Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
23. nov 2009

ozaj a ako ste na tom s priberanim? Ja sa uz vyse mesiaca drzim stale na tej istej vahe - plus 10 kg. Ja som dost pribrala do toho 22 tyzdna - cca 6,5 kg a potom to uz tak rychlo neslo. Takze zrejme rapidne priberanie v poslednych tyzdnoch ma obide. Ci len si nahovaram? 😉 ale brusko mi napriek tomu rastie 🙂

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

adros nie v kazdej nemocnici radi vidia dudel 😉 inak kym ja som natrafila na taky co malej vyhovoval tak to trvalo .. ja som nakupila samozrejme tie najdrahsie a najkvalitnejsie a nakoniec som skoncila pri kaucukovych starych komunistickych z carrefouru za 19,-Sk 😅 mne mala silikon vobec nechcela, ani aventacke flasky, nic 😖 vsetko len kaucukove

adros
23. nov 2009

andy, jaska, toho 2.12. nam to vyhovuje, dovtedy budeme verim v poriadku. No zajtra mi tie antibiotika koncia, tak si musim dat predpisat nove. Ale trosicku sa mi ulavilo. Skohrnam stale, zachvaty kaslu mam, ale uz to nie je take caste nastastie

katka, takze asi nema zmysel kupovat dopredu vela cumlov. Asi treba kupit jeden-dva, odskusat a podla toho sa zariadit...

k.a.t.k.a.
23. nov 2009

adros no asi tak nejak, hlavne tie super moderne cumle su velmi tazke, aspon malej vzdy vypadavali z pusy 😖 ked som jej ich skusala

bebel
23. nov 2009

Adros: ja tentoraz nemám žiaden nachystaný.
Pri Brunovi som vyskúšala všetky typy a tvary, čo boli na ČR, SR,AT trhu dostať a do 6.mesiaca nechcel ani 1.
Od pol roka iba latexový tvarovaný NUK. 🙂
V pôrodnici dostaneme nejaký v tom babyboxe, tak možno vyskúšam ten.

Volala mi práve tá moja kamoška gyndoška/pôrodníčka, že pozerala to moje CTG a ona by ma určite hospitalizovala, aby sa to odsledovalo.Vraj tie hodnoty aj predtým aj potom dosť klesali pod úroveň 90 úderov za min. A to môže značiť priškrtený, omotaný pupočník....a nemôže to mať vraj žiaden súvis s mojou chorobou 😖
Tak sa mám dohodnúť s magelom a family na strážení Bruna a ona si ma minimálne po dobu 3 dní checkne v nemocnici, prietoky CTG a usg v rôznu dobu a hodinu počas toho pobytu a podľa toho sa rozhodne, čo so mnou ďalej. 😕

bebel
23. nov 2009

gumový, teda kaučukový 😀

zucana
23. nov 2009

juj bebel tak sa drz moja...mala sa mozno odmota a bude vsetko oki....
a to nevidel na ultrazvuku ten tvoj doky?

bebel
23. nov 2009

Zucana: aj kamoška mi tvrdila, ževraj to nie je len tak ľahko viditeľné na usg..... 😕
a ako sa bábo pohybuje, tak môže pupočník priškrtiť....pritlačiť

zazalienka
23. nov 2009

ahojte kočky trnafčanky🙂 no ja neviem s tou našou predpôrodnou prípravou.. tiež stále kohŕcam jak starý hrniec.. malý už musí byť unavený z toho.. keby som aspoň vykašliavala niečo, ale mňa len nadrapuje taký hnusný kašel.. našťastie zo dňa na deň sa to trochen lepší..
ja som kúpila dva dudlíky zatiaľ, suavinex, jeden kaučukový tuším a jeden latexový.. uvidím čo sa bude princovi páčiť.. no a zatiaľ jednu sklenenú chicco fľašu s kaučukovým dudlom, potom dokúpim, keď by som nemala mliečko..
dnes som ešte kúpila odsávačku na soplíky na vysávač.. boli u nás švagrovci a polročný Matej soplil jedna radosť.. chúdatko malé.. tak švagriná opatrne sosla soplík a bolo hotovo.. bez nejakej bolesti.. super vec..
bebel, držím palčeky, lepšie byť v bezpečí v nemocke ako doma sa stresovať..

zucana
23. nov 2009

bebl tak asi bude fakt lepsie ked pojdes do nemocky n to pozorovanie...
inak sila jedna sa strachuje ze sa nehybe, druha ze sa aj moc hybe...tu fakt nevies co mozes cakat...
kazdopadne urcite vsetko dobre dopadne...mysli pozitivne

liwka
23. nov 2009

ahoj, tehulky- pisete tu o chorobe- tak ja sa chvalim, mna tu uz nastastie opustilo. ale ako adros pisala, chuda male, ja som strasne kaslala, kychala z plnych pluc, mala strasnu nadchu a potom ma este tri dni hrozitansky bolelo brucho. mala protestovala aj pri najmensej zmene polohy. ta moja choroba jej dala zabrat.
chcem sa opytat- bebel- omotana pupocna snura je naozaj taka nebezpecna? bo nasa mala ju ma "prehodenu" cez krk, lekar na 3D tvrdil, ze to vobec nevadi, bo ona este nedycha normalne. ale ked som videla tu snuru okolo krku, nepotesilo ma to. ☹

adros
23. nov 2009

zaza.. to stale? boze, to ked aj mna bude tak dlho drzat.... ja uz zacinam trochu vykasliavat, len neviem, ci je to dobre alebo zle

bebel, mas dobre, ze mas takuto kamosku, predsa len sa k tebe stavia inak. Tak daj na nej rady a radsej to odsledujte

babulky, co ste tiez chore (kasel, nadcha), ked mate termin na poradnu, tak ho prekladate kvoli chorobe? ja mam ist bud. pondelok, tak neviem, ci mam zavolat, a objednat sa iny termin alebo tam ist. Nechcem nakazit ostatne tehotne, ale zas tiez chcem, nech mi skontroluju malicku, ci je vsetko ok

adros
23. nov 2009

liwka a co si si ty davala na kasel, ze ti to tak rychlo zabralo?

liwka
23. nov 2009

adros, zazalienka- mne na kasel pomohol caj- som si bola v lekarni pytat caj vhodny pre tehotne (ja kazdu chorobu riesim bylinkovymi cajikami)- dali mi Mullerov caj prieduckovy a pri prechladnuti. stoja okolo 2,5 eura, ale pomohlo. 😀

zazalienka
23. nov 2009

ja stále pijem čaj s medom a citrónom, zjedla som asi 3 poháre medu.. idete vôbec v stredu na to sedenie do materského centra?

liwka
23. nov 2009

my isto nie. priatel v stredu konci PNku a konecne po dvoch tyzdnoch sa vraciame do SC. nebude sa mi chciet ist este do TT. ale dohodneme stretko na vianocnych trhoch 🙂 a mohla by sa pridat aj gucz. 😉 dame nejaku medovinku, pripadne si pojdeme sadnnut niekde na cokoladku. mnam 😀

zazalienka
23. nov 2009

teraz je seddenie aj s manželmi? a odkedy začína o krmení?

liwka
23. nov 2009

neviem, ale podla vsetkeho od bud. tyzdna. budes chodit?

adros
23. nov 2009

zaza, teraz je to stretnutie s partnermi a aj nabuduce. S andy pojdeme na tu dalsiu hodinu. A potom by uz mali byt tie hodiny o dojceni

liwka a to si pila oba caje?

zazalienka
23. nov 2009

potom už ano, len môj muž nie je teraz doma, má dosť kšeftov, a keďže nesmie byť pri sekcii tak to nemá význam.. radšej zaleziem do postele ešte..

bebel
23. nov 2009

Ahojte,
tak nakoniec sme sa dohodli, že hneď zajtra ráno vyrážam do PB na 3 dni.
Liwka: udusiť sa môže akonáhle nebude priechodný pupočník, potom už žiaden kyslík, ktorý cirkuluje z mojej krvi sa nedstane k malej. Som zvedavá ako dopadneme 😨 , ale radšej to podchytíme preventívne hneď, aby sa nič nestalo.

liwka
23. nov 2009

najskor ten prieduskovy a ked som uz nepotrebovala vykaslat, tak ten druhy. a su velmi chutne, len ja som si upravila davkovanie, aby nebol moc silny. jeden sacok je na jednu salku a ja som davala 2 sacky na vyse litra vody

liwka
23. nov 2009

bebel- ako zistim, kedy je nepriechodny pupocnik? ☹ moj lekar toho tiez vela nenahovori 😠

janka1
23. nov 2009

bebel tak to je sila a nejdes radsej hned? ja by som asi isla hned nech ta pozrie ved do rana je dlha chvila 😒

nedockava4
23. nov 2009

bebel...drzte sa aj s Bibou...
pozerali ste spravy?....zomrelo dieta v 7. mesiaci tehotenstvav Presove ☹
Co sa to deje???

janka1
23. nov 2009

nedockava nie nic som nepostrehla 😨 v dnesnych spravach?

roxy_1
23. nov 2009

Ahoj holky,
no teda tady se toho ale deje 😨

to budete vetsina rodit uz pristi mesic 😅

bebel snad bude vsechno v poradku a mala nebude v ohrozeni...

janka Oliver je poradny chlap,no to jsem zvedava jakou bude mit vahu pri narozeni 😅 😅

me porad boli pod pravym zebrem,v noci jsem se vzbudila takovou bolesti,jako by se mi maly rval z bricha ven,nemohla jsem si lehnout na ani jeden bok,mela jsem pocit jako by me nekdo zevnitr poradne zmlatil.... 😒

muj mm se me ted ptal jestli mam vsechno nachystane do porodnice a pro maleho...do porodnice mam seznam co jeste treba nakoupit ale jeste nevim co vsechno mi bude chybet pro maleho,jen vim ze jeste nemame chuvicky,fusak a odsavacku,vic me uz nenapada 🙄

nedockava4
23. nov 2009

Janka, ano, na Markize...

janka1
23. nov 2009

roxy ani ja nemam este vsetko co potrebujem, ale po dnesnej kontrole som si dala zavazoik, ze na buduci tyzden idem urco na nakup a kupim uz uplne vsetko 😉

evcam
23. nov 2009

Caute kocky. Ja sa hlásim z nemocky. Pred dvoma hodkami ma doviezla sanitka. Od tretej brucho ako kameň bolelo a nemohla som dychat. Bebel to sme dopadli. Držím palce nech ste ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre