Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
7. jan 2010

roxy, gratulácia, bolo to nad slnko jasnejšie. 🙂))))

tobias je chutne maličký, asi šiel ľahko na svet. 🙂

plivit
7. jan 2010

roxy tak srdečne gartulujem k malemu Tobiaskovi

tak ste to tu včera dievčence pekne rozbehli 😀

lili213
7. jan 2010

Dobré ráno, roxi gratulujem k Tabiaskovi aj všetkým ostatným mamičkám k ich bábätkám.

gucz
7. jan 2010

Dobré ránko maminky
gratulujem všetkým maminkám a bábätkám 🙂
roxy parádička, ja som to tiež tušila že to skončí pôrodom.

k tej diskusii o náročných deťoch zo včera... ja som len zvedavá, čo ma čaká tento krát pri malom. Laurinka ako malinká trpela na koliky, užili sme si plaču až až, po doktoroch sme obehali kilometre. Potom to bolo v pohodičke od toho pol roka, no a teraz je to živé striebro, s ktorým sa fakt nenudíme, na rovinu niekedy som fakt rada keď večer zaľahne do postele a zaspí, že mám chvíľu kľud. No možno je to preto, že som unavená z tehu....

zajtra ma čaká prvá poradňa v nemocnici, tak som zvedavá ako to bude prebiehať, pri malej som sa do nemocnice na poradňu vôbec nedostala. Bola by som rada, keby mi spravili ten odhad váhy malého, všetci mi hovoria že mám obrovské brucho (mne to tak ani nepríde).

kolienko
7. jan 2010

dobre ranko...tka roxy to ma za sebou...gratulujem a prajem zdravičko malemu a mamine vela sil a vela mliečka...

baby, ktorá ste teraz na rade??

mia.
7. jan 2010

plivit, si to ty, nie?
zatiaľ nič? 🙂

serafinka1
7. jan 2010

dobré ránko prajeme

Roxy gratulujeme, tak si sa predsa dočkala a porodila si, Tobiasko má úžasné miery, prajem veľa mliečka. Potom napíš, ako prebiehal pôrod.

katka22r
7. jan 2010

kocky kto ma prehlad kolko nas ma este porodit?ja uz mam take nervy s toho cakania

plivit
7. jan 2010

ja zatial nič
akurát ma troška začali bolieť kríže tak uvidím ako sa to vyvinie do večera hold malém sa akos nechce 😠

genialna
7. jan 2010

Roxy, gratulujem a prajem rychle prebolenie a hlavne skory nastup mliecka.. 😉

ivv
7. jan 2010

Dobre ranko bruska, maminky a babatka 🙂

Roxy srdecna gratulacia k malemu Tobimu 😵 Zelam veela zdravia..

Dievcata pozeram, ze ste riadne aktivne po nociach 😀 . Ja som konika vcera vzdala.. totalne blbol a neskor vecer som zalomila ako ranena lan.. ehm.. skor velryba..

Inak bebel, serafinka, zazi.. vcera ste toho vela popisali ohladom skusenosti/neskusenosti s babatkami. So vsetkym suhlasim, co ste napisali. Hlavne tvoj prispevok serafinka si asi vytlacim a poslem aj mame aj svokre 😀 .
Vsetci chcu totiz pomahat, ale ja sa necitim na to, aby sa mi sem postupne nahrnuli vsetci a zacali z rukava vytahovat 35 rocne skusenosti ako na babetko 🙄 . Viem ze to nebude lahke, som pripravena aj na to,ze mala bude ako certisko, ale ked ja sa na to male certisko tak tesim.. 😎 asi som nadupana totalnym optimizmom, ale nie som ufnukanec, mam uz co-to za sebou a teda dufam, ze to zvladnem. Dnes mame vela pomoci co v minulosti nase mamy nevedeli co to je. Mame pracky, umyvacky, jednorazove plienky, jedlo na telefon.. takze sa nebojim, ze si popri malej s domacnostou nedam rady. Hlavne sa budem venovat jej a spat, ked bude ona spat .. ak bude spat.. hehe.. 🙂

ivv
7. jan 2010

Bebel - Zakon spomienkoveho optimizmu 😀 😀 toto je presne to co "mava" s nasimi mamami a svokrami 😝

nella1
7. jan 2010

jeej maminky tak srdecne gratulujem k novim babatkam.... my co nas to caka snad sa aj my dockame 😀 😉

lara75
7. jan 2010

ahojte, vždy vás čítam, ale málo prispievam do fóra. Ja som mala pôvodný termín 4.1. a podľa koníka 6.1., ale stááále nič 😠 Zajtra idem na kontrolu, tak dúfam, že sa dohodneme ako ďalej, lebo okrem slabých menštruačných bolestí necítim nič.
Gratulujem všetkým novopečeným mamainkám a všetko naj bábätkám 🙂

liwka
7. jan 2010

ahoj, tehulky, ja sa hlasim po poslednej poradni u mojho gyn. znova sa, ako vzdy nepretrhol, aby ma prezrel, ale o to viac sa tesim na poradnu do nemocky.
gucz, kedy si si tam volala, ked ides uz zajtra? to ta nejak napochytro objednali. skoda, ze nepojdes v pondelok, mohli sme ist na kafe. takto budeme so Zuzkou tehu duo 😀 ale takto mozes aspon informovat, ako to prebiehalo, aby som vedela, co ma caka. 🙂
roxy, blahozelam, naozaj bolo jasne, ze to v ten trojkralovy vecer stihnes 😉

liwka
7. jan 2010

baby, asi polozim blbu otazku, ale potrebujem do porodnice svoj rodny list? bola som presvedcena,ze ho mam tu v SC, no neviem ho najst a cestovat kvoli nemu domov, sa mi uz fakt nechce. no, zrejme nebudem mat na vyber ☹

petronelka77
7. jan 2010

Roxy, srdecne gratulujeme a prajeme vela vela zdravia 🙂

minix
7. jan 2010

liwka, nepanikár, zisti si, čo chcú v tvojej nemocnici, ale ešte som nevidela nemocku, kde by vyžadovali rodný list maminy. Na Antolskej určite nie.

Vypýtaj si z nemocnice papier, kde ideš rodiť a tam to všetko máš, ja som taký dostala pred tromi týždňami, ale treba si to pýtať, lebo mi to nikto nedal len tak do ruky, že tu máš.

liwka
7. jan 2010

minix, dakujem. prebehla som plno stranok na nete a na vacsine je pisane, ze slobodne mamicky potrebuju rodny list. ale neprekvapilo by ma to. skor ma stve to, ze som si to neskontrolovala, ked sme boli doma. co uz, moja hlupost 😉

minix
7. jan 2010

jaj, ty si slobodna mamicka, tak to neviem, ale viem, ze v tom vseobecnom, co som dostala z Antolskej, tam ziadny rodny list nefiguruje.

Ak nie si vydata, tak je napisane, ze vyzaduju citujem: "zapisnicu o urceni otcovstva k nenarodenemu dietatu so suhlasnym vyjadrenim rodicov (ak nie ste vydata a partner uznava otcovstvo - vybavite na matrike v mieste bydliska".

Tolko teorie, ak ma niekto prax, tak ti mozno pomoze viac. 🙂))

lopezka
7. jan 2010

ahojte tehulky a maminy 😀
tiez sa hlasim po poradni .....tlak, pohyby a moc v poriadku....viac som sa bohuzial nedozvedela, lebo opat mal sluzbu ten doky, ktory sa asi nerad pozera na baby odspodu 😖 😠 ...takze o krcku neviem vobec nic, ale sak snad je vsetko ok 😀

minix, ivv a katka, no uvidime ako to bude s tym kavickovanim pri automate 😀 😀 ..... joj, ked mne kava teraz vobec nechuti, ba priam smrdi ......ale mozem tam s vami chodit na kakavko 😀 😅

roxy, blahozelam 😉 😀

liwka
7. jan 2010

minix, ten papier nastastie mam. snad bude stacit len ten. a ked nie, spravime si vylet. 😉
v pondelok idem na poradnu do nemocky, snad sa nezabudnem opytat 😀

katka22r
7. jan 2010

kocky ja neviem ci to su kontrakcie ale mam troska take slabsie bolesti v brusku aj pod bruskom ked ja to neviem rozoznat nikdy som bolesti nemala pred menstruaciou to ma musia boliet aj krize?zatka mi este neodisla ale neviem co a ako je to s kontrakciami...obcas mam pocit ze mi treba na velku a stale nic...opiste mi co a ako...dnes som bola na ctg a ani jedna kontrakcia ☹

k.a.t.k.a.
7. jan 2010

ahojte 🙂
roxy blahozelaaam tak predsa 😎

lopezka bola si aj ty dnes? ja som bola uz rano no a Jancok 😖 tiez ma nepozrel a o tyzden kontrola, ale kaslem na neho a dojdem uz v utorok nech mam Janaca 😅

ku vcerajsej debate vecernej, mozno som divna ale ja sa pomoci nebranim 😅 nech sa paci, kto sa nuka moze prist, ja sa budem pozerat 😀 minimalne niekoho na varenie potrebujem 😀

alikaa
7. jan 2010

lopezka, ja som bola na kontrole v utorok. Ked som sa dozvedela, ze ordinuje zas Jancok, tak som sa zvrtla a isla do inych dveri k Havaldovi. Velmi prijemny doktor a normalne ma vysetril tak ako sa patri.

Baby, je tu niektora ktora chce darovat alebo darovala pupocnikovu krv? Treba to asi riesit s tou spolocnostou a nie s nemocnicou, ze? Ci ako to funguje?

gucz
7. jan 2010

liwka volala som tam dnes a objednala ma tak skoro preto, že zajtra začínam už 38 týždeň. Že na pondelok aj stredu majú plné. Idem tam až poobede o pol jednej. Tak som zvedavá čo to tam bude. Tiež by mi skôr vyhovoval ten pondelok, takto som musela narýchlo niekoho vybavovať k malej, našťastie príde moja mama aby ju zavarovala.

a ten rodný list... neviem, ja som ho nepotrebovala, ale sobášny áno. Myslím že ak máš prehlásenie o otcovstve, tak svoj rodný list nepotrebuješ, ale radšej sa na to v pondelok spýtaj.

gucz
7. jan 2010

a ozaj ešte som chcela, zázračne mám už asi druhý - tretí deň energiu..., moc sa tomu teším, aj si poupratujem, aj sa mi chce, normálne že záhada 😕 😀 . Ráno vstal MM k malej a ja som spala až do pol deviatej, možno je to tým. Včera večer som zložila stromček, poupratovala ozdoby, dnes som povyhadzovala rárohy zo špajzy a ešte stále nie som nejak unavená, asi pôjdem rýchlo pozmývať podlahy kým ma to prejde. 🙂 , že by to bol ten syndróm hniezdenia???

andykca
7. jan 2010

Ahojte baby....tak som po poradni...setko v poraaadku, branka na prst, krcok 1 cm, hlavicka je uplne dole....a maly by mal mat cca 3400g...🙂 no tak uvidime ako to pojde dalej...dalsiu poradnu mam 13.1. ...

no najhorsie je (teda aspon pre mna lebo som to zatial nezazila) ze teraz ide zo mna taka tmavaaa krv (teda myslim ze to je krv, alebo je to hlienova zatka neviiim) a musim mat vlozku 😖 😖 ta neviem co mi to tam porobil ten Dr.....

liwka nooo ja neviem ci so to prehliadla alebo nie, ale dnes som si citala v nemocke ake doklady potrebujem a rodny list tam nebol....obciansky, preukaz poistenca, matersku knizku, ten papier o urceni otcovstva a este dohoda o mene dietata (to dostanes prinajhorsom aj na prijme ked budes rodit v nemocke kde to vypises raz dva)...inac setko maju na nastenke na chodbe co vedie k ambulancii...

co sa tyka toho ako to prebieha na ambulancii v nemocke v TT tak podobne ako u svojho gyn.: prist o 15 min skor ako si objednana aby ti sestricka stihla urobit zakladne veci: skontrolovat doneseny moc, zmerat tlak, vaha, opyta sa ta nejake otazky (ci opuchas a pod) a potom ta da na pasy - CTG.....
....napokon ta posle von a zavolata cez ine dvere, kde sa vyzlecies a pockas kym ta zavola Dr. dnu...on ti povie aby si si vyskocila na kozu 😉 pozrie ta odspodu, odmera ti maleho kolko vazi, skontroluje prietoky...potom sa oblecies a prides opat za nim dnu kde ti povysletluje veci o ktore mas zaujem a pokecate nooo potom ides domov 🙂

andykca
7. jan 2010

jeeeeeeeeeeeeeeejda a som zabudla pogratulovat novym maminkam k babatkam 😉 😉 😉

roxy moja teba pekne prehnali 😠 😀 😀

inac dnes som chcela ist za adros, ale nedostala som sa k nej....vraj je chuda cela dotrhana a uci sa chodit...no a malinka ma zvysenu teplotu ☹ viac neviem lebo ako som sa jej dovolala tak som soferovala a v TT paradne zamrznute cesty 😠 😠 😠

zazalienka
7. jan 2010

brérááánečko... roxy, gratulujeme..

chúďa Adrika, tak ju malá dobre potrápila nakoniec.. ale baby to zvládnu, veď my ženy sme silné.. ( počka andy ako sa budem učiť chodiť ja s tým zaštopkaným bruchom.. )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre