Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
13. jan 2010

noo liwka, dnes mi volala doktorka, mám zmenu termínu, tak idem o deň skôr, v utorok na príjem, a v stredu doobeda sekcia.. dúfam že budete na mňa silno myslieť.. takto o týždeň už bude malý veselo kukať na svet🙂 keď tam budete ja už budem spinkať-)) aj mi to vyhovuje, tá zmena, lebo anesteziologička má vtedy ofic. službu, vo štvrtok by bola po službe ráno.. takže mi to príde celkom vhod.. a som poprosila doktorku že radšej v stredu ako v piatok, lebo to chcem mať čím skôr už za sebou..

liwka
13. jan 2010

☹ tak to ti nezazelam ani prijemnu narkozovu noc??? ☹
a ja som sa tak tesilaaaa ☹

zazalienka
13. jan 2010

ja vieeeeem... ale zasa na druhej strane to naozaj budem mať skôr za sebou a skôr nás pustia hádam.. dúfam že v nedeľu pôjdeme domov..

ivv
13. jan 2010

baby, ked sme sa tu tak zisli, co budeme rodit cisarskym.. napadla ma taka vec, ze kedze nam neodide hlienova zatka, tak krcok ostane uzavrety, ze? tak ako potom bude odtekat krv a vsetko ostatne ked nas zasiju? 😕

zazalienka
13. jan 2010

ivv, oni to nejak poriešia.. xixi nie že by mi to krvácanie nejak chýbalo🙂 ale aj to musí byť.. ale fakt.. nad tým som nerozmýšľala..

minitrouble
13. jan 2010

ahojte 🙂
ivv neviem ako to poriesili u mna ale uz krvacam 14dni 😝 ...a zjavne to este nekonci ;) ..neboj priroda sa asi postara 😉 🙂
krpuch - to je fakt sila...to by ma asi rozhodilo ...ja celkovo nemam slov k materskej/rodicovskej ...podla mna aj ta maximalna materska nie je nic moc na prezitie - ak by mal clovek z toho odfinancovat domacnost tak bez sance ..ale skoda slov ...ja by som sa ako baby pisali odvolala s tym ze lekar ti napisal iny termin a ze mas na to narok - predsa daka jedna zenska nemoze o tom rozhodovat len tak 😖

ivv
13. jan 2010

zazalienka, no to ma tiez napadlo len dnes 🙂

inak ja nebudem mat manzela pri sebe a s tymi vecami na izbe poriesim tak, ze ich zamknem do batoziny 😉 beriem si so sebou aj zamok, ak by nahodou skrinky na izbe boli vybavene takou tou skobou na zalozenie zamky 🙂

liwka
13. jan 2010

Zuzinka,ale maly bude mat aspon krasny datum narodenia 🙂

andykca
13. jan 2010

liwi ty mas v stredu poradnu? no fajne ja som objednana na 9:00 hodku 🙂 takze sa tam stretneme xi

zaza takze o den skor aspon budes mat menej casu na stres okolo toho xi....🙂 a pravdaze skor to budes mat za sebou...

krpuch urcite by som sa pisomne odvolala...aspon skusit to treba...a nemaju ti co cumiet do tehuknizky - na to fakt nemaju narok...ked si ziadas o materske tak nikde nieje napisane, ze musis predlozit tehuknizku....boze tie zenske su fakt niektore pridrble na tych uradoch....este by si mohla niekoho znameho najst na socke to by bolo asi najlepsie - aby ti to pomohol vybavit....ved 4 dni su fakt smiesne...

zazalienka
13. jan 2010

no Andy, u Teba je naozaj predpoklad, že sa tam stretneme, a liwka sa pridá do partie.. ja čakám, že min. do nedele si tam pobudneme, keď nie do pondelka..

ivv: anija nebudem mať muža pri sebe, pri sekcii vôbec nesmie na sálu, lenže v TT nie sú skrinky, najhoršie je že tašky sú pod posteľou.. tak neviem, na to sa ešte musím v pondelok spýtať.. alebo poprosím tú moju anesteziologičku nech si to zoberie na starosť a ju potom na oddelenie pustia... donesie mi to..

andykca
13. jan 2010

zaza jasne je velmi realne, ze sa tam stretneme 😀 😀 .....

hmmm dnes som bola na nakupe drogerie pre mrnouska maleho...kupila som niveu a teraz to chodim furt fetovat...kraaaasna vona 😀 😀 sa tesim na tu babatkovsku vonu 😵 😵

zazalienka
13. jan 2010

noo, my sme boli v Tescu a ľudia tam kupovali pampersy jak zadarmo, aj kašičky, príkrmy a všelijaké hlúposti..
mám kúpený sebamed a na natoeranie excipial, tan fetujem stále, nenormálne mi to voní.. mne stačí keď sprchujem Veroniku a voní po tej detskej nivee.. aj tak bábo najkrajšie voní len tak.. tým že je🙂

nella1
13. jan 2010

maminky 🙂 lucim sa s vami zajtra odchadzame do nemocky som zvedava kedy sa to rozbehne zatial sa drzte... 🙂

zazalienka
13. jan 2010

nella držíme palčeky aby všetko dobre dopadlo 😉

liwka
13. jan 2010

uz ked ste pri nakupoch, ja som dnes konecne dorazila vsetky veci z lekarne, co mi chybali do tasky. Maros len cumel na to mnozstvo veci a ja na ucet. 16 eur, ktore po pouziti aj tak len odhodim do kosa. hrozne...

zazalienka
13. jan 2010

nuž, liwka, to sú nevyhnutné výdaje.. ja sa nestíham čudovať koľko peňazí to už stálo všetko.. ale veď štát dá🙂)))))

zazalienka
13. jan 2010

ozi, kočík už vlastne máte? to som sa chcela už dávno spýtať... aký?

bebel
13. jan 2010

Bábo vonia po tých detských kozmetikách krásne. 😀 ale dala by som Vám ovoňať pokadené bábo, čo už papá mäsové príkrmy .... je neuveriteľne ako taký malý uzlík môže páchnuť 😝 Tchor je v pororvnaní s ním Chanel 5 😅
Aj lovela krásne vonia, len škoda, že nič nevyperie.... 😝

Neviem, či Krpúch ešte niečo vybaví.....a už vôbec nie písomne.Poňala to dosť hlúpo, že dotyčnej, čo je za to zodpovedná potvrdila termíny aj s tehu knižkou + že jej reálne tie dni chýbajú.Teraz už ju majú uvedenú v systéme....a pokiaľ si nevybavý tlačenku alebo niekoho nepodmastí, aby zmenil ten dátum- zatvorila si pred sebou dvere k materskému príspevku. Na socke treba jednať vždy so sklopenými ušami, lebo tam vládne ťažký chaos a brutálna byrokracia, pričom sú strašne na koni. Treba sa tváriť milo a stratene, hrať na city a sympatie...inak sa tam nedá vybaviť nič a nikto sa s Vami nebude baviť.

bebel
13. jan 2010

ježkovi voči: 😎 nevybaví...

zazalienka
13. jan 2010

ja som prebaľovala synovca minulý týždeň, sa mi zdalo, že má nejaký čudný pohľad.. tak som sa toho chytila, že je prečuraný.. švagriná sa uškŕňala, som pochopila prečo, keď som ho rozbalila.. je na príkrmoch a papal špenát.. a predtým mäso..a mal to vylezené až za krkom🙂) som tam skoro odpadla, len on jak mal riť na vzduchu tak hodil na mňa nenormálny úsmev..

minitrouble
13. jan 2010

bebel ...mi nieco hovor - nasa uz skoro 2rocna "princezna" kaka furt do plienky ...ti poviem ze obcas po takych oslavach kde nakombinuje vsetko so vsetkym sa teda vieme dobre pohadat kto si pojde rozbalit ten balicek vonavyyy 😎 😀
to simi sa mi teraz vidi ze normalne voni aj to jej kako ....len pokial nezacnu tie priiikrmy 😖 😅

inak mna tiez vytocili bo mi poslali papier ze mam dodat rodny list na tu a tu adresu ...tak si hovorim ze OK ideme do BA so Simi tak sa tam stavim + vyplnim aj ten papier na ten II.pilier a podam to tam ....a oni na mna - ze ten rodny list mam odniest na inu adresu lebo ze sa ich cast prestahovala !!! (preco mi potom napisu ze to mam dorucit tam a nie inam???) + ten II.pilier ze mam ist zase na dalsiu adresu lebo to je vraj podla miesta bydliska a nie podla zamestnavatela !!!!!! ...takze som tam akoze isla uplne zbytocne a to sedia na zahradnicek kde sa neda parkovat absolutne takze som si pekny kus odslapala peso a muz s oboma babami ma cakali v aute 😠 😠 ...fakt si tam robia co chcu 😖

minitrouble
13. jan 2010

sedia na zahradnickej 🙂))

liwka
13. jan 2010

jooj, o pokakanych plienkach viem svoje. pri sestrinych detoch sme si ich uzili. raz som robila hrachovu kasu, maly uz bol na prikrmoch, tak sme mu dali za tanier. a potom to z neho vyslo na trikrat ale v takom mnozstve a aromou, ze to fakt stalo za to. a pri sestrinej mladsej som sa naucila, ze akonahle ma dieta v plienke cokolvek ine ako moc, to vyriesi len umyvadlo alebo sprcha. a to mienim praktizovat aj ja na mojich detoch.

bebel
13. jan 2010

Liwka: A inak nebudeš umývať?
Ja som Bruna šupla vždy do umývadla pod tečúcu vodu pri každej výmene plienok 😉 a nikdy nemal zapareniny 😝

Minitrouble dík za info...tým pádom som to tiež poondila, lebo som tú žiadosť o platenie do II . piliera poslala na Zahradnícku, kde patrím v rámci zamestnávateľa a nie na Lazaretskú podľa bydliska. 😖

liwka
13. jan 2010

jasne, ze budem, len pri pocikanych plienkach sa to priebezne da riesit aj utierkami na ritku 😉
len som chcela napisat, ze nebudem praktizovat to, co robia niektore maminy, ze utieraju detom zadocky len tymi utierkami. voda sa mi zda vhodnejsia.

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

ja som len utierkami utierala a tiez nemala nikdy zaparenu 😀 nechce sa mi s okakanym deckom lietat k umyvadlu 😝
fuj taku kyselinu som dostala, akurat som po vani no a co krpaty vystrajal v bruchu 😅 som myslela ze ma chce uz rozparat .. btw. ako viete kde ma prdel resp. hlavicku? vzdy mam dve take zdureniny a neviem to nicomu prirovnat 😅

bebel
13. jan 2010

e-e absolútne netuším, pretože tiež v poslednej dobe mi také divnotvary krpatá na bruchu vytvára 😉

zazalienka
13. jan 2010

môj má hlavičku úplne dolu, tlačí ma tam riadne, aj keď sa zatiaľ vôbec (chvalabohu neotváram).. na pravej strane má chrbát a zadok, pod ľavým rebrom nohy, ale sem tam robí také kung fu, že netuším ako sa tam melie.. aby mi nebolo ľúto, ako tu hodinu sedím vyvalená na sedačke, tak hodinu dáva o sebe vedieť permanentne.. ten človek asi nikdy nespí..

liwka
13. jan 2010

moja mala je tak isto ako Misko, akurat ma chrbatik na lavej strane. niekedy mam pocit, akoby sa tym chrbtom pretocila na pravu stranu. ale co sa tyka vypuklin, pripadne kockateho brucha, tiez niekedy zasnem, ktorou castou tela to robi... 😉

serafinka1
13. jan 2010

Ahojte, som po návšteve pohotovosti, mala som bolesti, spravili mi ctg,ktoré nameralo už pravidelné kontrakcie. Ak v noci opäť prídu bolesti, tak utekáme na cisarák ak nie, tak uvidíme čo bude ráno. Mal slúžiť môj dr, len niečo sa stalo s jeho letom, tak neprišiel a som v strese, koho chytím na operáciu. Strašne nechcem ísť túto noc, je úplne zlá kombinácia, tak dohováram Oliverkovi nech počká. Merala mi ho dr. a tie miery čo mi povedala ma tak vyplašili, on je strašne malinký, podla jej sona má len 2300 g ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre