Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
24. máj 2009

no najprv sa mi triasol žalúdok, ale moc zle mi nebolo. Potom mi zasa nechutilo jesť, bývali sme u svokrovcov tak som nevarila sama a keĎ som si mala dať dačo čo nelúbim, tak som si radšej nedala nič. Ale vtedy mi fakt nechutilo, inak svokra varí celkom dobre. No a potom mi zistili zvýšený cukor, tak som dostala akože dietu, teda obmedziť sladkosti. Chutili mi akurát jogurty celé tehu, ale malá mala pri narodení peknú váhu.

dadulka2000
24. máj 2009

ved aj moja mala normalnu vahu 3.4 kg, ale ja nie 😀 , nastastie to nejako same odislo popri kojeni a prechadzkach. len sa bojim ze teraz to nebude ako vtedy,...s dvoma detmi sa neda prechadzat 3 hodiny. jedine ak bude Ellie v skolke 😵

gucz
24. máj 2009

tak to ja som na materskej akurát pribrala, no nič, musím ísť, malá plače že chce ísť von, tak sa pôjdeme vyvetrať.pa

teddyna
24. máj 2009

krásné odpoledne všem. taky mám s vámi společné téma.jsem v 6tt a rodit bysme měli taky v lednu. ale termín zatím nemáme,počítala jsem to sama dle nějakých výpočtů na internetu. zatím máme gestační váček na ultrazvuku a čekáme,jestli se rozběhne srdíčko.

lili213
24. máj 2009

Ahoj a vidím tak sa to tu krásne rozrastá 🙂 , takže vítam nové tehulky.

zuzzuli
24. máj 2009

ahojte kocky, som tu nebola par dni a kolko nas tu pribudlo 😉 ... ja idem zajtra na kontrolu tak som z toho trosku nervozna 😒

lili213
24. máj 2009

zuzzuli: ja idem tiež zajtra a tiež sa trošičku bojím.

zuzzuli
24. máj 2009

no ja vecny pesimista, ako moj drahy hovori 😅 ... som sa rozhodla zmenit lekarku tak som zvedava. Lebo co som mala svojho doktora mi nejako nesadol, len pokial som nebola tehu som to velmi neriesila. Minuly tyzden co som bola na pohotovosti som sa dostala k lekarke a mala som z nej vynikajuci pocit ked som odtial vysla 😉

lili213
24. máj 2009

ja som tiež zmenila lekárku, ale pretože som sa presťahovala. 1 krát sa javila príjemne tak uvidím zajtra 🙂

naty
24. máj 2009

Já sem si říkala, že jí taky změním, byla strašně nesympatická a nějak mi nesedla, ale jak zjistila, že su těhu, začala se chovat úplně jinak, je strašně milá a vůbec... 🙂 ...tak nevím, asi si jí nachám... 😀

Jinak já dnes měla teda den...skoro celej sem probrečela...chudák manžílek, byl celej vyjevenej... ☹ ...před našima sem to hrála na alergii...bych řekla, že to byla taková psychická nevolnost... 😕

nasaeliska
24. máj 2009

ahojte mamicky, chcela by som sa k Vam pridat 🙂 sme v 6.tt a prva navsteva u dokiho nas caka 6.10., vraj by sme mali uz aj pocut srdiecko...zatial nam povrdili len tehu z krvi...nevolnosti ZIADNE!!! len bolave prsia a brusko ako na M...želam Vám všetkým prijemný večer 🙂))

bielanevesta
24. máj 2009

Ahoj kočky 🙂 Včera sme sa vrátili zo Slovenska, tak vám píšem ako to dopadlo...
...nakoniec sa jednalo o tzv. mikroabort, chvalabohu to nebolo mimo., tak nejak sa o tom vyjadril dr. takže telo si s tým poradilo samo, nebolo treba ani žiadne čistenie...zajtra by som mala ísť na kontrolu k svojmu dr. tak som zvedavá čo mi povie a hlavne od kedy povolí snažilkovanie 🙂 Tak pa pa a pekný dník 😉

markee
25. máj 2009

Dobré ráno,
bielanevesta,tak nám pak písni,až se znovu zadaří. A určo k nám choď na pokec, když budeš mít náladu.
Holky tak jsem víkend přežila v pohodě. V sobotu teda ten pohřeb,pak smuteční hostina,ale naštěstí,tam už nikdo nebrečel,teda jo,ale to bylo už z alkoholu. Jinak nálada dobrá.A včera jsme udělali dvě návštěvy. V deset jsme vyjeli v sedm večer jsme se vrátili. Fakt jsem toho měla až až. Dnes se těším, jak se s malou vyvalím na zahradu a opět se přičmoudnu 😀
Všem co jdou na kontrolu držím pěsti,ať je vše v pořádku.
Já jdu ve čtvrtek a nemůžu se dočkat-ale jsou to smíšené pocity-jo i ne 😖

korcula
25. máj 2009

Dobré ranko, po víkendu...🙂

tak u mě se zatím dostavuje jen "žaludek na vodě" a hrozná únava, prsa vzhledem k tomu že kojím, ani nevím z čeho mě bolí😀 a podbřišwk jako na MS cítím taky...

nevydržela jsem a znova testla, čárka sílí, tak asi to tak fakt bude, mám pocit že do toho 10.6 k dr nevydržím... ale tak zase už aspon bude něco vidět...

markee
25. máj 2009

Korcula,to máš pravdu. Do 10.6. se krásně mimčo zvětší. Kolikátý týden by jsi teď měla být?

korcula
25. máj 2009

dle nějakého výpočtu 7tt... minule jsme měla srdíčko na kontrole v 8+5 a ted jdu myslímk dr v 8+4 nebo tak nějak, tak jsme zvědavá🙂

markee
25. máj 2009

jasně. Tak uvidíš,už tam bude.
Já u Johanky byla v 5tt a prcek tam byl,za 14dní v 7tt bylo i srdíčko. Pak jsem otěhu vloni v prosinci,jenže i v 9tt srdíčko nikde a mimčo prostě bylo o 4tt menší než mělo být.Takže byla revize dělohy. Teď jak je mi blbě tak věřím,že mimčo prosperuje a k doktoru jdu v 7+2tt,tak i doufám, v srdíčko,pže by tam v tu dobu mělo být.
Tak ať to do kontroly vydržíš. Mě to taky drásalo,vydržet takovou dobu a kontrola je už za dveřmi 😀

korcula
25. máj 2009

to mě mrzí, přeju aby tentokrát vyšlo vše v pořádku, ale když ti je blbě, tak snad ano 😉
No dr. neměl dřív volno, taky nevím jak vydržím, ale jedeme příští týden s prckem poprvé na týden na dovču, tak ono mi to asi uteče🙂

markee
25. máj 2009

Korcula,tak to určitě uteče rychle.
Já bych taky ráda jela na dovču.Ale bude zatím stačit až v červnu vyrazíme do Prahy do ZOO s Johankou.Na to se moc těším 😉

korcula
25. máj 2009

to bude určitě fajn ta zoo🙂 já myla s malým před měsícem, ale to z toho ještě vubec nic nemá 😀 už se těším až bude větší🙂

roxy_1
25. máj 2009

Ahoj kocky,preji krasny de,docitat vas neni lehke 😅
opet jsme se rozrostly tak vitam nove maminky 😉
bielanevesta: to je dobre ze to tak dopadlo,urcite nam dej vedet jak se podari,tak hodne stesticka pri snazeni 😉

v sobotu jsme meli rozlucku se svobodou,no bylo tam cca 90 lidi ale bohuzel jsem zjistila ze me tehu uz si suska cela vesnice,no snad se nic nezakrikne 😉 to si drbny prijdou na sve,havne to nektere vi tady z modreho konika,coz jsem necekala ze jsou tu takove sondy 😀
taky bych chtela s mojim do ZOO ale Lešná je nadherna,nebyli jsme tam dva roky tak to chci napravit 🙂

plivit
25. máj 2009

ahojte dievcata prajem pekny slnecny den a vitam nove tehulky 😅
bielanevesta tak to je fajn ze vsetko dopadlo ok a prajem vela stastia v dalsom snazeni 😀 😀 nech sa coskoro zadarí

gucz
25. máj 2009

ahojte baby, prosím poradte mi, kedy mám ísť k lekárke? Pri malej som tam šla hneď ako mi meškala mrcha, tak mi robila ultrazvuk, potom o týždeň ďalší a potom ešte ďalší, a samozrejme si každý nechala zaplatiť. Teraz už nebývame v meste, tak to nemám také jednoduché sa k nej dotrepať. Kedy je naisto vidieť srdiečko??? V siedmom? alebo v ôsmom týždni?

roxy_1
25. máj 2009

gucz ja byla hned ve 4tt a nebylo nic videt a pak v 6tta uz tam byl gestacni vacek krasne videt a od 7tt az 8tt bije srdicko,tak zalezi na tobe,byttebou sla bych nejpozdeji do 7tt aby se zavcasu zjistilo ze je vse v poradku 🙂 ted jsi v kolikatem tydnu?

lenocka5443
25. máj 2009

ahojte kocky...tak som Vas trochu poprecitovala, trosku som si od toho ucenia oddychla....no ja sa mam fajn...vkuse len vylyhujem...lebo ked dlho sedim, tak ma zacne boliet brucho......tak sa hned potom vyvalim....ja som bola na sone v 7 tt....robila mi ho uz z vrchu a bolo pekne vidiet uz aj srdiecko...najblizsie idem na kontrolu 11.6, kocky, co ste boli, tak dajte vediet ako ste ndopadli...

janka1
25. máj 2009

ahojte tak sa hlasim, ze dnes sa moj organizmus otocil uplne naopak ako pocas vikendu 😉
citim sa super, nic mi nie je, ziadne tazkosti ani bolesti 😕 nerozumiem , ale tesi mato som plna energie 😉

bielanevesta
25. máj 2009

Baby ďakujem 😵 Pozerala som na tabuľku, krásne sa rozrastáte, všetkým držím palce 😵

gucz
25. máj 2009

roxy mala by som byť 4+3, teda piaty týždeň, tak pôjdem asi v tom siedmom, to bude mať MM poobednú smenu, tak ma tam odvezie a bude.

vevoncek
25. máj 2009

ja som si akurát dnes našla dve a v noci sa mi snívalo o tom a bola som sklamaná že to bol sen ale spravila som test a boli tam // len neviem či ešte patrím k vám nepoznáte nejakú stránku na ktorej by som si mohla vypočítať termín pôrodu?

gucz
25. máj 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre