Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
15. apr 2010

Ahojte kocule. Dnes je zas tak hnusne, a ked si predstavim, ze sa zas musim tralalikat elinou do ruzinova kvoli vodicaku..:((
inak mne tiez este nenabehla materska- co ma uzasne tesi!

Boli ste uz inak niektora s babatkom na ockovani do noziciek? My ideme bud.tyzden. Rano mame ockovanie a poobede ultrazvuk. Neviem, ci mam maleho preobjednat, ci mi nebude moc uplakany.

maryanna
15. apr 2010

tak dobre ranko prajem, pripajam sa k fakt spavej noci, maly spal od 8 do 8 s jednou prestavkou na papanie o 2, no ale co ma netesi je ze znpva prsi, tak uvidime ako maly pretooze vcera prsalo a maly prespal skoro cely den akurat s prestavkou trojhodinovou, ale tak aj ked prsi chcem ist von tak uvidime......ja toez cakam prispevok aj porodne v pondelok tak uvidim ci dojde.....

maryanna
15. apr 2010

weronyca, no neviem ale ja by osm s mojim sa po ockovani uz nikam nedostala pretoze plakal o dusu...a aj ked potom sa snazil zaspat ale stale sa strhaval koli bolesti a plackal, a treba davat aj obklady a tak..co ja viem ci to nebude pre neho narocne taky den, ale zas kazde dieta je ine, niektore ani neves ze ho ockovali vobec takze tazko povedat.....

zazalienka
15. apr 2010

juj, aj ja sa toho v utorok hrozím.. čo nás čaká na očkovaní .. chúďatká malinké, takéto šoky.. myslíte že mám dať preventívne už doma sirup?

gucz
15. apr 2010

dana333 to teda nieje nič moc, seknutý krk ☹ , skús si to nahriať teplým vzduchom z fénu, či by Ti to nepomohlo. A s tým mliečkom... neviem, tečie Ti keď si potom stlačíš bradavku? Aj Miško sa sem tam pár dní jeduje a potom sa to upraví. No môže to byť aj tým, že Ťa dačo bolí, mne keď bolo zle, tak sa tiež malý stále odtŕhal od prsa akoby to bolo aj v mlieku

maryanna
15. apr 2010

zazlienka, urcite pred tym sirup netreba, niektore deti ani nemaju teplotu a ak ano tak vecsinou pride az na podvecer alebo vecer....v kazdom pripade drzim prsty, chudatka moj maly jak dostal do jednej nozky tak tak zacal rycat az bol bordovy, a potom zas do druhej nozky tak to uz uplne.....ach....a ja este kolienka som mu musela drzat a pozerat sa ako sa trapi chudacik:(

zazalienka
15. apr 2010

mala by som byť pri ňom a držať ho, ale neviem či to zvládnem.. moja lásenka, takto sa bude trápiť.. a on vie sakra plakať.. až mi to šklbe srdce..

inak ja mám pocit že mám stále viac a viac mlieka.. ani čaj si už na mlieko nezvyknem variť a keď malý dlhšie spí tak sa mi nalejú prsia, že to premokne aj tampóny a aj drigovicu hrubú🙂)

minitrouble
15. apr 2010

zazalienka - ja som romanke vzdy davala preventivne sirup cca 30minut pred tym ako ju mali ockovat a potom bola pekne cely den kludna - ten sirup nie je len proti horucka ale je aj proti bolesti ....maryanna mozno kebyze ten sirup das tak by sa ti mali netrhal od bolesti a neplakal este dlho po tom 😉
weronyca - ja ked som s romi chodievala na ockovanie tak som si bezne robievala celodenny program v BA po obchodoch a parkoch (vtedy sme zvykli chodievat do sadu JK + Aupark) .....vzdy som jej dala preventivne ten panadol sirup a nikdy nemala ziadne problemy ani neplakala ani nebola nervozna a ubolena
nevidim nic zle na tom ked sa jednorazovo da panadol sirup - nedavame to predsa kazdy den ale vynimocne cca 1x za 4 mesiace .....ked sa ockuje 😉

dana333
15. apr 2010

gucz nič mi na to nepomáha, dávam si masť veral, aj teplý obklad, ono je najhoršie že spím takmer bez pohybu, lebo sa malá budí keď sa pohnem a ono mi to potom v noci stvrdne a je to stále horšie. Malá sa začala zlostiť ešte predtým ako ma bolel krk, takže z bolesti to nebude, mám taký pocit, že sa jej nepáči ak má silnejšie ťahať zadné mliečko, ja sa snažím jej dať vyťahať z jedného prsníka všetko, až kým si nevytlačím nič a potom dať z druhého, ale aj tak je zlostná. Dnes som už volala aj doktorke, lebo za 3 týždne pribrala len 200g a mne sa to zdá málo, no povedala mi že pri kojených deťoch to nie je málo, ale že jej môžem skúsiť dať večer po kojení ešte aj nutrilon a uvidím či sa ukľudní a bude lepšie spať. Ono to je na nervy, lebo na začiatku som mala veľ mlieka tak sa zlostila, že jej silno tečie a stále jej zaskočí, teraz som produkciu trošku obmedzila, tak má pre zmenu asi málo. Pri synovi som nevedela čo je to problém s mliekom, a teraz je tu jeden za druhým, asi to bude aj vekom, darmo nemladneme 😒 ☹

minitrouble
15. apr 2010

zazalienka - neboj toto ockovanie nie je ziadna hroza ....ono tie babatka casto ani necitia co pichnutie ....romi vzdy plakala az ked ju pichali to tej druhej nozicky - to prve ockovanie do jednej nozicky ani nemrnka a az potom ked jej davali to druhe ockovanie do druhej tak spustila plac ...ale hned potom zaspala a pekne spala cely den a celu noc potom vzdy 😵 😵

zazalienka
15. apr 2010

no dúfam že aj u nás to tak bude..

maryanna
15. apr 2010

minitrouble, hm to som netusila ze tp takto funguje, pri dalsom ockovani to uz takto poriesim, dakujem za napad......mne to nejako nenapadlo ze by ked dam sirup ze bude pokojnejsi ale ano je to logicke...dakujemmm..

dadulka2000
15. apr 2010

ahojte kocky
my sme sa o 8.00 zobudili (ja a Ellie), Millie este chrni, ani sa jej necudujem po tom co vystrajala v noci 😅 . budila sa o 2.00, 5.00 a 6.00,... myslela som ze ma "svihne".
vonku mame zase pekne, slnecno a teplucko, tak pojdeme vonku, stretnut sa s kamoskami v parku neskor.
kocky tie co mate chlapcekov - idem dat par inzeratov neskor - tak kuknite (lebo idem autom a mozem tie veci potom priviest). 🙂
krasny den prajem

k.a.t.k.a.
15. apr 2010

mne budu maleho ockovat az okolo 20.maja 😕 a rozmyslam ci tie dveo ckovania nedam s tyzdnovym odstupom, zda sa mi dve naraz vela ... btw. existuju Evra naplaste na zmiernenie bolesti, lepi sa to den predtym alebo tak nejak .. no da sa to kupit len v Rakusku 😝 to mi odporucila dr. 😉

minitrouble
15. apr 2010

dadulka a pre dievcata nemas nic? 😀 😀

ivv
15. apr 2010

ahojte,
mame za sebou pichanie do prsteka.. malicka plackala a ja skoro s nou ked som videla ako ju dobla tym spicakom☹ . ale uz je dobre, doma si chvilu na mne pospinkala, este nas cakaju aj horsie veci, ze?

posielame vam cerstvy trojmesacny usmev 🙂

olienka12
15. apr 2010

maryanna koho mate pediatricku?

bebel
15. apr 2010

K,a.t.k.a : EMLA náplaste, nie EVRA(to je hormonálna antikoncepcia) 😀

minix
15. apr 2010

Mate niekto uz skusenost s tou EMLAou?

No ja si nie som celkom ista, ci nas budu dzigat na buduci piatok v poradni, lebo dr. Nespominala nic a v sobotu (hned den po) budeme mat dalsiu davku rotavirusoveho ockovania, tak sa mi to zda nejak vela a potrebujem vediet, ci mame ist doobeda plavat.... Neskusali ste niekto?

minix
15. apr 2010

Doobeda v piatok, nie v sobotu. Dik.

maryanna
15. apr 2010

olienka, dr.mrouahovu.....je to moja lekarka od malicka a som s nou veelmi spokojna....je na velmi dobre urovni chvalia si ju mnohi, vzdy presne definuje chorobu je vazne dobra, cizeteraz tam chodim ja aj maly:D

ketkous
15. apr 2010

caute
aj tu prsi,no my chodime von aj vtedy... 😀 nahodim goretex bundu a ide sa...
dana to,co opisujes s kojenim mame aj my,no nie vzdy...ked je pekne vybubkana,tak sa dokaze aj dobre napapat.. 🙂 ked sme vsak dlhsie doma,kde mi vyspi max pol hodiny,tak strajkuje,je nervoznejsia a nechce sa jej tahat zadne mlieko...
Chcem sa opytat davate este kvapky?Myslim Sab-Simplex alebo Infacol...

olienka12
15. apr 2010

zaazrak svieti slnko cez mraky 🙂)

olienka12
15. apr 2010

maryanna som si myslela,ked si pisala,ze si musela drzat kolienka 🙂)) mame spolocnu lekarku 😀

minitrouble
15. apr 2010

ketkous - my uz nedavame vobec nic ziadne kvapky 😉 🙂 teda jasne ze vigantol a kanavit ale inak uz nic 😉

maryanna
15. apr 2010

jeej olienka a ty byvas v presove?

dadulka2000
15. apr 2010

Kocky - s chlapcekmi - uz som dala tie inzeraty - su to krasne vecicky, tak kuknite. ako vravim, mozem to priveiest autom a potom to poslem dalej. 😉 akekolvek otazky ohladom toho oblecenia = pytajte sa 🙂

lopezka
15. apr 2010

ahojte,
tak my dnes oslavujeme 3 mesiace 😀 ....prikladam fotku....Timi sedi s kamosom zajkom a ten jej cita z knizky 😀 😀 😀

co sa tyka pocasia a spanku, tak nevidim ziaden rozdiel 😖 ....ale zase ja som bola spokojna aj predtym, este stale spinka po kazdom papani 😅 .....a v noci si potiahne od takej 9.hodky az do 2. alebo 3.hodky 😉

minix a bebel......neni na to plavanie este skoro ? teda ked tu citam, ze by sa malo chodit az po ukoncenom 4.mesiaci 😖 tak neviem ........my chceme tiez chodit 😉 .....niekde sa pise od ukonceneho 4.mesiaca a niekde ze cim skor 😠 ......co vam povedali v tej plavarni ? 😎

aurra
15. apr 2010

my sme boli na ockovani pred tyzdnom a mala to zvladla super, samozrejme, ked jej to pichli plakala, ale rychlo sa ukludnila, a vobec ziadnu reakciu nemala, ani teptolu ani nic, mali sme prichystane cipky, ale nemuseli sme pouzit,

minix
15. apr 2010

lopez, cau, nie je na to skoro. preto sme aj boli na tom uvodnom stretnuti, kde si nase kocky "ocekovali", v akom su stadiu a nie je dovod nezacat. Tam sa plava od troch mesiacov, co mame coskoro.

A vcerajsia hodina ma presvedcila, ze skutocne nie je skoro, malinke boli ako ostrielane vodacky, aj hlavicky pekne drzia, nikto nam nepovedal, ze nemame chodit. Robili sa tam take "cviky", co im neposkodia, pretoze zohladnovali ich momentalne fyzicke danosti. Navyse musis mat potvrdenie od pediatra (inak nemozes zacat plavat), a nasa nemala absolutne problem, dokonca nam to odporucala.
A uzili sme si aj 20-sekundovu saunu. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre