Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
8. dec 2009

liwka, neboj, to ubehne rýchlo a budeme lietať s kočíkom... xixi v januári sem ku mne môžeš prísť trénovať🙂)

liwka
8. dec 2009

oka, beriem ta za slovo 😀 a tesim sa, ked sa nam potom podari zorganizovat to kocikove stretko, co sme sa vcera bavili. len si neviem predsatvit, kde s tym nasim kocikovym naletom zaparkujeme 😀
a si viem zivo predstavit udes v ociach obsluhujucej casnicky- ta vcerajsia jej nebude siahat ani po paty. 😀

zazalienka
8. dec 2009

noo myslím že ona sa bála aby niečo nechytila.. nejaký vreštiaci "vírus" ...

krpuch
8. dec 2009

aj moj maly riadne vystraja a niekedy to pekne boli. priatel mu aj dohovara, ale nezabera 🙂 v noci sa mi snivalo, ze som ho chytila za rucicku a nozicku. 😅

zazalienka
8. dec 2009

nooo idem ja do práce, nech si ešte zaslúžim tú poslednú výplatu🙂) tak zatiaľ pekný dník všetkým a hlavne bábulkám..

janqa24
8. dec 2009

liwka, ano, uz je definitivne rozhodnute, ze v NZ porodim......mam to blizko a ten moj doktor je nas rodinny znamy, takze sa o mna postara 😀 a navyse, v NZ maju jedno z najlepsich novorodeneckych oddeleni na SK, hlavne co sa tyka predcasne narodenych babatiek.....ja sa sice predcasne rodit nechystam, ale jeden nikdy nevie 😀 moja maminka s frajerom tvrdia, ze uz na Vianoce budeme mat doma nasu baletku, ja zas ze pri mojom stasti budem urcite prenasat 😀 ale fakt je, ze Vianoce by som si chcela uzit este ako kinderko, nech sa mozem vysantit na kolacikoch 😅

liwka
8. dec 2009

prajem ti to 🙂 , vcera, ked sme boli v tej nemocke, som zistila, ze ani tak nemam strach z porodu (ved tym ajtak musime prejst, ked chceme mat pri sebe nase dorbce), mna skor desia tie dni stravene v nemocke. je to tym, ze ja som bola v nemocnici raz, aj to som mala 8, takze daaaaaaaaaaavno. a este k tomu, prezit Vianoc v nemocnici. ee, dakujem, neprosim. ako to tu uz napisali podaktore babulky, do noveho roka budem silno drzat nozky pri sebe, aj prekrizim, ak bude treba 😀

janqa24
8. dec 2009

dakujem 🙂 ja by som tiez nerada stravila Vianoce v nemocnici a dufam, ze ani inokedy tam nebudem musiet byt dlho, ja som ako decko bola tri tyzdne cez letne prazdniny v nemocke, nic moc 😖 ja si porod idealizujem a stale som presvedcena, ze pojde o spontanny bezproblemovy porod, po styroch dnoch nas pustia domov a sranda sa bude moct zacat 😀 samozrejme, pripravujem sa aj na ine, horsie verzie, ale na to radsej nemyslim.....velmi velmi sa uz tesim, kedy prideme s babatkom domov 😵 😵 😵

lopezka
8. dec 2009

prajem dnes este raz dobre ranko 😀
tak nakonec som bola hore od 1. az do njakej 5,30 😖 takze teraz som si potiahla, aj ked to uz nebolo to prave orechove 😠 a snivali sa mi kraviny 😠
inak moja mala tiez v poslednej dobe dost vyvadza 😀 ale este stale ju nepresiel ten zart s tatinom, ze akonahle sa mi chyti brucha, tak je klud 😎 😠 potvorka mala, este ani neni na svete a uz si z nas robi soufky 😀

liwka & gucz, este ze som v tom nebola sama 😀 😀 ale to otras, ze? nemoct v noci nespat 😖

inak hlavne liwka tu tusim pise, neviem ci aj niekto iny, ze by chcela mat babo uz konecne pri sebe .....asi som divna, ale ja si rada este pockam 😠 nieze by som sa netesila ......ale doteraz som chodila do prace,,,,,proste chaos, stres a panikac....konecne som domac.....takze sa tesim, ze si budem v klude robit vianocne upratovanie ,,,,,prat, zehlit, mozno varit a piect 😀 postretam sa s kamoskami, na ktore som dlho nemala cas ......s mm sa chystame do kina, ci na vianocne trhy ......proste este si uzijem, ze je malicka v bezpeci mojho bruska 😅 a pak ked pride na svet, uz budem patrit len jej 😀 ......som divna ? 😎

liwka
8. dec 2009

ja tiez, a vcera sme sa zhodli na jednom, ze ked rodili nase mamy, neboli tak informovane, ako sme my teraz (uzasny internet) a ani obhliadky porodnic sa nekonali a predsa to zvladli. zvladneme aj my 😀

dadulka2000
8. dec 2009

lopezka,... dobre hovoris, plne s tebou suhlasim 😎
spravne,... len ci este uzi kludu a manzela,.... vypadnite s muzom na veceru, do kina,... potom to uz tak lahko nepojde par mesiacov. 😉
aj my sa chystame tento tyzden na nejaku veceru, a v nedelu ma prist kamarat s fotakom, tak som zvedava, ci nejake aj schopne fotky spravime s bruskom 🙂

janqa24
8. dec 2009

lopezka - nie si divna, je to uplne normalny pocit a urcite ho tu nemas len ty sama 😉 ja sa na jednej strane veeeeeelmi tesim na babatko, ale na druhej strane mam pocit, ze je este vela veci, ktore by som chcela stihnut, kym pride - najblizsie na zozname mam vianocne trhy a pecenie vianocnych kolacikov 😀 a potom este zdobenie stromceka 😀

liwka
8. dec 2009

ja vam beriem tieto pocity, vobec nie ste divne a aj pre babatko je lepsie, ked je v brusku co najdlhise, no ja som od oktobra pn, priatel chodi do prace, rodinu mame 90 km odtialto, a je mi smutno ☹ , preto by som bola rada, keby som uz mala pri sebe to drobca 🙂

lopezka
8. dec 2009

uf, to som rada .......ze nie som divna 😀 normalne sa tesim na chvile akotakeho kludu a oddychu, ved potom si zopar mesiacov makneme, ze ano ? 😉

liwka, ja ta plne chapem, neboj to nebolo odsudenie 😅 ja som len vyjadrila svoj nazor .......ako som uz pisala, tiez sa na nasu malu hrozne tesim .....a viem, ze aj ty a este si ju uzijes, neboj 😀

liwka
8. dec 2009

lopezka, ved ja to chapem 😉 , preto sa to vola diskusne forum, ze si kazdy moze vyjadrit svoj nazor. len ja som 1. strasne nedockavy clovek, trpezlivosti mi bolo zial strasne malicko nadelenej 😀 a 2. neznasam nicnerobenie, kym som aj ja chodila do prace, bolo to skvele, no odkedy som PN, tak ma "zeru mrle". a toto sychrave pocasie tomu nepridava. ani vonka ist, ani prat sa mi neoplati, bo mi to v tom vlhkom pocasi na balkone aj tak neuschne... ☹

olienka12
8. dec 2009

liwka a ty mas dobre uvedeny tyzden? Lebo aj ked si nedockava podla toho by si z nas najdlhsie mala cakat 😉

drobec123
autor
8. dec 2009

ahojte,
dnes bola asi zvlastna noc, ja som tiez bola nejake 3hod hore, ale aspon rano som mohla potiahnut kedze som dnes doma, co je faaaaaaaaaakt super 🙂
lopezka, ja sa citim rovnako ako ty, tiez si chcem tych par dni volna uzit ale samozrejme ze sa na nasu princeznu straaasne tesim, ale samozrejme sa aj bojim ako to vsetko budeme zvladat ked budeme nevyspate. ale zvladli ine, zvladneme aj my !
mam otazku, kupujete do postielku uz aj paplonik ? alebo cim budete babatka prikryvat ? ja mam babyvak, ale zda sa mi malo hruby pre novorodenca + mam klasicku perinku, len neviem ci to nebude malo. hm ?
stretko v BA zajtra - zial nepodari sa mi prist, tak snad nabuduce uz aj s babatkami.

liwka
8. dec 2009

oli, podla 3Dcka nemam dobre vyratany termin. takze ja sa necham prekvapit. ale bude to januarove, to som si ista 😉

dadulka2000
8. dec 2009

drobec,... ja mam iba babyvak (take sme mali a stale mame pri malej) a to uplne staci,.... ziadne perinky, prikrivky nejdem pouzivat. babatko ma mat len o jednu vstvu viac ako ty - tak to aspon hlasia tu v anglicku, lebo prehratie vraj zvysuje riziko cot death. a ak byvate v panelaku,...tie su prekurene az, az 😝

andykca
8. dec 2009

ahojte babenky 🙂

botis no tak akoze nechapem ako sme sa mohli minut....do 16:15 sme ta cakali, potom sme sa odfotili a sli popozerat stanky...☹....a to neprehliadnutelne brucha nemame xi...skoda ☹

inac pridavam sa k tym co nemohli spat...ja som tiez cumela do stropu este okolo pol 1 rano hehe.....

adroooos no ja som uz prisla na to kde moja nalada vcera viazla....ziaden bus, ja som proste do rana ochorela....huraaa uz zasa 😠 😠 😠

lopezka a veru divna niesi....ja tiez budem rada ked budem mat kludne vianoce a novy rok....len pekne nech je krpec pekne tam kde je 🙂 este sa musime spolocne prejest cez sviatky hehe

katka22r
8. dec 2009

koculky viete co som si teraz uvedomila?ze moje brusko je take male ze netusim ako je ta mala poskladana 😀 ale kope o stosest tak snad aj rastie od toho 30tyzdna

marushka
8. dec 2009

ahojte maminy,

som doma!!!! včera som navštívala úžasnú rizikovú poradňu v Ružinove...neviem, kto tu už písal zážitok z rizikovky -janqa???nie som si istá...ale skrátka mám podobný:
jeden lekár, čo tam mal byť od 8-10h.tam nebol, čakali sme skoro 2hoďky na toho, čo mal prísť po ňom od 10-12h.
nikto samozrejme ani len netušil, kde je ten ranný lekár, ani na recepcii ,až si spomenula sestrička od vedľa že mal 24hodinovku a šiel domov....bordel.ten po ňom - nemenujem- arogancia prudká, ale správala som podľa princípu, ako sa do hory volá...sestrička ma sprdla, že som sa mala objednať, tak super, ale vyšetril ma a medzičasom prešiel s arogancie do normálu...
nepovedal mi nič nové, čo by som nevedela, uzhodli sme sa, že hospitalizácia by bola kontraproduktívnym krokom a povedal, že teraz už nebudem chodiť do klasických poradní v ružinove, ale k nemu - sčasti šťastie, pretože tam býva poriadny nátresk na na pol dňa...aj ma objednal a prišiel s návrhom, že kým krčok drží, je všetko ok...odsleduje ma a keď zbadá na prehliadke, že sa otvárame, hospitalizuje ma a konziliárne doriešia cisársky rez...jedinečné 😝 😝 😝 som ho drzo upozornila, že to bude pre nich asi ťažké rozhodovanie, ale nezaujíma ma ako to poriešia, ja chcem síce rodiť prirodzene, ale hlavne si neželám, riešiť ešte 3 mesiace po prirodzenom pôrode ležanie v nemocnici a barly....
zajtra tam fičím zase na odbery a som naozaj v dosť divnom rozpoložení, nakoľko ani len netuším , ako dopadneme 😉 😉 😉 hlavne nech sme obe v poriadku 😉

adros
8. dec 2009

ahojte bruska

andy, ajaaaaaj, tak to ti fakt nezavidim. Chudatko moje. A co mas teploty alebo hrdlo a kasel? U nas zas zacina MM smoklit, tak som ho vcera napchavala cesnakom, citronom s medom, cajikom na nachladnutie... tak dufam, ze mu to rychlo podchytime...

drobec, ja mam kupeny vankus aj paplonik, ale zo zaciatku bude mala v zavinovacke, az potom - niekedy na jar ju budem zakryvat paplonom

botis, no skoda, ze sme sa nestretli ☹ ked mrknes na fotky, co ma liwka v albume, tak myslim, ze sme boli neprehliadnutelne 😀

katka, tazko posudit tvoje brusko, nakolko mas v albume az jednu fotku 🙂 a neboj, ono sa to nezda, ale aj ked je brusko male, tak malicke babatko sa tam vie poskladat 😉

marushka
8. dec 2009

no a aby mi nebolo ľúto od samej radosti som potom kmitala ako s nasoleným zadkom a večer hodinu revala pred telkou, pretože som si necítila ľavé lýtko...to bola taká bolesť, že tie pôrodné sa môžu strčiť!!!!!!a myslím to vážne...neviem, či som to písala, stalo sa mi to pred 2týždňami u našich, keď som tu kmitala tiež celý deň bez oddychu, aj pohotovosť sme riešili, ale teda pekné peklo to je ...nechápem, v živote som nič podobné nezažila....asi si dám už trošku pohov 😝 😝 😝

zazalienka
8. dec 2009

ja so včera večer študovala mama a ja a tam je písané že do jedného roka by sa krpci nemali zakrývať paplónom ani dávať podušky... tak asi budem používať len spacie vaky a v najnutnejšom prípade špan. deku.. aj tak máme v byte teplo, takže vak asi stačí..

andykca
8. dec 2009

adros mno teplotu zatial nemam...ale setko ostatne ano....ja uz fakt prestanem chodit z domu lebo vzdy ked vyleziem tak sa na mna nieco chytne...zatial pojdem na to prirodou a ked nepomoze, drahy pokupi nejaky sirup a tak...

marushka no paradny mas ty zazitok z nemocky, len co je pravda...ale dobre ze ste tam nemuseli ostat...a veru treba sa setrit sak si v 37tt 🙂 bolo by na case xi

idem povysavat a zalahnut...papa zatim 🙂

krpuch
8. dec 2009

ahojte...som sa zabudla pochvalit, po asi tyzdni pokusania dat si dolu snubny prsten, sa mi to vcera vecer konecne podarilo. Prst som mala fialovy, slzy v ociach, ale konecne je dolu ( kedze v nemocnici nic nemoze byt na prstekoch)

dadulka2000
8. dec 2009

krpuch a to preco nic nemozete mat na prstoch? aky je na to zase dovod?? ved nerodite rukami 🙂

nella1
8. dec 2009

krpuch 🙂 tak dneska som volala do zdrav.poist. jednoznacne po narodeni dietatka ohlasit zmenu na zdrav.poistovni hned ako ta vyradia z ur.prace ze od toho dna ukoncenia na UP ti bude platit stat zdrav. postenie a to tlacivo je na stranke a vyzera takto http://www.szp.sk/92/oznamenie-poistenca-/-plat... ale bude najlepsie ked ti to niekto pomoze vypisat ja si osobne zajdem na pobocku zdrav.poistovne..

krpuch
8. dec 2009

dadulka...asi aby som priatelovi neublizila pri porode 😅
nella...takze to tlacivo vypisem a poslem do zdravotky az po narodeni dietatka? a teraz nic netreba? ci len to vyradenie z uradu prace poslat? a na urad prace mi co treba? tam idem zajtra poslednykrat. kujem kujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre