Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nella1
28. jún 2009

ahoj jani ako sa citis a ako sa ma babatko? 🙂

weronikla
28. jún 2009

Ahojte, viiitam nikiarudi a nellu 🙂
Ja som dnes uuplne ko, nic nevladzem.. :( ta sedemhodinova navsteva u svokrovcov cakatelov mi dala zabrat 😀 NO a prehnala sa tadialto neskutocna prietrz mracien, takze nic moc...

nella1
28. jún 2009

inac na scane mi zitili ked som bola ze som uz v 12 tt ale podla ms som mala byt iba v 11tt je mozny taky skok az o tyzden? a pozerala som si do kalendara a akosi mi to nevychadza nakolko som si znacila kedy sme sa snazilkovali a som z toho jelen 😅 lebo mne to vychadza podla mojho ten 11tt ale na scane ze uz 12 tt. nerozumiem tomu 😒

janka1
28. jún 2009

nella dakujem ja sa mam dobree 😉
z tych vypoctov si nic nerob aj ja som podla utz 5 dni dopredu resp. to malinke , ale podla MS mam termin 1.1 😉
vsetko ukaze cas 😉 😵

antoniab
28. jún 2009

vypocti vypocti tak ja sa musim priznat ze unas pripadaju do uvahy len dva termini kedze ten mesiac bol dost hekticky a na tutumutu nebolo casu a podla lekara sa to hodi na ten prvi den 😀 😀 😀
ukazuje mi to tusim 12tt ale som 11tt a nieco myslim ze tyzden mi to pocita popredu ale v utorok vam poviem presne to budem mat zasebou sono tu to zas pocitaju presne skoda ze na ine veci niesu tak pedantni 😝

bebel
28. jún 2009

Ahojte, vítam nové tváre 🙂
Minix: to je cyklovozík, croozer 737 zo stránky www.dveplusdve.sk
Môžeš to mať za bikom, s pevný predným nafuk. kolesom na korčule alebo s otočným malým na bežné chodenie a lepšie manévrovanie.
Je to super...len novorodenca by som tam nedala...až keď vie dieťa samo sedieť.
Existujú do toho aj špeciálne vložky pre menšie bábätk, ale neviem...ja som to pri Brunovi kúpila až keď mal 10 mesiacov.
Sú na trhu aj české verzie od Azubu a kanadské Charioty.
Zajtra ráno idem na kontrolu a konečne dostanem knižku 🙂

janurka
29. jún 2009

Ahojte žienky ... tak sa vam musím pochváliť, bola som dnes v poradni a videla som drobčeka ako sa krásne hýbe ako by mi chcel zakyvať. No bolo to krásne... Inak sme zatial zdravý, klop klop klop, no dnes som dostala vyslovený zákaz námahy, že musím byť uplne v klude a absolutne žiadna namaha... Ale samozrejme že sa budem snažiť to dodrzat
😉

minix
29. jún 2009

ahoj bebel, ani ja by som tam nedala take malicke mimco..to az ked bude starsie, to je jasne, dovtedy, ak budem sportovat, bude s nim doma tatinko. 🙂)))

maju niekde tieto kociky aj na okukanu? ze mozem prist a vyskusat?

amisa
29. jún 2009

ahojte davno som tu nebola..vidim ze sa tu pise jedna radost...

mi sme dostali v stvrtok tehu knizku a v spbptusom si kupilaprve tehunohavice..konecne sa citim pohodlne

inak ten cyklovozik moze byt fajn..ale mne sa to zda velmi nebezpecne hlavne pre malinkeho mrnusa..

minix
29. jún 2009

ahoj amisa, ako vidim, tak nakupujete tehu gate vo velkom a ja furt nic. 🙂 tak uvidime, dnes som sa este dala do sukne, ktoru som nosila netehotna, tak len dufam, ze male rastie. 🙂

kde kupujes tehu veci?

amisa
29. jún 2009

minix C&A . Ja sa narvem tak do jednej sukne a vsetkych siat, nohavice ma ominaju hlavne vecer..mi ten tvrdy pas a dzinsoch zavadzia .Ja som mal vzdy velmi uzky driek k zadku a teraz vidim, ze ani nejak velke brusko nemam, ale do nicho sa pohodlne nezmestim (teda okrem siat).

cos a tyka rastenia v stvrtok sme mali byt 9tt+2 ale podla velkosti 9tt+6 (2,57cm)..takze este je zubrienka velka asi ako broskynova kvostka, ale brusko si robi znacny airbag na taku velkost

markee
29. jún 2009

ahojky,tak zas jen na skok. Ani vás opět nedočtu,ale jestli jde někdo na kontrolu,tak přeju ať je úspěšná.
Dnes budu vařit brokolici-osmažím jí jako květák a bude s bramborem. Pže teď prostě maso každý den mi nedělá dobře.
Jinak chci tento týden dojít k obvodní doktorce,kvůli zápisu do těhu průkajdy a aby mi dala papír na EKG,ať se můžu jít objednat tam. Vůbec se mi nechce k zubařce,ale snad se k tomu dokopu(určo jen jednou za těhu,já se děsně bojim vrtání i trhání,prostě celkově je pro mě zubař - hrůza 😀 ).
Jinak mi je dnes taky dobře,tak jsem za to moc ráda. Počasí je tu ošklivé,zataženo,mlhavo a dusno 😖

roxy_1
29. jún 2009

Ahoj zeny 🙂
vitam nove prichozi 😉
nella kde bydlis?vidim ze mas v profilu zahranici??
jinak zitra konecne uvidim prcka,uz se moc tesim,vyzadam si i fotecku a pak pridam 😉

roxy_1
29. jún 2009

markee s tim zubarem jsme na tom stejne,doufam ze se tam dokopu,mam uz obvodniho,sestrami ukazala jen ze si mam potvrdit obvodniho a zubare,nevim proc nas tak vsude honi,kdyz ja zubare tak nerada,radeji petkrat na gyndu a nejlepe 10x na ultrazvuk,tam bych ted mohla byt porad 😅

markee
29. jún 2009

Roxi,já u prvního taky na EKG nebyla,jako jsem nebyla na testu na cukrovku a prý u druhého posílaj všechny. Tak jsem taky na to zvědavá.

roxy_1
29. jún 2009

markee aha tak to jsem nevedela,ale i tak pochopim obvodniho ale zubare???zub te muze zacit bolet kdykoliv,muzes jit ted na ko a pak ze treba za par mesicu rozboli,to je pro me signal kdy mam jit,jinak nemusim 😒

gucz
29. jún 2009

ahojte žienky

mne bolo aj dnes zasa zle na vracanie, ale predýchala som to. Inak už je dobre. K obedu pre MM rozmrazujem guláš a my s malinkou si dáme špenátik. Na nič poriadne nemám chuť, ale musím pomíňať veci z mrazáku, lebo ho chcem rozmraziť a vyčistiť. Tak asi tak.
To s tým EKG ma prekvapuje, no ale uvidím či ma tam pošle doktorka, pri malej mi nekázala ani ísť k zubárovi, a mala som takú knižku, čo tam ani kolónka na to nebola. No však uvidíme o týždeň čo mi povie. To by som potom išla k praktickej lekárke po strašne dlhej dobe, nebola som tam asi 3 roky

gucz
29. jún 2009

a u nás je krásne, slniečko svieti, je teplo hneď od skorého rána. Bola som s malou na nákupe pred siedmou a v nohaviciach a tričku mi bolo horko. Dúfam, že už sa to počasie nebude meniť, lebo mi roztrhá hlavu od bolesti. Ešte stále ju cítim od včerajška

bebel
29. jún 2009

Ahojte, ja som dnes už konečne aj s knižkou 😀
10+1.Fotečka v albume 😉 Všetko je v absolútnom poriadku a v norme.
V pondelok o týždeň idem na krv, potom na konci júla ďalší odber a začiatkom augusta ešte 1.
Doki mi povolil inline korčuľovanie 🙂 , len nesmiem spadnúť....
Po dovolenke pôjdeme na 3D do GPNka 🙂
Minix - sú už bežne k dispo v rôznych cyklopredajniach 😉 hoď si do sk.googlu croozer 737 a ono ti to vyhľadá.
Viem napr., že je v cyklopredajni v Poddunajských Biskupiciach.
Amisa nebezpečné pre dieťa to absolútne nie je, je to stavané presne na tento účel s ochranou dieťaťa...to ja sa skôr desím, tých švihnutých rodičov, čo sa vyberú s obyčajnou lacnou buginou alebo ťažkou hlbokou poľskou kraksňou na korčule, kde nie je bábätko ani pripútané, ani nemajú brzdu , zato váha nemotorného kočíka s diaťaťom znásobená zrýchlením je v prípade hroziacej kolízie je podľa mňa úplne nekontrolovateľná .

bebel
29. jún 2009

čo sa týka tehu oblečka....nakupujem cez MMB.
H&M a Zara majú skvele padnúce nohavice, dobre strihané tehu veci, žiadne vrecia od zemiakov 😉
Ďalej musím robiť kamoške reklamu ma-ma.sk je tiež veľmi fajn.
Aj od nej mám pár vecí 😎 z minulého tehu a myslím, že tam ešte na jeseň vybehnem.

A Minix, ak by si to chcela vyskúšať a budeš maťcestu cez SC, tak si môžeš otestovať ten náš 😉

alikaa
29. jún 2009

Ahojte, chcem sa spytat, kolko ste pribrali alebo schudli odkedy ste tehotne? Kedze mne je stale zle a nic mi nechuti, tak som schudla 3 kg. Ked vas citam, tak pisete hlavne o priberani. Zajtra mam prvu velku kontrolu, tak som zvedava co mi na to Dr. povie.

Vam vasa gynekologycka/log odporucili ist k zubarke? Ja som bola naposledy niekedy v novembri. Mam ist znova? A mne dala moja lekarka odporucanie na EKG ked mi brali krv.

lili213
29. jún 2009

Ahojte 🙂
vítam nové tváričky 🙂
Alikaa ja som schudla 5 kg a stále som nic nepribrala, stále mi býva zle ale dúfam že už viac neschudnem.

bebel
29. jún 2009

Ja som pribrala asi kilo...
k zubárovi pôjdem....aj v miulom tehu som bola v 2.trimestri 🙂

amisa
29. jún 2009

bebel.. n ja by soms a bala nie tak okze bugina nevydrzi ale nejaky magor ti do nej napali

drobec123
autor
29. jún 2009

ahojte, no ja som tiez pribrala nieco cez kilo, ale brusko mam velke ako keby aspon 5kg som uz mala na sebe.
bebel krasna fotecka, tak sa tesime ze si ok v poriadku 🙂 ! ja idem na UTZ tento stvrtok a tesim sa uz strasne, ved som tam 4tt nebola, tak snad je vsetko v poriadku. zle mi uz tak nebyva ale toci sa mi v hlave casto, mam nizky tlak a taka som stale ako mechom udreta - ale to suvisi urcite aj s pocasim.
ja som zatial tiez nejake vecicky cez MMB kupila - ale budem musiet vybehnut aj do obchodu pretoze do prace musim chodit slusne a cez MMB sa neodvazim kupit elegantny nohavice.

bebel
29. jún 2009

Amisa, práveže tu má dieťa okolo seba takú pevnú a stabilnú, širokú konštrukciu a priestor, že aj keby do vozíka nejaký magor narazil, nič sa dieťaťu nestane.
Narozdiel od iných kočíkov, kde je diaťa napriamo k dispo v prípadnej zrážke. 🙂

nella1
29. jún 2009

ahojte vsetky tehulky 😉 roxy ja byvam v uk takze vsetky vysetrenia zatial absolvujem tu, lili213 ja som tiez schudla 5kg a dr. mi zistil ze uz mam podvahu tak snad sa zacne coskoro priberat 😅 malinke sme uz tiez videli min. stredu prvy krat a bolo to nadherneee ako si tam uz veselo skackalo a ukazovalo sa. potom zaujalo polohu spanku a otocilo sa zadockom 😀

zdenka73
29. jún 2009

Ahojte! Hovoríte o váhe? tak ja mám stále rovnakú váhu, ale dnes som mala o kilo menej tak neviem.
drobec mne tiež nebýva až tak zle, len ma napína, ale hlava sa mi točí a taká mechom udretá ako ty. Veru dúfam, že sa to počasie umúdri a bude aj viac slniečka, aby nám to dodalo energiu.
Ja som mala predvčerom taký sen, že som preplakala celé doobedie.

minix
29. jún 2009

ja som pribrala dve kila a som, bebel, presne ako ty, ja som zatial 10+3, uvidime, ako sa to zmeni, ked pojdem zajtra na kontrolu. 🙂) ci sa to posunie alebo nie.

Ak pojdem cez SC, tak sa ti jasne ze ohlasim. Na to inline sa musim spytat aj ja doktora...ale neviem, ci si trufnem vybehnut na bratislavsku hradzu, skorej asi nie ako ano.

ja sa aj bojim kupit si veci cez MMB, pretoze co ak mi to nesadne? a gate nejake pekne budem potrebovat. 🙂))

drobec123
autor
29. jún 2009

na inline by som sa bala aj ja, a to som vasniva korculiarka, ale od kedy som tehu tak chodim len na kofolu a manzel sa prevetrava sam a ja vegetim na deke. ale uz ma tiez vsetky certi zenu nieco robit, nikdy som takto nelenila bez pohybu, aj som z toho podrazdena. v stvrtok na kontrole sa uz chcem dohodnut s lekarkou ze by som zacala plavat a civicit nejake tehotenske cvicecnia - tehu jogu, alebo tehu pilates alebo aspon nieco take.

ten vozicek je perfektny, maju ho nasi znami - jedine co je na nom zle je to ze je dobre ho pouzivat len na rovnom povrchu, a to tu v BA je jedine hradza kde sa da vyuzit. ja asi radsej obetujem buduco rocne leto bez bicykla a ten dalsi rok uz kupime sedacku za bicykel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre