Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janqa24
15. dec 2009

190 na hornej krivke je dost, ta horna krivka, to je srdcova aktivita babatka, ak sa nemylim, a ono obcas aj takto reaguje na podnety zvonka.....netreba sa nicoho bat, ked si sa poprechadzala a ukludnila, ukludnilo sa aj babatko a potom to uz bolo ok 🙂 a ked si ta nenechali v nemocke, tak je vsetko ok, len bud v klude a neznervoznuj sa zbytocne 😉 moja baletka na ctg vzdy tak kope, ze sa sestricky na oddeleni vzdy smeju, ze urcite vie, ze ju monitoruju 🙂 je aj dokazane, ze ked lekar pocuva tlkot srdca babatka, tak vacsinou to srdiecko tlcie rychlejsie, lebo to babo si to uvedomuje....takze no stress, nohy hory a v klude a bude dobre 🙂

roxy_1
15. dec 2009

katka to se ti asi zda ze si tady pisou jen ty co se poznaji...piseme si vsechny,ja jsem tady jedna z mala z CR a neznam zadnou z holek osobne a vzdycky mi dokazaly poradit 😉

ja na tom monitoru byla poprve minuly ctvrtek,maly mel stale krivku kolem 120 -140 a kdyz 😉 e zacal vrtek skocilo to nekolikrat nad 160.ptala jsem se sestricky jestli je to normalni a ona mi rekla ze divne by bylo kdyby se hodnoty nemelnily,takze pokud to skace je to dobre 🙂

adros
15. dec 2009

katka, ja si myslim, ze si teraz nespravodliva. Vobec nie je pravda, ze si tu pisu len baby, ktore sa poznaju. Ved keby to bola pravda, tak by som si pisala len so 4 tehulkami. Netvrd mi, ze ti nikto nikdy neodpisal... Velakrat sa stane, aj mne, ze napisem v case, ked tu nikto nie je. Tak nema kto reagovat. Alebo naopak, popise sa tolko, ze clovek si nazapamata vsetko, na co by vedel reagovat. A tiez, ak niekto - aj ja - nemam co k polozenej otazke dodat, pretoze s tym nemam skusenosti, resp. neviem, tak mi pride zbytocne pisat, ze ti na to neviem odpovedat. Niekedy ti odpoved moze prist aj neskor a ty ju mozno ani nezaregistrujes.. . A toto forum nie je len o tom, ze musis polozit otazku. Je to aj o tom, ze napises, co mas nove a necakas, ze sa k tomu vsetci vyjadria 😉
Dufam, ze sa neurazis, ale neodpustila som si napisat ti svoj nazor

zucana
15. dec 2009

a co mam ja hovorit mne vcera nikto neodpisal 😀 a nestazujem sa 😉

janqa24
15. dec 2009

no, my uz mame cca 2300 g, priemer hlavicky 95 mm, fakt neviem, kadial to dieta vyjde von 😝
vcera som konecne dorobila ikebany zo zivej ceciny, dnes peciem este dve davky vianocnych oblatok, zajtra idem na vylet do NR a od stvrtka sa vrhame na pecenie, nenormalne sa tesim! zboznuje surove cesto!!!! 😀 😀 😀 a mam novy recept na medovnicky, uz sme ich skusali asi pred mesiacom z polovicnej davky, a boli fantasticke.... po dvoch dnoch krasne zmakli a chutiliiiiiiiii 😀 😀 😀
aj stromcek by som uz postavila, len sa vsetci doma na mna pozeraju jak na blazna, ked to spomeniem 😅

adros
15. dec 2009

janqa, robila si aj tych anjelickov?

inac, ja mam pocit, ze budem asi jedina, ktora nebude piect medovnicky, ani linecke.... vlastne nebudem piect vobec 😀 😀 😀 ja som si objednala hotove zakusky na vianoce aj silvester a hotovo 🙂

katka22r
15. dec 2009

ja sa nehnevam len ma nebavilo tu uz pisat lebo vzdy ked som napisala sa nahodila ina tema..tak naco....sem tam sa odpisalo ale oki ja vas len citam a ked mi nieje nieco jasne opytam sa

olienka12
15. dec 2009

heh baby ja vas citam a sa smejem ja som si dnes v Tescu kupila mandarinky v konzerve lebo som na ne dostala hroznu chut,take cerstve moc nemusim 🙂))

janqa ja asi postavim stromcek v sobotu alebo v nedelu nech uz mame aspon trosku atmosku.

Katka kto ti robil ctg, teda kt.lekar?

janqa24
15. dec 2009

adros, k anjelickom som vdaka tym ikebanam nedostala 😀 zacalo to tak nevinne, ze vsak len veniec do kuchyne spravim.....a potom len moja mamina chodila a nosila mi podstavce, ze este do tejto izby, este do hentej, a nech aj vam v izbe vonia ihlicie a aj starkej by si mohla spravit ikebanu a bla bla bla 😀 nakoniec ich bolo tusim sest, uz ma ani nebavilo nad tym stat, som skoro o krize dosla......

olienka, ja tiez tak rozmyslam, ze asi cez vikend uz nevydrzim a nakazem drahemu, nech stromisko postavi a ja si ho ozdobim, nech sa mi len smeju 😀 aj tak vsetci tvrdia, ze ma to chyti na Stedry den (len dufam, ze to neprivolaju) 😀 😀 neviem, kde beru tu istotu, ale ja som povedala, ze si dam vecer a pozriem si Popolusku, nech sa deje hocico 😀 aj nohy prekrizim, ked bude treba 😀 😀 😀

olienka12
15. dec 2009

janqa ja sa smejem,ze od kapusnice porodim 🙂)) ale u mna to bude komplikovanejsie kedze sme stale KP 🙂
som zvedava aky termin povie dr.v stvrtok

inak este spatne k svrbeniu, mna neskutocne svrbia strie na podbrusku idem sa osalit z toho...

janqa24
15. dec 2009

fuha, stale KP? aaaaa ved este ma dost casu Danielko, aby sa otocil 😉 my sme od 20 tt stale dolu hlavickou, tak snad vydrzime uz, ved pomaly uz budeme aj v termine, doki povedal, ze termin porodu mi menit zatial nebude, ale ze placenta je dost zrela, takze asi este tento rok to bude 🙂 idealny datum pre mna by bol 27. december, pekne po sviatkoch, oddychnuta a prezrata 😀 😀 😀

dadulka2000
15. dec 2009

ahojte kocky
vcera som robila kokosky,... a musela som ich schovat - aby mi do prace aj nieco ostalo 🙂
dnes sa chystam na linecke kolaciky,.... tie ale asi budu tvrde, co? nestihnu zmaknut do stvrtka, ci?? 😅
ja mam dnes midwife poradnu - opat rychlovka medzi "dverami" to bude.

inak vcera tu bol program v tv ako jednu celebritu za par tyzdnou vycvicili byt midwife a bola pri porode,.... chlapceka ktory sa narodil - nedychal, tak ho ozivovali - a mne tiekli slzy ako hrachy,.... ach jaj..... 🤐
pekny den vsetkym prajem 🙂

janqa24
15. dec 2009

dadulka, mozno ked ich das na nejake vlhke miesto, tak zmaknu 😉 a ked nie, nic sa nedeje, ja osobne linecke mozem makke aj tvrde, najradsej surove 😀

olienka12
15. dec 2009

janqa no dr.povedal,ze sa uz asi neotoci... uvidime co nam ten drobec pripravi 🙂

adros
15. dec 2009

oli, takze ani baterka nepomohla? inac, ako Janosik reaguje na tatuldu? Citala som totiz, ze pomaha aj to, ked sa tatino rozprava s babatkom - zdola. A krpec sa toci za hlasom... takze nech sa skusi polovicka zahrat na pana doktora, da ti hlavu medzi nozky a dohovori drobcovi 😀 Ale nie, samozrejme nema kricat medzi nohy, ale rozpravat na dolu cast bruska 😉

gucz
15. dec 2009

ahojte babulky, zasa máme Vianoce? 😀 , inak aj ja uvažujem nad tým, že stromček postavíme už v nedeľu, alebo v pondelok... Nejak mám strach aby sa zasa niečo nepotentovalo a aby som neskončila v nemocnici skôr ako pri malej. A piecť som síce nechcela, ale budem, akurát mi šiel MM nakúpiť, však aspoň kvôli nálade dačo musím upiecť.
Adros garanatír by som si veru dala, si mi spravila chuť, taký s uhorkou, mňam... len musím kúpiť fliačiky zajtra alebo kedy, a potom si trochu spravím (MM to nelúbi, že je to suché). Ja som dnes spravila šošovičný prívarok, k tomu chlebík, opečenú párku alebo opečené údené, ešte uvidím čo vytiahnem z chladničky.

janqa24
15. dec 2009

oli, som citala niekde, ze su na to aj nejake cviky, ale neviem do akej miery aj zaberaju 🙂 mozno vam pripravi mile prekvapenie na zaver a otoci sa 🙂 a ked nie, tak drzim palce, aby bol porod bez komplikacii 😉

zucana
15. dec 2009

oli macacie chrbaty....

janqa24
15. dec 2009

baby, som sa chcela spytat, ci neviete niektora, ako babatka reaguju na strieborne nausnicky.....sme totiz vybrali pre nasu malu strieborne, ale teraz si nie som ista, ci to bude ok s tym striebrom 😒 ale ked mne sa zlate nepacia 😕

adros
15. dec 2009

Reni,ja ked nemam doma fliacky, tak robim aj z kolienok. Ved cestovina ako cestovina 😀 a veru, aj ja ho papam s uhorkou. Alebo v lete s uhorkovym alebo hlavkovym salatikom 🙂

andykca
15. dec 2009

adros nooo dal mi nejake vitaminy co maju ochranovat pecen (tak to je na skatulke napisane) a este dithiaden co si mam dat polku tablety vecer pred spanim...zatial som na tomto a potom sa uvidi...
a aaaaaaaaaaaano bola som v Jysku a vysantila som sa sice tak na pol,ale vysantila....jaj inac dnes si chcem ist nakradnut čečinu ale psssssssssssssssst 😀 😀 😝
veru zajtra na mna o 11tej mysli budem uz v nemocke...som veeeelmi zvedava ako to tam dopadne 😉

guuucz aj my mame v plane ozdobit stromcek v nedelu...lebo ja by som to cez tyzden nevydrzala a chcela ho odobit sama...mnoooo a veru nemusi sa to vyplatit ked my mame hovado doma 😀 😀

inac pred kauflandom straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne krasne zive stromceky mali rano...nadherne 😵

oli drzim paste aby sa drobec otocil....a bola si uz aj plaaaaaaaaaavat? ked to ma pomahat?

katka22 nikdy sa mi to nestalo tak neviem ti odpoveddat 🤐 😀

dadulka2000
15. dec 2009

janqa - mam ich (linecke) dat potom do naparovaca?? 😀 😀 aj ja ich mam rada v oboch formach - len som sa chcela v praci "blisnut" - tu v anglicku take kolaciky nepoznaju.....

janqa24
15. dec 2009

dadulka, skus napracovacou zehlickou nad nimi chvilu kruzit 😀 😀 a ked nepoznaju, ved im nemusis hovorit, ze to ma byt makky kolacik 😎 😀 😀

genialna
15. dec 2009

Adros, aj ja robim prave granatir.. 🙂 Ako pises.. rychle a chutne jedlo.. 😉 Ale ja ho mam najradsej so zavaraninou.. Mnaam take jahodky k tomu.. 😉

janqa24
15. dec 2009

naparovacou zehlickou, pochopitelne 🙄 😀 😀 😀

adros
15. dec 2009

genialna, s jahodami? to si teda vobec neviem predstavit 🙂 ja mam najradsej cerstvo dorobeny granatir. Ked ho zohrievam, tak obcas na to dam kecup 🙂

zazalienka
15. dec 2009

Ahojte, som bola na otočku v Blave pozrieť ten Brendon obchod.. je to celkom fain, veľký obchod a slušne zásobený, ani nie tak nekriticky drahé.. kúpila som tašku ku kočíku Perego no a kúsok vedľa je KIK celkom veľký, tak som hneď malému ešte nejaké tričká dokúpila.. určite tam ešte do Vianoc zablúdim..

dadulka2000
15. dec 2009

janqa,... skusim ich teda potom prezehlit,.... 😀 😀
no letim na kontrolu,....

genialna
15. dec 2009

Adros, ano s jahodami.. a taky cerstvy.. 🙂 MM sa mi len smeje a kruti hlavou, lebo on ho tiez je len s uhorkami a salatom a neviem cim.. no mne chuti s ovocim.. 😉

kvietok23
15. dec 2009

ahojte, mate uz vybavicky? ak by ste nieco potrebovali, mam kooopec krasnych veci, od HM, Zara, cherokee, next, loana, vsetko velmi pekne, malo nosene. Ak by ste boli z BA a okolia, oplati sa prist pozret 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre