀 ), mam na to uz 2 dni strasnu chut .....

rano sme boli na Elkinej vianocnej besiedke,.... uz som asi fakt na makko zo vsetkeho a aj slza mi vyhrkla ked som tie 3 rocne deticky videla v kostymoch. nasa mala bola ovecka,.... skusim upravit foto a hodit nejake do plena.

majte sa zatial - idem sa vrhnut na kopu zehlenia - kym mi mala spinka 😉

adros
11. dec 2009

dadulka, na makko som ja uz hoooooodne dlho. Vcera, ked som citala o babatkach, co sa nam narodili, tak mi vyhrkli slzy od dojatia. MM na mna kukal, ze co mi je 😀 😀 😀

andy, tak sa pekne kuriruj, nech si co najskor fit

dadulka2000
11. dec 2009

adi, hej makne nam tusim vsetko 🙂
dala som fotky do babygirl 3 albumu a aj do new baby - to svoje bandero 😀. inak v nedelu by mal prist kamos fotograf na navstevu, tak som zvedava ci sa mu z nas podari nieco vycarit 😀 (silno o tom pochybujem,.... 😅 )

adros
11. dec 2009

dadi, no ty teda mas paradnicu 🙂 a kostym si nakoniec kupila? Myslela som, ze budes nieco vyrabat 🙂

katka22r
11. dec 2009

kocky nemate niektora bolest z vnutornej strany stehien?mne sa zda akokeby som tam mala svalovku v noci je to horsie ako cez den neviete cim to moze byt?mam ist radsej na pohotovost v noci?alebo co mi radite?poradnu mam v pondelok tak ja by som rada vydrzala kym sa da ale ja neviem este som sa s tym nestretla je to vyssie uz skoro pri posve...boli ma to aasi 2 noc a cez den len trosicka 😒

ivv
11. dec 2009

liwka, ja som si tiez zabijacku uzivala ako decko 🙂 pre dospelych je to makacka 🙂, ale kedze raz do roka, tak celkom prijemna..
ja som vzdy zboznovala kostovku klobasnej zmesi.. ja som celkovo na surove .. hehe cize teraz si to odpustim 🙂

adros
11. dec 2009

ivv, no veru, pre deti je taka zabijacka zazitok 🙂 u nasej babky sa zabijalo min. tyzden, tak si v nedelu ideme pre vysluzku k mamuske 🙂

dadulka2000
11. dec 2009

adi, dik,.... mala je zlata. a kostym mi pozicala kamoska,... super bol - este aj "be-be" zvuk vydaval ked sa stlacilo usko 😀, samozrejme ze som mala aj dalsiu variantu v zalohe - ak by mi to nechcela obliest. ale bola v pohode,...
katka,... no svalovicu nemam,.. tak neviem.
len si uz sem tam pripadam ako kacicka s tou chodzou 😀

plivit
11. dec 2009

ahojte
Gratulujem novým bábetkám a ich maminám 😉

katka22r myslíš v rozkroku ? Tak ja s tým mám problémi asi 3týždne,ale predpokladám,že sa rozťahujú kosti
Dnes som absolvovala monitor a v pondelok musím ísť znova lebo mi vyšlo nereaktívne NST -čo som sa dočítala,že bábo spalo a tým nevykazovalo žiadne pohyby tak dúfam,že Pondelok bude lepší
Držte sa všetky

liwka
11. dec 2009

joj, ivv, kostovka - tak to sme ako deti milovali- moj ujo ich robil plne koryto a potom sa to chutnalo, ci je dost korenene a nam ako detom viac nebolo treba 😀 sme boli pod nohami vsade, kde sa nieco kostovalo 😀

katka22r
11. dec 2009

noo tak aj v rozkroku ale to je slabsie skor akokeby na stehnach ja uz neviem cim to clovek vsetkym musi prejst....nechapem som s toho jelen ja tiez idem v pondelok na ctg

krpuch
11. dec 2009

ja som bola vcera v tej poradni a doktor ma objednal az na 30.12. som myslela, ze uz budem chodit castejsie, ale asi ee, nechapem.

genialna
11. dec 2009

marushka tie bielkoviny nemam.. to som pisala, ze este to mi "chyba ku stastiu"..

ivv, ano.. ja chodim do nemocnice od zaciatku tehu k tomu istemu lekarovi.. Vzdy mi meria tlak a pozera aj nohy ci neopuchaju.. Naposledy mi uz povedal, ze si mam tlak merat castejsie a ak mi ten spodny stupne nad 95 alebo vrchny na 140, tak mam brnknut a dohodneme co dalej..
Ale ako si napisala, mam pocit ze sa zavodnujem.. 😒
neboj.. mm to stihne.. 😉

katka22r
11. dec 2009

krpuch no fajne neskoro ta objednal a uz chodis do porodnice?

janqa24
11. dec 2009

tak som tu znova 🙂 napiekli sme vianocne oblatky, uvarili vynikajucu zelenivou polievku a puding na dukatove buchticky, tak som sa napraskala ze ledva dycham 😀

neviem ktora z vas sa tu pred par dnami pytala na srotovne, takze ked ho chcete este vyuzit, do konca tohto roka je moznost 🙂

juuuuuuj, zabijacky preberate, mnaaaaam 🙂 my sme tento rok mali v rodine uz asi pat alebo sest 😀 ale bohuzial, kostovat klobasovu zmes mi nikto nedovolil 😔 a to ja mam najradsej mnam mnam

genialna, moj doktor mi povedal ohladom vysokeho TK to iste, co tebe ten tvoj 🙂 ale tiez povedal, ze nie je dovod robit paniku a mam len vela odpocivat, vyhybat sa bublinkovym napojom a vykladat si nohy, a pomahaju mi aj prechadzky na cerstvom vzduchu - za kazdeho pocasia kazdy den aspon pol hodinku, a tlak mam hned 120/80 😉

ivv
11. dec 2009

baby len si na seba davajte pozor.. ideme do finale, tak nech si ho vychutname v termine 😉
a este radsej menej solit..

ja uz tiez chodim ako kacicka a mam pocit, ze ani nekracam, ale sa pohupujem z jednej strany na druhu a pritom sa pooomaly hybem vpred 😀 😀
a ked sa pozriem na brucho z boku, tak sa bojim, ze po porode mi tam ostane visiet taky kenguri vak! ale smerom nadol a nie nahor!!! 😨 😨

adros
11. dec 2009

joooj, tolko rozpravate o jedle, az som hladna. Hodte nejaky dobry recept na cestovinky s kuracimi prsiami... nieco s porom, smotanou, kukuricou... 😉

janqa, tie prechazdky maju teda co do seba, ked sa ti takto krasne upravi tlak 🙂

dadulka2000
11. dec 2009

adi zmiesaj vsetko co si napisala a je to! 😀 , na tom nemas co pokazit.....

janqa24
11. dec 2009

adi ano, maju na mna blahodarny vplyv, len je to teraz coraz tazsie, lebo podobne ako ivv, tiez na sebe sledujem kolisavu chodzu 😀 nech sa snazim akokolvek, kyvem sa zo strany na stranu a veeeelmi pomaly to ide aj dopredu 😀 a drahy do mna sem tam zo srandy drgne zboku, vtedy mam strach, ze sa tak rozkyvem, ze sa nebudem vediet zastavit 😀 😀 😀

a ivv, ja mam tiez taky pocit s tym kengurim vakom, vcera som sa na seba chvilku pozerala do zrkadla zboku a ostala som faaaaaaakt trosku zdesena 😝 ale neboj, ked zacneme vcas brusne svaly posilnovat, kenguri vak nam nehrozi 😉

janqa24
11. dec 2009

prave prisiel moj otec z prace - s teplotou, nadchou a bolestami svalov 😒 isiel do karanteny s ruskou na ustach 😀 dufam, ze to od neho nedostanem....

ivv
11. dec 2009

janqa tak sup-sup citronovy cajik s medom a ak mas tak jeden zinkovy sumak do takeho polovychladnuteho 🙂

dufam, ze nezarieknem, ale tym, ze som od zaciatku tehu zavisla od citronov (denne vyzmykam aj dva-tri do mineralky, caju), tak som zatial mala len nadchu .. takze radsej klop-klop.. a to som vsade kade chodim narazala na usoplenych, ukaslanych, ukychanych ludi .. tak dufam, ze to vydrzi 😅

aaa.. volal mm dali mu nahradny let, takze sa tesim ze pride este dnes 🙂

adros
11. dec 2009

ivv, tak super, ze to tak dopadlo s letom. Ja si ani neviem predstavit, ze by som bola bez polovicky. Sme uz na seba taki zvyknuti 🙂

janqa, ako pise ivv, preventivne cajik s citronom a medom, nech to nechytis 😉

dadi, no veru, asi to cele len zmiesam a hotovo 😀

janqa24
11. dec 2009

uz aj si idem uvarit, a pre istotu si olupem aj citron, rovnako ako ivv, milujem citrony a dokazem ich jest ako pomarance 😎 mnaaaaam, hned sa mi slinky zbiehaju 🙂

bola som v oktobri prechladnuta, ale som sa z toho nastastie dostala, tak dufam, ze tento jeden mesiac uz to nejako zvladnem 🙂 a potom aj tie dalsie, samozrejme, uz s mojou baletkou po boku 🙂

yoya
11. dec 2009

Ahojte bambuľky - tehuľky 😀
Dávno som sa nezapojila, ani som tu dávno nebola.Akosi poslednú dobu obchádzam pc.
Nejako sa v poslednej dobe necítim najlepšie a musím veľa oddychovať a ležať, aj keď sa to nedá /synátor, mm,domácnosť,../. Doktor vravel, aby som ešte do 36.t.vydržala /keby to záležalo len odo mňa, ale tentoraz to riadi drobec a moje telo/ . Nejako čím som bližšie ku pôrodu, tým viac sa začínam toho obávať, aj keď to nebude po prvý raz, ale u mňa to bude ako prvý pôrod /po 9r./ - no a tentoraz asi sekcia.
☹ Dúfajme, že všetko dobre dopadne. 😉

chcem zablahoželať všetkým čerstvým bábätkám a maminám, prajem im veľa zdravíčka a šťastíčka - všetko dobré.
😉

Čítala som, že veľa z vás nemôže spávať, takže nie som sama a to mi mm povedal, že preto, že ráno dospávam noc.

🙂

katka22r
11. dec 2009

babenky a olienka sa neozvala? 😒

ivv
11. dec 2009

babulky idem nieco pre toho mojeho cestovatela ukuchtit 🙂

prajem vam pekny vecer a setrite sa! 🙂

liwka
11. dec 2009

jeeej, som nasla infosku, co som teda vobec netusila. kuk: http://adam.cas.sk/clanky/5742/kefir-obsahuje-v.... a to, ze kefiry su zdrave 😉 , no asi ich zacnem pit v mensom mnozstve 😀

katka22r
11. dec 2009

noo tak to info je fakt super ktoby to povedal ze?ale vraj cierne pivko je dobre aj na tvorbu mliecka....ta uvidime ne?

liwka
11. dec 2009

idem sa chvalit, prave sme dovecerali a milacik mi spravil vtacie mlieko 😀 nie ze by som to nejak velmi oblubovala, u nas sa to nerobievalo, ale bolo fajn 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre