Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

alikaa
11. jún 2009

Moja kamoska (tiez z BA) chce ist v oktobri rodit do Banskej Stiavnice, vraj sa tam da na par tyzdnov aj byvat pred porodom, teda sa to nejako s nemocnicou vraj da vybavit. Vraj porodnica v Banskej Stiavnici bola ohodnotena ako najlepsia na SR. Moja mama ma prehovara aby som isla na Kramare, lebo ona robi oproti nemocnici a moze ma v bielom plasti prist kedykolvek pozriet, ale Kramare su u mna na poslednom mieste. Na Antolskej teraz zomreli dve rodicky, tak si potom vyber... fakt som zatial z tohto nestastna, ze kam ist.

dadulka2000
11. jún 2009

minix,...aj ja som pocula o zazvore,.... tu maju take zazvorove keksy (ja zazvor nemam ale rada 😝 ), ale za pokus to stoji ak vam je zle
ja som ako srotovisko,.... stale tlacim do hlavy nieco
za chvilu to bude na 100 kg 🙂

k.a.t.k.a.
11. jún 2009

dadulka za zase neviem čo tlačiť do hlavy 😖 mne sa menia chute z hodiny na hodinu. Aj minule som mala strasnu chut na niečo, rychlo som to uvarila a dovtedy ma aj chuť prešla 😖

k.a.t.k.a.
11. jún 2009

alikaa no s tymi rodičkami na Antolskej, zhoda nahod že tak po sebe ☹ Ale tak ja si vždy vravim , čo sa ma stať sa stane, či už by som rodila tam alebo tam 😔
Ja za seba môžem povedať že som bola max spokojna 😎 dokonca čitam aj temu o Antolskej, a nič sa nezmenilo, chvali si podstatná väčšina rodičiek 😉

minix
11. jún 2009

kramare a ruzinov su mi neuveritelne nesympaticke aj prostredim .... nehovoriac o tom, ze ak pojdem na antolsku na kontrolu, sadnem na 99 a o sedem zastavok som tam. 🙂)

na bansku stiavnicu som pocula aj ja dobre referencie, ale je to troska daleko a pri prirodzenom porode, neviem neviem...

lopezka
11. jún 2009

no minix, ta moja kamoska, co rodila v stiavnici ma nedaleko rodicov, preto to bolo take jednoduche 😅
ale tiez si neviem, predstavit, kto tam v blizkosti nikoho nema, ako by to riesil .....porod predsa moze prist o +- 2 tyzdne skor ci neskor 😀
( aj ja som inak z peeetrzky 😅 )

minix
11. jún 2009

lopezka, ale ty mas skorsi termin. 🙂) tak nas mozno predbehnes. 🙂

planujes takisto antolsku?

zdenka73
11. jún 2009

Ahojte! mne je dnes dobre, vôbec mi nieje zle, no ale aby som to nezakríkla.

Minix - sú zázvorové tabletky, je ich aj viac druhov a ja som si na SK kúpila volajú sa GINGER, a musím povedať, že mi zaberajú. Poinformuj sa v lekárni. Vraj sú aj lízatká, ale u nás ich nemali tak nemám skúsenosť.

lopezka
11. jún 2009

minix,
v 1.prispevku na tejto strane to pisem 😅 ze este neviem .....bud antolska alebo topolcany 😅 ale este fakt netusim .....a kedze to bude v januari a bude zima, neviem, ci este budem cestovat az do topolcian 😔
fakt netusim 😒 antolsku mam jednoznacne najblizsie 🙂

lopezka
11. jún 2009

ahoj zdenka, no ty sa mas 😅
ja idem dnes ku kadernicke a normalne sa bojim, aby ma to moje blinkanie nechytilo tam 😖

v blave som sa pytala uz v 2 lekarnach a o tych lizatkach ani nepoculi 😠 😖

weronikla
11. jún 2009

zdraaviim.. myslim, ze ak mate problemy s doktorom a nie ste spokojne, mali by ste ho zmenit. Nie je nic horsie, ako odchadzat z vysetrenia so zlym pocitom, za ktory moze lekar, ci nie??

Zaludok mi riadne blbne 😖 Ale polievocky moozem, mnaam.. Ale vela veci mi vobec nechuti, napriklad zelenina, sladke, vyprazane, to vobec nemozem :((

zdenka73
11. jún 2009

lopezka tak vyskúšaj tie tabletky.

Ako som čítala už riešite nemocnice, no ja to budem mať asi ráchlo vyriešené, najbližšiu mám 30 km, a ďalšie neviem, ale v tejto som ležala, keď som mala kyretáž a bola som veľmi spokojná. Super doktory a sestričky tiež.

lopezka
11. jún 2009

weronikla,
ja presne to iste 😀 ani zelenina, ani sladke 😠 a vyprazane moc casto ani nemame, tak neviem......ale rozhodne na to chut nemam 😉

amisa
11. jún 2009

ahoj baby hlasim jednu zubrienku 9mm s najkrajsim srdieckom na svete 🙂 podla lekra 7+00tt a sme zdravy 🙂
foto sa mi neda naskenovat..pokazil sa mi skener

lopezka
11. jún 2009

amisa, blahozelam 😀 😅
sranda, ako nas moze taka "malickost" (myslim rozmermi 😀 ) potesit 😉 😀 😅

amisa
11. jún 2009

alika mna este zaujala Breclav ..co je blizsie ako do Stiavnice..

lopezka potesila velmi..velmi.. 🙂

pietra
11. jún 2009

ja som bola prvykrat v ruzinove a bola som velmi spokojna, takze tam idem znovu a dufam, ze ma nesklamu. Inak ja som na kazdu jednu porodnicu pocula aj negativa. Napr. Banska Stiavnica ma veeelmi dobre meno a pritom poznam babu, ktoru pri porode doslova dokatovali a mesiac sa nevedela pohnut z postele 😖

weronikla
11. jún 2009

amisa gratuluuujem...
Lopezka, tak sme na tom asi rovnako 🙂 inak nemas nahodou v profile foto z bojnickej zoo???

lopezka
11. jún 2009

weronikla 😅 ako vies ? 😀
ano je to z bojnic, asi pred 2 rokmi 😉 😅

janka1
11. jún 2009

co sa tyka dr. tak to su n aozaj velmi rozdielni 😕
mne brala dr. krv a ked boli vysledky pri nablizsej kontrole ich so mnou prekonzultovala/vsetkyy boli ok/a zapisala vysledky do tehu knizky, tam su aj kolonky nato a pisu sa vsetky pocas celeho tehu, krv sa bude brat priebezne 😉

co sa tyka sona, tak moja dr. mi to robi pri kazdej prehliadke najprv si ponastavuje na monitore vsetky veci, ktore potrebuje ona , otoci monitor a zacne ukazovat a vysvetlovat co to je , ake to je, kde to je a vsetko okolo toho 😉 nase sedenie je vzdy 15-25 minut 😉

lopezka aj ja beriem duphaston a nemyslim si, ze je to zastaraly system 😉 akurat ma upozornila, ze od neho sa dost rychlo pribera, nie je to sice tuk , ale voda 😉

alikaa
11. jún 2009

weronika, ja by som aj zmenila doktora, ale neviem o ziadnom dobrom 😒

Pietra, to som rada, ze mas dobre skusenosti s ruzinovom, predbezne som nad touto porodnicou rozmyslala. Mala si tam zaplateneho doktora?

alikaa
11. jún 2009

Ja inak poznam 2 baby co na Antolskej totalne dokatovali, jedna ma aj 2 roky po porode stale problemy s tym ako ju zasili. Tieto 2 baby ma od Antolskej odstrasili.

lopezka
11. jún 2009

janka, mne vobec nevadi, ze je to zastaraly sposob 😅 hlavne, ze to pomoze 😀

janka1
11. jún 2009

kolko to beries? ja 3x denne 🙂

lopezka
11. jún 2009

jani, ja som 1 rano a 1 vecer .... a cez obed beriem femibion 800 😅

weronikla
11. jún 2009

Lopezka, ved ja mam Bojnice za rohom, tak zoo uz poznam naspamat 🙂 ale uz sa tesim, ako sa tam budem prechadzat s potomkom 😎

gucz
11. jún 2009

baby ja myslím že každá nemocnica má svoje spokojné a aj nespokojné pacientky, ako ženy rodičky. Ja som pri malej ani nejak nerozmýšľala, že kam pôjdem rodiť, a nakoniec som porodila predčasne. Po tejto "skúsenosti" by som Vám radila pozerať po takej pôrodnici, ktorá má aj dobrú starostlivosť o predčasne narodené deti, či deti s popôrodnými komplikáciami. Napr u nás tam boli aj detičky čo mali problém s trávením, jedno tam bolo so srdiečkom.... Ja by som pozerala už aj na to. Napríklad z Myjavy myslím, aj z Piešťan posielali tieto detičky k nám. A čo sa tejto starostlivosti týka tak viem že Antolská je v tomto dobrá

dadulka2000
11. jún 2009

baby ja som nemyslela ze je to zastaraly sposob (ten duphaston - aj ja som ho vtedy jedla) 🙂 , len som chcela poukazat na rozdiely zmyslania lekarov v kazdej krajine,....ako sa povie ony kraj - iny mrav 😀

minix
11. jún 2009

Veď to, s tými nemocnicami to je presne tak isto, ako s doktormi. Môžete byť akokoľvek spokojné, ale stačí jeden negatívny názor a začnete premýšľať nad tým, že či je to skutočne také dobré. Aspoň mne sa to stalo. :((

lili213
11. jún 2009

Ahojte
ako čítam máte tému pôrodnice. tiež sa neviem rozhodnúť keďže v Malackách pôrodnica nie je tak asi do BA. Kramáre som zavrhla hneď, ale sestra robí v Ružinove tak asi pôjdem tam.
Korcula a Amisa gratulujem k srdiečkam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre